Skocz do zawartości

Auto dla rodziny 2+2 - ok 50k


button

Rekomendowane odpowiedzi

Obecne Mondeo zaczyna mi dokuczać brakiem praktyczności, mocy (1,.6 125hp), drobnymi usterkami

Zacząłem się więc zastanawiać nad zmianą na coś młodszego

Co polecilibyście w budżecie około 50k (do lekkiego naciągnięcia) ?

Na pewno nie chciałbym kupować znowu auta z dużym przebiegiem (<100 tys km)

Moje priorytety to

-bezpieczeństwo,

-solidność (nie cierpię sytuacji kiedy potrzebne auto musi stać w warsztacie),

-ekonomia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Obecne Mondeo zaczyna mi dokuczać brakiem praktyczności, mocy (1,.6 125hp), drobnymi usterkami

> Zacząłem się więc zastanawiać nad zmianą na coś młodszego

> Co polecilibyście w budżecie około 50k (do lekkiego naciągnięcia) ?

> Na pewno nie chciałbym kupować znowu auta z dużym przebiegiem (

Jakieś większe wymagania?

Bo Ci tu zaraz polecą ze wszystkimi kompaktami, klasą D i vanami różnych maści.

Od siebie - Astra IV 1.6T, Zafira Tourer, S-Max.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakieś większe wymagania?

> Bo Ci tu zaraz polecą ze wszystkimi kompaktami, klasą D i vanami różnych maści.

> Od siebie - Astra IV 1.6T, Zafira Tourer, S-Max.

S-Max - pasowałby mi, ale obawiam się że w założonym budżecie będą tylko importowane egzemplarze ze znacznym przebiegiem = zużyciem eksploatacyjnym

Astra - 1.6T, Zafira - zerknę

W sumie jedyne moje wymaganie to pewność auta, czyli z góry praktycznie odrzucam większość sprowadzanych przez handlarzy. Szukałbym więc czegoś z PL, najchętniej od 1 właściciela lub sprzedawanego przez dilera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> S-Max - pasowałby mi, ale obawiam się że w założonym budżecie będą tylko importowane egzemplarze ze

> znacznym przebiegiem = zużyciem eksploatacyjnym

http://allegro.pl/ford-s-max-2-0-tdci-2010-2011-kraj-serwis-bezwyp-i4507952971.html

Ja w zeszłym roku kupiłem Galaxego 53kpln 2009r, 152kkm, dobija do 170kkm i oprócz naturalnego zużycia (amory przód, małe wahacze z tyłu, tuleje dużych wahaczy, klocki tył) i przycinającego się EGR'a nic się nie dzieje. (zaraz napiszą mi tutaj, że jak to się nic nie dzieje - ano samochód miał 4 lata i 152kkm - wysypanie się amortyzatorów, czy tulejek w zawieszeniu przy tym przebiegu to nic dziwnego, akurat trafiło na mnie i tyle)

> Astra - 1.6T, Zafira - zerknę

Zerknij na Zafirę Family nie wiele dokładając powinieneś dać radę kupić nową lub po demo z salonu. Zafira Tourer to tylko używka bo drogie, Astra jest fajna, chyba że Cruza kombi poszukasz?

> W sumie jedyne moje wymaganie to pewność auta, czyli z góry praktycznie odrzucam większość

> sprowadzanych przez handlarzy. Szukałbym więc czegoś z PL, najchętniej od 1 właściciela lub

> sprzedawanego przez dilera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy Rapid - już czytam o spaceback 1.6 TDI (czy ten silnik ma jakies znane bolączki?)

Proponowany jako przykład S-Max jest właśnie tym czego nie chcę. Jak sam AstraC wspomniałeś - to gwarantuje koszta związane z eksploatacją ze względu na znaczny przebieg auta. Taki serwis to albo dodatkowy, niemały pakiet kosztów na starcie, lub dodatkowe koszta i czas w serwisie w trakcie użytkowani (często w nieoczekiwanym i niepożądanym momencie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nowy Rapid - już czytam o spaceback 1.6 TDI (czy ten silnik ma jakies znane bolączki?)

> Proponowany jako przykład S-Max jest właśnie tym czego nie chcę. Jak sam AstraC wspomniałeś - to

> gwarantuje koszta związane z eksploatacją ze względu na znaczny przebieg auta. Taki serwis to

> albo dodatkowy, niemały pakiet kosztów na starcie, lub dodatkowe koszta i czas w serwisie w

> trakcie użytkowani (często w nieoczekiwanym i niepożądanym momencie)

To Zafira Family - proste, trwałe. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a możesz pokazać jakiś przykład w ogłoszeniach? Jak szukam Zafira Family to wiele nie znajduję

http://otomoto.pl/opel-zafira-family-7-miejscowy-1-8-C32663270.html Pierwsze z brzegu nowa smile.gif A generalnie na allegro szukaj pod Zafira B - obecnie nazywa się Family.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Spaceback ładnie wygląda ale bagażnik ma na 2+ walizki a nie 2+2+ walizki

To Rapid - nie spaceback z tym samym silnikiem. Oglądałem oba, cena taka sama była, kwestia wyboru czy ładniejszy z mniejszym kufrem czy brzydsza poopa + 500l bagażnika. Cenowo toczka w toczkę obie wersje nadwozia. Generalnie fajne auto, ale padło na francuza z podpisu zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chodzi mi o całokształt - spalanie to również możliwość załóżenia instalacji LPG, którą dopuszczam.

> Serwisowania - koszty obowiązkowych przeglądów, standardowych części eksploatacyjnych.

Części są z Astry III, więc tanie i dostępne. Nie wiem ile obowiązkowych przeglądów zaliczysz w ASO, ale jak pamiętam nie zabijały (coś w okolicach 500zł płaciłem za pierwszy przegląd, z filtrami, olejami i przeglądem blacharskim do gwarancji), ile dokładnie pali to nie wiem, nie miałem się nie wypowiem, ale pewnie tyle co przeciętny taki samochód, gaz do 1.8 140KM zakładają, tylko trzeba pilnować z tego co pamiętam luzów zaworowych. Wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakiegoś diesla. no pb + lpg czy tsi ? co byś zaproponował?

> widzę, że w zakładanym budżecie nie ma żadnych sensownych ofert

.... e tam - nie ma. Są, tylko trzeba poszukać. Ja kupiłem sobie swój TU -- > http://renaultwarszawa.pl/Uzywane/AktualnaOferta.html

Widziałem pare roczny Meganek z nikłym przebiegiem. Coś znajdziesz, wygodne auta, fajne. Nie jest powiedziane że Francuz od razu się zepsuje, tym bardziej że pewne auta, młode roczne-dwulatki z małym nalotem.... Ja też pukałem sie w głowę jak ktoś mówił o Renault, a teraz sam pomykam Flunce i pukam się w głowę jak mi ktoś Turana z Reichu wciska za 50 tyś zamiast prawie nowej krajówki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Byłem dziś w salonie Hyundai

> Za I30 kombi 1.6 i miarę sensownym wyposażeniem wołają 67k.Dużo jak za koreańca

Podejdź do Opla, zobacz ile wołają za Zafire Family, bo cena podobna, a możliwości większe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Byłem dziś w salonie Hyundai

> Za I30 kombi 1.6 i miarę sensownym wyposażeniem wołają 67k.Dużo jak za koreańca

C4 Picasso albo Scenica w podstawowej wersji pewnie za tyle kupisz ok.gif

A z wyposazenia, bedzie wszystko co potrzeba oprocz fajerwerkow wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mondeo MK4 rozumiem, że takim jeździsz masz zamiar zamienić na Lagunę ?

A dlaczego nie? Dokucza mu dynamika słabego do Mondeo 1.6, tutaj ma 2.0.

Tam pojawiają się jakieś drobne usterki, tutaj ma praktycznie nowe auto.

Gabarytowo dla rodziny 2+2 imho spoko ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A dlaczego nie? Dokucza mu dynamika słabego do Mondeo 1.6, tutaj ma 2.0.

> Tam pojawiają się jakieś drobne usterki, tutaj ma praktycznie nowe auto.

> Gabarytowo dla rodziny 2+2 imho spoko

Właśnie tak myślę a po prawie 3 letnim doświadczeniu z Mondeo nie chcę kolejnego. To chyba o czymś świadczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie tak myślę a po prawie 3 letnim doświadczeniu z Mondeo nie chcę kolejnego. To chyba o czymś

> świadczy?

Oczywiście ok.gif

Z tego co wiem, ten silnik w tej Lagunie nie sprawia niespodzianek, skrzynia jest manualna (automaty podobno są odradzane) i co ważne, Laguna III to zupełnie inne auto niż Laguna II która napsuła krwi użytkownikom.

Moim zdaniem całkiem rozsądny pomysł i poważnie bym to brał pod uwagę ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A dlaczego nie? Dokucza mu dynamika słabego do Mondeo 1.6, tutaj ma 2.0.

125 vs 140 no to faktycznie będzie różnica w tej dynamice. Wolnossące 2.0 145KM w MK4 powiedzmy, że jako tako daję radę, ale bez żadnego szału

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 125 vs 140 no to faktycznie będzie różnica w tej dynamice. Wolnossące 2.0 145KM w MK4 powiedzmy, że

> jako tako daję radę, ale bez żadnego szału

Oczywiście że nie będzie szału. Ale to optymalny silnik do auta tego segmentu.

Optymalny pod względem osiągów, spalania, kosztów eksploatacji.

W LIII montowany jest jeszcze 2.0T który również podobno nie sprawia problemów, byleby nie był połączony z automatem.

Jeżeli autorowi wątku podoba się to auto, to pod względem praktycznym oraz eksploatacyjnym nie widzę powodów by mu je odradzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 125 vs 140 no to faktycznie będzie różnica w tej dynamice. Wolnossące 2.0 145KM w MK4 powiedzmy, że

> jako tako daję radę, ale bez żadnego szału

Tyle, że te 125 konie są u mnie strasznie leniwe i hałaśliwe do tego mocno

Poza tym w porównaniu przyspieszenia Mondeo Mk4 2.0 vs Laguna III 2.0 ta druga wypada lepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> co się sypało ?

Maglownica, teraz padł czujnik ciśnienia ukl. wspomagania

Dodatkowo miałem problemy z zapłonem (znane jak się okazuje problemy 1.6 Forda)

Niestety każdorazowo kiedy własnie auto było potrzebne, musiało jechać do serwisu.

A wymiana czujnika to np koszt ok 350 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Maglownica, teraz padł czujnik ciśnienia ukl. wspomagania

Maglownica to znany problem w MK4

> Dodatkowo miałem problemy z zapłonem (znane jak się okazuje problemy 1.6 Forda)

Niestety wybrałaś najgorszy wariant dla MK4, ten silnik nie nadaję się do tak ciężkiej budy i bywa awaryjny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli autorowi wątku podoba się to auto, to pod względem praktycznym oraz eksploatacyjnym nie

> widzę powodów by mu je odradzać.

Sam się zastanawiałem nad LIII ale wygląd zewnętrzny Mandziaka bardziej do mnie przemawia zlosnik.gif Swoją drogą LIII czytając opinie to poprawne, bezawaryjne auto, ale nie oferuję nic nadzwyczajnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sam się zastanawiałem nad LIII ale wygląd zewnętrzny Mandziaka bardziej do mnie przemawia Swoją

> drogą LIII czytając opinie to poprawne, bezawaryjne auto, ale nie oferuję nic nadzwyczajnego.

Do mnie też przemiawia, do mojej żony nawet jeszcze bardziej.

Właśnie Mondeo moja żona zaczęła jeździć po zdaniu PJ i radzi sobie dobrze.

Miałem przyjemność jeździć nowym Ecoboostem 1.6 i robi świetne wrażenie, ale moim zdaniem życie jest za krótkie żeby nie spróbować czegoś innego smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sam się zastanawiałem nad LIII ale wygląd zewnętrzny Mandziaka bardziej do mnie przemawia Swoją

> drogą LIII czytając opinie to poprawne, bezawaryjne auto, ale nie oferuję nic nadzwyczajnego.

Jeździłem i faktycznie mówiąc kolokwialnie "d... nie urywa" zlosnik.gif

Ale jeździ się przyjemnie i komfortowo. Miejsca jest wystarczająco, wyposażenie biedne nie jest. Tak, masz rację, poprawny samochód ok.gif

Za to z zewnątrz może się podobać (oczywiście kwestia gustu, mnie się np podoba zlosnik.gif)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.