Skocz do zawartości

Montaż bezinwazyjny półki


pilzner

Rekomendowane odpowiedzi

Jest sobie półka szklana GRUNDTAL ze sklepu Ikea.

Chciałbym ją zamocować bezinwazyjnie na ścianie w łazience, która pokryta jest glazurą (płytki szkliwione połysk). Nie mogę zastosować mocowania mechanicznego, bo po pierwsze mieszkanie jest wynajmowane, a po drugie, obawiam się o to, że w miejscu montażu mogą iść jakieś przewody.

Czy znacie jakąś mocną taśmę montażową, która wytrzymałaby obciążenie kilku łazienkowych przedmiotów (kosmetyków, elektrycznej szczoteczki do zębów itp...) i samej półki? Najlepiej konkretna nazwa, link do jakiegoś sklepu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jest sobie półka szklana GRUNDTAL ze sklepu Ikea.

> Chciałbym ją zamocować bezinwazyjnie na ścianie w łazience, która pokryta jest glazurą (płytki

> szkliwione połysk). Nie mogę zastosować mocowania mechanicznego, bo po pierwsze mieszkanie

> jest wynajmowane, a po drugie, obawiam się o to, że w miejscu montażu mogą iść jakieś

> przewody.

> Czy znacie jakąś mocną taśmę montażową, która wytrzymałaby obciążenie kilku łazienkowych

> przedmiotów (kosmetyków, elektrycznej szczoteczki do zębów itp...) i samej półki? Najlepiej

> konkretna nazwa, link do jakiegoś sklepu...

PATTEX jest dobra

Albo klej montażowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze można półkę przykręcić do jakichś dłuższych pasków metalowych/ z plexi itp. a dopiero te paski dać na taśmę do płytek. Zdecydowanie zwiększy to powierzchnię klejenia a jeśli materiał będzie odpowiednio dobrany i estetyczny, to może to wyglądać na rozwiązanie "fabryczne".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zawsze można półkę przykręcić do jakichś dłuższych pasków metalowych/ z plexi itp. a dopiero te

> paski dać na taśmę do płytek. Zdecydowanie zwiększy to powierzchnię klejenia a jeśli materiał

> będzie odpowiednio dobrany i estetyczny, to może to wyglądać na rozwiązanie "fabryczne".

Zakup taśmy to najprostsza rzecz, jaką można zrobić. Dlatego rozwiązanie z taśmą mi się podoba i nie chciałbym poza nie wychodzić. Szukam sprawdzonej i mocnej taśmy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zakup taśmy to najprostsza rzecz, jaką można zrobić. Dlatego rozwiązanie z taśmą mi się podoba i

> nie chciałbym poza nie wychodzić. Szukam sprawdzonej i mocnej taśmy...

dobra taśma Ci to utrzyma, pytanie raczej co na niej będzie stało.

Przy takiej powierzchni, jaką oferują fabryczne uchwyty, za wiele tam nie postawisz.

Pozostaje albo zwiększenie powierzchni, albo jednak wkręty.

Zacznij od początku i spytaj właścicieli czy jest możliwość normalnego zamocowania na wkrętach. Ta półka jest niewiele droższa niż rolka dobrej taśmy albo kartusz kleju montażowego.

Ja bym zaproponował zostawienie półki przy ewentualnej wyprowadzce żeby nie zostały dziury. Przynajmniej jest pewność, że to nie spadnie i nie rozwali się razem z całym asortymentem na sobie. Spadając może też narobić większych kosztów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dobra taśma Ci to utrzyma, pytanie raczej co na niej będzie stało.

> Przy takiej powierzchni, jaką oferują fabryczne uchwyty, za wiele tam nie postawisz.

> Pozostaje albo zwiększenie powierzchni, albo jednak wkręty.

Półka ma 60cm, więc i tak tam nie nastawiam nie wiadomo czego. Zwykłe codzienne kosmetyki: pasta do zębów, woda po goleniu, szczoteczka elektryczna itp... Nie wiem ile to może mieć razem, kilogram? Półtora?

No właśnie wiercić bym nie chciał i to tylko o to chodzi. Przy wierceniu w płytkach może się wszystko zdarzyć, na wymianę płytek nie ma. Nie chcę podejmować takiego ryzyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Półka ma 60cm, więc i tak tam nie nastawiam nie wiadomo czego. Zwykłe codzienne kosmetyki: pasta do

> zębów, woda po goleniu, szczoteczka elektryczna itp... Nie wiem ile to może mieć razem,

> kilogram? Półtora?

> No właśnie wiercić bym nie chciał i to tylko o to chodzi. Przy wierceniu w płytkach może się

> wszystko zdarzyć, na wymianę płytek nie ma. Nie chcę podejmować takiego ryzyka.

Ja mam wieszak na reczniki przyklejony taka tasma do drzwi od 6 lat, tyle ze na calej dlugosci (ok. 40cm) jest pasek tasmy (a moze nawet i dwa - juz nie pamietam). Mam tez na kilka paskow przyklejony do plytek pojemnik na gazety, czasopisma i ksiazki w kiblu - czesto tam ladnych pare kilo wisi. Jesli polke juz masz, to po prostu wyprobuj. Jesli nie masz, to poszukaj czegos o nieco wiekszym polu styku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Opukaj kafle, żeby się nie okazalo, że trzymają się tylko na fugach i półka z nimi odpadnie

Z kafli to piece są... Płytki trzymają się mocno. Poza tym otrzymałem zgodę właściciela, więc wiercę i mocuję mechanicznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.