Skocz do zawartości

[KzAK] Niewielki hb, w kredycie wstępna wpłata do 15k


LMV

Rekomendowane odpowiedzi

Witam i o zdrowie pytam.

Rodzina chce zrobić upgrade do nowej wersji jakiegoś małego hb. Do tej pory jeździli Matizem z 2001 r. Co miesiąc auto w serwisie bo to, bo tamto.

Więc chcą wziąć jakieś niewielkie auto na niewielkie przebiegi, po niewielkim miasteczku.

Kredyt, dajmy na to 3x33% albo 2x50%, albo nawet 4x25% lub coś w tym stylu. Ważne, żeby było w miarę nie-zdzierczo.

Najlepiej, gdyby były to auta marek: Dacia, Renault, Skoda albo KIA, bo takie są w okolicy serwisy i to dla kupujących ważne, żeby na przeglądy i do serwisu nie musieli się nie wiadomo ile tłuc. Ludzie niewiele jeżdżący, raczej niepewnie, niż pewnie.

Inne kryteria? Auto dla max. 4 osób dorosłych, wygodne w miarę wsiadanie i wysiadanie (im wyżej, tym lepiej).

Benzyna, nieważna moc, nieważne ile biegów w skrzyni.

Mają być poduszki, ABS, klima. I żeby auto jakoś wyglądało.

Wpłata wstępna do 15 tysięcy zł. Możliwie dobre warunki gwarancji, możliwie niedrogi serwis.

Auto posłuży pewnie aż "do skutku", czyli bez wcześniejszych "upgrade'ów", zanim padnie.

Jakieś typy? Jakieś konkrety?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam i o zdrowie pytam.

> Rodzina chce zrobić upgrade do nowej wersji jakiegoś małego hb. Do tej pory jeździli Matizem z 2001

> r. Co miesiąc auto w serwisie bo to, bo tamto.

> Więc chcą wziąć jakieś niewielkie auto na niewielkie przebiegi, po niewielkim miasteczku.

> Kredyt, dajmy na to 3x33% albo 2x50%, albo nawet 4x25% lub coś w tym stylu. Ważne, żeby było w

> miarę nie-zdzierczo.

> Najlepiej, gdyby były to auta marek: Dacia, Renault, Skoda albo KIA, bo takie są w okolicy serwisy

> i to dla kupujących ważne, żeby na przeglądy i do serwisu nie musieli się nie wiadomo ile

> tłuc. Ludzie niewiele jeżdżący, raczej niepewnie, niż pewnie.

> Inne kryteria? Auto dla max. 4 osób dorosłych, wygodne w miarę wsiadanie i wysiadanie (im wyżej,

> tym lepiej).

> Benzyna, nieważna moc, nieważne ile biegów w skrzyni.

> Mają być poduszki, ABS, klima. I żeby auto jakoś wyglądało.

> Wpłata wstępna do 15 tysięcy zł. Możliwie dobre warunki gwarancji, możliwie niedrogi serwis.

> Auto posłuży pewnie aż "do skutku", czyli bez wcześniejszych "upgrade'ów", zanim padnie.

> Jakieś typy? Jakieś konkrety?

takie kredyty chyba tylko w Oplu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najlepiej, gdyby były to auta marek: Dacia, Renault, Skoda albo KIA, bo takie są w okolicy serwisy

wg powyzszego:

dacia => moze sandero stepway?

renault => nie ma nic ciekawego, w rozsadnej cenie gdzie sie dobrze wsiada i wysiada...jak scenic to moze lodgy;)?

skoda=> moze roomster lub yeti?

kia => mysle, ze Venga jest ok

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a kiła picanto?

Nawet stoi demo z klimą za 36 tys. zł. Trochę ponad 3 tys. km przebiegu.

Ciekawe, jak demo jest traktowane w KIA, jeśli chodzi o finansowanie - jak używany samochód, czy jak nowy? To samo z gwarancją...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nawet stoi demo z klimą za 36 tys. zł. Trochę ponad 3 tys. km przebiegu.

> Ciekawe, jak demo jest traktowane w KIA, jeśli chodzi o finansowanie - jak używany samochód, czy

> jak nowy? To samo z gwarancją...

jak się nie podpytasz to się nie dowiesz wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No i właśnie pytam. Problem w tym, że jak już mam czas do nich dzwonić, to mają salony pozamykane.

> Może jednak ktoś coś wie?

chodziło mi o wiadomości prosto od źródła wink.gif mieszkasz w dzikiej okolicy i o dzikiej porze dzwonisz- budzi sobie nastaw i dzwoń o ludzkiej dla nas porze wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> kiepsko sie wsiada i wysiada

> roomster bedzie wygodniejszy pod tym wzgledem

ale nie bedzie lepiej z awaryjnoscia bo rdzewieje ...... poza tym 1.2 TSI w rapidzie spacebak jezdzi rewelacyjnie jak dla mnie a roomster to jednak dostawcza, ktorego przod bazuje na fabii

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale nie bedzie lepiej z awaryjnoscia bo rdzewieje ......

mam trzeciego roomstera, fakt rdzewieja, ale podobnie jak octavie I i II z ktorymi mam kontakt;)

poza tym 1.2 TSI w rapidzie spacebak

> jezdzi rewelacyjnie jak dla mnie

jezdzilem wersja 85 koni i jezdzilo sie bardzo milo;)

a roomster to jednak dostawcza, ktorego przod bazuje na fabii

a tyl na oI, powiem Ci, ze nic nie czuje, ze jezdze dostawczakiem;), a roomsterami zrobilem juz ponad 800 000 km... i stwierdzam, ze to bardzo wygodne auto, tylko troszke glosne w srodku;)

sklanialbym sie jednak ku roomsterowi, lepiej sie wsiada;) i wysiada

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> mam trzeciego roomstera, fakt rdzewieja, ale podobnie jak octavie I i II z ktorymi mam kontakt;)

> poza tym 1.2 TSI w rapidzie spacebak

> jezdzilem wersja 85 koni i jezdzilo sie bardzo milo;)

> a roomster to jednak dostawcza, ktorego przod bazuje na fabii

> a tyl na oI, powiem Ci, ze nic nie czuje, ze jezdze dostawczakiem;), a roomsterami zrobilem juz

> ponad 800 000 km... i stwierdzam, ze to bardzo wygodne auto, tylko troszke glosne w srodku;)

> sklanialbym sie jednak ku roomsterowi, lepiej sie wsiada;) i wysiada

to nie wiem co robicie z tymi octaviami, moja jedynka rdzewiala tylko tam gdzie byla robiona a dwojka nie rdzewieje wcale

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> chodziło mi o wiadomości prosto od źródła mieszkasz w dzikiej okolicy i o dzikiej porze dzwonisz-

> budzi sobie nastaw i dzwoń o ludzkiej dla nas porze

Dzięęęęki.

Rano zwykle jest dużo ludzi, spotkań. Jedynie po południu tak od 1-2pm. Ale wtedy w Polsce już jest noc. I nic z tego. Jednak czwartek-piątek to moje wolne dni, więc się spróbuję jutro dodzwonić do nich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam sobie odpowiem, bo już jakieś typy są. Proszę o poprawkę, jeśli się pomyliłem w czymś:

1. Czy nową Fabię wg cennika z najsłabszym silnikiem dostanę za te 40 tys. z ABSem, poduchami i klimą?

2. Czy stara Fabia z klimą to min. 41.5 tys.?

3. Kolejny typ to Sandero - za konkretną sumę można dostać fajne auto, fajnie wyposażone. Ale jak z blachami, trwałością, itd.?

4. Citigo - auto z sensem, tylko niekoniecznie najłatwiej się do niej wsiada i z niej wysiada... Ale poważny konkurent!

5. Panda - nowa Panda - widzę, że są i za niecałe 30 tys. zł... Co by stanowiło ciekawą ofertę. Ale czy w takiej wersji są dostępne w "realu"?

6. Picanto - nowa jest trochę drogawa, a ta po-demonstracyjna - to muszę zobaczyć, jak jest z kredytem.

Jakieś jeszcze typy?

Jeszcze raz kryteria:

Na rok mogą wpłacić do 15 tys. zł - kredyt na 2, 3 albo 4 lata.

Skodowski "Kredyt Niskich Rat" chyba odpada - nie sądzę, aby argument "wiecznej młodości" auta do nich przemawiał. Z Matizem bardzo się "zżyli", więc podejrzewam, że podobnie będzie z następnym autem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

> 3. Kolejny typ to Sandero - za konkretną sumę można dostać fajne auto, fajnie wyposażone. Ale jak z

> blachami, trwałością, itd.?

Na blachy narzekają malkontenci jednak to szukanie dziury w całym. Nie są gorsze niż w przeciętnym japońcu.

Mechanika jak to w Renault. Szału nie robi.

Ogólnie auto warte swojej ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 4. Citigo - auto z sensem, tylko niekoniecznie najłatwiej się do niej wsiada i z niej wysiada...

> Ale poważny konkurent!

Niech rodzinka karnie się do salonu i niech się przymierzą. ok.gif

Citigo/Up są pudełkowate, siedzi się relatywnie wysoko, więc wsiadanie/wysiadanie nie jest najgorsze.

Z Twojego zestawienia to auto będzie chyba najtańsze (ew. jeszcze panda).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sam sobie odpowiem, bo już jakieś typy są. Proszę o poprawkę, jeśli się pomyliłem w czymś:

> 1. Czy nową Fabię wg cennika z najsłabszym silnikiem dostanę za te 40 tys. z ABSem, poduchami i

> klimą?

> 2. Czy stara Fabia z klimą to min. 41.5 tys.?

> 3. Kolejny typ to Sandero - za konkretną sumę można dostać fajne auto, fajnie wyposażone. Ale jak z

> blachami, trwałością, itd.?

> 4. Citigo - auto z sensem, tylko niekoniecznie najłatwiej się do niej wsiada i z niej wysiada...

> Ale poważny konkurent!

> 5. Panda - nowa Panda - widzę, że są i za niecałe 30 tys. zł... Co by stanowiło ciekawą ofertę. Ale

> czy w takiej wersji są dostępne w "realu"?

> 6. Picanto - nowa jest trochę drogawa, a ta po-demonstracyjna - to muszę zobaczyć, jak jest z

> kredytem.

> Jakieś jeszcze typy?

> Jeszcze raz kryteria:

> Na rok mogą wpłacić do 15 tys. zł - kredyt na 2, 3 albo 4 lata.

> Skodowski "Kredyt Niskich Rat" chyba odpada - nie sądzę, aby argument "wiecznej młodości" auta do

> nich przemawiał. Z Matizem bardzo się "zżyli", więc podejrzewam, że podobnie będzie z

> następnym autem.

ja bym brał Pandę, wieksza od city go.

za 30 to golas ale za 33 masz juz z klima i elektryka. realnie do kupienia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jeździli do dziś Matizem i wielkość im odpowiadała to bierzcie Citigo 5 drzwiowe, z gwarancją 4 letnią i wio. Z przodu nie ma wrażenia ciasnoty, fotele wygodne, widoczność dobra, pali mało.

Edycja: Jak chcesz większy to nowa Fabia z klimą i szałowym lakierze czerwonym wyjdzie cennikowo 40580 zł z silnikiem 1,0 60 KM i 4 latami gwarancji z pakietem pogwarancyjnym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No ale w jaki budżet celują finalnie? Bo tak, to można i auto za 70 kawałków zaproponować ze spłatą

> w 5 lat.

30-40 tysięcy. Oczywiście, im mniej, tym fajniej. Oczywiście, niekoniecznie lepiej.

Mocno zastanawiają się nad tą Dacią Sandero 1.2 Ambiance + klima.

Jeszcze mocniej nad Picanto demo.

Ja tu gadu gadu a tymczasem trzeba do salonu zadzwonić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 30-40 tysięcy. Oczywiście, im mniej, tym fajniej. Oczywiście, niekoniecznie lepiej.

> Mocno zastanawiają się nad tą Dacią Sandero 1.2 Ambiance + klima.

> Jeszcze mocniej nad Picanto demo.

> Ja tu gadu gadu a tymczasem trzeba do salonu zadzwonić.

daćka będzie rdzewieć szybciej co jest mocno wkurzające bo pewnie będą dbać i huhać

teściowa ze 3-4 lata temu dała za gołą fabie II 31 klocków zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 * 33 % ma Suzuki na auta z wyprzedaży rocznika.

Jako małe miejski to swift się łapie.

jak do wydania 3*15 tyś to może coś z

Suzuki SX4 w wersji 2WD z silnikiem 1500 da radę wyciągnąć.

edit:

sprawdziłem

swift ma 2*50%

SX4 classic 2 WD Kredyt 3x33 Wpłata własna 18 003

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.