Skocz do zawartości

Jaki beton się ukręci...


Keryp_

Rekomendowane odpowiedzi

> ...z gotowej zaprawy z "markietu"? B10 da radę?

zaprawy, czy cementu?

kup gorazdze (jakies 11+/-1 zl/worek), a nie jakis kau za 6.98. Jak dasz dobre kruszywo, to powinno Ci starczyc do kazdego zastosowania oplacalnego krecac w betoniarce.

a w ogole co chcesz zrobic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zaprawy, czy cementu?

Zaprawy. ok.gif

> kup gorazdze (jakies 11+/-1 zl/worek), a nie jakis kau za 6.98. Jak dasz dobre kruszywo, to powinno

> Ci starczyc do kazdego zastosowania oplacalnego krecac w betoniarce.

> a w ogole co chcesz zrobic?

Jakie znowu kruszywo? blush.gif

Kilka słupów musze zabetonować. blush.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To lepiej sobie zamów kubik betonu w betoniarni, wbrew pozorom będzie szybciej, taniej i

> stabilniej.

Prawdopodobnie 5 szt., dodatkowo nie mam już podjazdu do tego miejsca, bo sąsiad się buduje, a betoniarki nie wpuszczę przez kostkę i trawnik na tył domu. Poza tym u mnie liczą kasę za "brakujące" metry (bodajże do 7m3), więc za te powiedzmy dwa metry zapłacę, jak za zboże. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej kupić suchą mieszankę na betoniarni, odebrać własnym transportem (u mnie ludzie biorą po 0,5; 0,25 m3 na przyczepki samochodowe lub auta pokroju żuka) i w domu w betoniarce mieszają z wodą i mają beton.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A nie lepiej kupić suchą mieszankę na betoniarni, odebrać własnym transportem (u mnie ludzie biorą

> po 0,5; 0,25 m3 na przyczepki samochodowe lub auta pokroju żuka) i w domu w betoniarce

> mieszają z wodą i mają beton.

A czym się to różni od workowanej w markecie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zaprawy.

to ukrecisz taki, jaki kupisz

> Jakie znowu kruszywo?

> Kilka słupów musze zabetonować.

taniej wyjdzie cement, kruszywo (piasek i zwir) i woda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...z gotowej zaprawy z "markietu"? B10 da radę?

Nie ma już klasy B10. Jest C8/10.

Do czego to ma być, bo C8/10 (mniej więcej odpowiednik starej klasy B10) to najniższa z możliwych klas, stosowany jako beton podkładowy i wyrównawczy.

Najlepiej kupić gotową mieszankę betonową w markecie, dodać wodę i zrobić z tego beton. Ewentualnie zamówić beton towarowy.

Przy mieszance z worka trzeba pamiętać o zasadzie "całego worka" tzn. wykorzystać cały worek, bez względu na zapotrzebowanie. Wszystko wynika z podziału frakcji, worek podczas transportu drga i w naturalny sposób kruszywo i cement ulega podziałowi. Przed użyciem należy albo wszystko dokładnie wymieszać na sucho i dopiero użyć tyle ile chcemy, albo wykorzystać cały worek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Prawdopodobnie 5 szt., dodatkowo nie mam już podjazdu do tego miejsca, bo sąsiad się buduje, a

> betoniarki nie wpuszczę przez kostkę i trawnik na tył domu. Poza tym u mnie liczą kasę za

> "brakujące" metry (bodajże do 7m3), więc za te powiedzmy dwa metry zapłacę, jak za zboże.

Ja też kiedyś kombinowałem, wprawdzie z taczką i łopatą przy "betonowaniu" dwóch słupków. Tak się namachałem a i tak słabo to wyszło więc jak ostatnio betonowałem sobie słup pod tablicę do koszykówki to zamówiłem jeden kubik w betoniarni, który mi przywieźli na pace "żuka" i zwalili przed działką. Transport na miejsce ząłatwiłem taczką. A za ten kubik z transportem chyba dałem z 300 zł gdzie normalnie jakbym zamawiał większe ilości to by wyszło koło 200 zł więc chyba tragedii nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czym się to różni od workowanej w markecie?

Ceną. 1 m3 betonu B25 waży ok. 2200 kg i kosztuje 210÷220 PLN.

Policz sobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> od biedy (np. na slupy ) moze byc pospolka.

Nie sądzę, żeby ten beton który kułeś, był zamawiany w betoniarni i spełniał wszelkie normy biglaugh.gif Mogę zaryzykować tezę, że w PRL >95% domów jednorodzinnych było budowanych na zasadzie "załatwić cement i jakieś kruszywo, pomieszać z wodą, dodać zbrojenie i zalać" biglaugh.gif Do fundamentów itp dodatkowo pozbierane kamienie, żeby betonu mniej weszło biglaugh.gif I chałupy stoją i jeszcze długo stać będą hehe.gif Więc dywagowanie nt konieczności wysokiej klasy betonu do zalania słupków jest mocno zabawne i wynika z nadmiernej wiary w "normy" coraz bardziej "porządkujące" życie hehe.gif Do elementów nośnych, mocno obciążonych, stropów itp - zgoda, ale słupki? hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie sądzę, żeby ten beton który kułeś, był zamawiany w betoniarni i spełniał wszelkie normy Mogę

> zaryzykować tezę, że w PRL >95% domów jednorodzinnych było budowanych na zasadzie "załatwić

> cement i jakieś kruszywo, pomieszać z wodą, dodać zbrojenie i zalać" Do fundamentów itp

> dodatkowo pozbierane kamienie, żeby betonu mniej weszło I chałupy stoją i jeszcze długo stać

> będą Więc dywagowanie nt konieczności wysokiej klasy betonu do zalania słupków jest mocno

> zabawne i wynika z nadmiernej wiary w "normy" coraz bardziej "porządkujące" życie Do

> elementów nośnych, mocno obciążonych, stropów itp - zgoda, ale słupki?

czekaj, czy Ty odpowiadasz na pewno mojej skromnej osobie? Toz pisze, ze do slupkow nie trzeba nomen omen konkretnego betonu. A to, co ja juz kulem u siebie... nie chcialbys dostac takiego zlecenia. Co, jak co, ale s.p. tesciu (tak, jak i cala zreszta jego rodzina) mial jakis fetysz betonu, bo dawal go gdzie tylko mogl, a mlot 46J ledwo daje rade, zeby go pokruszyc. Ani dobrego kruszywa, ani cementu dobrej jakosci nie zalowal - beton az niebieski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czekaj, czy Ty odpowiadasz na pewno mojej skromnej osobie? Toz pisze, ze do slupkow nie trzeba

> nomen omen konkretnego betonu. A to, co ja juz kulem u siebie... nie chcialbys dostac takiego

> zlecenia. Co, jak co, ale s.p. tesciu (tak, jak i cala zreszta jego rodzina) mial jakis fetysz

> betonu, bo dawal go gdzie tylko mogl, a mlot 46J ledwo daje rade, zeby go pokruszyc. Ani

> dobrego kruszywa, ani cementu dobrej jakosci nie zalowal - beton az niebieski.

Nie konkretnie Tobie grinser006.gif Akurat się napatoczyłeś jako przykład grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zlecenia. Co, jak co, ale s.p. tesciu (tak, jak i cala zreszta jego rodzina) mial jakis fetysz

> betonu, bo dawal go gdzie tylko mogl, a mlot 46J ledwo daje rade, zeby go pokruszyc. Ani

> dobrego kruszywa, ani cementu dobrej jakosci nie zalowal - beton az niebieski.

Moj dziadek z kolei byl fanem mocnego betonu i mocowania za pomoca sznurka zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie sądzę, żeby ten beton który kułeś, był zamawiany w betoniarni i spełniał wszelkie normy Mogę

> zaryzykować tezę, że w PRL >95% domów jednorodzinnych było budowanych na zasadzie "załatwić

> cement i jakieś kruszywo, pomieszać z wodą, dodać zbrojenie i zalać" Do fundamentów itp

> dodatkowo pozbierane kamienie, żeby betonu mniej weszło I chałupy stoją i jeszcze długo stać

> będą Więc dywagowanie nt konieczności wysokiej klasy betonu do zalania słupków jest mocno

> zabawne i wynika z nadmiernej wiary w "normy" coraz bardziej "porządkujące" życie Do

> elementów nośnych, mocno obciążonych, stropów itp - zgoda, ale słupki?

a może zechce powiesić na tych słupkach np: sraczyk ? biglaugh.gif i co wtedy ? zginąć w kiblu bo się słupek zawalił to wstyd na całą wioskę biglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.