Skocz do zawartości

Czy na wysokość składki OC ma wpływ wiek pojazdu?


swienty

Rekomendowane odpowiedzi

Niedługo kończą się ubezpieczenia OC, i tak się zastanawiam dlaczego jedno jest wyraźnie wyższe.

Samochody to czarne paski kombi w tedeiku. zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Oba w tych samych wariantach - OC + NNW 20kzł + assistance minimum w bre ubezpieczenia.

Składka wygląda tak:

1.9 TDI 115KM 1999r 690zł.

1.9 TDI 130KM 2003r 560zł.

Skąd taka rozbieżność? hmm.gif

Oba auta zarejestrowane na mnie, a nie mam jeszcze pełnych zniżek stąd tak wysokie kwoty. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A oba wykupione w ten sam dzień i sposób opłaty ten sam ( raty, całość odrazu)

Dostałem dopiero kalkulacje na przyszły rok. ok.gif

Jedno OC kończy się 10.09 a drugie 11.10. hmm.gif

Co ciekawe muszę wykupić jeszcze OC na Mitsubushi Colt 1.6 1995r. i wyszło 630zł. hmm.gif

Przejadę się w tygodniu do brokera i zobaczę jak wyliczy. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niedługo kończą się ubezpieczenia OC, i tak się zastanawiam dlaczego jedno jest wyraźnie wyższe.

Nowsze auto jest w lepszej kondycji i mniejsze prawdopodobieństwo że spowodujesz wypadek. Dlatego oc na octavie 2011 mam niższe niż na clio 1994

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba wszystkie firmy ubezpieczeniowe mają zwyżkę za wiek samochodu. Normalna sprawa .

Nie wnikalem nigdy czy jest tak jak piszesz ale znajoma ktora mi wylicza skladki mowila ze jak za astre kombi 1.6 place np 350 zl to za vectre kombi 1.6 z tego samego roku zaplace np 400, nie wiedziala dlaczego tak jest ale podejzenia sa na to ze wiekszy odsetek vectry jezdzacych po drogach jest uczestnikiem kolizji i ubezpieczyciel robiac swoje statystyki wie komu zawyzyc zlosnik.gif.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wnikalem nigdy czy jest tak jak piszesz ale znajoma ktora mi wylicza skladki mowila ze jak za

> astre kombi 1.6 place np 350 zl to za vectre kombi 1.6 z tego samego roku zaplace np 400, nie

> wiedziala dlaczego tak jest ale podejzenia sa na to ze wiekszy odsetek vectry jezdzacych po

> drogach jest uczestnikiem kolizji i ubezpieczyciel robiac swoje statystyki wie komu zawyzyc .

Dokladnie.

Ubezpieczyciele na zachodzie Europy uwzgledniaja prawie kazdy szczegol w swoich statystykach i potem wychodza takie dziwne sprawy.

Jak widac do Polski ta moda tez ostatnio zaglada.

W Irlandii koszt ubezpieczenia civica z konca lat 90, przez mlodego kierowce to jakis chorendalny koszt. A jesli ten civic jest po jakims (nawet najmniejszym) tuningu, to ceny sa z kosmosu.

A to wszystko dlatego, ze mlody posiadacz stuningowanego civica z konca lat 90, pracujacy po nocach jako DJ, w statystykach ubezpieczycieli, jest kilkadzisiesiat jak nie kilkaset razy bardziej prawdopodobny zeby rozbic auto, niz powiedzmy 37 letni zonaty, z dwojka dzieci wlasiciel renault thalia pracujacy jako magazynier czy cos w tym stylu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przykładowo dostałem -5 (albo -10, nie pamiętam teraz) % zniżki za to, że mam auto w kolorze

> czerwonym

wiem, i dużo ludzi ludzi wpisuje do ubezpieczenia inny kolor niż ma w rzeczywistości, a znam jednego brokera który wszystkie auta klientów jakich ubezpieczenia wpisuje w takim kolorze na jaki może dac znizke ok.gif

tez u niego kiedyś cos ubezpieczałem i się dziwiłem ze inny kolor wpisal ale mowi ze tak taniej zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiem, i dużo ludzi ludzi wpisuje do ubezpieczenia inny kolor niż ma w rzeczywistości, a znam

> jednego brokera który wszystkie auta klientów jakich ubezpieczenia wpisuje w takim kolorze na

> jaki może dac znizke

> tez u niego kiedyś cos ubezpieczałem i się dziwiłem ze inny kolor wpisal ale mowi ze tak taniej

Jak przyjdzie do wypłaty odszkodowania to ta "taniość" odbije się czkawką zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zmień uzezpieczyciela.

> W TUZ dokładająć ponad 100zł mam pakiet OC+AC+NW za ten sam rocznik i podobny silnik.

obyś nie musiał u nich likwidować szkody z AC, 3.tyg po przedłużeniu ubezpieczenia auto potrafi stracić 20%... (kradzież) a potem się kopiesz z koniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jak sprawdza jaki był kolor?

> przecież nie da się tego sprawdzić

> moglem sobie zmieniac kolor co tydzień

kpisz? wystarczy sprawdzić grubość lakieru - w wersji nieinwazyjnej, na uszkodzonym elemencie będzie widać przemalowania, a jak nie to się sprawdzi inwazyjnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kpisz? wystarczy sprawdzić grubość lakieru - w wersji nieinwazyjnej, na uszkodzonym elemencie

> będzie widać przemalowania, a jak nie to się sprawdzi inwazyjnie.

Chyba Ty kpisz. Kto będzie sprawdzał moje auto? Kupuje OC jako pojazd czerwony, za chwile sobie go przemaluje na niebieski a potem na zielony i jako zielony uderzam w kogos. Ktos zgłasza szkode z mojego OC. Dlaczego by mieli sprawdzać kolor jaki miałem gdy ubezpieczałem pojazd i jaki mam teraz??? Przeciez mojego auta nawet nie ogladają niewiem.gif

A nawet gdyby oglądali i im wyjdzie grubość mojego lakieru 1000um to co z tego? Przeciez wolno mi lakierować sobie auto co tydzień. A przecież nie ja chce odszkodowanie tylko ktoś inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba Ty kpisz. Kto będzie sprawdzał moje auto? Kupuje OC jako pojazd czerwony, za chwile sobie go

> przemaluje na niebieski a potem na zielony i jako zielony uderzam w kogos. Ktos zgłasza szkode

> z mojego OC. Dlaczego by mieli sprawdzać kolor jaki miałem gdy ubezpieczałem pojazd i jaki mam

> teraz??? Przeciez mojego auta nawet nie ogladają

> A nawet gdyby oglądali i im wyjdzie grubość mojego lakieru 1000um to co z tego? Przeciez wolno mi

> lakierować sobie auto co tydzień. A przecież nie ja chce odszkodowanie tylko ktoś inny.

przeciez wogole go nie musisz malowac - mozn a okleic zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> przeciez wogole go nie musisz malowac - mozn a okleic

no przykładowo ok.gif

dlatego wlasnie nie rozumiem dlaczego mieliby sprawdzać jaki mam kolor pojazdu dziś i jaki miałem wcześniej i jaki będę miał jutro - tym bardziej ze z mojego OC to nie na mój pojazd wyplacaja odszkodowanie tylko na pojazd poszkodowanego i tamten pojazd ich interesuje ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chyba Ty kpisz. Kto będzie sprawdzał moje auto? Kupuje OC jako pojazd czerwony, za chwile sobie go

> przemaluje na niebieski a potem na zielony i jako zielony uderzam w kogos. Ktos zgłasza szkode

> z mojego OC. Dlaczego by mieli sprawdzać kolor jaki miałem gdy ubezpieczałem pojazd i jaki mam

> teraz??? Przeciez mojego auta nawet nie ogladają

> A nawet gdyby oglądali i im wyjdzie grubość mojego lakieru 1000um to co z tego? Przeciez wolno mi

> lakierować sobie auto co tydzień. A przecież nie ja chce odszkodowanie tylko ktoś inny.

twierdziłeś, że nie da się tego sprawdzić to Ci udowodniłem że się da smirk.gif

To czy sprawdzą to inna historia, jak nagle u jednego agenta będzie za dużo ''koloru w promocji'', albo będą zmiany śledzące kolory w promocji to ktoś może to sprawdzić. To jest poświadczenie nieprawdy, składasz na polisie podpis, że dane są zgodne ze stanem faktycznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Niedługo kończą się ubezpieczenia OC, i tak się zastanawiam dlaczego jedno jest wyraźnie wyższe.

> Samochody to czarne paski kombi w tedeiku.

> Oba w tych samych wariantach - OC + NNW 20kzł + assistance minimum w bre ubezpieczenia.

> Składka wygląda tak:

> 1.9 TDI 115KM 1999r 690zł.

> 1.9 TDI 130KM 2003r 560zł.

> Skąd taka rozbieżność?

> Oba auta zarejestrowane na mnie, a nie mam jeszcze pełnych zniżek stąd tak wysokie kwoty.

Zasada naliczania składek jest taka, że wartość bazowa wzrasta wraz z wiekiem pojazdu. Dodatkowo bardzo często za auta starsze niż 10 lat, albo 12 lat, albo 15 lat, etc. jest dodatkowa zwyżka np. 20%. Brany jest pod uwagę wiek pojazdy licząc od daty rejestracji, dodatkowo kod pocztowy a potem różne logiki ubezpieczycieli. Siedzę w tym od kilku lat, co TU to w zasadzie podobny sposób liczenia, aczkolwiek czasami inny smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wiem, i dużo ludzi ludzi wpisuje do ubezpieczenia inny kolor niż ma w rzeczywistości,

to ciekawe. od kilkunastu lat jeszcze nikt mi się o kolor nie zapytał przy ubezpieczaniu. tym bardziej, ze od dawna nawet w DR sie nie wpisuje koloru

wiem na pewno, ze niektóre TU mają zniżki dla ''ulubionych'' marek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to ciekawe. od kilkunastu lat jeszcze nikt mi się o kolor nie zapytał przy ubezpieczaniu. tym

> bardziej, ze od dawna nawet w DR sie nie wpisuje koloru

mnie tez, do ubezpieczenia zadnego swojego auta tez nie podawalem koloru,

ale wlasnie niedawno jeden broker mnie o to pytal przy pewnym aucie i mowil ze wpisuje wszystkim konkretny ten sam kolor bo tak może dac znizke ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.