Skocz do zawartości

[kzAK] orlando vs V50 vs ????


tomtom

Rekomendowane odpowiedzi

Z cyklu kupuj z AK - poszukujemy autka

Wymagania:

- kanciate pudełko w stylu V50 lub orlando

- od roku 2010

- przebieg do 120000 ( 4 lata po ok 25-30 tys - chyba wykonalne?)

- cena do 40 tys

- 2 metrowy kierowca

- silnik traktora lub lubiący dołożenie kuchenki

- sprawdzona konstrukcja która nie zabija przy serwisie cenami

- nadwozie nie lubiące się z rudą

Co najmłodszego i najmniej zajechanego szanowni użytkownicy polecą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> orlando na wysokosc wchodzido garage ? Btw popsules komunikator , pulta sie " uzytkownik nie

> przyjmuje wiadomosci od obcych osob" (!)

hmm

jutro pomierzę, ale powinno nie być problemu

a może coś z klasyki

octavia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> hmm

> jutro pomierzę, ale powinno nie być problemu

> a może coś z klasyki

> octavia

zaskocze cie ale jesli nei masz parcia na niuton to 1.2 benzin pali jakies absurdalnie male ilosci w porownaniu do puszki jaka musi uciagnac. A mimo to jezdzi to zacnie. Jesli by jeszcze ( a tego nie wiem ) znosilo to podtlenek eLPiGi to jezdzisz za darmo duzym klockiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zaskocze cie ale jesli nei masz parcia na niuton to 1.2 benzin pali jakies absurdalnie male ilosci

> w porownaniu do puszki jaka musi uciagnac. A mimo to jezdzi to zacnie. Jesli by jeszcze ( a

> tego nie wiem ) znosilo to podtlenek eLPiGi to jezdzisz za darmo duzym klockiem.

nie no 1,2 to u żony w wózku na zakupy. Z 1,6 się waham wink.gif

a moze V60 zamiast V50

gdzie jest haczyk?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z cyklu kupuj z AK - poszukujemy autka

> Wymagania:

> - kanciate pudełko w stylu V50 lub orlando

orlando mało awaryjne

Ja bardzo orlando polubiłem. Ma swoje drobne kruczki ale też sporo zalet. Z tym, że moje to dopiero roczne auto z 18tys przebiegiem, nie wiem czy interesuje cię opinia takiego rocznika ? Silnik 1,8 z LPG.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> orlando mało awaryjne

> Ja bardzo orlando polubiłem. Ma swoje drobne kruczki ale też sporo zalet. Z tym, że moje to dopiero

> roczne auto z 18tys przebiegiem, nie wiem czy interesuje cię opinia takiego rocznika ? Silnik

> 1,8 z LPG.

z ciekawości - jedzieś na 5 biegu z prędkością 140km/h ... jakie silnik ma obroty?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie no 1,2 to u żony w wózku na zakupy. Z 1,6 się waham

> a moze V60 zamiast V50

> gdzie jest haczyk?

ja wiem ze w uturbionym dizlowskim dwulitrowym uchu tysiac dwiescie centymetrow benzyny brzmi jak smieszny przytyk ale przejedz sie gdziekolwiek jakas nowa skodziałką. Te cholery jadą ! Mimo ze pod maska robot kuchenny grinser006.gif Zeby bylo dramatyczniej czlowiek jest pozytywnie zaskoczony pod dystrybutorem. No chyba ze masz imadlo w obcasach i srednia przelotowa wynosi 9.4 jak u mnie ostatnio smile.gif Musialem spuscic z tonu bo sie zlapalem ze opony mam na H- indexie spy.giffacepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> do jakiej prędkości jest znośnie z głośnością w środku?

W okolicach 130 jest głośniej, ale ciekawe bo powyżej 140 robi się ciszej. Ale hałas wg mnie nie jest jakiś upierdliwy. Normalny szum jak w innych autach podobnej klasy, bardziej z kół i powietrza niż silnika. hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> smieszny przytyk ale przejedz sie gdziekolwiek jakas nowa skodziałką. Te cholery jadą !

Nie żartuj. Jedzie to Evo X, 1,2 TSi nadaje się do spokojnej jazdy, w Fabii daje radę, ale w czymś większym nic nie urywa.

> Zeby bylo dramatyczniej czlowiek jest pozytywnie zaskoczony pod dystrybutorem.

No nie wiem. Mam na codzień porównanie 2.0 TDi (Exeo) i 1,2 TSi (Fabia II) - nie ma warunków, w których Fabia paliłaby mniej.

Do kręcenia się wokół komina 1,2 TSi jest całkiem OK, ale na trasie puchnie. Żeby nie było - 2.0 TDi to też nie WRC ...

Co do początkowego pytania autora wątku - Orlando mi też się podoba. Minusem jest mały bagażnik, co wynika z tego, że są w nim złożone 2 fotele, których nie można łatwo wyciągnąć. No i trzeba uwzględnić to, że marka się ewakuowała z UE, więc będzie to auto niszowe z wszelkimi wynikającymi z tego atrakcjami (choćby w przypadku jakiegoś dzwona problemami z częściami karoseryjnymi, czy możliwymi problemami z częściami mechanicznymi specyficznymi dla modelu - nie będzie to VAG, do którego części kupisz kupując fajki i gazetę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie wysiadlem z orlando....

Chyba skreslam z listy.

Jakoś przeoczylem info o 3 rzędzie na stałe.

Szkoda bagażnika i bez sensu po dłuższym zastanowieniu dla mnie.

Auto nie zobaczy na co dzień więcej niż 3 pasażerów plus bagaż.

Jest/będzie suberb 2009r z pewnej ręki 80 kkm 170kucyk z traktora.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja wiem ze w uturbionym dizlowskim dwulitrowym uchu tysiac dwiescie centymetrow benzyny brzmi jak

> smieszny przytyk ale przejedz sie gdziekolwiek jakas nowa skodziałką. Te cholery jadą ! Mimo

> ze pod maska robot kuchenny Zeby bylo dramatyczniej czlowiek jest pozytywnie zaskoczony pod

> dystrybutorem. No chyba ze masz imadlo w obcasach i srednia przelotowa wynosi 9.4 jak u mnie

> ostatnio Musialem spuscic z tonu bo sie zlapalem ze opony mam na H- indexie

A ten 1,2 nie ma problemow z lancuchem?

Ktore tsi sa juz bezawaryjne i maja pasek i od ktorego roku to zmienili?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze zafira....do wyrwania za darmo

cytat z ogłoszenia : yikes.gif

Quote:

Perfekcyjnie utrzymany

Przebieg tylko 18625 tyś km

Jeśli jest inny przebieg to oddam za darmo

OPEL ZAFIRA 1,7 CDTI 125 KM, 7- mio osobowy,wersja COSMO z Navigacją Pierwsza rejestracja 28.12.2011r


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No masz rozrzut ...

> Roomster to jednak troszkę inna klasa - przód od Fabii, tył od niewiadomo czego. Raczej konkurent

> dla Partnera, Berlingo, Kangoo.

> Czemu nie ten superb ? Przy max trzech osobach MPV nie jest Ci chyba potrzebne.

Ano strzelam we wszystkie strony uzbroj_zlo.gif

Superb nie skreślam, ma przyjechać w przyszłym tygodniu.

Roomster to fabia/kangur ale praktyczności ciężko mu odmówić, a jeszcze można na niego waytogo.gif patrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ano strzelam we wszystkie strony

> Superb nie skreślam, ma przyjechać w przyszłym tygodniu.

> Roomster to fabia/kangur ale praktyczności ciężko mu odmówić, a jeszcze można na niego patrzeć.

Czego potrzebujesz wlasciwie? Przestrzeni, duzego bagaznika, wiekszego przeswitu moze tego wszystkiego czy po prostu chcesz zmienić samochód bo tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czego potrzebujesz wlasciwie? Przestrzeni, duzego bagaznika, wiekszego przeswitu moze tego

> wszystkiego czy po prostu chcesz zmienić samochód bo tak?

150kkm zrobiłem stilo i nie mogę narzekać...więc zostaje opcja "bo tak"

Każda ciekawa propozycja dla moich 2m wzrostu jest brana pod uwagę.

Dobrze by było gdyby przestrzennie dorównywało, a najlepiej przewyższało stilo MW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dobrze by było gdyby przestrzennie dorównywało, a najlepiej przewyższało stilo MW.

Roomster z przodu to Fabia, więc zakładając że tam będziesz siedział, to przestrzennie szału nie ma - duża klasa B. Przestrzeń tam jest z tyłu. W superbie z przodu będzie lepiej.

Pamiętaj, że każdy MPV/SUV w jeździe autostradowej będzie palił więcej - duża powierzchnia czołowa, co przy dużych prędkościach ma znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Roomster z przodu to Fabia, więc zakładając że tam będziesz siedział, to przestrzennie szału nie ma

> - duża klasa B. Przestrzeń tam jest z tyłu. W superbie z przodu będzie lepiej.

> Pamiętaj, że każdy MPV/SUV w jeździe autostradowej będzie palił więcej - duża powierzchnia czołowa,

> co przy dużych prędkościach ma znaczenie.

Jeszcze jedna kwestia... może najważniejsza przy tak dużym zakresie "podobających" się aut

Co najrzetelniej uda się sprawdzić pod kątem autentyczności przebiegu i innych przygód

- renaura

- opel

- skoda - z teoretyczna gwarancja

- cytrynę

- volvo

Które ASO najlepszą bazę ma i najlepiej współpracuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 150kkm zrobiłem stilo i nie mogę narzekać...więc zostaje opcja "bo tak"

> Każda ciekawa propozycja dla moich 2m wzrostu jest brana pod uwagę.

> Dobrze by było gdyby przestrzennie dorównywało, a najlepiej przewyższało stilo MW.

Może poszukaj puga 5008. Nie wygląda jak startrek ani tojtoj a jest przestronny. Nie, że mam to musze polecać, tylko sam po wielu dylematach go wybrałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orlando nie bez przyczyny jest tanie. Jak Ci to nie przeszkadza to ok. Miałem 3 tygodnie na zastępcze i imho tragedia a miałem najwyższą wersję. Plastik fantastik mało intuicyjna obsługa i trzeszczalo jak auto z przelotem pół miliona km (a miało 6tyś przebiegu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeszcze jedna kwestia... może najważniejsza przy tak dużym zakresie "podobających" się aut

> Co najrzetelniej uda się sprawdzić pod kątem autentyczności przebiegu i innych przygód

> - renaura

> - opel

> - skoda - z teoretyczna gwarancja

> - cytrynę

> - volvo

> Które ASO najlepszą bazę ma i najlepiej współpracuje?

W Volvo bierzesz nr VIN, dzwonisz do ASO i powiedzą Ci co mają o danym egzemplarzu w bazie. Bez kręcenia nosem. Za to duży plus.

Dane o Skodzie wyciągniesz z bazy, to samo z Renault (ale tutaj trzeba mieć kogoś w Renault).

Z Oplem i Cytrusem nie wiem jak to wygląda.

IMO V50 2.0D to całkiem fajne wozidło. Wewnątrz miejsca zbyt dużo nie ma, za to genialne fotele z przodu. Osobiście polecam, fajne auto.

Jak potrzebujesz więcej miejsca to może Mondeo z 2.0D?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Orlando 2.0D przejechane 46 tys samochód nie trzeszczy w środku, spasowanie elementów lepiej niż w nowej zafirze czy insignii (test - sprawdźcie konsolę środkową lub daszek nad licznikiem jak fajnie się przesuwa pod naciskiem w tych samochodach yikes.gif ). Orlando fakt wszędzie twardy plastik ale dość solidny. Bagażnik z 3 rzędem foteli ok 450L ale po odkręceniu 4 śrub i wyjęciu 2 rzędu robi się 800 do linii okien. To pierwszy samochód gdzie na zimę nie muszę zakładać boxa bo do środka wchodzą 4 part nart i butów gdzie jedne narty mają 176cm (bez składania 2 rzędu siedzeń). Samochód jak na razie nudny jedynie przeglądy. Prowadzenie z racji dużej masy bdb jak na miniwana. Spalanie od 5,5 do 8. Podsumowując jako prosty miniwan w cenie kompaktu to dobre rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeździłem ale nie przypomnę sobie obrotów. Raczej wyższe , brakuje trochę 6biegu.

Śmiem stwierdzić, że nawet bardzo brakuje. Od 120 km/h samochód zaczyna wyć jak odrzutowiec, a co dopiero myśleć o normalnych prędkościach autostradowych.

Do tego spalanie benzyny na poziomie 15 litrów na setkę i elastyczność cegły frown.gif

Ale owszem pojemne (poza bagażnikiem którego pojemność zmniejszają tylne siedzenia), wygodne, z przyjemną nawigacją i kamerą cofania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Śmiem stwierdzić, że nawet bardzo brakuje. Od 120 km/h samochód zaczyna wyć jak odrzutowiec, a co

> dopiero myśleć o normalnych prędkościach autostradowych.

> Do tego spalanie benzyny na poziomie 15 litrów na setkę i elastyczność cegły

> Ale owszem pojemne (poza bagażnikiem którego pojemność zmniejszają tylne siedzenia), wygodne, z

> przyjemną nawigacją i kamerą cofania.

Mocno przesadzasz, ale oczywiście helmut w tdiku to nie jest. Kwestia wersji silnika i preferencji.Ja mam średnie zużycie 9,5 lpg. 3 rząd siedzeń jest wyciągany po odkręceniu 4 srub.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja widze 30-60-90...

hehe... daty grinser006.gif

przy 60 ktos wpisal 09.09.2014, a przy 90 - 07.03.2014 grinser006.gif

ale podejrzewasz ze ktos robil walek z ksiazka w polskim serwisie gdzie to mozna praktycznie od reki sprawdzic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.