Skocz do zawartości

Czujniki parkowania-inaczej


Fili_P

Rekomendowane odpowiedzi

> Dzisiaj widziałem takie coś

> jakiś tekst

> podkreślam nie mam żadnego związku z aukcją-więc nie kupowac z rozpędu

> ale idea mi sie podoba

kiedyś widziałem z jednym czujnikiem na środku w tablicy, tylko jakiś drogi był bo kosztowało to parę stówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stary patent, przynajmniej z 5-6lat ma. Interesowałem się tym przy poprzednim aucie, ale szybko przywykłem do niewidocznego tyłu to przestało być potrzebne i odpuściłem.

Teraz to już ramki z kamerkami cofania i bezprzewodowymi monitorami są wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> stary patent, przynajmniej z 5-6lat ma. [...]

Jak nie starszy. Jakiś czas temu większość tego co widziałem z takimi czujnikami to były Nissany (Almera, Primera i Micra). Nawet się zastanawiałem dlaczego i czy przypadkiem producent nie robi jakiś problemów z gwarancją nawet przy zakładaniu w ASO. hmm.gif

I były tam tylko dwa czujniki po bokach ramki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzisiaj widziałem takie coś

> jakiś tekst

> podkreślam nie mam żadnego związku z aukcją-więc nie kupowac z rozpędu

> ale idea mi sie podoba

a co powiesz na to?:

http://allegro.pl/elektromagnetyczny-czujnik-cofania-parkowania-buzz-i4363738440.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a co powiesz na to?:

> http://allegro.pl/elektromagnetyczny-czujnik-cofania-parkowania-buzz-i4363738440.html

no słyszałem coś - ale trafilem na jakims forum, że się nie sprawdzają w praktyce

działa cos jak pętla indukcyjna czy jakos inaczej- w sensie ścianę i krzaki (=niemetalowe) wykryje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak nie starszy. Jakiś czas temu większość tego co widziałem z takimi czujnikami to były Nissany

> (Almera, Primera i Micra). Nawet się zastanawiałem dlaczego i czy przypadkiem producent nie

> robi jakiś problemów z gwarancją nawet przy zakładaniu w ASO.

> I były tam tylko dwa czujniki po bokach ramki.

ASO Nissana do niedawna jeszcze (nie wiem jak teraz) dokładały takowe. Sprawdzały się nawet nieźle (testowaliśmy to w Primerze WP12), no ale z uwagi na liczbę czujników i ich umiejscowienie mają pewne ograniczenia, głównie narożniki auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a co powiesz na to?:

> http://allegro.pl/elektromagnetyczny-czujnik-cofania-parkowania-buzz-i4363738440.html

dziadostwo! Reakcja na przeszkodę zależy od pogody, inaczej jak sucho inaczej jak mokro. No i zależy z jakiego materiału est przeszkoda.

Miałem kilka m-cy i wywaliłem, założyłem klasyczne czujniki dobrej firmy. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> teraz widzę sama kamera cofania w ramkę jest nawet tańsza od czujników-ale wiadomo dochodzi jeszcze

> cena jakiegoś wyświetlacza

Komplet kosztuje 200-250 zł. I czujniki kamery nie zastąpią. Mogę dojechać do przeszkody na 2-3 cm, a kamera ma chyba kąt 160 stopni, bo widzę w niej także narożniki zderzaka w Audi, a on wąski nie jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzisiaj widziałem takie coś

> jakiś tekst

> podkreślam nie mam żadnego związku z aukcją-więc nie kupowac z rozpędu

> ale idea mi sie podoba

Zdecydowanie wole fabryczne rozwiazania....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dziadostwo! Reakcja na przeszkodę zależy od pogody, inaczej jak sucho inaczej jak mokro. No i

> zależy z jakiego materiału est przeszkoda.

> Miałem kilka m-cy i wywaliłem, założyłem klasyczne czujniki dobrej firmy.

Dobrze wiedzic. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Komplet kosztuje 200-250 zł. I czujniki kamery nie zastąpią. Mogę dojechać do przeszkody na 2-3 cm,

> a kamera ma chyba kąt 160 stopni, bo widzę w niej także narożniki zderzaka w Audi, a on wąski

> nie jest.

Dobrze rozmieszczone czujniki dobrej klasy niewiele ustępują kamerze, a w niektórych okolicznościach są lepsze. Brudna kamera wiele nie pokaże, tak jak i po ciemku (no chyba, że ma dobre podswietlenie ale te tanie nie są). Dobre czujniki nie maja lagów i spokojnie dojeżdżam do przeszkody na ok. 5cm a na luziku na 10cm. Zaczyna mi się ciągłe "piiii..." przy 30cm i wiem ile jeszcze mogę cofnąć. Nie sposób pominąć też kosztów. Dobre czujniki kosztują tyle co badziewna kamera. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzisiaj widziałem takie coś

> idea mi sie podoba

Założyłem u siebie ale nie jestem zadowolony. Znaczy byłem podczas testów zanim zrobiłem nawierty itd..... Po kilku tygodniach głupieje w zalezności od warunków pogodowych, czasami cały czas pyka pomimo, że niczego nie ma. Gdyby była możliwość wymiany czujników na lepsze byłbym w pełni zadowolony. Oczywiście że fabryczne lepsze oraz kamerka ale mówimy o w miarę bezinwazyjnym montażu i po to aby przy parkowaniu mieć małe wsparcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kamery po 79 zł. Obydwie mają przełączane automatycznie matryce dzień / noc. Jedna ma podświetlenie IR, druga widzialne, ale je zablokowałem, bo w zupełności starczają światła cofania 2 x 21W.

Problem z brudzeniem jest minimalny, po prostu rutynowo raz na kilka dni przecieram palcem przechodząc za samochodem i starcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam kamery po 79 zł. Obydwie mają przełączane automatycznie matryce dzień / noc. Jedna ma

> podświetlenie IR, druga widzialne, ale je zablokowałem, bo w zupełności starczają światła

> cofania 2 x 21W.

> Problem z brudzeniem jest minimalny, po prostu rutynowo raz na kilka dni przecieram palcem

> przechodząc za samochodem i starcza.

Sam myślałem o kamerze, ale same kamery, to nie wszystko, jest jeszcze kwestia miejsca ich instalacji, monitora i robocizny (przy czujnikach jest mniej problemów z instalacją). W niektórych autach jest problem z logicznym ulokowaniem monitora (taki malutki jest według mnie bez sensu, musi mieć chociaż 4,5-5 cali). Wiem, że można dać w lusterko albo podłączyć do stacji multimedialnej, jednak to dodatkowe spore pieniążki. Optimum to połączenie jednego i drugiego. Ja po namyśle założyłem najprostsze czujniki Valeo z "pipczykiem" (nie zaburzają estetyki wnętrza jakimiś wyświetlaczami, takie małe zboczenie 893goodvibes.gif).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam monitory 7". W uno po chamsku na środku deski, w audi w lustrze. Ten drugi nie jest dobrym pomyslem na słoneczne dni, bo obraz odbijany przez tylną szybę mocno się odbija w obrazie z kamery, więc czasem monitor trzeba obrócić w dół.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

większej wiochy dawno nie widziałem. Nawet do golfa 3ki pod remizą wstyd to zalożyć.

Nie wspominam nawet o walorach użytkowych w pojeździe, który rejestrację ma na klapie, nie zderzaku i ta klapa nie jest najbardziej wystającym elementem auta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam monitory 7". W uno po chamsku na środku deski, w audi w lustrze. Ten drugi nie jest dobrym

> pomyslem na słoneczne dni, bo obraz odbijany przez tylną szybę mocno się odbija w obrazie z

> kamery, więc czasem monitor trzeba obrócić w dół.

No i to właśnie spowodowało, że zrezygnowałem z pomysłu. Lubię fabryczną prostotę i estetykę w samochodzie. Nawet radio CB kupiłem takie z "bebechami" ukrytymi w osobnej puszce, ukrytej pod siedzeniem, a na tzw. podorędziu mam tylko gruszkę z wyświetlaczem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.