Skocz do zawartości

Czyszczenie polbruku.


ZUBERTO

Rekomendowane odpowiedzi

Naczytalem sie w necie o czyszczeniu polbruku przy uzyciu myjki cisnieniowej.

Czy z doswiadczenia ktos wie czy da sie cos wywalczyc bez myjki?

Chodzi o "naturalny postarzenie sie materialu" i drobny mech w szparach, a nie plamy po oleju.

Pytam bo myjki nie mam i nie zamierzam raczej miec (zdaje sie jest zakaz mycia aut na posesji).

Jezeli bede musial to kupie albo wypozycze, ale wtedy poradzcie jakich chemikaliow uzyc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez myjki ciśnieniowej nic nie zdziałasz. Ja myłem bez żadnej chemii osprzętem podobnym do tego: (Jakaś marketowa kopia za około 100zł)

W środku jest wirnik, przez co od razu myjesz pas kostki oraz nie brudzisz wszystkiego naokoło. Efekty rewelacyjne, chociaż myjkę mam chyba 2 kW.

odstranovanie-spiny-fot.-karcher.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bez myjki ciśnieniowej nic nie zdziałasz. Ja myłem bez żadnej chemii osprzętem podobnym do tego:

> W środku jest wirnik, przez co od razu myjesz pas kostki oraz nie brudzisz wszystkiego naokoło.

> Efekty rewelacyjne, chociaż myjkę mam chyba 2 kW.

a co sie dzieje z brudna woda i syfem ktory to smigielko oderwie od bruku? znika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bez myjki ciśnieniowej nic nie zdziałasz. Ja myłem bez żadnej chemii osprzętem podobnym do tego:

> (Jakaś marketowa kopia za jakieś 100zł)

> W środku jest wirnik, przez co od razu myjesz pas kostki oraz nie brudzisz wszystkiego naokoło.

> Efekty rewelacyjne, chociaż myjkę mam chyba 2 kW.

Jak to sie zwie, pod jakim haslem tego szukac, poszukalbym, moze w wypozyczalniach maja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a co sie dzieje z brudna woda i syfem ktory to smigielko oderwie od bruku? znika?

Bierzesz zwykłą dysze i kilkaset litrów brudu spychasz na trawnik, albo do studzienki burzowej.

Dobrze jest zamieść chodnik przed myciem - jest mniej piachu, przez co śmigła wewnątrz myjki nie trzeba często smarować - w moim modelu za jakieś 100 zł co kilkadziesiąt minut dobrze było to rozkręcić i nasmarować, bo śmigło się kręciło coraz wolniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bierzesz zwykłą dysze i kilkaset litrów brudu spychasz na trawnik, albo do studzienki burzowej.

> Dobrze jest zamieść chodnik przed myciem - jest mniej piachu, przez co śmigła wewnątrz myjki nie

> trzeba często smarować - w moim modelu za jakieś 100 zł co kilkadziesiąt minut dobrze było to

> rozkręcić i nasmarować, bo śmigło się kręciło coraz wolniej.

ok, dzieki za wyjasnienie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Naczytalem sie w necie o czyszczeniu polbruku przy uzyciu myjki cisnieniowej.

> Czy z doswiadczenia ktos wie czy da sie cos wywalczyc bez myjki?

> Chodzi o "naturalny postarzenie sie materialu" i drobny mech w szparach, a nie plamy po oleju.

> Pytam bo myjki nie mam i nie zamierzam raczej miec (zdaje sie jest zakaz mycia aut na posesji).

> Jezeli bede musial to kupie albo wypozycze, ale wtedy poradzcie jakich chemikaliow uzyc.

Ja ostatnio na działce spędziłem pół dnia na czyszczeniu, ale się udało. Każdą płytkę czyściłem szczotką

drucianą (taką do zrywania starej farby). Męczące i powolne, ale płytki jak nowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja ostatnio na działce spędziłem pół dnia na czyszczeniu, ale się udało. Każdą płytkę czyściłem

> szczotką

> drucianą (taką do zrywania starej farby). Męczące i powolne, ale płytki jak nowe.

Mam miejsca gdzie moim zdaniem myjka moge narobic sobie klopotow, wiec tam wlasnie byloby to rozwiazanie dla mnie.

Na podjezdzie pewnie bym sie zajechal druciakiem, ale na mniejszej powierzchni warto sprobowac.

Chemie jakas dawales, czy woda tylko?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam miejsca gdzie moim zdaniem myjka moge narobic sobie klopotow, wiec tam wlasnie byloby to

> rozwiazanie dla mnie.

> Na podjezdzie pewnie bym sie zajechal druciakiem, ale na mniejszej powierzchni warto sprobowac.

> Chemie jakas dawales, czy woda tylko?

rozeznaj sie w wypozyczalni n/t szorowarki tylko zaznacz, ze chcesz do twardej powierzchni. powinienes dostac cos podobnego do tego karchera tylko profi. zakladasz talerz z twardym padem, masz podajnik wody z chemia i targasz.

uzywam takiej maszyny regularnie u siebie i zdaje egzamin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dużo tego masz?Środek jakiś do czyszczenia (najtańsze to jakieś brudpury np, a i proszek do prania dałby radę tylko wysoko się pieni, potem szczotka tzw "ulicznica" czyli ta z twardym włosiem i napierasz, po wszystkim spłukać wodą.

Wersja wypas-spłukiwanie myjką ciśnieniową.

Dobrze jak masz środek który rozpuści brud, potem go zruszysz szczotą i wypłuczesz-efekt będzie dobry.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dużo tego masz?

Na oko 100-120m2, nie wiecej.

Środek jakiś do czyszczenia (najtańsze to jakieś brudpury np, a i proszek do prania

> dałby radę tylko wysoko się pieni, potem szczotka tzw "ulicznica" czyli ta z twardym włosiem i

> napierasz, po wszystkim spłukać wodą.

W wolnej chwili sprawdze metode z "ulicznica" grinser006.gif

> Wersja wypas-spłukiwanie myjką ciśnieniową.

> Dobrze jak masz środek który rozpuści brud, potem go zruszysz szczotą i wypłuczesz-efekt będzie

> dobry.

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam miejsca gdzie moim zdaniem myjka moge narobic sobie klopotow, wiec tam wlasnie byloby to

> rozwiazanie dla mnie.

> Na podjezdzie pewnie bym sie zajechal druciakiem, ale na mniejszej powierzchni warto sprobowac.

> Chemie jakas dawales, czy woda tylko?

szczotką i potem wodą z węża ogrodowego, ale z koncówką taką co daje dość spore ciśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

> Dużo tego masz?Środek jakiś do czyszczenia (najtańsze to jakieś brudpury np, a i proszek do prania

> dałby radę tylko wysoko się pieni, potem szczotka tzw "ulicznica" czyli ta z twardym włosiem i

> napierasz, po wszystkim spłukać wodą.

> Wersja wypas-spłukiwanie myjką ciśnieniową.

> Dobrze jak masz środek który rozpuści brud, potem go zruszysz szczotą i wypłuczesz-efekt będzie

> dobry.

No i mimo, ze sie zarzekalem to kupilem myjke z koncowka do mycia polbruku.

Zaden wypas, sprzet z castoramy, ale ponoc wystarczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.