Skocz do zawartości

Oil Sensor Failure


gonziak

Rekomendowane odpowiedzi

Ze względu że i mnie to dopada od czasu do czasu, to 2 pytania:

Czy oil sensor i oil level sensor to to samo? Bo mam wrażenie że mam 2 różne komunikaty...

Czy da się je wymienić bez spuszczania oleju ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

raczej 2 różne komunikaty, wykręcając czujnik poziomu nic nie powinno wylecieć - zamontowany jest na tej samej wysokości co bagnet oleju (górna krawędź miski) zacznij od jego wyczyszczenia - sprawdzenia wiązki elektrycznej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> skoro temat czujnika został poruszony to czy mógłbym dołożyć takowy do wersji 140KM? W miskę

> wkręcony mam jakiś korek zamiast czujnika? jak to wygląda?

W 140KM masz czujnik. Pokazuje kropki podczas odpalania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W 140KM masz czujnik. Pokazuje kropki podczas odpalania.

Raczej mało możliwe bo gdy wyciągałem zegary to są dwie kostki ale w zegarach jest już tylko jedno złącze. Jak myłem podwozie przy misce też nie rzuciły mi się żadne wtyczki. No i podstawa, nie wyświetla mi tych kropek bo zegary nie mają drugiej złączki. wink.gif Widać nie każdy to mógł mieć bo w katalogu nie było opcji elektroniczny wskaźnik poziomu oleju wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W katalogu nie ma bo to nie był element wyposażenia tylko standard z tym silnikiem tongue.gif Na wtyczki nie patrz bo i tak wszystko idzie po CAN. Nie jestem pewien ale chyba jest w FES opcja wyłączenia komunikatów z diagnostyki przy uruchomieniu oink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W katalogu nie ma bo to nie był element wyposażenia tylko standard z tym silnikiem Na wtyczki nie

> patrz bo i tak wszystko idzie po CAN. Nie jestem pewien ale chyba jest w FES opcja wyłączenia

> komunikatów z diagnostyki przy uruchomieniu

Mam przestudiowanego elearna dość solidnie, sygnał idzie bezpośrednio do zegarów tzn, przechodzi przez skrzynkę bezpieczników ale w celu połączenia wiązek wtyczkami. Aż chyba zaraz skoczę na kanał i obadam temat bo fajnie byłoby mieć wskaźnik oleju choćby dla bajeru wink.gif Ma ktoś zdjęcie w którym miejscu w misce jest ten czujnik wkręcony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W katalogu nie ma bo to nie był element wyposażenia tylko standard z tym silnikiem Na wtyczki nie

> patrz bo i tak wszystko idzie po CAN. Nie jestem pewien ale chyba jest w FES opcja wyłączenia

> komunikatów z diagnostyki przy uruchomieniu

W którym dokładnie miejscu w FESie się to włącza bo jakoś nie widzę. I jaka wersja FES'a?

U mnie w 140KM też tych kropek brak oslabiony.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam przestudiowanego elearna dość solidnie, sygnał idzie bezpośrednio do zegarów tzn, przechodzi

> przez skrzynkę bezpieczników ale w celu połączenia wiązek wtyczkami. Aż chyba zaraz skoczę na

> kanał i obadam temat bo fajnie byłoby mieć wskaźnik oleju choćby dla bajeru Ma ktoś zdjęcie

> w którym miejscu w misce jest ten czujnik wkręcony?

podrzuć schematem (lub powiedz gdzie tego szukać to sobie znajdę) wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> podrzuć schematem (lub powiedz gdzie tego szukać to sobie znajdę)

A już wrzucam wink.gif

287736144-Zegary.JPG

> U mnie w 140KM też tych kropek brak

Czyli po prostu niektóre miały niektóre nie, przed zakupem oglądałem kilka stilonów w 140KM żaden nie wyświetlał kropek.

> z prawej strony rurki bagnetu na tym samym poziomie zielona wtyczka

Dzięki ok.gif Jak temperatura spadnie to sobie wskoczę pod auto wink.gif

post-143430-14352524252918_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A już wrzucam

> Czyli po prostu niektóre miały niektóre nie, przed zakupem oglądałem kilka stilonów w 140KM żaden

> nie wyświetlał kropek.

> Dzięki Jak temperatura spadnie to sobie wskoczę pod auto

dzięki - czyli teoretycznie powinniśmy go mieć w 1.9 16v....... obadam przy najbliższej zmianie oleju (za 500km)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niestety tylko teoretycznie, sprawdziłem i u mnie ani śladu po wiązce ani po czujniku

czyli pewnie księgowy kazał przyoszczędzić - znająć życie ja też tego nie mam skoro się nie wyświetla 270751858-jezyk.gif

PS. Co jest w miejscu czujnika? Wkręcony korek czy wbita zaślepka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli pewnie księgowy kazał przyoszczędzić - znająć życie ja też tego nie mam skoro się nie

> wyświetla

> PS. Co jest w miejscu czujnika? Wkręcony korek czy wbita zaślepka?

Z tego co widziałem na szybko to korek na bambusa. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w 140 jest wskazanie kropkami i niestety wspominany blad czasami (zazwyczaj podczas większej wilgoci/zimą) potrafi zaszaleć i się wyświetlać. Sprawdzam wtedy manualnie poziom oleju i po upenieniu się ze jest ok ignoruje wink.gif Ponowne sprawdzenie jak nie zgasnie po 2-3 dniach jak jest bez zmian to ignoruje grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.