Skocz do zawartości

alarm


_luk_

Rekomendowane odpowiedzi

macie ? nie macie ?

jaki wybrać ? moge instalacje jeszcze schowac pod tynkiem wiec raczej przewodowy ?

rozmawialem z kilkoma osobami i mowia satel.

ale satel ma kilka jak nie kilkanascie modeli i kilkadziesiat wariantow

jest jakis konfigurator albo zasady jak cos takiego powinno sie robic??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasada jest taka, że jak dasz fajne drzwi przeciwłamaniowe to i tak wejdą przez okno.

Aby mieć instalację dla świętego spokoju wystarczą czujki ruchu i np czujka pożarowa.

Instalka "profesjonalna" to jeszcze kontaktrony na newralgicznych wejściach i czujniki tłuczonego szkła.

Centralka powinna być z modułem powiadomienia GSM, bo z alarmami nieruchomości tak jak z samochodowymi - wyje, a niech wyje, co mnie to.

I teraz najważniejsze, jeżeli pracujecie blisko domu, macie rodzinę, która może zajrzeć w razie alarmu na posesję - możesz kłaść samodzielnie. Nie jest to coś szczególnie trudnego - satel ma pełno instrukcji instalacyjnych w sieci.

Polecam dobór manipulatora który komunikuje się tekstem - piernikiem idzie programowanie z manipulatora bez podłączania kompa do centralki.

Ale jeżeli nie jesteś w stanie 5 czy 10 minut podjechać na budowę po alarmie (albo teść przybiec ze sztachetą w łapach) - to zdroworozsądkowym wyjściem pozostają fachowcy.

Położą instalkę i zajmą się monitoringiem.

Większość włamów do domków to wjazd na chatę przez okno i ewakuacja w ciągu 5 min, także...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> macie ? nie macie ?

> jaki wybrać ? moge instalacje jeszcze schowac pod tynkiem wiec raczej przewodowy ?

> rozmawialem z kilkoma osobami i mowia satel.

> ale satel ma kilka jak nie kilkanascie modeli i kilkadziesiat wariantow

> jest jakis konfigurator albo zasady jak cos takiego powinno sie robic??

Mamy tu na forum kolegę który się tym zajmuje. Jeśli się do Ciebie odezwie to posłuchaj co ma do powiedzenia smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> macie ? nie macie ?

> jaki wybrać ? moge instalacje jeszcze schowac pod tynkiem wiec raczej przewodowy ?

> rozmawialem z kilkoma osobami i mowia satel.

> ale satel ma kilka jak nie kilkanascie modeli i kilkadziesiat wariantow

> jest jakis konfigurator albo zasady jak cos takiego powinno sie robic??

Na kolega oczywiscie warto poczekac, ktory temat ogarnia, ale musisz sie okreslic co chcesz i czego bedziesz wymagal od alarmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> imho to najgorsza opcja

Bo?

Wg mnie najlepsza - za całość odpowiada jedna firma. Jest to bardzo wygodne.

Chyba, że masz jakieś precjoza i chcesz je chronić w szczególny sposób, to wtedy rzeczywiście lepiej wziąć instalatorów z innego miasta zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo?

> Wg mnie najlepsza - za całość odpowiada jedna firma. Jest to bardzo wygodne.

> Chyba, że masz jakieś precjoza i chcesz je chronić w szczególny sposób, to wtedy rzeczywiście

> lepiej wziąć instalatorów z innego miasta

Zaraz Ci napiszą, że zła opcja dlatego, że monter założy instalacje a może nie być uczciwy i sprzeda patent złodziejom gdzie masz kable smile.gif Ludzie lubią się nakręcać na całego. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zaraz Ci napiszą, że zła opcja dlatego, że monter założy instalacje a może nie być uczciwy i

> sprzeda patent złodziejom gdzie masz kable Ludzie lubią się nakręcać na całego.

Alarm może wyć, a zanim ekipa dojedzie, to złodzieje będą już w Toruniu zlosnik.gif

Jako ciekawostkę podam, że ostatnio tak mocno spałem, że wyjący alarm mi nie przeszkadzał, a obudziła mnie pani z centrali, że ekipa interwencyjna stoi przed furtką alien.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Weź po prostu firmę ochroniarską, która jest na miejscu - ma swoje ekipy interwencyjne i ekipy od

> instalacji alarmowych. Miejscowi załatwią co trzeba i będziesz ich miał na telefon w każdej

> chwili

mieszkam na osiedlu domków szeregowych- sąsiedzi mają umowy z firmami ochroniarskimi a ja nie zlosnik.gif

U mnie instalację zakładał kumpel, dobierał dobre czujki, itp. U sąsiadów leciało "zestawami obowiązkowymi": mają wypaśne manipulatory i badziweiaste czujki zlosnik.gif

Sąsiedzi płacą abonament ochronie, w cenie mają jeden lub dwa wyjazdy ekipy do fałszywych alarmów a potem płacą dodatkowo. Zawsze z wielkim stresem uzbrajają alarmy "bo jak będzie fałszywy to dodatkowa opłata" i dlatego często zostawiają dom bez alarmu...Odkąd tu mieszkam (6 miesięcy) byłem świadkiem takiej akcji: w domku o numerze 12 wyje alarm, zaraz zjawia sie ekipa, blokuje wyjazd z mojego garażu??? (numer domu 4) zlosnik.gif i biegną przez całą długość ulicy zlosnik.gif potem pojawiają się od strony ogrodów depcząc ludzion rośliny, z jakiegoś powodu robią sobie skrót przez mój ogród, potem dzwonią do moich drzwi??? (nie mogłem otworzyć bo zajmowałem się córką-noworodkiem), odjeżdżają, wracają za 5 minut i znowu robią obejście po ulicy zlosnik.gif

Procedura niesamowita alien.gif

Reasumując: zrób solidnie alarm i olej "ochroniarzy" shocked.gif

PS. Ja mam alarm od Satela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale co da sam alarm? Będzie sobie wył, Ty będziesz w pracy, albo na urlopie, a złodzieje będą mieli czas wynieść wszystko i jeszcze sobie herbatkę zrobić.

To co piszesz o rozbrajaniu czy zostawianiu wyłączonego alarmu w obawie przed fałszywym alarmem brzmi dziwnie. Przecież nie jest tak łatwo wywołać fałszywy alarm. U mnie przez ponad rok to się zdarzyło dwa razy, raz jak były myszy jeszcze na budowie (mam bardzo czułe czujki) i raz jak żona zapomniała PINu zlosnik.gif . Mam 3 interwencje darmowe w miesiącu, nie stresuję się niczym, wychodzę klikam, przychodzę klikam i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo?

> Wg mnie najlepsza - za całość odpowiada jedna firma. Jest to bardzo wygodne.

> Chyba, że masz jakieś precjoza i chcesz je chronić w szczególny sposób, to wtedy rzeczywiście

> lepiej wziąć instalatorów z innego miasta

bo to najwiekszy syf. Nawet ochroniarz mi mowil, byleby nie kupowac od nich. Koledzy w firmie co maja tak zrobione co chwila tylko dzwonia ze cos nie dziala, a to w ogole alarm przestal pracowac a to sam sie wlacza.

Pomijam juz praktycznie zerowa funkcjonalnosc takiego alarmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zaraz Ci napiszą, że zła opcja dlatego, że monter założy instalacje a może nie być uczciwy i

> sprzeda patent złodziejom gdzie masz kable Ludzie lubią się nakręcać na całego.

Powiem Ci tak. Agencje sprzedają największy badziew w cenie złota. Robią wszystko na szybko i na byle jak bo płaci się im za wydajność a nie za jakość. Pracowałem w dużej agencji jako instalator i co nieco widziałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> U mnie był kilka razy - coś się zadziało z czujką. Wymienili na gwarancji, a żadnych dopłat nie

> miałem.

OK, ale rozumiem że alarm był od nich i to była kwestia gwarancji jego działania. Ja pisałem o wyzwoleniach alarmu spowodowanych przyczynami innymi niż włamanie, zakładając jego poprawne działanie. Czyli kot, pies, pająk na czujce, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Weź po prostu firmę ochroniarską, która jest na miejscu - ma swoje ekipy interwencyjne i ekipy od

> instalacji alarmowych. Miejscowi załatwią co trzeba i będziesz ich miał na telefon w każdej

> chwili

a zanim wezmiesz to niech dokladnie powiedza jaki maja czas interwencji... bo sie mozna zdziwic jak sie ten czas pozna

zanim dojada to juz nie bedzie sladu po intruzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To co piszesz o rozbrajaniu czy zostawianiu wyłączonego alarmu w obawie przed fałszywym alarmem

> brzmi dziwnie. Przecież nie jest tak łatwo wywołać fałszywy alarm.

siostra mojej zony ma lacznie z grupa interwencyjna.... cholera ja bierze nieraz od falszywych alarmow do tego stopnia ze umowila sie z firma ze zanim wysla grupe to niech do nich dzwonia i zeby oni sami podjeli decyzje o interwencji

guano i tyle

mowie szczerze ze nie wiem jaki system maja zamontowany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> siostra mojej zony ma lacznie z grupa interwencyjna.... cholera ja bierze nieraz od falszywych

> alarmow do tego stopnia ze umowila sie z firma ze zanim wysla grupe to niech do nich dzwonia i

> zeby oni sami podjeli decyzje o interwencji

> guano i tyle

> mowie szczerze ze nie wiem jaki system maja zamontowany

Ale z czego wynikają te fałszywe alarmy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> OK, ale rozumiem że alarm był od nich i to była kwestia gwarancji jego działania. Ja pisałem o

> wyzwoleniach alarmu spowodowanych przyczynami innymi niż włamanie, zakładając jego poprawne

> działanie. Czyli kot, pies, pająk na czujce, itd.

Taki miałem raz - serce.gif zostawiła uchylone okno, w którym wisi firanka - zaczęła falowac przy przeciągu i uruchomiał alarm. grinser006.gif

Koty, psy, pająki u mnie nie wzbudzają alarmu. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Też się dziwię...

> Jeżeli alarm jest sprawny, to mogą wynikac chyba tylko z zapominalstwa mieszkańców.

a to bateria sie wyczerpala w czujce i wzbudizl sie alarm, a to czujnik antysobotazowy sie odkleil a to poprostu wykrylo ruch tam gdzie go nie bylo - tak raportował jeden z kolegow. Non stop gdzie nie pojedziemy w delegacje dzwonia do niego ze ma alarm tongue.gif.

Drugi ma niemal identycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a to bateria sie wyczerpala w czujce i wzbudizl sie alarm, a to czujnik antysobotazowy sie odkleil

> a to poprostu wykrylo ruch tam gdzie go nie bylo - tak raportował jeden z kolegow. Non stop

> gdzie nie pojedziemy w delegacje dzwonia do niego ze ma alarm .

> Drugi ma niemal identycznie.

Ja mam najprostszy możliwy system, czyli przewodowe czujki ruchu, centralkę i tyle. Nie sprawia żadnych problemów. Polecam proste rozwiązania: są najbardziej skuteczne ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dobre pytanie - nie jest firma w stanie ustalic przyczyny od 2 lat

> w domu nie ma zwierzakow

> za oknem tez nie lataja czworonogi

> ot... sa i tyle

Kiedy są fałszywki? W dzień czy w nocy?

Jeśli w nocy to może np jakiś pająk czy inne robactwo wchodzić na czujkę. Dwa razy przyłapałem pająka na czujce, który wywołał alarm o 1 czy 2 w nocy... zmniejszenie liczny impulsów na czujce dopiero rozwiązało problem...

Proponuję też- co ileś lat sprawdzać jak mocno dokręcone są przewody do listwy w czujce...u mnie po 3 latach w kilku czujkach przewody były luźne (nie wiem o co chodzi? o utlenianie się na kabelkach?

aaaa i u brata był przypadek (ale to dawnooo temu, inne centrale itd), ze padnięty akku powodował włączanie się alarmu...Moj akku po 4 latach z 18 Ah miał już 3 ... i został wymieniony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale co da sam alarm? Będzie sobie wył, Ty będziesz w pracy, albo na urlopie, a złodzieje będą mieli

> czas wynieść wszystko i jeszcze sobie herbatkę zrobić.

sąsiedzi są prężni ok.gif zawsze ktoś sms wyśle ze alarm trąbi zlosnik.gif

> To co piszesz o rozbrajaniu czy zostawianiu wyłączonego alarmu w obawie przed fałszywym alarmem

> brzmi dziwnie. Przecież nie jest tak łatwo wywołać fałszywy alarm. U mnie przez ponad rok to

> się zdarzyło dwa razy, raz jak były myszy jeszcze na budowie (mam bardzo czułe czujki) i raz

> jak żona zapomniała PINu . Mam 3 interwencje darmowe w miesiącu, nie stresuję się niczym,

> wychodzę klikam, przychodzę klikam i tyle.

u mnie mam fałszywy alarm powoduje zwykle wyrzucenie śmieci tuż przed wyjściem z domu-tzn. mam worki na recykling w kotłowni. Wrzucę jakieś zwinięte gazety albo pet-y które zaczynają ożywać zlosnik.gif w worku: przewracają się, itp. Już żonę uczuliłem żeby nie robiła tego zlosnik.gif

Sąsiedzi mają podobnie plus zwierzaki, przeciągi, owady, najtańsze czujki, itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale z czego wynikają te fałszywe alarmy?

Z np. zamontowania niewłaściwych czujników w pobliżu źródła ciepła (powinny być dualne), z montowania lipnych czujników za kilka złotych, z powodu złego rozmieszczenia czujników zewnętrznych jeśli są itp. To nie takie proste jak by się mogło wydawać. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> aaaa i u brata był przypadek (ale to dawnooo temu, inne centrale itd), ze padnięty akku powodował

> włączanie się alarmu...Moj akku po 4 latach z 18 Ah miał już 3 ... i został wymieniony.

W normalnych systemach nie ma takiej opcji, by słaby akumulator wywoływał alarm włamaniowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Weź po prostu firmę ochroniarską, która jest na miejscu - ma swoje ekipy interwencyjne i ekipy od

> instalacji alarmowych. Miejscowi załatwią co trzeba i będziesz ich miał na telefon w każdej

> chwili

Sporo argumentow 'przeciw' juz padlo. Ja tylko dodam, ze jesli firma ochroniarska zamontuje Ci alarm to potem zostajesz nieco z reka w nocniku chcac ja zmienic na inna. Nowy serwisant zawsze bedzie marudzil, ze poprzednik dal ciala i cos tam nie dziala, trzeba poprawic itp...a tak masz goscia ktory opiekuje sie Twoja instalacja i na firme ochroniarska mozesz zrobic casting zlosnik.gif A jak sie nie spodoba to spokojnie zmienic na inna po wygasnieciu kontraktu wink.gif

Ja jak tylko zobaczylem 'wycene' instalacji od firmy ochroniarskiej to z zalozenia im podziekowalem:

- czujka szt.10 / cena 100 za sztuke

- centrala 700zl

- itd...

Zero szczegolow, zero pytan, a same ceny spokojnie x2 w stosunku do tego co mozna dostac niemal od reki w sklepie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale co da sam alarm? Będzie sobie wył, Ty będziesz w pracy, albo na urlopie, a złodzieje będą mieli

> czas wynieść wszystko i jeszcze sobie herbatkę zrobić.

> To co piszesz o rozbrajaniu czy zostawianiu wyłączonego alarmu w obawie przed fałszywym alarmem

> brzmi dziwnie. Przecież nie jest tak łatwo wywołać fałszywy alarm. U mnie przez ponad rok to

> się zdarzyło dwa razy, raz jak były myszy jeszcze na budowie (mam bardzo czułe czujki) i raz

> jak żona zapomniała PINu . Mam 3 interwencje darmowe w miesiącu, nie stresuję się niczym,

> wychodzę klikam, przychodzę klikam i tyle.

czujnosc czujek sie reguluje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> macie ? nie macie ?

> jaki wybrać ? moge instalacje jeszcze schowac pod tynkiem wiec raczej przewodowy ?

> rozmawialem z kilkoma osobami i mowia satel.

> ale satel ma kilka jak nie kilkanascie modeli i kilkadziesiat wariantow

> jest jakis konfigurator albo zasady jak cos takiego powinno sie robic??

kable rozprowadzal ektryk w cenie

solid ma woz nieopdal, ich wybralem

umieszczenie czujek sam "zaprojektowalem" (na podst. Muratora grinser006.gif), poprawial czlowiek dod Hoffmana

centralka satel integra, mozna sie przyzwyczaic, obsluga -"powrot do przeszlosci"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem nie jest tak tragicznie, wpisuje kod, potwierdzam klawiszem "OK" lub "#" w zależności od klawiatury i tyle obsługi codziennej. Integra sama rozpoznaje czy wyszedłem z domu, czy załączam system na noc i nie muszę o tym myśleć. Jest możliwość uzbrojenia bez znajomości kodu, jak nie chcę kodu mogę się autoryzować kartą zbliżeniową lub innym identyfikatorem.

Jest jeszcze dotykowa klawiatura "TSI" z podglądem kamer na której interfejs robisz własnoręcznie pod konkretnego użytkownika.

Także nie bardzo rozumiem czego więcej wymagać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.