Skocz do zawartości

nawiewnik do okna


Mrrudzin

Rekomendowane odpowiedzi

> Rodzice maja strasznie duża wilgotność w łazience, podejrzewam że dobrze byłoby dołożyć do okna

> nawiewnik.

W łazience bym nawiewnika nie montował. Lodowate powietrze we włosach nie wydaje mi się fajne. Po to monuje się tuleje/podcina drzwi, żeby do łazienki trafiało powietrze ogrzane w innych pomieszczeniach. Udrożnij mu trasę i, ewentualnie, nawiewnikiem w kuchni się zainteresuj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W łazience bym nawiewnika nie montował. Lodowate powietrze we włosach nie wydaje mi się fajne. Po

> to monuje się tuleje/podcina drzwi, żeby do łazienki trafiało powietrze ogrzane w innych

> pomieszczeniach. Udrożnij mu trasę i, ewentualnie, nawiewnikiem w kuchni się zainteresuj.

Podepnę się pod pytanie. Chcę też zamontować nawiewnik, ale w kuchni zlosnik.gif Czy to jest jakoś bardzo skomplikowane, aby wykonać to samemu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podepnę się pod pytanie. Chcę też zamontować nawiewnik, ale w kuchni Czy to jest jakoś bardzo

> skomplikowane, aby wykonać to samemu?

Skomplikowane nie jest, jeśli masz odpowiedni sprzęt.

Żeby nawiewnik spełniał swoją rolę, otwory muszą być odpowiednich wymiarów. Żadne wiercenie dziurek wiertarką czy tym podobne. TO muszą być szczeliny odpowiednich wymiarów. Wtedy przepływ powietrza jest prawidłowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podepnę się pod pytanie. Chcę też zamontować nawiewnik, ale w kuchni Czy to jest jakoś bardzo

> skomplikowane, aby wykonać to samemu?

jeżeli masz dostęp do szablonu to jest to banał. Bez szablonu równie dobrze możesz sobie zrobić dziury w futrynie wiertarką, bo efekt będzie taki sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm... to takie rzeźbienie.

Jeśli ma być dobrze, to prowadnica załatwi sprawę http://sprzedajemy.pl/prowadnica-frezarki-do-kanalu-pod-nawiewnik-okienny,9394642

Albo zlecić sprawę komus kto się zna.

Tu szzczegóły dot Aereco http://www.aereco.com.pl/wp-content/uploads/2014/08/NAWIEWNIKI-AERECO-katalog.pdf

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podepnę się pod pytanie. Chcę też zamontować nawiewnik, ale w kuchni Czy to jest jakoś bardzo

> skomplikowane, aby wykonać to samemu?

ja używam urządzenia wielofunkcyjnego Bosch PMF do robienia wycięć, samą wiertarką dość trudne chyba...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeżeli masz dostęp do szablonu to jest to banał. Bez szablonu równie dobrze możesz sobie zrobić

> dziury w futrynie wiertarką, bo efekt będzie taki sam.

Dzięki za odpowiedzi. Chyba poszukam kogoś kto to montuje u mnie w okolicy bo widzę, że nie są to jakieś duże pieniądze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki za odpowiedzi. Chyba poszukam kogoś kto to montuje u mnie w okolicy bo widzę, że nie są to

> jakieś duże pieniądze.

Ja u siebie powycinałem w każdym oknie po kawałku uszczelki - zresztą zgodnie z instrukcja do okien.

Podobnie zrobiłem z uszczelką w drzwiach wejściowych.

Ale to jest jakby operacja ciężko odwracalna zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzięki za odpowiedzi. Chyba poszukam kogoś kto to montuje u mnie w okolicy bo widzę, że nie są to

> jakieś duże pieniądze.

Zadzwoń tu:

http://www.brevis.com.pl/pl_uslugi.html

Koszt nawiewnika z montażem nie przekracza 200 zł. Robią zgodnie z zaleceniami producenta - frezują szczelinę, a nie wiercą otwory.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Że wyciętego kawałka uszczelki nie da się wcisnąć na stare miejsce? Czy wyrzuciłeś i cena rzędu

> 2zł/mb wydaje się być zaporową?

nie wiem - nie znam się - wydawało mi się, że jak wycinam, to niszczę bezpowrotnie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak nie masz jakiegoś strasznie wymyślnego profilu uszczelki to dokupienie z metra nie jest

> problemem.

> Stomil ma tego trochę http://bit.ly/1zorVtR

waytogo.gif

Do okna w kuchni muszę coś dopasować i wymienić całą uszczelkę.

Jest często używane i chyba już rygle wyrobiły się i zimą potrafi nieźle dmuchać.

Regulacja już nic nie daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do okna w kuchni muszę coś dopasować i wymienić całą uszczelkę.

> Jest często używane i chyba już rygle wyrobiły się i zimą potrafi nieźle dmuchać.

> Regulacja już nic nie daje.

miałem to samo od południowej str, szczególnie w uchylnym skrzydle. Skończyło się na samoprzylepnym E i odpuszczeniu regulacji do minimum.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W łazience bym nawiewnika nie montował. Lodowate powietrze we włosach nie wydaje mi się fajne. Po

> to monuje się tuleje/podcina drzwi, żeby do łazienki trafiało powietrze ogrzane w innych

> pomieszczeniach. Udrożnij mu trasę i, ewentualnie, nawiewnikiem w kuchni się zainteresuj.

podstawa wentylacji grawitacyjnej to podanie powietrza do pomieszczenia ale i umozliwienie mu odplywu na zewnatrz.

proponowalbym zaczac o nawiewnikow w drzwiach i jakiegos wentylatora wyciagowego z opoznionym wylaczaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> miałem to samo od południowej str, szczególnie w uchylnym skrzydle. Skończyło się na samoprzylepnym

> E i odpuszczeniu regulacji do minimum.

Nie ma sensu. Normalne uszczelki z metra lepsze i trwalsze. Kupiłem sobie na wymianę, bo szesnastoletnie fabryczne nawet w upały twarde, ale nie mogę się zebrać na wymianę. Tylko w jednym małym oknie wymieniłem testowo. Robota banalna chociaż jak ktoś chce idealnie na rogach pod kątem dociąć i skleić, to ciężko to idealnie przyciąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> podstawa wentylacji grawitacyjnej to podanie powietrza do pomieszczenia ale i umozliwienie mu

> odplywu na zewnatrz.

Uchylić gdzieś okno i sprawdzić, czy ciągnie przez kratkę. ok.gif

> proponowalbym zaczac o nawiewnikow w drzwiach i jakiegos wentylatora wyciagowego z opoznionym

> wylaczaniem.

Wentylator wyleci po pierwszej kontroli kominiarskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Że wyciętego kawałka uszczelki nie da się wcisnąć na stare miejsce? Czy wyrzuciłeś i cena rzędu

> 2zł/mb wydaje się być zaporową?

U mnie udało się wyciąć tylko "wargę" uszczelki, całej nie dało się wyrwać z okna, chyba jest wklejana.

Z tego wynikałoby, że operacja jest nieodwracalna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie ma sensu. Normalne uszczelki z metra lepsze i trwalsze. Kupiłem sobie na wymianę, bo

> szesnastoletnie fabryczne nawet w upały twarde, ale nie mogę się zebrać na wymianę. Tylko w

> jednym małym oknie wymieniłem testowo. Robota banalna chociaż jak ktoś chce idealnie na rogach

> pod kątem dociąć i skleić, to ciężko to idealnie przyciąć.

robiłem testowo bo nie do końca byłem pewny, po zakupie mieszkania, czy okna generalnie pasują do futryn.

Wolałem kupić 3. paczki 'E' za ca 20pln niż wywalić kilka razy więcej i dowiedzieć się że to jednak nie uszczelki wink.gif

Docelowo jak zużyją się przyklejone to wymienię te właściwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.