Skocz do zawartości

Wydajność klimy Megane II


stalan

Rekomendowane odpowiedzi

Swoją " Renię" kombi , mam jakieś trzy tygodnie , klimatyzacji używałem wielokrotnie , i wydawała się mieć raczej normalną wydajność. Nie była to jakś lodówka ,ale w średnio ciepłe, słoneczne dni , dawała radę. Dziś wracając z pracy (27 stopni) , stwierdziłem jednak , ze szału nie ma ,efekt chłodzenia można było poczuć dopiero po skierowaniu nawiewu na pysk. Poprzednio w Astrze , ( też klima manualna) , wydajność była o niebo lepsza , a...może dla tego że przestrzeń w Oplu (HB) była mniejsza?.

PS. Klima trzy tygodnie po przeglądzie w ASO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Swoją " Renię" kombi , mam jakieś trzy tygodnie , klimatyzacji używałem wielokrotnie , i wydawała

> się mieć raczej normalną wydajność. Nie była to jakś lodówka ,ale w średnio ciepłe, słoneczne

> dni , dawała radę. Dziś wracając z pracy (27 stopni) , stwierdziłem jednak , ze szału nie ma

> ,efekt chłodzenia można było poczuć dopiero po skierowaniu nawiewu na pysk. Poprzednio w

> Astrze , ( też klima manualna) , wydajność była o niebo lepsza , a...może dla tego że

> przestrzeń w Oplu (HB) była mniejsza?.

> PS. Klima trzy tygodnie po przeglądzie w ASO

U Mnie zarówno w Megane II jak i scenic II klimatronik daje radę smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U Mnie zarówno w Megane II jak i scenic II klimatronik daje radę

U mnie wnętrze, jest owszem schłodzone , do takiej temperatury , przy ktôrej się nie dusisz i nie spocisz , ale w Astrze , efekt schłodzenia następował dużo szybciej i był bardziej odczuwalny. W podobnych warunkach w Oplu musiałem mieszać z ciepłym powietrzem lub wręcz wyłączać , bo było za zimno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie wnętrze, jest owszem schłodzone , do takiej temperatury , przy ktôrej się nie dusisz i nie

> spocisz , ale w Astrze , efekt schłodzenia następował dużo szybciej i był bardziej odczuwalny.

> W podobnych warunkach w Oplu musiałem mieszać z ciepłym powietrzem lub wręcz wyłączać , bo

> było za zimno.

W I mam tak samo ,rok temu miałem nieszczelnosc ,zrobili napełnili ale zimno tez nie mam .Przyjemniej robi sie od 3 biegu hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie także trzeci bieg , znacznie poprawia schładznie...może ten typ tak ma?

A filtr kabinowy wymienili na przeglądzie plony ? Temperaturę na nawiewach zmierzyli ? Ile było ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A filtr kabinowy wymienili na przeglądzie plony ? Temperaturę na nawiewach zmierzyli ? Ile było ?

Za wymianę filtra zapłacilem ...a czy faktycznie wymienili niewiem.gif.Tak samo z pomiarem temp z nawiewów , nie było mnie przy tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Za wymianę filtra zapłacilem ...a czy faktycznie wymienili .Tak samo z pomiarem temp z nawiewów ,

> nie było mnie przy tym.

No to sam sprawdź, to będziesz bliżej rozwiązania problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie także trzeci bieg , znacznie poprawia schładznie...może ten typ tak ma?

nie, powinno chłodzić bardzo dobrze, uzupełnij czynnik i powinno zacząć chłodzić. Dobrze serwisowana klima w MII jest bardzo wydajna. Z kratek powinno lecieć ok 4 - 5 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie, powinno chłodzić bardzo dobrze, uzupełnij czynnik i powinno zacząć chłodzić. Dobrze

> serwisowana klima w MII jest bardzo wydajna. Z kratek powinno lecieć ok 4 - 5 stopni.

Tak jak pisałem wcześniej, trzy tygodnie temu serwis klimy w ASO...w poniedziałek jadę z reklamacją, ale na początek zmierzę jutro temp. na wylocie z nawiewów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przy manualnej klimie 5-7*C jest OK

Rodzaj klimy nie ma znaczenia. Zasada w każdej jest ta sama.

A co do pomiaru to:

1. Obieg zamknięty,

2. Nawiew na wprost,

3. Minimalną temperatura,

4. Maksymalny nadmuch.

Temp na wylocie 4-6 C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rodzaj klimy nie ma znaczenia. Zasada w każdej jest ta sama.

> A co do pomiaru to:

> 1. Obieg zamknięty,

> 2. Nawiew na wprost,

> 3. Minimalną temperatura,

> 4. Maksymalny nadmuch.

> Temp na wylocie 4-6 C

Obieg zamkniety? a nie otwarty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na zamkniętym jest zimniej, bo pobiera już schłodzone powietrze

Faktycznie.Dzis to wypróbowałem i jest ciut chłodniej ok.gif Raz dawałem na szybę ,pewnie bardziej sie to sprawdzi na trasie, w mieście dałem na twarz szybciej sie odczuwa chłodek wink.gif Ale klima zamula mi auto i to sporo ,jedzie jak z przyczepą no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wg mnie w niektorych francach klima jest mniej wydajna niz w innych autach. Np passat vs

> laguna.Druga kwestia to kolor auta.

fakt, kolor auta, atermiczne szyby + jasna tapicerka mogą sporo ułatwiać klimie robotę ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

> U mnie po nabiciu klima działa lepiej niż w służbowym, nowym golfie VII. Wystarcza nadmuch na 2

> biegu

Jak odkopałeś temat , to muszę napisać o finale całej sprawy . Ponownie zleciłem nabicie klimy , tym razem w poza ASO , odessano 350 ml czynnika , a wtłoczono prawidłowe 500 ml . Czyli co? w ciągu miesiąca znikło 150 ml? , nic bardzej mylnego .Po tygodniu jazdy z klimą ( tym razem już wydajną) w najgorsze upały , sprawdzono szczelność lampą UV , i...nic. Wniosek , ASO Renault Zdunek w Gdyni , najzwyczajniej w świecie dopuściło się na mnie kolejnego oszustwa , zapłaciłem za niewykonaną usługę. Klima chłodzi aż miło ok.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak odkopałeś temat , to muszę napisać o finale całej sprawy . Ponownie zleciłem nabicie klimy ,

> tym razem w poza ASO , odessano 350 ml czynnika , a wtłoczono prawidłowe 500 ml . Czyli co? w

> ciągu miesiąca znikło 150 ml? , nic bardzej mylnego .Po tygodniu jazdy z klimą ( tym razem już

> wydajną) w najgorsze upały , sprawdzono szczelność lampą UV , i...nic. Wniosek , ASO Renault

> Zdunek w Gdyni , najzwyczajniej w świecie dopuściło się na mnie kolejnego oszustwa ,

> zapłaciłem za niewykonaną usługę. Klima chłodzi aż miło .

Mówiłem Ci już wcześniej.Jak najdalej od Zdunka.Ile razy jeszcze musisz się sparzyć aby zrozumieć i zacząć się stosować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak odkopałeś temat , to muszę napisać o finale całej sprawy . Ponownie zleciłem nabicie klimy ,

> tym razem w poza ASO , odessano 350 ml czynnika , a wtłoczono prawidłowe 500 ml . Czyli co? w

> ciągu miesiąca znikło 150 ml? , nic bardzej mylnego .Po tygodniu jazdy z klimą ( tym razem już

> wydajną) w najgorsze upały , sprawdzono szczelność lampą UV , i...nic. Wniosek , ASO Renault

> Zdunek w Gdyni , najzwyczajniej w świecie dopuściło się na mnie kolejnego oszustwa ,

> zapłaciłem za niewykonaną usługę. Klima chłodzi aż miło .

Masz rachunek z ASO ?

Masz papiery z serwisu klimy ? Ile odessano ile nabito, opinię o szczelnosci ?

Ja bym się pofatygował do szefa serwisu i właściciela smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mówiłem Ci już wcześniej.Jak najdalej od Zdunka.Ile razy jeszcze musisz się sparzyć aby zrozumieć i

> zacząć się stosować?

A ile razy serwisowałem u Zdunka ? ...1 raz , słownie jeden . Nie popadaj proszę w tak protekcjonalne nuty .

PS. Pisalem o kolejnym oszustwie ,gdyż pierwsze oszustwo popełnił pracownik zdunkowego komisu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A ile razy serwisowałem u Zdunka ? ...1 raz , słownie jeden . Nie popadaj proszę w tak

> protekcjonalne nuty .

> PS. Pisalem o kolejnym oszustwie ,gdyż pierwsze oszustwo popełnił pracownik zdunkowego komisu .

No to już 2 razy:

1. Komis,

2. Serwis klimy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to już 2 razy:

> 1. Komis,

> 2. Serwis klimy.

Pełen serwis startowy był " robiony" jeszcze przed odbiorem samochodu( był już kupiony , załatwiłem przerejstrowanie a w tym czasie ludzie od Zdunka , udawali że robią przegląd) , wówczas jeszcze, nie byłem śwadomy iż zamawiając tą usługę mam do czynienia z organizacją przestępczą ,i zostanę jednorazowo oszukany ,na dwa sposoby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pełen serwis startowy był " robiony" jeszcze przed odbiorem samochodu( był już kupiony ,

> załatwiłem przerejstrowanie a w tym czasie ludzie od Zdunka , udawali że robią przegląd) ,

> wówczas jeszcze, nie byłem śwadomy iż zamawiając tą usługę mam do czynienia z organizacją

> przestępczą ,i zostanę jednorazowo oszukany ,na dwa sposoby.

Nie chcę Cię martwić ale... miałem taką sytuację w Megane (wtedy 3-letnim).

Serwis nabijał klimę, robił test szczelności "maszyną" po czym czynnik powolutku uciekał (powolutku to znaczy w 2-3 tygodnie).

Po paru gorzkich słowach i zrobieniu prawdziwego testu szczelności klimy skończyło się na wymianie jednej rurki (wyceniona na 800,- więc zakładam że była conajmniej posrebrzana grinser006.gif ) - na szczęście w ramach gwarancji.

Od tej pory aż do dziś skuteczność klimy jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.