Skocz do zawartości

Układ hamulcowy a gwarancja....


Muzyk

Rekomendowane odpowiedzi

No jak w temacie, auto ma przejechane ok 5 tysiecy, dzisiaj trafilo na akcje serwisowa zwiazana z czym innym, ale przy przyjeciu auta zostalo zgloszone piszczenie hamulcow. Niestety osoba odpowiedzialna za przyjecie stwierdzila ze to bedzie usluga platna, bo cos rysuje tarcze od wewnetrznej strony. Czy to standard w takich przypadkach ?? bo mam chec cos panu konsultantowi powiedziec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie co rysuje tę tarczę - jeśli jakiś kamień/brud, który dostał się tam w trakcie jazdy, to przecież oni nie ponoszą za to odpowiedzialności. Jeśli coś wynikające z wady fabrycznej tarczy/klocków, to jak najbardziej powinni zrobić. Oczywiście ich ekspertyza wiadomo co wykaże..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No jak w temacie, auto ma przejechane ok 5 tysiecy, dzisiaj trafilo na akcje serwisowa zwiazana z

> czym innym, ale przy przyjeciu auta zostalo zgloszone piszczenie hamulcow. Niestety osoba

> odpowiedzialna za przyjecie stwierdzila ze to bedzie usluga platna, bo cos rysuje tarcze od

> wewnetrznej strony. Czy to standard w takich przypadkach ?? bo mam chec cos panu konsultantowi

> powiedziec...

Zalezy jak i na kogo trafisz. Kiedys robili ojcu problemy jak w nowym samochodzie skakaly i piszczaly wycieraczki kilka dni po odebraniu z salonu. Tez robili problemy i nie chcieli wymienic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wyslalem na akcje, zglosila hamulce, spojrzeli na tarcze i wydali taki werdykt, chyba rozbiore

> sam w weekend i zobacze, ale tak mi sie nie chce

Domyslam sie, tym bardziej, ze to nowe auto. Pewnie klocki sa jakies tandetne i wydzieraja tarcze, bo watpie aby cos dostalo sie pomiedzy nie a tarcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No jak w temacie, auto ma przejechane ok 5 tysiecy, dzisiaj trafilo na akcje serwisowa zwiazana z

> czym innym, ale przy przyjeciu auta zostalo zgloszone piszczenie hamulcow. Niestety osoba

> odpowiedzialna za przyjecie stwierdzila ze to bedzie usluga platna, bo cos rysuje tarcze od

> wewnetrznej strony. Czy to standard w takich przypadkach ?? bo mam chec cos panu konsultantowi

> powiedziec...

W moim Chevrolecie też piszczało i wyczyścili zaciski bez opłaty ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No jak w temacie, auto ma przejechane ok 5 tysiecy, dzisiaj trafilo na akcje serwisowa zwiazana z

> czym innym, ale przy przyjeciu auta zostalo zgloszone piszczenie hamulcow. Niestety osoba

> odpowiedzialna za przyjecie stwierdzila ze to bedzie usluga platna, bo cos rysuje tarcze od

> wewnetrznej strony. Czy to standard w takich przypadkach ?? bo mam chec cos panu konsultantowi

> powiedziec...

Właśnie mi się przypomniało, że w AMiS mieli 208 na test długodystansowy i wymieniali tarcze bo coś wpadło pomiędzy zacisk a tarcze i ją uszkodziło.

Także wychodzi na to że albo masz wyjątkowego pecha albo coś jest nie tak z konstrukcją auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy to standard w takich przypadkach ?? bo mam chec cos panu konsultantowi

> powiedziec...

wszystko się zdarza, miałem reklamację klocków które zrobiły rowek na tarczy. Rowek wyżłobiła ...śruba wtopiona w klocek (markowy), w fabryce.

Długo to trwało ale reklamacja uznana, klient dostał zwrot kasy i za klocki i za tarcze. Reklamacja uznana przez producenta klocków (tarcze inne).

Także podstawowe pytanie: co powoduje rysę na tarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bedzie ostro, auto umowione na 9.30, sprawdzenie mialo trwac max. 1.5h, okazuje sie ze do odbioru bedzie nie wczesniej niz 13, zakladam ze do hamulcow nie zajrza, bede robil dym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W IX35 Wujka, nowym, prosto z salonu w Zabrzu, też klocki są wadliwe, wybrały w przednich tarczach rowki (dość głębokie + odgłos hamowania pociągu).

Oczywiście dealer spuścił klienta na najbliższe drzewo no.gif

A że właściciel pokonuje rocznie mniej niż 10kkm, bliżej 5kkm to się tym nie przejmuje, skoro otrzymał ustne zapewnienie mechanika, że TTTM frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tego typu przypadkach najpierw proboje grzecznie podejsc czlowieka z drugiej strony biurka a jesli to nie skutkuje zadaje konkretne pytanie "czy sa zainteresowani abym podczas zakupu kolejnego auta rozwazyl powrot do ich salonu czy niekoniecznie"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...ze po 3.5h z zaplanowanych 1.5h auto odebrane, hamulce z przodu podobno wyczyszczone, pan łaskawie oddzwonil po 2h od momentu poprosze o kontakt i stwierdzil ze to w ramach dobrej woli serwisu... Dodatkowo przez 3.5h nie zdazyli umyc auta itd...

Generalnie ASO na krakowskiej omijamy szerokim łukiem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Generalnie ASO na krakowskiej omijamy szerokim łukiem...

Oni są zawalenie robotą. Takiego pana klienta, upierdliwego, nastawionego roszczeniowo - to mają w głębokim poważaniu.

Po prostu zmieniaj serwis do skutku aż trafisz. Wyrowkowane tarcze same się nie naprawią, zjawisko będzie się pogłębiać. Dźwięk (pisk) dobry mechanik usunie skutecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wlasnie nic takiego nie mialo miejsca, serce.gif pojechala sama i przy okazji zglosila ze cos jej piszczy, a jak Pan opowiedzial swoja historie to chcialem wkroczyc ja, ale niestety dzwonilem od 11 do 13 na serwis, nie udalo mi sie polaczyc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po napisaniu skargi mailowej we wtorek auto jedzie znowu na sprawdzenie ukladu hamulcowego. Wiąże sie to z tym ze nastepnego dnia po serwisie hamulce znowu zaczely piszczec.

Ciekawe co kontrola wykaze tym razem wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.