Skocz do zawartości

Zestaw kluczy nasadowych


Maarkiz

Rekomendowane odpowiedzi

Żona chce mnie uraczyć zestawem kluczy nasadowych z grzechotką - stwierdziła, że może na to przeznaczyć ok. 100 zł. smile.gif

Nie chce się wpakować "na minę" kupując coś w supermarkecie a z drugiej strony będą one wykorzystywane tylko do drobnych prac w garażu i przy samochodzie.

Jakiej firmy zestaw byście polecili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakiej firmy zestaw byście polecili?

Zestaw no name , kupiłem w wólce kosowskiej za stówę. Nie wiem z ilu skałada sie elementów ale są tam dwie grzechotki , klucze nasadowe do 32mm , torksy i bity. Jeden taki zestaw zostawiłem w warsztacie i niektóre nasadki używane są z pneumatem. Nic im na razie nie jest , więc jak za takie pieniądze to może być.

Takie jak te

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłbym ten z Biedry co bywa czasami... Kiedyś kupiłem najtańsze co było na bazarze. Z 15 lat temu. Myślałem, że na chwilę bo akurat potrzebowałem. Grzechotka to już taki szajs, że aż przykro patrzeć.

No i działa już 15 lat. Przy Speed-ym czasami coś robię. Czasami do innych celów. Jedną nasadkę stoczyłem trochę bo była po zewnętrznej za gruba do jakiegoś otworu, chyba w feldze. No i dalej to działa i ma się dobrze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja bym proponowała jeszcze trochę odłożyć/zaczekać i kupić honitona 94 el

> http://allegro.pl/honiton-94-el-kurier-0-pln-h4056-2-l-gwarancja-i4423624187.html

ja za 30zł więcej kupiłem YATO, te honitony mam w pracy i powiem szczerze, że w porównaniu do YATO do badziew, dlaczego:

1. brak odchylenia główek grzechotek - jak ześlizgnie Ci się nadadka i walniesz łapą to ała!

2. strasznie jakieś nieergonomiczne, tzn. za chude te miejsca gdzie trzymasz grzechotkę i strasznie takie palstykowe, w YATO są fajnie podgumowane, obszerne i miękke.

Jutro zapodam konkretnie jaki zestaw mam (numer YT)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Żona chce mnie uraczyć zestawem kluczy nasadowych z grzechotką - stwierdziła, że może na to

> przeznaczyć ok. 100 zł.

> Nie chce się wpakować "na minę" kupując coś w supermarkecie a z drugiej strony będą one

> wykorzystywane tylko do drobnych prac w garażu i przy samochodzie.

> Jakiej firmy zestaw byście polecili?

Polecam Lux Tools do kupienia w OBI. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Żona chce mnie uraczyć zestawem kluczy nasadowych z grzechotką - stwierdziła, że może na to

> przeznaczyć ok. 100 zł.

> Nie chce się wpakować "na minę" kupując coś w supermarkecie a z drugiej strony będą one

wykorzystywane tylko do drobnych prac w garażu i przy samochodzie.

> Jakiej firmy zestaw byście polecili?

Mam kpl za 160 zł z allegro do użytku amatorskiego sprawdza się w 200%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja za 30zł więcej kupiłem YATO, te honitony mam w pracy i powiem szczerze, że w porównaniu do YATO

> do badziew, dlaczego:

> 1. brak odchylenia główek grzechotek - jak ześlizgnie Ci się nadadka i walniesz łapą to ała!

> 2. strasznie jakieś nieergonomiczne, tzn. za chude te miejsca gdzie trzymasz grzechotkę i strasznie

> takie palstykowe, w YATO są fajnie podgumowane, obszerne i miękke.

> Jutro zapodam konkretnie jaki zestaw mam (numer YT)

Co do uchwytu to można się zgodzić jeśli chodzi o materiał, ale jeśli chodzi o grubość to mi odpowiadają, ale to chyba raczej taka drobnostka.

Co do odchylania główek to akurat raczej mało który zestaw to oferuje i szczerze mówiąc nie było mi to raczej nigdy potrzebne.

Dla mnie najważniejszym jest to że po prostu są bardzo solidne i dobrze się trzymają nawet na zużytych nakrętkach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zestaw no name , kupiłem w wólce kosowskiej za stówę. Nie wiem z ilu skałada sie elementów ale są

> tam dwie grzechotki , klucze nasadowe do 32mm , torksy i bity. Jeden taki zestaw zostawiłem w

> warsztacie i niektóre nasadki używane są z pneumatem. Nic im na razie nie jest , więc jak za

> takie pieniądze to może być.

> Takie jak te

Tu jest takie coś za stówe:

jakiś tekst

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Używał ktoś kluczy YATO YT-3884 ? Nadają się one do amatorskiego użytku w garażu? Dosyć dłuży

> zestaw za dobre pieniądze tylko jak z jakością?

Generalnie Yato nie sa zle.

Jakis czas temu kupilem podobny zestaw w Lidlu za 349zl, daje rade ok.gif

link

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Generalnie Yato nie sa zle.

> Jakis czas temu kupilem podobny zestaw w Lidlu za 349zl, daje rade

> link

Dzisiaj katowałem ramię Honitona i nasadkę 18tkę Covala. Śruba M12 poddała się, nasadka i ramię całe.

Powoli mam dość wynalazków w których a to nasadkę rozsadzi, a to gdzechotka przestanie grzechotać.

Czas szarpnąć się na coś firmowego. Nie wiem jak Yato - cenowo są niezle, a ciekawe jak jakość ich wyrobów...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nasadki Yato są ok. Używam od dawna i jeszcze żadnej nie zepsułem.

Słyszałem, że grzechotki są słabe, ale mam tylko 1/4" i nie obciążam jej zanadto.

Mam też okazję używać kompletu Stanleya. Grzechotka 1/2" już się obraca dookoła, tak jak plastikowe rączki. Przejściówkę 1/2"-3/8" ukręciłem chyba trzeciego dnia. Reszta na razie cała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzisiaj katowałem ramię Honitona i nasadkę 18tkę Covala. Śruba M12 poddała się, nasadka i ramię

> całe.

> Powoli mam dość wynalazków w których a to nasadkę rozsadzi, a to gdzechotka przestanie grzechotać.

> Czas szarpnąć się na coś firmowego. Nie wiem jak Yato - cenowo są niezle, a ciekawe jak jakość ich

> wyrobów...

Ja głównie YATO używam i dają radę, nawet przy traktowaniu młotkiem 270751858-jezyk.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

> Ja głównie YATO używam i dają radę, nawet przy traktowaniu młotkiem

Mimo rożnych opinii stosunek cena/jakość w YATO jest na bdb poziomie.

Oczywiście pierwsze w kolejności do uwalenia pójdą jakieś tam bity, ale to norma a poza tym kosztują grosze na sztuki.

Grzechotki powinny posłużyć ale od czasu do czasu nie zaszkodzi rozebrać, wymyć i nasmarować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.