Skocz do zawartości

Autko z niemiec


simek18

Rekomendowane odpowiedzi

Upatrzyłem sobie rupiecika w Niemczech za kilkaset euro, chce nim wrócić na kołach. Ma to sens? Paliwo na powrót wyniosłoby ok 500zł. Czy na miejscu piszę z Niemcem zwyczajnie umowę, zabieram kwity i jadę jak u nas, czy muszę gdzieś wymeldować samochód, kupować jakieś tablice, ubezpieczenia itd? Dojazdu nie liczę, zabrałbym się ze znajomym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Upatrzyłem sobie rupiecika w Niemczech za kilkaset euro, chce nim wrócić na kołach. Ma to sens?

To już Ty musisz wiedzieć.

>Czy na miejscu piszę z Niemcem zwyczajnie umowę,

tak lub nie. Umowa nie jest Niemcowi konieczna, ale Tobie się zapewne przyda wink.gif

> zabieram kwity i jadę jak u nas,

NO to jest dobry plan

>czy muszę gdzieś wymeldować samochód,

To robi sprzedający

kupować jakieś tablice,

To jest potrzebne Tobie i z zasady spada na Ciebie.

> ubezpieczenia itd?

To Ci również bedzie potrzebne.

Generalnie temat kosztów przyjazdu autem na kołach z Niemiec był tu już wielokrotnie poruszany. Użyj szukajki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Auta przeważnie są wyrejstrowane wiec wtedy wykupujesz żółte tablice (nie bierz czerwonych bo trzeba podatek wtedy jeszcze zapłacić od wartości auta) kosztują 100 Euro w tym jest OC i przegląd na 7 dni. Jak ma niemieckie to postaraj się dogadać że Niemcowi odeślesz (pewnie nie będzie chciał dać szansa 1 do 10). Najlepiej na tych żółtych od razu zrobić przegląd w PL bo później musiał byś brać próbne tablice (150zł).

Wydrukuj sobie umowę w dwóch językach (chodź u nas i tak tłumaczenie umowy jest w cenie wiec chyba tylko dla świętego spokoju).

I tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ... wykupujesz żółte tablice .... kosztują 100 Euro w tym jest OC i

> przegląd na 7 dni.

???

Auto albo ma ważne badanie HU, albo go nie ma.

Zakup tablic nie daje automatycznie przeglądu.

Nie dezinformuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

umowy kupna sprzedaży w kilkunastu językach są dostępne w internecie wystarczy pogoglować i drukować zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

co do tablic czerwone kosztują chyba coś koło 170euro i są ważne na miesiąc więc jeśli ktoś nie będzie szybko rejestrował auta w pl warto zainwestować co do ubezpieczenia tez się go chyba wykupuje wraz z tablicą musiałbym podpytać kolegi bo siedzi tu w De i szabruje auta do PL zlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wg ogłoszenia, HU do 11/2014. Czyli teoretycznie potrzebuję dokupić tablice żółte. Mocno to

> komplikuje sytuację, bo raczej byłbym tam w godzinach po zamknięciu urzędów

Możesz wykupić wcześniej i dostaniesz pocztą do domu. Na miejscu montujesz blachy, wpisujesz dane auta i w drogę. W Polsce najlepiej na tych tablicach od razu zrobić przegląd bo będzie wymagany przed rejestracją (u Niemca przegląd ważny jest 2 lata, ale w PL obcinają do 1 roku).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Możesz wykupić wcześniej i dostaniesz pocztą do domu. Na miejscu montujesz blachy, wpisujesz dane

> auta i w drogę. W Polsce najlepiej na tych tablicach od razu zrobić przegląd bo będzie

> wymagany przed rejestracją (u Niemca przegląd ważny jest 2 lata, ale w PL obcinają do 1 roku).

Ale jeśli tablice ważne są 7 dni, to od kiedy liczy się data ich ważności? Od wydania w urzędzie, czy od daty zawarcia umowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wg ogłoszenia, HU do 11/2014. Czyli teoretycznie potrzebuję dokupić tablice żółte. Mocno to

> komplikuje sytuację, bo raczej byłbym tam w godzinach po zamknięciu urzędów

Tablice możesz kupić nawet taniej 70-80eur najtańsze, np w Zgorzelcu wielu się zaopatruje, kupisz je sobie tego samego dnia bądź dzień wcześniej, wypełnisz danymi z dokumentów i w drogę.

Tylko nie wiem jeszcze czy nie powinno się zgłosić, że samochód "na export" idzie? cfaniaczek.gif Tu niech się wypowiedzą Ci co ostatnio ściągali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale jeśli tablice ważne są 7 dni, to od kiedy liczy się data ich ważności? Od wydania w urzędzie,

> czy od daty zawarcia umowy?

Tablice z żółtym paskiem czyli "Kurzzeitkennzeichen" są ważne 5 dni (ani dnia dłużej), łącznie z dniem wydania. Umowa nie ma tu żadnego znaczenia, jest potrzebna tylko tobie w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wg ogłoszenia, HU do 11/2014. Czyli teoretycznie potrzebuję dokupić tablice żółte. Mocno to

> komplikuje sytuację, bo raczej byłbym tam w godzinach po zamknięciu urzędów

Przeczytaj spokojnie ten wątek:

wątek o tablicach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale jeśli tablice ważne są 7 dni, to od kiedy liczy się data ich ważności? Od wydania w urzędzie,

> czy od daty zawarcia umowy?

Od daty wydania, ale załatwiając korespondencyjnie możesz chyba zadeklarować dzień od kiedy mają być ważne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sobie kupić 5 dniowe tablice żółte (nie ma 7 dniowych) na przejściu granicznym - koszt na Shellu w Zgorzelcu 115 euro (jak by Ci ta opcja odpowiadała to zadzwoń do nich np rano, że na mniej więcej na tą i na tą godzinę potrzebujesz tablice, bo jak pójdziesz z marszu też kupisz, ale dadzą Ci już np ważne tylko 3 dni bo wypychają to co im zostało)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przeczytaj spokojnie ten wątek:

> wątek o tablicach

Ok, skoro jest tam napisane, że w przypadku zostawienia niemieckich tablic na samochodzie, gdy będę go rejestrował u nas, mój wydział komunikacji odeśle tablice do odpowiedniego niemieckiego urzędu, więc sprzedający nie ma się czego obawiać, po co więc mam kupować żółte tablice?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ok, skoro jest tam napisane, że w przypadku zostawienia niemieckich tablic na samochodzie, gdy będę

> go rejestrował u nas, mój wydział komunikacji odeśle tablice do odpowiedniego niemieckiego

> urzędu, więc sprzedający nie ma się czego obawiać, po co więc mam kupować żółte tablice?

A na czyim ubezpieczeniu wrócisz jak samochód tam wymeldowany?Żółte tablice dają tak jakby warunkowy przejazd i ubezpieczenie OC na czas transportu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A na czyim ubezpieczeniu wrócisz jak samochód tam wymeldowany?Żółte tablice dają tak jakby

> warunkowy przejazd i ubezpieczenie OC na czas transportu.

A, no tak, ok. Czyli na granicy kupuję tablice żółte, jadę do Niemca, piszę umowę dwujęzyczną, zabieram briefy, zakładam blachy i jadę do domu. Tłumaczę kwity, robię przegląd, płacę cło, jadę do urzędu skarbowego i na koniec do wydziału komunikacji. Cały czas mogę jeździć tym samochodem, dopóki mam ważne tablice, zgadza się?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A, no tak, ok. Czyli na granicy kupuję tablice żółte, jadę do Niemca, piszę umowę dwujęzyczną,

> zabieram briefy, zakładam blachy i jadę do domu. Tłumaczę kwity, robię przegląd, płacę cło,

> jadę do urzędu skarbowego i na koniec do wydziału komunikacji. Cały czas mogę jeździć tym

> samochodem, dopóki mam ważne tablice, zgadza się?

Nie cło tylko akcyzę. Tak jak napisałeś, możesz się poruszać tym samochodem do końca daty wybitej na tablicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A, no tak, ok. Czyli na granicy kupuję tablice żółte, jadę do Niemca, piszę umowę dwujęzyczną,

> zabieram briefy, zakładam blachy i jadę do domu. Tłumaczę kwity, robię przegląd, płacę cło,

> jadę do urzędu skarbowego i na koniec do wydziału komunikacji. Cały czas mogę jeździć tym

> samochodem, dopóki mam ważne tablice, zgadza się?

Tam możesz jeździć dopóki masz ważne tablice. W skrócie to tak jak mówisz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ???

> Auto albo ma ważne badanie HU, albo go nie ma.

> Zakup tablic nie daje automatycznie przeglądu.

> Nie dezinformuj.

A gdzie ja napisałem że daje przegląd. Napisałem że najlepiej jechać na ważnych żółtych na przegląd bo jak stracą ważności to diagnosta nie zrobi przeglądu i będzie musiał jechać na polskie próbne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co do tablic czerwone kosztują chyba coś koło 170euro i są ważne na miesiąc więc jeśli ktoś nie

> będzie szybko rejestrował auta w pl warto zainwestować

Tylko jak mówię przy czerwonych tablicach płaci się podatek w niemczech, najlepiej wziąć żółte i wszystko załatwić od razu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A, no tak, ok. Czyli na granicy kupuję tablice żółte, jadę do Niemca, piszę umowę dwujęzyczną,

> zabieram briefy, zakładam blachy i jadę do domu. Tłumaczę kwity, robię przegląd, płacę cło,

> jadę do urzędu skarbowego i na koniec do wydziału komunikacji. Cały czas mogę jeździć tym

> samochodem, dopóki mam ważne tablice, zgadza się?

Najpierw kupujesz, auto, a dopiero potem tablice pod to auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Napisałem że najlepiej jechać na ważnych żółtych na przegląd

> bo jak stracą ważności to diagnosta nie zrobi przeglądu i będzie musiał jechać na polskie

> próbne.

Nie siej zamętu, oczywiście, że zrobi na nich przegląd chociaż nie mają już ważności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przy czerwonych tablicach płaci się podatek

facepalm%5B1%5D.gifniewiem.gifscrewy.gif

Niby jaki ?

Ausfuhrkennzeichen nie otrzymasz nie majac przegladu technicznego, Kurzzeitkennzeichen otrzymujesz bez sprawdzania, czy pojazd ten przeglad ma - kumasz ?

Na czerwonych pojazd jest dokladnie sprawdzany - przeglad, numer VIN na zoltych to odpada.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podatek drogowy

No tak, jest tak wysoki, ze nawet nie wzialem go pod uwage biglaugh.gif

A tak na powaznie to jezeli twierdzisz, ze wliczony jest podatek drogowy, to wytlumacz mi prosze dlaczego ten " podatek drogowy "jest taki sam w przypadku wszystkich dopuszczalnych terminach wywozu ? ? ?

Co smieszniejsze pojemnosc pojazdu niema w tym przypadku absolutnie zadnego znaczenia.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na żółtych nie wolno przyjechać do Polski

Masz stare wiadomsci, dwa lata temu aby to wlasnie wyjasnic na AK obdzwonilem w Niemczech kilka tU ktore potwierdzily legalnosc i dzialanie / ochrone ubezpieczeniowa.

wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Możliwe z moich informacji to żółte można było używać tylko na terenie DE

Nie, w PL można spokojnie na nich jechać, bo jakieś tam porozumienie zawarte było, problem może być na takich z jazdą w Belgii czy Holandii, Francuzi chyba też ich nie respektują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Auta przeważnie są wyrejstrowane wiec wtedy wykupujesz żółte tablice (nie bierz czerwonych bo

> trzeba podatek wtedy jeszcze zapłacić od wartości auta) kosztują 100 Euro w tym jest OC i

Cena zależy od landu, w Pasewalku w ogóle nie robią kłopotu, kto jakie tablice bierze i na co mu one, kosztowały jak dobrze pamiętam 10 euro? czy coś koło... Ale w Ribnitz-Damgarten już były po 150 euro i na dodatek nie można było ich wykupić, bo nie było się mieszkańcem tegoż landu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Możliwe z moich informacji to żółte można było używać tylko na terenie DE

Kiedyś tak było. Potem niemiaszki wystawali przy granicy i za 25 euro przejeżdżali tymi autami do Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panie AkuQ, a może inaczej, proszę podać podstawę prawną, że nie może zrobić przeglądu.

Jak coś piszemy panie omega_01 na Mk to powinniśmy pisać z sensem i zgodnie z prawem , dlatego zapytałem, na co próbujesz odbić piłeczkę, a zapytałem dlatego, że dla Ciebie to można jeździć np na wyklejankach i wmawiasz to również klientom... smirk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Panie AkuQ już tutaj wiemy, że wszystko Pan wie najlepiej.

Rejestrowałem swoje prywatne auto które przyjechało na żółtych tablicach. Najpierw poszło na rozrząd i inne obsługi. Po tym czasie było dopiero rejestrowane. Diagnosta nic nawet nie wspomniał, że nie zrobi przeglądu bo data się skończyła. Zapytał tylko czy jest dowód do nich, ja mu go okazałem i wystawił stosowny dokument z przeglądem technicznym.

W urzędzie komunikacji też nie mieli żadnych obiekcji co do przedstawionych im dokumentów.

ps. jeżeli potrzebne są Panu podstawy prawne proszę sobie ich samemu poszukać - ja podałem Panu przykład z życia smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ps. jeżeli potrzebne są Panu podstawy prawne proszę sobie ich samemu poszukać - ja podałem Panu

> przykład z życia

hehe.gif Jay też podaje przykłady z życia, że da się badanie techniczne zrobić bez auta z samym dowodem, co nie oznacza, że takie info jest nieprawdziwe bo takie sytuacje są, ale ma tyle zgodnego z prawem co nic.

Ale dzięki za obszerne i fachowe wyjaśnienie sytuacji i podstawę prawną do swoich prelekcji smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To dlaczego mi nie chciał zrobić bo twierdził że są nie ważne i musiałem jechać po próbne?

No niestety taka prawda. Jakos od ubiegłego roku (a może od '12?) nie da się zrobić przeglądu na nieważnych tablicach. Oczywiście legalnie się nie da, bo niektórzy robią, tak samo jak się robi przeglądy bez auta wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No niestety taka prawda. Jakos od ubiegłego roku (a może od '12?) nie da się zrobić przeglądu na

> nieważnych tablicach. Oczywiście legalnie się nie da, bo niektórzy robią, tak samo jak się

> robi przeglądy bez auta

Jak najbardziej zrobisz przegląd na żółtych tablicach po końcu okresu ich ważności. To tak jakbyś miał sprowadzone auto z tablicami (z jakiegoś kraju gdzie ich nie zdejmują), ale w DR miał info że auto jest wyrejestrowane czyli rejestracja straciła ważność, ale tablice są prawdziwe i pasują do DR więc wszystko jest OK.

Nie zrobisz przeglądu na samoróbkach, tablicach bez znaków legalizacji itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.