Skocz do zawartości

leasing a ubezpieczenie GAP


czajnior

Rekomendowane odpowiedzi

Mamy w firmie jedno auto z GAPem z tym, że kupione za gotówkę.

Jak narazie nikt nie chciał ukraść. mlot.gif

Płacisz i masz ochronę w naszym przypadku chyba przez 3 lata.

Przy chodliwych autach to wcale nie takie głupie, ale trzeba ocenić ryzyko na własną rękę i nie przepłacić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> GAP czyli gwarancja zwrotu do 100% wartości brutto finansowanego samochodu, w przypadku kradzieży

> lub szkody

> całkowitej.

> Ktoś korzystał ?

GAP wypłaca odszkodowanie pomiędzy sumą odszkodowania od ubezpieczyciela z polisy OC sprawcy lub polisy AC do wartości fakturowej netto lub brutto w zależności od wybranej opcji. Na rynku są też inne ubezpieczenia GAP, np. indeksowy, gdzie wypłaca się zawsze np. 20% różnicy pomiędzy wypłaconym odszkodowaniem z polisy komunikacyjnej a wartością pojazdu, ewentualnie GAP, gdzie wypłaca się określoną kwotę np. 5000 zł.

Co do tego pierwszego przypadku, który jest najbardziej popularny to są też limity, że wypłata do wartości z faktury ale nie więcej niż np. 100 kPLN.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> GAP czyli gwarancja zwrotu do 100% wartości brutto finansowanego samochodu, w przypadku kradzieży

> lub szkody

> całkowitej.

> Ktoś korzystał ?

nie korzystałem ale sprzedawałem,

ludzie chwalą bo dopłacając nieduże pieniądze mamy przez 3 lata pewność że przy szkodzie całkowitej lub kradzieży odzyskamy pełną kwotę z faktury za samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie korzystałem ale sprzedawałem,

> ludzie chwalą bo dopłacając nieduże pieniądze mamy przez 3 lata pewność że przy szkodzie całkowitej

> lub kradzieży odzyskamy pełną kwotę z faktury za samochód.

Powiedzcie mi jak to działa

Auto warte 100k pln netto - spłacam leasing powiedzmy przez 2 lata i kradną mi auto. Spłacone jest powiedzmy 75k pln.

Dostaje wtedy odszkodowanie 100k pln (wartość z faktury) tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powiedzcie mi jak to działa

> Auto warte 100k pln netto - spłacam leasing powiedzmy przez 2 lata i kradną mi auto. Spłacone jest

> powiedzmy 75k pln.

> Dostaje wtedy odszkodowanie 100k pln (wartość z faktury) tak ?

Z tego co ja wiem to nie. Wartosc auta po 2 latach jest nizsza niz suma rat do splaty i gap zabezpiecza Cie przed oddawaniem kasy leasingodawcy z wlasnej kieszeni- tzn dostaje kwote z AC i jeszcze brakuje do splaty z 10kpln i to oddaje gwarantuje gap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tego co ja wiem to nie. Wartosc auta po 2 latach jest nizsza niz suma rat do splaty i gap

> zabezpiecza Cie przed oddawaniem kasy leasingodawcy z wlasnej kieszeni- tzn dostaje kwote z AC

> i jeszcze brakuje do splaty z 10kpln i to oddaje gwarantuje gap.

Czyli z mojego punktu widzenia to spłacam dwa lata 75 tyś i zostaje bez auta i bez kolejnych rat leasingowych tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli z mojego punktu widzenia to spłacam dwa lata 75 tyś i zostaje bez auta i bez kolejnych rat

> leasingowych tak ?

nie... masz AC+GAP na 100% z FV. Tracisz auto wiec z AC+GAP dostajesz do lapki 100% z FV, rozliczasz sie z leasingodawca - czyli splacasz co zostalo do splaty, a reszte kasy wykladasz na nowe auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gosc po dwoch latach splacil 3/4 ceny samochodow i nic mu nie zostaje? Ciekawe, ciekawe

Nie, wtedy dostaje kase do reki. Jak wyjezdza nowym z salonu, splaci w sumie po dwoch miesiacach z 15% i auto zginie a ubezpieczyciel odda mu 70% to qwtedy dziala gap i oddaje reszte zeby nie musial doplacac. Z tymi 100% z faktury nie chce mi sie wierzyc bo by dwu i trzylatki ginely na potege jakby mozna odzyskac kase jak za nowy...

Ja mialem auto ubezpieczone na ponad 60kpln, jak ukradli po 4 miesiacach dostalem 44 i tu by gap zadzialalo jakby auto bylo w leasingu, a tak sie sadze od pol roku....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie, wtedy dostaje kase do reki. Jak wyjezdza nowym z salonu, splaci w sumie po dwoch miesiacach z

> 15% i auto zginie a ubezpieczyciel odda mu 70% to qwtedy dziala gap i oddaje reszte zeby nie

> musial doplacac. Z tymi 100% z faktury nie chce mi sie wierzyc bo by dwu i trzylatki ginely na

> potege jakby mozna odzyskac kase jak za nowy...

> Ja mialem auto ubezpieczone na ponad 60kpln, jak ukradli po 4 miesiacach dostalem 44 i tu by gap

> zadzialalo jakby auto bylo w leasingu, a tak sie sadze od pol roku....

masz racje, zasugerowalem sie ubezpieczeniem wartosci ktore mial ojciec na swoim aucie (prywatnym) ktore zginelo tuz przed uplywem roku od zakupu. Mial wykupione GAP w PZU i dostal kwote z faktury i poszedl kupic drugie auto smile.gif

w przypadku GAP ktore dodaja do leasingu/kredytu to widze ze to jest ubezpieczenie ktore "pokrywa różnicę pomiędzy faktyczną kwotą wypłaconego odszkodowania z polisy AC (w przypadku kradzieży lub kasacji auta), a kwotą jaką należy spłacić do banku, który finansuje zakup samochodu."

sorry za wprowadzenie w blad :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powiedzcie mi jak to działa

> Auto warte 100k pln netto - spłacam leasing powiedzmy przez 2 lata i kradną mi auto. Spłacone jest

> powiedzmy 75k pln.

> Dostaje wtedy odszkodowanie 100k pln (wartość z faktury) tak ?

Nie do końca możesz otrzymać różnicę pomiędzy wartością fakturową a wyższą z dwóch kwot- odszkodowaniem z OC/AC lub wartością pojazdu na dzień szkody - to w wariancie fakturowym, ale to też chyba zależy od firmy niestety nie znam ofert wszystkich.

Pzd

Jeśli wybierzesz wariant fakturowy to tak. Jeśli finansowy to wypłacą różnicę pomiędzy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale jakiej faktury? Sumy faktur od leasingodawcy? Przecież to leasingodawca ma fakturę na zakup

> auta.

napisalem/poprawilem sie, to o czym pisalem to nie GAP tylko inne ubezpieczenie. Ojciec mial takie ubezpieczenie w PZU w ktorym mial gwarancje wyplaty wartosci auta z dnia zwarcia polisy, w szczegolnosci dla nowego auta z faktury zakupowej. Jak mu ukradli przed uplynieciem 12miesiecy to dostal tyle kasy ile bylo na FV, poszedl do salonu i kupil kolejne auto.

Jesli chodzi o GAP to z tego ubezpieczenia wyplacana jest roznica miedzy wartoscia auta/kwota wyplaty z AC a pozostala kwota kredytu, tak zeby finalnie nie zostaly ci raty do splacenia mimo ze auta juz nie masz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.