Skocz do zawartości

Czy w Polsce są tablice wywozowe?


Zbyszek

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Zadzwonił do mnie kumpel ze Szwecji, że za kilka dni przyjeżdża do Polski min. żeby kupić nową przyczepkę. Zapytał mnie o tablice wywozowe, jest coś takiego w Polsce? Jeśli nie to jak legalnie wrócić z podpiętą przyczepą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Zadzwonił do mnie kumpel ze Szwecji, że za kilka dni przyjeżdża do Polski min. żeby kupić nową

> przyczepkę. Zapytał mnie o tablice wywozowe, jest coś takiego w Polsce? Jeśli nie to jak

> legalnie wrócić z podpiętą przyczepą?

Nich jedzie na DR poprzedniego właściciela, OC też będzie miał. Dojedzie do siebie, zarejestruje w Szwecji, prześle Tobie tablice przyczepki plus pełnomocnictwo i Ty zgłosisz sprzedaż w jego imieniu. Choć chyba tablice nie będą potrzebne. Bardziej pytanie co Szwedzi potrzebują żeby zarejestrować przyczepkę z PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nich jedzie na DR poprzedniego właściciela, OC też będzie miał.

Planuje kupić nówkę, będzie pierwszym właścicielem.

Tak gdybam, może po prostu kupi na siebie, ubezpieczy, a w Szwecji sobie kiedyś przerejestruje. Dobry plan?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja Ci powiem, tam zarabia więcej, tu kupuje po taniości, proste

proste pod względem ekonomicznym to jest

nie wiem w której części PL będzie kupiona przyczepka i do której części Szwecji ma dojechać ale ciagnąc ją pewnie niezły kawał km to też nie jest to samo co smignąć samym autem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> proste pod względem ekonomicznym to jest

> nie wiem w której części PL będzie kupiona przyczepka i do której części Szwecji ma dojechać ale

> ciagnąc ją pewnie niezły kawał km to też nie jest to samo co smignąć samym autem

Słoiki na nią zapakuje i mu się zwróci wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Planuje kupić nówkę, będzie pierwszym właścicielem.

> Tak gdybam, może po prostu kupi na siebie, ubezpieczy, a w Szwecji sobie kiedyś przerejestruje.

> Dobry plan?

A on może zarejestrować ją na siebie w PL? Bo jak tak to tak będzie najłatwiej. W Szwecji przy okazji przerzuci ją na szwedzkie blachy. Inna opcja, że ma czas i może papiery przyczepki wysłać do Szwecji, rejestracja tam, ktoś odsyła dokumenty i tablice do PL, i dopiero powrót przyczepką do Szwecji. Jakoś na pewno da się to w łatwy sposób robić bo nie tak dawno Niemcy masowo kupowali u nas nowe auta. Nie sądzę, żeby targali blachy z D i przykręcali u nas w ASO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Zadzwonił do mnie kumpel ze Szwecji, że za kilka dni przyjeżdża do Polski min. żeby kupić nową

> przyczepkę. Zapytał mnie o tablice wywozowe, jest coś takiego w Polsce? Jeśli nie to jak

> legalnie wrócić z podpiętą przyczepą?

Każdy pojazd sprzedany w PL i wywożony za granicę powinien być zarejestrowany czasowo na czerwonych tablicach orza mieć wykupione do tego krótkoterminowe ( 30 dni ) ubezpieczenie OC.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam.

> Zadzwonił do mnie kumpel ze Szwecji, że za kilka dni przyjeżdża do Polski min. żeby kupić nową

> przyczepkę. Zapytał mnie o tablice wywozowe, jest coś takiego w Polsce? Jeśli nie to jak

> legalnie wrócić z podpiętą przyczepą?

Mieszkam w Szwecji i importowałem auto nówkę z PL.

Czerwone tymczasowe polskie tablice, wystawione na mnie, diler mi wszystko załatwił (napisałem mu upoważnienie)

Ubezpieczenie miałem importowe szwedzkie, ale da sie też na polskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mieszkam w Szwecji i importowałem auto nówkę z PL.

> Czerwone tymczasowe polskie tablice, wystawione na mnie, diler mi wszystko załatwił (napisałem mu

> upoważnienie)

> Ubezpieczenie miałem importowe szwedzkie, ale da sie też na polskim.

Dokładnie. Pojazdy wywozi się z PL na naszych tablicach czasowych - czerwonych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Każdy pojazd sprzedany w PL i wywożony za granicę powinien być zarejestrowany czasowo na czerwonych

> tablicach orza mieć wykupione do tego krótkoterminowe ( 30 dni ) ubezpieczenie OC.

Jako potwierdzenie - lubelskie stare trolejbusy sprzedane do Łucka na Ukrainę - pojechały z tablicami tymczasowymi:

Foto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jako potwierdzenie - lubelskie stare trolejbusy sprzedane do Łucka na Ukrainę - pojechały z

> tablicami tymczasowymi:

> Foto

Ale jak pojechały.... grinser006.gif same nie mogą

Przeca sieci zasilania nie ma, aż tak do Ukrainy sięgającej zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Znaczy to Polak jest ? To niech tak zrobi

A co za roznica czy Polak czy nie Polak?

Jak ktos nie mieszka w Polsce, to legalnie na siebie ani przyczepy ani auta raczej nie zarejestruje w Polsce na normalne tablice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.