Skocz do zawartości

Czerwcowe ciepelko :-P


Rekomendowane odpowiedzi

A ja dziś w drodze do mechanika postanowiłem sprawdzić, czy silniczek klimy jednak się nie rozmyślił i nie zaczął pracować. I co ? I zaczął 270751858-jezyk.gif. Tak więc Mechanik zlikwidował tylko denerwujący od roku metalowy stukot (zacisk hamulca), wymienił jakieś gumy w tylnym zawieszeniu, bo głucho dudniło i wstawił lusterko bo jakiś ch... angryfire.gif mi je rozbił na parkingu. Zobaczymy, kiedy wiatraczek przestanie kręcić. Pewnie jak zrobi się cieplej i się zgrzeje cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zrób konserwacje opóźnisz to wydarzenie

To nic nie da. Brak fiata, który mógłby zastąpić Cromę, prowadzi niestety tylko do wymarcia "(Fiat - inne modele (szczególnie Croma Tipo Tempra))"

Tipo i Tempra już wróciły do natury jako ruda żelaza zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To nic nie da. Brak fiata, który mógłby zastąpić Cromę, prowadzi niestety tylko do wymarcia "(Fiat

> - inne modele (szczególnie Croma Tipo Tempra))"

> Tipo i Tempra już wróciły do natury jako ruda żelaza

Lipa jest po Cromie nic nie wyszło mad.gif. Oprócz 500 w 200 rodzajach to nic nie ma. beksa.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie podobnie +20 , ale za to mocno wieje .

> I tak super w porównaniu z piątkowym ziąbem

U mnie wczoraj było podobnie. Wziąłem się więc za rozrząd w kumpla Stilo. Wszystko ładnie rozebrałem, a gdy tylko wkleiłem pompę to zrobiło się czarno i zaczęło lać jak z cebra. Przestało po 30min chyba, ale niesmak pozostał hehe.gif.

BTW. Kumpel na czas się za rozrząd zabrał, bo mogło być wesoło - patrz foto smile.gif.

287752558-20140603_112133.jpg

post-5282-14352524370311_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> BTW. Kumpel na czas się za rozrząd zabrał, bo mogło być wesoło - patrz foto .

Hmm , guma na pasku wygląda faktycznie lichutko - dobrze , że nie tylko dzięki niej się trzyma w całości i mimo wszystko został w jednym kawału grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Konserwację bym chętnie zrobił. Profilaktycznie. Myślę już nad tym od dłuższego czasu. Tylko jak i

> co? Rust Check czy coś innego?

Wosk w profile i w klapę/drzwi a podwozie szwedzkim preparatem Noxudol

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmm , guma na pasku wygląda faktycznie lichutko - dobrze , że nie tylko dzięki niej się trzyma w

> całości i mimo wszystko został w jednym kawału

Jak sie dobrze przyjrzalem po zdjeciu paska to oplot tez ladnie bylo widac :-).

Wytrzymal od nowosci - 12 lat i jakies 150kkm :-).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no ja mam w domciu teraz dodatkow seata z 2000.

wolę na pasek nie zaglądać,

Pierwsza w kolejce jest croma. Ale skoro mowisz ze 150 wytrzyma hehehehe... 893goodvibes.gif

chińczyki ( czasem) nie sa takie zle.

Mam kilka sprzetów typowo chinskich i chulaja kilka lat

zegarki chinskie - dosc popularne ( mowie o wyzszej polce)

Romeciki - wskrzeszają - z powodzeniem

JAk zrobią cromke za 50 tysi - fajnie bedzie - ale chyba tylko oglądać z boku.

Miałbym chyba lekkie obawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> teraz pewnie przychodzą żeby plecory spalone posmarować

> a cromka czarna sie cały dzien wietrzy.

> Dziś w końcu miałem czas złamany kabel z CB polutować.

> Czy ma ktoś dokładany hak w C?

no mam westfalii doczepiany automat .fotki dawałem ino nie pamiętam w którym temacie / jak coś mogę na priwe przesłać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> spoko - poszukam

> a pamietasz cenowo?

No to tak , niemiaszek założył hak , ale w Polsce mu zaiwanili końcówkę, także ja nie montowałem, tylko samą kulę szukałem na sieci . W czasie poszukiwań widziałem ceny haków do Cromy westfalii w granicach 1700 pln komplet (hak i wiązka), tylko teraz za groma nie pamiętam czy z montażem czy bez .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Upał ..... wszyscy ledwo żyją sącząc zimne...

Croma też chwilowo umarła, pękła rura z turbo przy aku i powietrze uciekło, rura wymieniona jest już lepiej ale jeszcze gdzieś słychać przy mocniejszym naciśnięciu gazu szum powietrza więc szukamy dalej..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziś Croma zawołała o zmianę oleju silnikowego. W lutym zmieniałem i tylko na 4 miesiące jej

> starczyło

Czy był kasowany wskaźnik degradacji oleju podczas wymiany? W autach z DPF są dwa zupełnie niezależne liczniki serwisowe! Moim zdaniem niemożliwy jest spadek wskaźnika degradacji oleju o 100% w sprawnym aucie. Kup sobie kolego kabelek i nie będziesz miał takich niespodzianek. Na koniec dodam, że współczynnik degradacji jest oparty o algorytm i nie ma zupełnie nic wspólnego z marką i jakością zalanego oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy był kasowany wskaźnik degradacji oleju podczas wymiany? W autach z DPF są dwa zupełnie

> niezależne liczniki serwisowe! Moim zdaniem niemożliwy jest spadek wskaźnika degradacji oleju

> o 100% w sprawnym aucie. Kup sobie kolego kabelek i nie będziesz miał takich niespodzianek. Na

> koniec dodam, że współczynnik degradacji jest oparty o algorytm i nie ma zupełnie nic

> wspólnego z marką i jakością zalanego oleju.

DPF jest, raz jakiś miesiąc temu zapaliła się kontrolka i komunikat żeby nie gasić auta. Pojechałem na autostradę i kontrolka zgasła. Kabelek mam, podłącze się w sobotę. Kasować coś, czy wymieniać olej? W serwisie twierdzili że kasowali inspekcje, ale kto ich tam wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> DPF jest, raz jakiś miesiąc temu zapaliła się kontrolka i komunikat żeby nie gasić auta. Pojechałem

> na autostradę i kontrolka zgasła. Kabelek mam, podłącze się w sobotę. Kasować coś, czy

> wymieniać olej? W serwisie twierdzili że kasowali inspekcje, ale kto ich tam wie.

Kabelek prawdę ci powie, można sprawdzić przy jakim przebiegu była kasowana inspekcja. Nie ma sensu wymieniać ojeju, chyba że sporo przybyło na bagnecie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dziś Croma zawołała o zmianę oleju silnikowego. W lutym zmieniałem i tylko na 4 miesiące jej

> starczyło

napisz na ile km wystarczylo:)

Albo moze ...focha ma? Zobawyla suzi jako rywalke i strzal z focha:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przecież Selenia to nie jest jakaś bardzo droga. Poza tym w dobrej cenie ma ją kolega ABM

selenia w ASO to 285 zl, filtr oleju pewnie ze 40-60 zl, moze doliczyli cos jeszcze bo sama wymiana (zlanie/nalanie) to bodaj 45-60 zl jako robocizna.

Ale podpiecie pod kompa, kasowanie inspekcji i juz sie zbiera kaska.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Grzeje u Was? U mnie od kilku dni ponad 20c, a to jest rzadkosc :-).

A moja klimka od wczoraj pelniutka jak nalezy 730g

W ukladzie bylo 280g czynnika i po 15 min proby schlodzenia powiedzialem...dosc, trza to zrobic.

Mrozi az milo i jest normalnie.

Szczelne wszystko wiec dwa/trzy lata spokoj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.