Skocz do zawartości

opony zimowe - jakie?


juga0

Rekomendowane odpowiedzi

> Czy może ktoś zdecydowal się na polskie dębice na zimę?

> http://www.oponeo.pl/dane-opony/debica-frigo-hp-205-55-r16-91-h-mfs#70835777

Mialem kiedys letnie dunlopy- szybko zniknęły.

Ale to z 5 sezonów temu.

Do tej pory. W trzech samochodach uniroyale ms66.

Nic złego nie mogę powiedzieć.

Wiec będą prawdopodobnie ms77 lub Dębice - nowy bieżnik.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zawsze śmigałem na Dębicy ale to w mniejszych autach i nie narzekałem teraz wybór padł na

> ContiWinterContact TS850.

mam porownanie FIRMOWEK i budzetu bowiem kiedys mialem na Lanowozie 2 szt barum i 2 szt conti TS780 czy jakos tak.

I powiem, ze barumy lepiej "ciagnely" na sniegu, wygramolenie sie czy jazda po sniegu jakby bardziej kierowalne.

Obecnie w cromie mam 17 " Pirelli SOTO cos tam bo kupilem nowki z croma .

Czy jakis hit, po szynach toto nie jedzie a kosztuje majatek wobec innych budzetow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Panowie, czy do jeżdżenia po dość podziurawionych drogach opłaca się wziąć oponę 205/60/16 zamiast

> 205/55/16?

> Jeżdżę spokojnie, ale mam dość prostowania fleg

Ja od początku zeszłego roku używam 205/60r16. W porównaniu do poprzednich 215/55r16 nie czuć kolein, jeździ się przyjemnie ale mniej stabilnie na ostrych zakrętach. Na autostradzie do 200km/h bez problemu. zarówno letnie jak i zimówki. Pamiętaj tylko o indeksie prędkości, ja brałem V w letnich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja od początku zeszłego roku używam 205/60r16. W porównaniu do poprzednich 215/55r16 nie czuć

> kolein, jeździ się przyjemnie ale mniej stabilnie na ostrych zakrętach. Na autostradzie do

> 200km/h bez problemu. zarówno letnie jak i zimówki. Pamiętaj tylko o indeksie prędkości, ja

> brałem V w letnich.

Chodziło mi o zimówki.

Autobany widzę kilka razy w roku, aa i tak jeżdżę "na emeryta.

Wiem, że temat był wałkowany, ale mam zamiar skusić się na 2 szt. Zeetex Z-Ice 1000 205/60/16 albo Zetex IcePlus S100 205/55/16 . To wychodzi ok 400 zł za 2 szt, które chce dać na przód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chodziło mi o zimówki.

> Autobany widzę kilka razy w roku, aa i tak jeżdżę "na emeryta.

> Wiem, że temat był wałkowany, ale mam zamiar skusić się na 2 szt. Zeetex Z-Ice 1000 205/60/16

> albo Zetex IcePlus S100 205/55/16 . To wychodzi ok 400 zł za 2 szt, które chce dać na przód.

w zeszłym roku kupiłem właśnie komplet Z-Ice 1000 i nie narzekam, są dość głośne, ale poza tym ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Na zime taki kartofel to jakos ujdzie ale zeby na lato tak szpecic wozidlo????

Mam takie na lato i w porównaniu do 215/55/16 znacznie lepiej się prowadzi w koleinach. Co do wyglądu - fabryczne 215 na feldze 16 też wyglądają komicznie bo są za szerokie do tej felgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam takie na lato i w porównaniu do 215/55/16 znacznie lepiej się prowadzi w koleinach. Co do

> wyglądu - fabryczne 215 na feldze 16 też wyglądają komicznie bo są za szerokie do tej felgi.

16 to fajnie wygladaja w LANOSIE,hehe

Croma na 18 powinna w serii stac bo jako tako to wyglada:)

No ale to moje uwazanie bo ja esteta jestem i harmonie w proporcjach lubie czuc:) dlatego 18" zalozylem na lato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 16 to fajnie wygladaja w LANOSIE,hehe

> Croma na 18 powinna w serii stac bo jako tako to wyglada:)

> No ale to moje uwazanie bo ja esteta jestem i harmonie w proporcjach lubie czuc:) dlatego 18"

> zalozylem na lato.

Widocznie esteci mają opony 18" w cenie 16".

U mnie za mała skarbonka na 18".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no, akurat gumy 18" noofka sztuka po 350 zl sa i wiecej nie dam:)

> Bo za marke placic nie bede i BASTA

A jak taka guma się sprawuje na mokrym?

Bo w tej cenie to są dobre 16"

Trochę opon w swoim życiu przerobiłem, doświadczenie jakieś mam i dobra guma to u mnie priorytet.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak taka guma się sprawuje na mokrym?

> Bo w tej cenie to są dobre 16"

> Trochę opon w swoim życiu przerobiłem, doświadczenie jakieś mam i dobra guma to u mnie priorytet.

Ja ponad dobra guma przekladam rozsadek, bo tego ani poducha nie zastapi ani absy i inne takie tam.

Pirelli SOTOZERO na sliskim tak samo albo i bardziej tanczy w zakrecie (mokre od wody) jak letnie NANKANGI NS 20 ktore obecnie mam.

Oczywiscie ten taniec to po przekroczeniu okreslonych sil ale w obu przypadkach i zakret i predkosc byly porownywalne i nie bylo to szybko, taki tescik sobie zrobilem ohow i ahow:)

Czulem jak przod ucieka, a droga byla tylko mokra.

Wiec nie lykam kitow o superhiper trzymaniu za 700 zl szt, wole zwolnic 10kmh .

Czytalem troche i roznice gumy TOP w hamowaniu to np 46m, a dobry budzet ma 48,5m

Warto? Wiem, wiem te 1,5-2m to zycie, a moze zwolnic jest rozsadniej?

Ot i dylemat jak codzien bowiem zawsze dokonujemy wyborow.

Powodzenia w racjonalnej rozrzutnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> również polecam nokiany

Nigdy więcej nie kupie Nokianów... zlosnik.gif mam 2 i zawsze mam dylemat gdzie mam je założyć do przodu czy do tyłu... w stosunku do 2 Hankook-ów to Nokian kompletnie nie trzyma na śniegu i lodzie... jedyny + to to że sa ciche...

Chyba w tym roku je wyrzucę choć mają 6 mm sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nigdy więcej nie kupie Nokianów... mam 2 i zawsze mam dylemat gdzie mam je założyć do przodu czy

> do tyłu... w stosunku do 2 Hankook-ów to Nokian kompletnie nie trzyma na śniegu i lodzie...

> jedyny + to to że sa ciche...

> Chyba w tym roku je wyrzucę choć mają 6 mm

Pewnie masz Ruskie rotfl.gifrotfl.gifrotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chodziło mi o zimówki.

> Autobany widzę kilka razy w roku, aa i tak jeżdżę "na emeryta.

> Wiem, że temat był wałkowany, ale mam zamiar skusić się na 2 szt. Zeetex Z-Ice 1000 205/60/16

> albo Zetex IcePlus S100 205/55/16 . To wychodzi ok 400 zł za 2 szt, które chce dać na przód.

Ja kupiłem rok temu Zeetexy S200 i moge polecic ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy później...

> Jakie opony zimowe 205/55/R16

Odświeżę temat jeśli można , właśnie wybieram i pragnę zakupić , za duży wybór , w tej chwili po eliminacji zostały 3 opcje

http://www.oponeo.pl/dane-opony/uniroyal-ms-plus-77-205-55-r16-91-h#70815431

druga

http://www.oponeo.pl/dane-opony/goodyear-ultra-grip-9-205-55-r16-91-h#70816697

trzecia opcja

http://www.oponeo.pl/dane-opony/pirelli-snowcontrol-serie-iii-205-55-r16-91-h#75085026

skłaniam się do Goodyear

Może ktoś podpowie smile.gif muszę do poniedziałku wybrać niestety , mało czasu kruca bomba smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odświeżę temat jeśli można ,

Hankook 310W w tym rozmiarze 257 zł/szt - najlepsze zimówki na jakich jeździłem... sam zastanawiam się czy nie zmienić na nowe bo maja już 4 lata.. ale bieżnik jeszcze 5,5 mm wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a dlaczego akurat takie marki?

A cos z mniej PROMOWANYCH marek i polowe tanszych nie da sie znalezc?

mam PIRELLI Sotozero w 17" cos tam i powiem ci ze barumy lepiej jezdzily w sniegu kopnym, bo na mokrym to jeden czort

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.