Skocz do zawartości
View in the app

A better way to browse. Learn more.

Autokącik

A full-screen app on your home screen with push notifications, badges and more.

To install this app on iOS and iPadOS
  1. Tap the Share icon in Safari
  2. Scroll the menu and tap Add to Home Screen.
  3. Tap Add in the top-right corner.
To install this app on Android
  1. Tap the 3-dot menu (⋮) in the top-right corner of the browser.
  2. Tap Add to Home screen or Install app.
  3. Confirm by tapping Install.

CC SWAP na 1.0 FIRE

Featured Replies

Napisano

Sprawa wygląda następująco, jest dwa samochody. CC 700 Aisan i Uno 1.0. CC ma jeszcze całkiem zdrową budę, a w Uno nadaje się tylko na żyletki, ale ma silnik lalkę. 130k km nigdy nie katowany, jeden właściciel. Ogólnie widziałem i słyszałem bardzo dużo takich silników, ten chodzi jak zegarek i szkoda go oddać razem z samochodem.

SWAPy nie są mi obce, mam dwa na koncie SC 1.1MPI - 1.2 16V P1 oraz SC 1.1SPI - 1.4 16V(osprzęt 1.2 MM). CC będzie do normalnej jazdy, nie do szaleństw. Po prostu ma być bardziej cywilizowany agregat pod maską i z większą kulturą pracy.

Wiem mniej więcej czego mogę się spodziewać przy CC 1.0, ale mam pytanie czy ktoś w ogóle robił taki mod i ma jakieś spostrzeżenia oraz napotkał nieprzewidziane problemy?????

Napisano

tak naprawdę cały ambaras polega na tym żeby zawiesić silnik ze skrzynią w komorze - także musisz poprostu zanabyć odpowiednie łapy wink.gif

Jak już skręcisz silnik ze skrzynią w budzie to dalej już tylko kwestia podłączenia wszystkiego Ci zostaje wink.gif

Powodzenia życzę smile.gif

PS. Może zrób foto-manual dla potomnych?? smile.gif

Chociaż taki mod zdarza się bardzo bardzo rzadko no ale jak widać zdarza się wink.gif

See You ok.gifok.gif

Napisano

A nie lepiej 1.2 8v? W zasadzie wszystko to samo musisz kupić co do 1.0, a 45KM, a 75KM to deczko różnicy.

Napisano

> A nie lepiej 1.2 8v? W zasadzie wszystko to samo musisz kupić co do 1.0, a 45KM, a 75KM to deczko

> różnicy.

A czytałeś ze zrozumieniem co autor pisał?

Ma taki silnik za free, więc po co ma kupować 1,2? facepalm%5B1%5D.gif

Napisano

> tak naprawdę cały ambaras polega na tym żeby zawiesić silnik ze skrzynią w komorze - także musisz

> poprostu zanabyć odpowiednie łapy

> Jak już skręcisz silnik ze skrzynią w budzie to dalej już tylko kwestia podłączenia wszystkiego Ci

> zostaje

> Powodzenia życzę

> PS. Może zrób foto-manual dla potomnych??

> Chociaż taki mod zdarza się bardzo bardzo rzadko no ale jak widać zdarza się

> See You

Panie, ale łapy beda takie jak do 1.1/1.2 imo ok.gif

Napisano

> Panie, ale łapy beda takie jak do 1.1/1.2 imo

Zgadza się - łapy podpasują z 1.1.

Napisano

> Panie, ale łapy beda takie jak do 1.1/1.2 imo

no tak oczywiście - nie inaczej smile.gif

Napisano
  • Autor

Wiadomo, podwieszenie 1.0 to jak 1.2/1.4. Tylko właśnie zastanawiam się jak rozwiązać paliwo. Nie chce zmieniać baku i szukać kosza pompy. Pomyślałem, że kupić zewnętrzną pompę 1.2bar i gdzieś ją zamontować. Do układu chłodzenia będę szukał albo dobierał węże. Dawcę już mam, jest tylko kwestia wyjęcia silnika i przygotowanie części do szybkiej przekładki. Nie chce żeby biorca długo stał.

Będę robił fotki, także po wszystkim udostępnię. W ciągu miesiąca max do dwóch zrobię przekładkę.

Napisano

Pompa paliwa w uno jest mala i nie ma zadnego kosza,wisi sobie na wezu od paliwa a na dole zbiornika jest tylko taka blaszka co ja trzyma zeby sie nie hustala.

Napisano

Zabel kiedyś próbował robić 1.2 8v na gaźniku i tam miał własnie taką zewnętrzną pompę, ale jak była zamontowana to nie wiem.

A woda nie podejdzie od 1.1?

Napisano

Ja mam zewnętrzna pompe paliwa z poloneza trucka, bo swapowalem mojego gaźnikowca na wtrysk smile.gif pompa zewnętrzna daje rade

Napisano

> no to powieszenie tego w budzie cento to szuka żadna nie jest

W CC nie ma otworów na podłużnicy do zamocowania innej niż CC sporting skrzyni.

Można kombinować z bananami, wiercić nowe mocowania, ale to już nie takie proste.

Skrzynia z Uno ma chyba mokre półosie i są chyba za długie.

Trzeba je przerabiać.

Ktoś się chyba z takim swapem tu męczył i nie było to łatwe.

Napisano

> W CC nie ma otworów na podłużnicy do zamocowania innej niż CC sporting skrzyni.

> Można kombinować z bananami, wiercić nowe mocowania, ale to już nie takie proste.

> Skrzynia z Uno ma chyba mokre półosie i są chyba za długie.

> Trzeba je przerabiać.

> Ktoś się chyba z takim swapem tu męczył i nie było to łatwe.

Wiadomo ok.gif, miałem na mysli, że sztuką nie będzie powieszenie tego silnika z ori krzynką z ccs wink.gif.

Napisano

> W CC nie ma otworów na podłużnicy do zamocowania innej niż CC sporting skrzyni.

> Można kombinować z bananami, wiercić nowe mocowania, ale to już nie takie proste.

> Skrzynia z Uno ma chyba mokre półosie i są chyba za długie.

> Trzeba je przerabiać.

> Ktoś się chyba z takim swapem tu męczył i nie było to łatwe.

ja mam oryginalne dziury do mocowania banana w cc

Napisano
  • Autor

> Zabel kiedyś próbował robić 1.2 8v na gaźniku i tam miał własnie taką zewnętrzną pompę, ale jak

> była zamontowana to nie wiem.

> A woda nie podejdzie od 1.1?

Woda z 1.1 na pewno podejdzie tylko obecnie nie mam układu z 1.1. Rozważam różne możliwości w tym adaptację układu(węży) z Uno. Chyba, że będzie za dużo rzeźby to nie będę kombinował.

> W CC nie ma otworów na podłużnicy do zamocowania innej niż CC sporting skrzyni.

> Można kombinować z bananami, wiercić nowe mocowania, ale to już nie takie proste.

> Skrzynia z Uno ma chyba mokre półosie i są chyba za długie.

> Trzeba je przerabiać.

> Ktoś się chyba z takim swapem tu męczył i nie było to łatwe.

Mam oczywiście skrzynię z SC C.526 pod silniki FIRE i ona będzie zamontowana.

Rozważam pompę paliwa z poloneza, tylko próbuję doszukać się info odnośnie ciśnienia jakie daje i przy okazji rozbiórki Uno zobaczę jak tamta pompa wygląda.

Rzecz w tym, żeby zrobić to dobrze, bo sprzęt ma chodzić bezawaryjnie no ale najlepiej żeby nie pakować się duże koszty. Szukam optymalnych rozwiązań.

Napisano

> Woda z 1.1 na pewno podejdzie tylko obecnie nie mam układu z 1.1. Rozważam różne możliwości w tym

> adaptację układu(węży) z Uno. Chyba, że będzie za dużo rzeźby to nie będę kombinował.

> Mam oczywiście skrzynię z SC C.526 pod silniki FIRE i ona będzie zamontowana.

> Rozważam pompę paliwa z poloneza, tylko próbuję doszukać się info odnośnie ciśnienia jakie daje i

> przy okazji rozbiórki Uno zobaczę jak tamta pompa wygląda.

> Rzecz w tym, żeby zrobić to dobrze, bo sprzęt ma chodzić bezawaryjnie no ale najlepiej żeby nie

> pakować się duże koszty. Szukam optymalnych rozwiązań.

pompa z poloneza trucka jak było MPi to raczej 3bary

Napisano

Ja robiłem takie coś u siebie dawno dawno temu. Kłopoty były właśnie ze skrzynią. Z jej powieszeniem i sterowaniem. Półośki pasowały chyba z 900. Zwróć uwagę, że chłodnica w CC700 jest mniejsza niż w 900/1100. U mnie nie dawała rady latem. Masz to na wtrysku? Zbiorniczek płynu też nie podejdzie od 700 bo będzie uderzał o rozrząd. Linki gazu i sprzęgła będą raczej za krótkie.

Generalnie, koszta i tak jakieś będą a gdybyś musiał do tego ciągnąc elektrykę do wtrysku to już dołożyłbym te 500zł i wsadził 1.2 8v. A - dolot i obudowa rozrządu chyba też nie podchodzą z Uno.

Napisano
  • Autor

Mam chłodnicę z 1.1. Także nie ma problemu.

1.0 jest na wtrysku, przerobienie elektryki to dla mnie najmniejszy problem.

Linkę gazu kupi się, a sprzęgła jest.

Za 500zł nie kupię 1.2, a 1.0 mam za free. 1.2 trafi się śmieć do remontu, a 1.0 mam w idealnym stanie, pewny silnik który zrobi jeszcze 100tyś. km bez problemu.

Skrzynia będzie pasowała P&P bo będzie od SC, nie mam zamiaru ładować skrzyni z Uno. Wywnioskowałem, że taką montowałeś stąd problemy. Zawsze można coś przespawać/przerobić i powiesi się nawet jakby od SC nie pasowała.

Airbox jest podobny jak w 1.1SPI, myślę że powinien podejść. Nawet jest chyba trochę niższy.

W ogóle to mam jeszcze 1.1 MPI(brak ciśnienia oleju) prawie kompletny, także jakieś plastiki/obudowy rozrządu może spróbować przełożyć do 1.0.

Jutro silnik wyciągam z dawcy.

  • 3 tygodnie później...
Napisano
  • Autor

07186161735506248834_thumb.jpg

Prace przebiegają powoli, ale cały czas do przodu. Dzisiaj powiesiłem silnik w komorze. Jutro planuję powiesić skrzynię. Już wiem że nie będę miał do czego przykręcić łapy skrzyni. Trzeba będzie wspawać nakrętki w podłużnicę i przesunąć przewód hamulcowy. Zobaczę jak to wyjdzie jeszcze.

Przy okazji zerwała mi się linka sprzęgła w moim SC peszek. Wytrzymała aż pół roku. Zamienniki do SC to jakaś tragedia, w środę zamontowałem nową piastę z łożyskiem bo delikatnie szumiało. Najeździłem się do soboty, piasta za ponad 100zł. Tak zaczęło huczeć łożysko, że nie dało się jeździć samochodem. Wróciłem do poprzedniej piasty... frown.gif

Napisano

A nie łatwiej podwieszać od razu zespół, silnik + skrzynia?

Napisano
  • Autor

Na trawce mając jeden podnośnik hydrauliczny łatwiej jest osobno włożyć. We dwóch z kumplem bez problemu go podwiesiliśmy. U siebie w SC wkładałem komplet i we trzech nie mogliśmy dać rady. Nie mam sprzętu, żeby pakować w całości. Nie lubię dźwigać, wolę powoli zrobić ale z mniejszym wysiłkiem. Zdrowie mamy tylko jedno.

Napisano

> Na trawce mając jeden podnośnik hydrauliczny łatwiej jest osobno włożyć. We dwóch z kumplem bez

> problemu go podwiesiliśmy. U siebie w SC wkładałem komplet i we trzech nie mogliśmy dać rady.

> Nie mam sprzętu, żeby pakować w całości. Nie lubię dźwigać, wolę powoli zrobić ale z mniejszym

> wysiłkiem. Zdrowie mamy tylko jedno.

Sam wkładam i wyciągam silnik u siebie. Wygodniej jest podnieść auto na kobyłki, silnik razem ze skrzynią wsunąć pod auto, potem je opuścić. Komplet potem tym jednym podnośnikiem delikatnie unieść i gotowe - bez zbytniego wysiłku robota zrobiona szybko smile.gif

Przy 3 czy 4 razie zajmuje to max 40 minut - choć teraz u mnie paliwo, zasilanie i wiązka idzie na szybkozlączkach, więc doszedłem już do wprawy i 20 minut i silnik ze skrzynią jest poza komorą wink.gif

Napisano

> Sam wkładam i wyciągam silnik u siebie. Wygodniej jest podnieść auto na kobyłki, silnik razem ze

> skrzynią wsunąć pod auto, potem je opuścić. Komplet potem tym jednym podnośnikiem delikatnie

> unieść i gotowe - bez zbytniego wysiłku robota zrobiona szybko

> Przy 3 czy 4 razie zajmuje to max 40 minut - choć teraz u mnie paliwo, zasilanie i wiązka idzie na

> szybkozlączkach, więc doszedłem już do wprawy i 20 minut i silnik ze skrzynią jest poza komorą

Też właśnie robię podobnie, z tym że nie wsuwam zespołu pod auto a napycham budę nad zespół leżący na glebie, po wcześniejszym ułożeniu najazdu na koła o wysokości ok. 15cm z desek z kanału (silnik 16v), jak wkładałem 8v to nie było to potrzebne bo jest niższy, tym bardziej przy 1.0 który to kolega wkładał spokojnie by się zmieścił pod pasem przednim bez tego najazdu, następnie podnoszę raz z jednej i z drugiej i podkładam deseczki pod skrzynię i miskę, pomagając sobie lewarkiem, zero jakiegoś większego wysiłku.

Ostatnio takim sposobem wyjmowałem 8v + skrzynia i wkładałem 16v + skrzynia 6 z niewielką pomocą drugiej osoby. A jak ktoś jeszcze dobrze pomyśli to można to zrobić całkowicie w jedną osobę, bez większego wysiłku ok.gif

Napisano

> Też właśnie robię podobnie, z tym że nie wsuwam zespołu pod auto a napycham budę nad zespół leżący

> na glebie, po wcześniejszym ułożeniu najazdu na koła o wysokości ok. 15cm z desek z kanału

> (silnik 16v), jak wkładałem 8v to nie było to potrzebne bo jest niższy, tym bardziej przy 1.0

> który to kolega wkładał spokojnie by się zmieścił pod pasem przednim bez tego najazdu,

> następnie podnoszę raz z jednej i z drugiej i podkładam deseczki pod skrzynię i miskę,

> pomagając sobie lewarkiem, zero jakiegoś większego wysiłku.

> Ostatnio takim sposobem wyjmowałem 8v + skrzynia i wkładałem 16v + skrzynia 6 z niewielką pomocą

> drugiej osoby. A jak ktoś jeszcze dobrze pomyśli to można to zrobić całkowicie w jedną osobę,

> bez większego wysiłku

Hehe, widzę, że nie jestem sam smile.gif

Ja sobie za całe 20zl dorobiłem wózek - kawałek płyty wiórowej i 4 kółeczka do tego. Wygodniej się manewruje wózkiem pod autem i po garażu przejeżdża.

Za pierwszym razem moja samiczka mi pomogła, ale ogólnie teraz bez kanału, z wózeczkiem idzie mega sprawnie - nie zdecydował bym się już na wkładanie silnika i skrzyni osobno.

  • 3 tygodnie później...
Napisano
  • Autor

Powoli idzie do przodu, pierwsze odpalanie.

Nie jestem pewien czy na 100% dobrze są podłączone przewody WN, widać jak odpala. Odłączyłem przewody WN podczas wyjmowania silnika z uno i nie zwróciłem uwagi jak były podłączone, a nie ma oznaczenia na cewce, bo nie jest oryginalna. Dostaje zapłon podczas sprężania i hamuje wał. Albo jest winna masa komputera, która jest podłączona obecnie bezpośrednio do aku, a powinna być na silniku. Będę z tym kombinował, bo ogólnie jest pajęczyna straszna i muszę ogarnąć elektrykę. Jest jeszcze mnóstwo rzeczy do zrobienia, ale żyje i mam nadzieję, że będzie tylko lepiej.

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

Ostatnio przeglądający 0

  • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.

Account

Navigation

Szukaj

Szukaj

Configure browser push notifications

Chrome (Android)
  1. Tap the lock icon next to the address bar.
  2. Tap Permissions → Notifications.
  3. Adjust your preference.
Chrome (Desktop)
  1. Click the padlock icon in the address bar.
  2. Select Site settings.
  3. Find Notifications and adjust your preference.