Skocz do zawartości

Od czego drżenie budy


Seth

Rekomendowane odpowiedzi

Nurtuje mnie pewien problem w mojej foce.

Pierwszy problem to sprzęgło bardzo szarpiące przy ruszaniu. Rozwiązanie tego problemu jest proste i nastąpi na dniach, a wspominam o nim bo może się wiązać z drugim problemem.

Drugi problem: drży mi buda. Nie jest to jakieś mocne drżenie, ale ewidentnie drży (na jałowym). Nie po to kupowałem benzyniaka, żeby mieć takie efekty. Silnik Duratec 1.8 HE. Pierwsze podejrzenie pada na poduszki silnika/skrzyni. Myślę, że może się to zazębiać ze sprzęgłem, ponieważ nie wiem ile poprzedni właściciel jeździł z tym szarpaniem, ale jeśli jeździł długo, to poduszki musiały dostać w kość. Oglądałem zachowanie silnika, gdy mechanik ruszał. Telepało go (silnik) zdrowo. Od czegoś takiego poduszki musiały oberwać. W grę wchodziłaby wymiana wszystkich trzech poduszek na oryginały. Sam koszt poduszek to 1 tys, o koszt wymiany jeszcze nie pytałem, żeby zachować jako takie zdrowie. Porównywałem odczucia z Cmaxem 1.6. Tam ani przy odpalaniu, ani na jałowym nic nie drży. Jeden mechanik mi stwierdził, że coś mi się chyba wydaje, bo dla niego to jest normalna praca silnika. Stwierdził też, że z cmaxem nie ma co porównywać bo to hatch, a ja mam kombi i to inna konstrukcja budy. Mam podejrzenie, że gada głupoty.

Clue sprawy jest takie, że boję się, że wydam ponad tysiąc zł i to nic nie zmieni. I na ten problem składają się w sumie dwa podproblemy:

- czy faktycznie ta moja foka jest walnięta, że drży, czy może mechanik ma rację, że ten typ tak ma (znane mi opinie są takie, że benzyna nie ma prawa drżeć)

- czy drżenie na jałowym to musi być wina poduszek?

Silnik na moje ucho chodzi równo, nie ma mowy o wypadaniu zapłonów. Próbowałem znaleźć identyczną fokę do sprzedaży w moim mieście, żeby pod pretekstem kupna sprawdzić czy buda będzie drżeć - nie ma.

Poradzilibyście coś na te rozterki? Może nie tylko poduszki mogą dawać taki efekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja obstawiam poduszki, tyle benzyn ile miałem, jak zaczynało szarpać przy ruszaniu czy telepało autem na jałowym to wymiana poduch problem likwidowała. Co do focusów, miałem 2 służbowe benzyniaki FFI 1.6 i FF II 2.0 i żaden drżenia silnika na karoserię nie przenosił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poradzilibyście coś na te rozterki? Może nie tylko poduszki mogą dawać taki efekt?

Na początek wymiana poduszki dolnej skrzyni biegów. Potem zobaczysz czy trzeba resztę wymieniać, ale najczęściej to ona jest winna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja obstawiam poduszki, tyle benzyn ile miałem, jak zaczynało szarpać przy ruszaniu czy telepało

> autem na jałowym to wymiana poduch problem likwidowała. Co do focusów, miałem 2 służbowe

> benzyniaki FFI 1.6 i FF II 2.0 i żaden drżenia silnika na karoserię nie przenosił.

Ten 2.0 FF2 to kombi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nurtuje mnie pewien problem w mojej foce.

Miałem tak kiedyś w benzyniaku.

Wymieniłem wszystkie poduszki - nie pomgło.

Okazało się, że drga wydech, który wpadał w rezonans (mechaniczny) przy obrotach jałowych.

Można podobno wtedy dokładać ciężarki itp, ja dałem nowe gumy wieszkaów i trochę poprawiło się, ale że i tak się kończył, to więcej nie kombinowałem.

Po wymianie na nowy wydech (tam był od kata do końca w jednym kawałku) problem zniknął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czy miałeś tak, że przy delikatnym zwiększeniu obrotów rezonans znikał?

Tak, znikał.

Nie pamiętam dokładnych wartości na obrotomierzu, ale powiedzmy było tak, że na wolnych obrotach (800 powiedzmy) był rezonans i drżenie budy odczuwalne, i jak płynnie zwiększałem obroty, szybko zanikał, ale wracał na wielokrotności (powiedzmy przy 1600 obrotów). Jakoś tak.

Znam kolejnego właściciela tego auta, niedawno znów zmieniał tłumiki i nic o drżeniu budy nie mówił - tak jakby tylko na tym zestawie tłumików pierwszym to było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na 99%. ASO stwierdziło "cena wskazuje, że nie ma dwumasy" Jak ASO potrafi to poznać tylko po

> cenie to ręce opadają. Ale gdzieś wyczytałem, że skrzynia IB5 nie ma dwumasy.

U kumpla w warsztacie jak przyjechała Vectra C 2.2 benzyna stała 2 miesiące wymienione łańcuchy rozrządu składali to ze 3 razy później wymienili półośkę, poduszki, podwieszali wydech i nic nie pomogło okazało się, że dwumasa zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w foce dieslu byla to prawa poduszka silnika - jakas specjalna olejowa i za oryginal zaplacilem 740 zl, ale drzenia juz nie ma ok.gif Reszta poduszek jest gumowa i mozna sprawdzic czy nie sa uszkodzone, a tej ponoc sie nie da i mozna stwierdzic po podmianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.