Skocz do zawartości

Gdzie w warszawie naprawie skrzynie m32?


MacPunto

Rekomendowane odpowiedzi

> od nowości.

Ciekawe, mam na chwilę obecną lekko ponad 70 kkm tyle że w Astrze 1,4 turbo i dwumas jak i sprzęgło działają bez problemu. Skrzynia była wymieniana na gwarancji przy przebiegu 25 kkm także mam nadzieję że jeszcze trochę pojeździ szczególnie że zmieniłem w niej olej z oryginalnego czerwonego na polecanego żółtego Fuchsa. Jakoś nie bardzo mogę sobie wyobrazić jak można zabić dwumas w niecałe 60 kkm szczególnie w benzynie, gdzie są niższe drgania niż w dieslu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co się działo że Ci skrzynię na gwarancji wymieniali?

> Jakie miałeś objawy?

Nie wiem co się działo bo nie byłem jeszcze wtedy właścicielem. Dowiedziałem się po kupnie jak zarejestrowałem się w programie myOpelService.pl. Skrzynia miała ok. 25 kkm i niecały rok, wymieniał serwis Nivette w Warszawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> norma. We Fiacie Bravo T-Jet dwóch kolegów na AK robiło skrzynie m32 mniej więcej właśnie przy

> takim przebiegu. U mnie dociągnęła "aż" do 90 tys. km

Niedługo skrzynie to z rozrządem będziemy wymieniać grinser006.gif

Z plasteliny chyba to robią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niedługo skrzynie to z rozrządem będziemy wymieniać

> Z plasteliny chyba to robią

jak dałem auto do naprawy skrzyni, to od razu kazałem wymienić tarcze i klocki z przodu. To była ich pierwsza wymiana. Czyli we Fiacie skrzynie naprawia się co każdą wymianę klocków hamulcowych hehe.gif

Chociaż może lepiej nie zapeszać, bo jeszcze się okaże, że naprawiona skrzynia nie dociągnie do drugiej wymiany tarcz i klocków zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

> od nowości.

Ciekawe, mam na chwilę obecną lekko ponad 70 kkm tyle że w Astrze 1,4 turbo i dwumas jak i sprzęgło działają bez problemu. Skrzynia była wymieniana na gwarancji przy przebiegu 25 kkm także mam nadzieję że jeszcze trochę pojeździ szczególnie że zmieniłem w niej olej z oryginalnego czerwonego na polecanego żółtego Fuchsa. Jakoś nie bardzo mogę sobie wyobrazić jak można zabić dwumas w niecałe 60 kkm szczególnie w benzynie, gdzie są niższe drgania niż w dieslu.

 

A jaki rok produkcji tej Astry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2012 wprowadzono jedynie nowy typ oleju przekładniowego 1940004 ( wcześniej stosowany 1940182 ).

Po tej zmianie awaryjność tych skrzyń znacznie spadła także polecam wymianę oleju we wszystkich autach z M20 / M32 z przed 2012r

 

Pozdrawiam

quest-serwis.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W 2012 wprowadzono jedynie nowy typ oleju przekładniowego 1940004 ( wcześniej stosowany 1940182 ).

Po tej zmianie awaryjność tych skrzyń znacznie spadła także polecam wymianę oleju we wszystkich autach z M20 / M32 z przed 2012r

 

Pozdrawiam

quest-serwis.pl

 

NIe wiem czy to w 2012 roku, ale wprowadzano w konstrukcji pewne modyfikacje: Wieksze lozyska oraz nowa obudowe z wiekszymi / poprawionymi kanalami olejowymi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące później...

M32 z większymi łożyskami tylnej pokrywy ( łożyska wału dolnego i górnego po stronie sprzęgła są takie same jak w M32 mk1 ) trafiają się już w rocznikach 2011.

 

Niestety zmiany mechaniczne nie zwiększyły w zadowalającym stopniu trwałości mimo że średnica jak i powierzchnia toczna jest sporo większa.

 

Robimy sporo aut dla wypożyczalni i w wynajmowanych autach często zdarzają się także w M32 mk2 zniszczone łożyska nawet poniżej 80 000km, w autach prywatnych jest dużo lepiej z tymi przebiegami ( własne auto bardziej szanujemy ) ale nie można powiedzieć żeby większe łożyska i inne kanały olejowe rozwiązały w problem trwałości łożysk. 

 

Pozdrawiam

http://quest-serwis.pl/?p=426

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.