Skocz do zawartości

co lepiej do aku woda czy elektrolit?


Fili_P

Rekomendowane odpowiedzi

> chcialem sobie "sprawdzic" aku-rozlalem elektrolit

> czym uzupełnić w celi ubytek: wodą destylowaną czy elektrolitem (sa do kupienia gotowe butelki z

> elektrolitem-zdaje sie 37% kwas siarkowy de facto...)

Jeśli ubytek jest spowodowany rozlaniem to trzeba uzupełnić elektrolitem o gęstości 1,28g/cm3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chcialem sobie "sprawdzic" aku-rozlalem elektrolit

> czym uzupełnić w celi ubytek: wodą destylowaną czy elektrolitem (sa do kupienia gotowe butelki z

> elektrolitem-zdaje sie 37% kwas siarkowy de facto...)

ile masz tego ubytku. Wiadomo lepiej elektrolitem. Oststanio reanimowałem swój w octavii cele były zalane do połowy akuś niby nierozbieralny. Dałem elektrolit i auto kręci jak oszalałe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ile masz tego ubytku. Wiadomo lepiej elektrolitem. Oststanio reanimowałem swój w octavii cele były

> zalane do połowy akuś niby nierozbieralny. Dałem elektrolit i auto kręci jak oszalałe

na pewno ??

Coś mi świta że do elektrolitu nie wolno dolewać elektrolitu a wodę destylowaną, elektrolit tylko do pustego hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na pewno ??

> Coś mi świta że do elektrolitu nie wolno dolewać elektrolitu a wodę destylowaną, elektrolit tylko

> do pustego

Jeśli ubytek przez odparowanie to prawda ale jeśli został rozlany to należałoby uzupełnić elektrolitem o takiej samej gęstości jak ten w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na pewno ??

> Coś mi świta że do elektrolitu nie wolno dolewać elektrolitu a wodę destylowaną, elektrolit tylko

> do pustego

zawsze działało. Mi tłumaczono że wodę tylko przy niewielkich ubytkach nigdy jak brakuje połowy i więcej bo będziesz 3 dni ładował

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wylać resztę i zalać akumulator świeżym elektrolitem.

W czym to niby pomoże hmm.gif

Musisz zalać taką gęstością elektrolitu jaki jest obecnie w akumulatorze a ta zależy od stopnia naładowania.

Oczywiście można założyć, że najczęściej akumulator jest naładowany i uzupełnienie ubytku elektrolitem o normalnej gęstości jest wystarczające zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zawsze działało. Mi tłumaczono że wodę tylko przy niewielkich ubytkach nigdy jak brakuje połowy i

> więcej bo będziesz 3 dni ładował

Głupoty ci gadali.

Z akumulatora paruje praktycznie tylko woda, ilość kwasu nie zmienia się

Jeśli nic się nie wylało, wychlapało a tylko odparowało to dolewa się wyłącznie wody destylowanej..

Po naładowaniu, czasem długim, czasem kilkukrotnym elektrolit powinien odzyskać właściwe stężenie.

Po awarii regulatora napięcia zdarzyło mi się, że w celach nie było widać płynu patrząc z góry, starter nie potrafił uruchomić silnika.

Po dolaniu ponad 2 litrów wody (aku ok 80Ah) i odczekaniu kilku godzin, bez ładownia, auto (diesel) ruszyło.

Oczywiście alternator został naprawiony.

Po pewnym czasie stężenie elektrolitu wyrównało się, akumulator jeszcze prawie rok służył - wymieniłem przed zimą..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W czym to niby pomoże

> Musisz zalać taką gęstością elektrolitu jaki jest obecnie w akumulatorze a ta zależy od stopnia

> naładowania.

> Oczywiście można założyć, że najczęściej akumulator jest naładowany i uzupełnienie ubytku

> elektrolitem o normalnej gęstości jest wystarczające

no właśnie to mnie zastnawiało-czyli co profilatycznie lepiej najpierw aku doładować?-jak rozumiem celi z odslonięta na 1cm płyta nic się nie stanie w trakcie takiego doładowywania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no właśnie to mnie zastnawiało-czyli co profilatycznie lepiej najpierw aku doładować?-jak rozumiem

> celi z odslonięta na 1cm płyta nic się nie stanie w trakcie takiego doładowywania?

jak aku nie był martwy to zalej powoli elektrolitem, potem ładuj powoli kilka h niskim prądem i tyle.

Nie ma co się rozczulać to nie jest skomplikowana technologia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie nie jest skomplikowana i dolewa się tylko wody destylowanej. Siara nie wyparowuje i osadza

> się na płytach a podczas ładowania uwalnia się do elektrolitu.

a teraz idź przeczytaj w czym problem, a nie powtarzasz to samo co wszyscy mądrzy bez czytania ze zrozumieniem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak aku nie był martwy to zalej powoli elektrolitem, potem ładuj powoli kilka h niskim prądem i

> tyle.

> Nie ma co się rozczulać to nie jest skomplikowana technologia.

aku w porządku był/jest ze 3 latka ma i hula jak na razie bez zająknięcia

znaczy się jednak najpierw dolać a potem doładować a nie na odwrót...-a co z gęstościami-nie będzie tak, że w jednej celi "zrobi się gęstszy"?....

a zresztą przelicze i rozcieńczę jakby co o! i tak będzie najlepiej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a teraz idź przeczytaj w czym problem,

Jeżeli wylało się parę cm3 elektrolitu z celi to dolewa się wody i jedzie dalej.

Jeżeli się przewrócił lub w inny sposób i wylało się połowę elektrolitu to wtedy wylewa się resztę, zalewa wodą, ładuje prądem 1/20 przez dobę, wylewa wszystko(dobrze razy 2). Następnie zalewamy świeżym elektrolitem. Tak by wyglądało prawidłowe podejście do sprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.