Skocz do zawartości

szum po uderzeniu kołem w krawężnik


Arturo_147

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, była taka niefortunna przygoda ze uderzono przednim kołem w krawęznik (predkość około 40km/h), felga sprawdzona na wywazarce i jest ok, dla pewnosci przełożono koła przód na tył. Nic to nie dało. nadal występuje efekt szumu (słychac tak od 80km/h) podobnego do najezdzania na linie na drodze (wystające), dzwięk pojawia się na łukach lub poprostu przy skrecaniu kierownicą w prawo. Zawieszenie dokłądnie przebadane-nic nie znaleziono. macie jeszcze jakies pomysły? Hamulce? Łożyska?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> łożysko koła

ok.gif Kiedyś tak samo załatwiłem zimą łożysko w CR-V. Nie od razu bo to mocne auto ale na domiar złego na tej samej piaście została prostowana po tym zdarzeniu felga, która tylko dobiła łożysko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ok, to teraz bede drążył ten temat

> do e90 320D wystarczy coś takiego?:

> http://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/3217173035320-H2B013BTA-O33387-zestaw-lozysk-kola.html

> na szczescie chyba nie potrzeba całej piasty...

JAk piasta nie zgięta to wystarczy wink.gif IMO jakieś tanie te łożysko ?? Ja bym proponował FAG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> JAk piasta nie zgięta to wystarczy IMO jakieś tanie te łożysko ?? Ja bym proponował FAG

Ale z tego co wiem, dla FAG robią różni dostawcy i też nie wiadomo co się trafi.

Jak pytałem mechanika co mam kupić, to polecał mi SNR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ok, to teraz bede drążył ten temat

> do e90 320D wystarczy coś takiego?:

> http://e-katalog.intercars.com.pl/#/produkty/3217173035320-H2B013BTA-O33387-zestaw-lozysk-kola.html

> na szczescie chyba nie potrzeba całej piasty...

w katalogu części BMW nie występuje samo łożysko na przedniej osi, tylko zintegrowane z piastą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale z tego co wiem, dla FAG robią różni dostawcy i też nie wiadomo co się trafi.

> Jak pytałem mechanika co mam kupić, to polecał mi SNR.

Jesteś pewien hmm.gif

Przecież FAG jest jednym z czołowych producentów łożysk i trudno by do swoich opakowań wkładał wyroby konkurencji (chyba, że INY, bo to jeden koncern) zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam, była taka niefortunna przygoda ze uderzono przednim kołem w krawęznik (predkość około

> 40km/h), felga sprawdzona na wywazarce i jest ok, dla pewnosci przełożono koła przód na tył.

> Nic to nie dało. nadal występuje efekt szumu (słychac tak od 80km/h) podobnego do najezdzania

> na linie na drodze (wystające), dzwięk pojawia się na łukach lub poprostu przy skrecaniu

> kierownicą w prawo. Zawieszenie dokłądnie przebadane-nic nie znaleziono. macie jeszcze jakies

> pomysły? Hamulce? Łożyska?

Miałem podobnie łożysko

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.