Skocz do zawartości

Opel czy Ford


darekpdkp

Rekomendowane odpowiedzi

> Kolega szuka kombi segmentu d ,zastanawia sie nad Oplem insignia i Fordem mondeo mk.4 ,

> interesuja go auta z rocznika 2011 do 2012 ,koniecznie diesel,czego sie moze spodziewiac po

> tych modelach , jakies typowe bolaczki ,wady

Niech się przejedzie każdym z nich - będzie łatwiej wybrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolega szuka kombi segmentu d ,zastanawia sie nad Oplem insignia i Fordem mondeo mk.4 ,

> interesuja go auta z rocznika 2011 do 2012 ,koniecznie diesel,czego sie moze spodziewiac po

> tych modelach , jakies typowe bolaczki ,wady

jeśli szuka jak największego rozmiaru to ford, w tym to auto przoduje w swoim segmencie ok.gif

kolega musi sprecyzować oczekiwania, dla mnie wybór był prosty, obejrzałem, przejechałem się jednym i drugim - natomiast ja nie uznaję karawanów, więc wybierałem tylko w sedanach/htb.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak z awarynoscia

nic tam sie specjalnego nie dzieje. 2.0 140KM to normalny diesel, bez żadnych specjalnych zalet i wad. Jakośc wnętrza taka sobie - lubią się sreberka łuszczyć, skóra dośc szybko sie wygniata. lakier miękki, korozja po 5 latach - może się jakiś purchelek pojawić, ale nie ma jakichś typowych miejsc gdzie, ani reguły że się pojawi. Ksenony są kiepskie - strasznie szybko sie wypalają odbłysniki i trzeba regenerować.

auto wielkościowo bliższe jest BMW 5 niż passatowi. Więc jak masz kawał fury za małą kasę to i plastixy musza byc tańsze - tak jak to widzę smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> interesuje go tylko kombi ,bo czesto robi trase Polska ,Belgia w 4 osoby i potrzebuje duzego

> auta

to niestety lepszym wyborem będzie Ford, zwłaszcza jak dużo bagażu. Jakoś się przemęczy wink.gif

Z motorem 2.0 140KM, to chyba najlepszy silnik z całej gamy, na szczęście nie skonstruował go FORD hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeśli szuka jak największego rozmiaru to ford, w tym to auto przoduje w swoim segmencie

> kolega musi sprecyzować oczekiwania, dla mnie wybór był prosty, obejrzałem, przejechałem się jednym

> i drugim - natomiast ja nie uznaję karawanów, więc wybierałem tylko w sedanach/htb.

w jakiejś gazecie kilka tyg. temu było porównanie mondeo i insigni. Co mnie zszokowało, to to, że mondeo było lżejsze, nie pamiętam dokładnie o ile, ale jakieś ogromne wartości, rzędu 200 kg. W samochodzie o podobnych rozmiarach i nawet większsej ilosci miejca w środku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w jakiejś gazecie kilka tyg. temu było porównanie mondeo i insigni. Co mnie zszokowało, to to, że

> mondeo było lżejsze, nie pamiętam dokładnie o ile, ale jakieś ogromne wartości, rzędu 200 kg.

> W samochodzie o podobnych rozmiarach i nawet większsej ilosci miejca w środku.

To żadna nowość, że Insignia jest ociężała co czuć w prowadzeniu tego auta oraz widać po oponach jakie musieli dać, żeby te auto jeździło (w wersji 195KM 255 szerokości spineyes.gif)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jak z awarynoscia

odnośnie Insignii, mamy dwie w firmie My2012 160KM z 4x4 oraz 195KM. Pierwsza dobija do 80kkm, druga 110kkm. W sumie nic wielkiego się nie stało, ale:

- padła turbina biturbo

- w jednej strasznie szarpie skrzynia, więc pewnie będzie wymiana

- wymieniane gumki w zawieszeniu

- 3x wymieniana opona, w tym 2 razy podczas jazdy na drodze krajowej - pakiet OPC z 20" felgami tongue.gif

- od nowego w jednej leciał dym spod maski, serwis nie potrafił zdiagnozować usterki, winna była uszczelka turbiny, obecnie znów leci dym

- kilka razy zawiesił się system audio i nei dało się go wyłączyć

- wymiana czujnika świateł

- ostatnio gdy wsiadałem odpadł mi kluczyk (scyzoryk) od reszty icon_eek.gif, przez co był problem z odpaleniem (immo)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolega szuka kombi segmentu d ,zastanawia sie nad Oplem insignia i Fordem mondeo mk.4 ,

> interesuja go auta z rocznika 2011 do 2012 ,koniecznie diesel,czego sie moze spodziewiac po

> tych modelach , jakies typowe bolaczki ,wady

Mam podobny dylemat ale Insigna nie została wzięta pod uwagę w ogóle, natomiast Skoda Superb. Ze względu na sentyment do marki Audi A6. Opel odpada i koniec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - ostatnio gdy wsiadałem odpadł mi kluczyk (scyzoryk) od reszty , przez co był problem z

> odpaleniem (immo)

tata miał taki sam przypadek w Hyundaiu. Kluczyk mu się rozleciał przy rozkładaniu, elementy się rozsypały na ulicę w Wawie. Po ciemku nie znalazł wszystkiego, w tym pewnie modułu immo i miał usterkę unieruchamiającą samochód oslabiony.gif

Niby duperela, a potrafi wkurzyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tata miał taki sam przypadek w Hyundaiu. Kluczyk mu się rozleciał przy rozkładaniu, elementy się

> rozsypały na ulicę w Wawie. Po ciemku nie znalazł wszystkiego, w tym pewnie modułu immo i miał

> usterkę unieruchamiającą samochód

> Niby duperela, a potrafi wkurzyć

ja mialem w skodzie;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> interesuje go tylko kombi ,bo czesto robi trase Polska ,Belgia w 4 osoby i potrzebuje duzego auta

To niech na S-maxa popatrzy. Serio mówię. Długość taka sama, jak w Mondeo, a pojemność bagażnika o niebo większa.

A S-Max prowadzi się nadal jak osobówka, jedno z najlepszych zawieszeń w swojej klasie.

Pozdro

Bartek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tata miał taki sam przypadek w Hyundaiu. Kluczyk mu się rozleciał przy rozkładaniu, elementy się

> rozsypały na ulicę w Wawie. Po ciemku nie znalazł wszystkiego, w tym pewnie modułu immo i miał

> usterkę unieruchamiającą samochód

> Niby duperela, a potrafi wkurzyć

Szczególnie jak się wraca do domu z dalszej delegacji tongue.gif, kolega z którym jechałem miał minę bezcenną, jak poprostu odpadł na ziemię metal. Ewidentnie to kwestia materiału, po pęknięciu widać było jego niejednorodność. W moim przypadku po ok 20min zabawy udało się jakoś odpalić kręcąć paznokciami kluczyk i trzymająć dociśnięty pilot. Po odpaleniu pilot można było schować - prawdziwy keyless by Opel grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kolega szuka kombi segmentu d ,zastanawia sie nad Oplem insignia i Fordem mondeo mk.4 ,

> interesuja go auta z rocznika 2011 do 2012 ,koniecznie diesel,czego sie moze spodziewiac po

> tych modelach , jakies typowe bolaczki ,wady

ford jest większy, cichszy i zapewne tańszy.......

2.0 tdci 140/163KM naprawde daje radę w tym samochodzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.