Skocz do zawartości

z czym do ludzi?! no ale...


Muzyk007

Rekomendowane odpowiedzi

4x4 ma palacz.gif

a to że to nie terenówka... 270635636-JUMP2.gif cóż... palacz.gifskromny.gifzlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Takie se kupiłem: ikonka_photo2.gif

10251898_637997632942238_2375300274565645530_n.jpg

2.0 16V 128KM palacz.gifz_lol1.gif +LPG

I teraz... ktoś coś wie o tym aucie? hmm.gifpanic.gif

w necie zbyt dużo info nie ma icon_rolleyes.gifpanic.gif

Wiem, że to silnik mazdy ksiadz.gif i podobno bezkolizyjny shocked.gif

Także chyba mogę powiedzieć, że dołączyłem do grona użytkowników aut z jedynym słusznym napędem - 4x4 palacz.gif

chipsy.gifchipsy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeszcze nie wiem

> szykuję się na wieś do ojca... a tam podobno są jakieś fajne tereny...

> ttylko czy to to się nadaje...

po lace, szutrach i lesnych drogach da rade .. ale w bloto po osie z tymi oponami bym sie nie pchal wink.gif

btw to auto jest troche podniesione, czy ma za male kola zalozone? a moze standardowo te nadkola maja tyle przestrzeni? wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> po lace, szutrach i lesnych drogach da rade .. ale w bloto po osie z tymi oponami bym sie nie pchal

no ja też raczej nie będę... ale owszem... lasy, łaki, pola...

> btw to auto jest troche podniesione, czy ma za male kola zalozone? a moze standardowo te nadkola

> maja tyle przestrzeni?

podobno sporo rzeczy wymienione, w tym sporo w zawieszeniu ok.gif może dlatego tak "siedzi"

opony podstawowe tzn. 205/70 R15 ok.gif i drugi komplet 225/65 R15 - ale te w garażu siedzą ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no ja też raczej nie będę... ale owszem... lasy, łaki, pola...

na YT znajdziesz sporo filmikow ktore powiedza Ci ile ten samochod moze wink.gif

podstawa to opony.. kupisz jakies przyzwoite AT i bedzie mozna smigac w lekki teren grinser006.gif

> podobno sporo rzeczy wymienione, w tym sporo w zawieszeniu może dlatego tak "siedzi"

> opony podstawowe tzn. 205/70 R15 i drugi komplet 225/65 R15 - ale te w garażu siedzą

moze ma nowe sprezyny, temu tak wysoko ok.gifok.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na YT znajdziesz sporo filmikow ktore powiedza Ci ile ten samochod moze

shocked.gif

jak na taką popierdółkę terenową... to całkiem fajnie ok.gif

> podstawa to opony.. kupisz jakies przyzwoite AT i bedzie mozna smigac w lekki teren

dobra... o co chodzi z tymi oponami?

możesz trochu mi tu powiedzieć lub wysłać do dobrego źródła dla amatora? hmm.gif

opony oponami, mam kilka pierdół w nim do zrobienia. Muszę to poogarniać w pierwszej kolejności. ok.gif

> moze ma nowe sprezyny, temu tak wysoko

z tego co mówił poprzedni właściciel to miał wymianane... jakieś pół roku temu

no i widać, że nie są skorodowane... nie wyglądają na stare ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dobra... o co chodzi z tymi oponami?

w skrocie:

- opony szasowe - czyli np. takie jak masz teraz, dziela sie na letnie, zimowe i wielosezonowe .. jazda w 99% po asfalcie, w niewielkim błocie zachowuja sie jak slicki czyli nie maja trakcji bo rowki bardzo szybko sie zaklejają

- opony AT czyli All Terrain - agresywniejszy bieznik niz szosowe, lepsza przyczepnosc w terenie, na asfalcie tez daja rade .. tyle ze sa glosniejsze i auto moze troche wiecej palic. wystepuja opony z oznaczeniem A+S (czyli zimowe), ale przyczepnosc na ubitym sniegu prawie jak na letnich ... chociaz ja na takich przejezdzilem zime i nie bylo tragedii pod warunkiem ze pamieta sie o wczesniejszym hamowaniu wink.gif

to jedyny sluszny wybor jesli jazda po bezdrozach Ci sie spodoba .. no i auto nabiera charakteru i wygladu gdy ma fajne kapcie grinser006.gif

te beda bardzo ciche i najbardziej drogowe z opon AT - Yokohama Geolandar A/T-S

ja mam takie, super robią w piachu, w blocie tez niczego sobie a na asfalcie sa w miare ciche Goodyear Wrangler Duratrac AT w rozmiarze 31''.

- opony MT czyli Mud Terrain - jak sama nazwa wskazuje opony z nastawieniem na błoto i teren. da sie na nich jezdzic po asfalcie, ale ani to wygodne (halas) ani nie poprawia bezpieczenstwa. opony raczej letnie niz caloroczne, na ubitym sniegu zerowa przyczepnosc wink.gif duzo wieksze spalanie .. ale i tak mam zamiar kupic po zjechaniu obecnych - Cooper Discoverer STT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> te beda bardzo ciche i najbardziej drogowe z opon AT - Yokohama Geolandar A/T-S

Ja Continentale będę polecał, 5 lat już jeżdżą u mnie, piaski ideał, asfalt również, nawet w błocie potrafią pozytywnie zaskoczyć (rozmiar pierwszy z brzegu, ale chodzi o pokazanie opony). A i na zimę się nadają, całkiem przyjemne oponki.

> takie mam zamiar kupic po zjechaniu obecnych - Cooper Discoverer STT

Kumpel takie posiada i mu bieżnik znika nawet jak stoi zlosnik.gif a poza tym to całkiem dobre oponki smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kumpel takie posiada i mu bieżnik znika nawet jak stoi a poza tym to całkiem dobre oponki

no niestety, albo rybki albo akwarium .. grinser006.gif kolega ma takie w XJ i robia robote, zobaczymy jak bedzie ze zjadaniem, ale jak ze wiekszosc po miescie jezdzone, wiec .... food.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w skrocie:

> - opony szasowe - czyli np. takie jak masz teraz, dziela sie na letnie, zimowe i wielosezonowe ..

> (... CIACH...)

> spalanie .. ale i tak mam zamiar kupic po zjechaniu obecnych - Cooper Discoverer STT

dobra... muszę zobaczyć czy ten typowy OFF ROAD będzie mnie bawił...

jak tak to poszukam jakiś niekoniecznie nowych opon tych tych AT na drugim komplecie stalówek. Myślę, że do mojej amotarki nie ma co się pakować w takie koszty, zwłaszcza, że pewnie często i tak tego nie będę robił... 99% jazdy to i tak asfalt... tylko w różnym stanie a tu sprawdza się te seryjne rozwiazanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dobra... muszę zobaczyć czy ten typowy OFF ROAD będzie mnie bawił...

Jak się od razu po klamki nie wkleisz, to załapiesz bakcyla. Jak nie znasz możliwości auta, to na testy zabierz kogoś z drugą terenówką zlosnik.gif

Czekanie na pomoc z wklejonym lub zapadającym się w błocie aucie, fajne nie jest. Sprawdzone empirycznie zlosnik.gif

> jak tak to poszukam jakiś niekoniecznie nowych opon tych tych AT na drugim komplecie stalówek.

Mam do sprzedania 4 opony BFG AT 31x10.5x15. Jak chcesz wiedzieć więcej, zapraszam na priv.

> Myślę, że do mojej amotarki nie ma co się pakować w takie koszty, zwłaszcza, że pewnie często

> i tak tego nie będę robił... 99% jazdy to i tak asfalt... tylko w różnym stanie a tu sprawdza

> się te seryjne rozwiazanie.

Z jazd kijanką pamiętam, że na 4H latała mi bokami na mokrym asfalcie jak wściekła. Nawet jak nie chciałem, ona miała swoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak się od razu po klamki nie wkleisz, to załapiesz bakcyla. Jak nie znasz możliwości auta, to na

> testy zabierz kogoś z drugą terenówką

I koniecznie forum, encyklopedia albo podobne rzeczy i sprawdzić jak wygląda sprawa z zaczepami do szarpania bo wiele seryjnych niestety robi odwiedziny w aucie szarpiącym.

> Czekanie na pomoc z wklejonym lub zapadającym się w błocie aucie, fajne nie jest. Sprawdzone

> empirycznie

> Mam do sprzedania 4 opony BFG AT 31x10.5x15. Jak chcesz wiedzieć więcej, zapraszam na priv.

A jakby błoto zaczęło wciągać poważniej to ja mam BFG KM1 w tym samym rozmiarze smile.gif

> Z jazd kijanką pamiętam, że na 4H latała mi bokami na mokrym asfalcie jak wściekła. Nawet jak nie

> chciałem, ona miała swoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dobra... muszę zobaczyć czy ten typowy OFF ROAD będzie mnie bawił...

bedzie grinser006.gif doczep sie do jakiejs grupy z okolicy (na bank jest jakies forum lokalne) ktore wybiera sie na pojazdowke ... emocje gwaranowane grinser006.gifgrinser006.gifgrinser006.gif

u mnie mialo byc dzis spokojnie, a skonczylo sie jak zawsze na malej wyprawie za miasto z kumplem palacz.gif

mam jedna fotke gdy zaczynalismy, akurat ropzinam laczniki stablizatora gdzies tam w tle .. wink.gif

287708210-10307433_746428265388351_7359484897484951348_n.jpg

PS. wyciagalem go kinetykiem tylko 2x ... hehe.gif

post-53479-1435252413334_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bedzie doczep sie do jakiejs grupy z okolicy (na bank jest jakies forum lokalne) ktore wybiera

> sie na pojazdowke ... emocje gwaranowane

> u mnie mialo byc dzis spokojnie, a skonczylo sie jak zawsze na malej wyprawie za miasto z kumplem

> mam jedna fotke gdy zaczynalismy, akurat ropzinam laczniki stablizatora gdzies tam w tle ..

> PS. wyciagalem go kinetykiem tylko 2x ...

Jeszcze masz staba palacz.gif ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to co tam się tak psuje?

a co tam się nie psuje ? hehe.gif

urywające się drążki, wiecznie sypiące się napędy, elektryka, rdza...

jakby się nie psuło to by nie miało takich niskich cen.

Jak do okolicznościowych wyjazdów to może to być całkiem cool tanie autko. Jak ma być niezawodne to raczej nie grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bedzie

coś ty taki pewien? grinser006.gif

> doczep sie do jakiejs grupy z okolicy (na bank jest jakies forum lokalne) ktore wybiera

> sie na pojazdowke ... emocje gwaranowane

z kijanką? 270635636-JUMP2.gif

> u mnie mialo byc dzis spokojnie, a skonczylo sie jak zawsze na malej wyprawie za miasto z kumplem

> mam jedna fotke gdy zaczynalismy, akurat ropzinam laczniki stablizatora gdzies tam w tle ..

> PS. wyciagalem go kinetykiem tylko 2x ...

palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a co tam się nie psuje ?

> urywające się drążki, wiecznie sypiące się napędy, elektryka, rdza...

> jakby się nie psuło to by nie miało takich niskich cen.

> Jak do okolicznościowych wyjazdów to może to być całkiem cool tanie autko. Jak ma być niezawodne to

> raczej nie

kumpel swego czasu kupił fronterę... 1993r z tym 2.2 ... w ciągu 6 miechów włożył w tego strucla tyle ile za niego zapłacił...

zawias, silnik miał ze sobą problem, reduktor z tego zo pamiętam się sypał.. masakra... icon_eek.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kumpel swego czasu kupił fronterę... 1993r z tym 2.2 ... w ciągu 6 miechów włożył w tego strucla

> tyle ile za niego zapłacił...

> zawias, silnik miał ze sobą problem, reduktor z tego zo pamiętam się sypał.. masakra...

ja kupilem jeepa za 9, a wlozylem ponad 30 .. taka specyfika tego hobby grinser006.gifgrinser006.gifgrinser006.gif inny kupi za 5 i przez 2 lata bedzie tylko tankowal palacz.gif

dzisiaj bylismy na godzinnym wyjezdzie pod miasto .. bylo lajtowo a na koniec zajechalismy oplukac podwozie z gliny .. namowilem kolege zeby wjechal od drugiej strony hehe.gifhehe.gifhehe.gif

po wyciagnieciu na brzeg i sprawdzeniu swiec oraz filtra powietrza (byla woda) auto odpalilo i pojechalo do domu bez najmniejszego problemu, co przy braku snorkela jest niezlym rezultatem skromny.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kumpel swego czasu kupił fronterę... 1993r z tym 2.2 ... w ciągu 6 miechów włożył w tego strucla

> tyle ile za niego zapłacił...

> zawias, silnik miał ze sobą problem, reduktor z tego zo pamiętam się sypał.. masakra...

powiedzmy, że frotka 93r to przykład taki sam jak sportage I grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jakie?

już wyżej było

słyszałem o korozji (problem wszystkich koreańców z tego okresu) i problemach z napędem ok.gif

kiedyś rozważałem zakup tego auta, ale wybrałem vitarę

która ma problem "tylko" z korozją wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Yokohama Geolandar A/T-S

> ja mam takie, super robią w piachu, w blocie tez niczego sobie a na asfalcie sa w miare ciche

pozwole sobie sie nie zgodzic

na ostatniej subariadie w rumuni czesc foresterow stala na tych oponach czesc na zimowych czesc na letnich

w zadnym wypadku nie bylo widac przewgali ktorejkolwiek z klasy opon. na blocie wszyskie byly rownie zaklejone... i bez wyciagarki ni chu chu

287710904-DSCF6220.JPG

na mokrej trawie, piachu, skach przejechaly wszystkie forrki bez wzgledu na opony

post-8406-14352524139216_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pozwole sobie sie nie zgodzic

> na ostatniej subariadie w rumuni czesc foresterow stala na tych oponach czesc na zimowych czesc na

> letnich

Goodyear Wrangler Duratrac po takim blocie przechodza bez zajakniecia .. po glebszym tez grinser006.gif zdjecie splaszcza, ale jestem pewien ze przeszedl by na samym tyle po tym. a opony zakleją się każde, kwestia tego jak szybko się czyszczą ok.gif

287711098-zdj%EAcie.JPG

na tak zaklejonych kolach jestem w stanie jezdzic po glinie i blocie, bo mielac nimi nawet w blocie szybko sie czyszcza i lapia odrobine przyczepności wazniak.gif

> w zadnym wypadku nie bylo widac przewgali ktorejkolwiek z klasy opon. na blocie wszyskie byly

> rownie zaklejone... i bez wyciagarki ni chu chu

> na mokrej trawie, piachu, skach przejechaly wszystkie forrki bez wzgledu na opony

ale miales tam Wrangler Duratrac, czy Geolander?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Goodyear Wrangler Duratrac po takim blocie przechodza bez zajakniecia .. po glebszym tez zdjecie

> splaszcza, ale jestem pewien ze przeszedl by na samym tyle po tym. a opony zakleją się każde,

> kwestia tego jak szybko się czyszczą

Landek z wyciagarka ledwo tam sie wslizgnal na prawie nowych MT na zapietych napedach

sztuka bylo skrecic w prawo z tej drogi.

poza tym takiego blota/mazi jeszcze nie widzialem trzeba bylo sie ata trzymac zeby orla nie wywinac chodzac pieszo

> na tak zaklejonych kolach jestem w stanie jezdzic po glinie i blocie, bo mielac nimi nawet w blocie

> szybko sie czyszcza i lapia odrobine przyczepności

> ale miales tam Wrangler Duratrac, czy Geolander?

byla wspomiana wyzej yokohama ATS, byly rozne zimowki, byla wieloseazonowa geolander 900, byly typowe letnie (m.im. ja)

bez znaczenia wszysko sie w blocie zaklejalo i ine jechalo, na pozostalych nawierzchniach nie bylo znaczenia jakie opony - wszedzie auta wjechaly

po tej wyprawie wiem jedno jak opony terenowe to tylko konkretne MT a nie polsrodki....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Landek z wyciagarka ledwo tam sie wslizgnal na prawie nowych MT na zapietych napedach

> sztuka bylo skrecic w prawo z tej drogi.

na focie nie wyglada tak groznie wink.gif

BTW .. LR w zyciagarka.. tez mi cos 270751858-jezyk.gif270751858-jezyk.gif270751858-jezyk.gif

> byla wspomiana wyzej yokohama ATS,

a bo widzisz.. chyba sie nie zrozumielismy .. piszac "ja mam takie" zaczalem nowy akapit i umiescilem lacze do innych opon .. nie mam Yokohamy tylko Goodyeary i to o nich dobrze sie wypowiadam wink.gif

> po tej wyprawie wiem jedno jak opony terenowe to tylko konkretne MT a nie polsrodki....

wszystko zalezy po jakich nawierzchniach jezdzisz najwiecej, bo idac tym tokiem rozumowania trzeba zakladac Boggery po 2.5 tys za sztuke zeby nie bylo kompromisow grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja kupilem jeepa za 9, a wlozylem ponad 30 .. taka specyfika tego hobby inny kupi za 5 i przez

> 2 lata bedzie tylko tankowal

ale poprawiałeś i przygotowywałeś go pod teren?

bo kumplowi po porstu co chwila się sypał... ok.gif

> dzisiaj bylismy na godzinnym wyjezdzie pod miasto .. bylo lajtowo a na koniec zajechalismy oplukac

> podwozie z gliny .. namowilem kolege zeby wjechal od drugiej strony

> po wyciagnieciu na brzeg i sprawdzeniu swiec oraz filtra powietrza (byla woda) auto odpalilo i

> pojechalo do domu bez najmniejszego problemu, co przy braku snorkela jest niezlym rezultatem

zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> już wyżej było

> słyszałem o korozji (problem wszystkich koreańców z tego okresu) i problemach z napędem

> kiedyś rozważałem zakup tego auta, ale wybrałem vitarę

> która ma problem "tylko" z korozją

może jak nie będzie ciągane mocno po terenie to mu nic nie będzie ok.gif

na wieczność auta nie kupiłem ok.gif

jak mi przestanie pasować to sprzedam ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale chyba nie przebije fiata?

podasz przykład jakiegoś popularnego fiata 4x4 innego niż panda ciesząca się doskonałą opinią jakościową ? grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> podasz przykład jakiegoś popularnego fiata 4x4 innego niż panda ciesząca się doskonałą opinią

> jakościową ?

panda 4x4 to łajno ok.gif

ale fiat ni ma 4x4 ok.gif Ma Sedici.... ale to nie jest w sumie Fiat tylko Suzuki ze znaczkiem fiata ok.gif

Piszesz mi, że kijanka się psuje... jako auto, a ja się pytam czy bardziej niż fiat - też jako auto. Nie ważne czy 4x4 czy mały silnik czy duży... po prosru chodzi o AWARYJNOŚĆ...

czyli co? kijanka to taki koreański fiat z napędem 4x4 z jakimś cudem reduktorem? hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli co? kijanka to taki koreański fiat z napędem 4x4 z jakimś cudem reduktorem?

dość celnie. taki przysłowiowy fiat grinser006.gif

ale tylko MK1.

następne generacje raczej trzymają poziom jakości ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale poprawiałeś i przygotowywałeś go pod teren?

> bo kumplowi po porstu co chwila się sypał...

ogolnie to kupilem auto sliczne wizualnie, ktore stalo dosc dlugi czas nie jezdzone przez co podupadlo i to mocno

zmienilem w nim wszystko od kompletnego zawieszenia +3'', przez spawanie podlogi i wyciszanie mata butylową, po wymiane silnika i wielu innych rzeczy. ze starych czesci zostala tylko skrzynia ktora swietnie daje rade oraz reduktor. a no i mosty, ale te sa do zmiany bo halasuja juz troche.

koszty wyszly wysokie bo robie wszystko na nowych czesciach, a nie jak wiekszosc jeepowcow na uzywkach. lancuch rozrzadu, kolo zamachowe itd. wszystko wstawiane oryginalne moparowskie.. nawet filtr powietrza jest K&N za ponad 200zl a nie dziadostwo za 20zl wink.gif mysle ze mozna powiedziec ze auto jest doinwestowane ...... przez co cholernie szkoda mi go niszczyc w mocnym terenie. jezdze po blotku i pagorkach, czasem woda do polosiek ... a na wiecej nie mam serca passed_out.gif dlatego tez ciagle kombinuje - sprezdac go i kupic wranglera do mordowania, czy przebolec dewastacje klasyka i go motac na 6.5'' ... no, najrozsadniej bylo by dokupic auto do gnojenia, ale moj budzet juz tego nie zniesie hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Weźcie fachowcy zejdźcie z chłopaka, kupił sobie to co kupił, jak widać pierwsze 4x4. Pojeździ, popatrzy i zdecyduje czy wystarczy mu, czy chce iść dalej. Dyskusji o tym który ATek się bardziej nadaje do upalania nawet nie chcę komentować zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Weźcie fachowcy zejdźcie z chłopaka, kupił sobie to co kupił, jak widać pierwsze 4x4. Pojeździ,

> popatrzy i zdecyduje czy wystarczy mu, czy chce iść dalej. Dyskusji o tym który ATek się

> bardziej nadaje do upalania nawet nie chcę komentować

kazdy mierzy swoje sily na zamiary .. i dobiera pod to opony. wypady w teren to nie tylko Simexy grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Weźcie fachowcy zejdźcie z chłopaka, kupił sobie to co kupił, jak widać pierwsze 4x4.

Pierwsze ok.gif

i to przypadek palacz.gif zupełny ok.gif

> Pojeździ,

> popatrzy i zdecyduje czy wystarczy mu, czy chce iść dalej. Dyskusji o tym który ATek się

> bardziej nadaje do upalania nawet nie chcę komentować

też prawda. Aczkolwiek jeden z pierwszych postów o oponach i ich rodzajach w skrócie - cenny ok.gif

już ziarnko wiedzy jest ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poczytaj sobie forum rajdów 4x4, tylko uważaj bo tam też pełno teoretyków i znawców tematu zlosnik.gif

Jak nie ukręcisz, nie zniszczysz i nie utopisz to nie nauczysz się, więc pozostaje tylko spotkać się z lokalnymi amatorami tego sportu i zacząć jeździć ok.gif

A później sprzedać kijankę i kupić coś bardziej bojowego zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poczytaj sobie forum rajdów 4x4, tylko uważaj bo tam też pełno teoretyków i znawców tematu

> Jak nie ukręcisz, nie zniszczysz i nie utopisz to nie nauczysz się, więc pozostaje tylko spotkać

> się z lokalnymi amatorami tego sportu i zacząć jeździć

> A później sprzedać kijankę i kupić coś bardziej bojowego

najpierw delikatny teren grinser006.gif

spokojnie grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.