Skocz do zawartości

Montaż uchwytu naściennego do TV


Olleo

Rekomendowane odpowiedzi

Chcę sobie kupić uchwyt, który w perspektywie będzie pasował także do większych i nowszych TV (na razie ma pasowac do 40" VESA 20x20). Sęk w tym, że nowsze TV mają złącza skierowane w dół lub w bok, więc mogą być zawieszone bezpośrednio przy ścianie, a mój TV musi być odsadzony od niej minimum z 5cm (nie uśmiecha mi się kupowanie wszystkich kabli z kątowymi wtyczkami). Chciałem kupić uchwyt z takim odsadzeniem (niepotrzebny mi uchwyt regulowany), ale monter antenowy poradził mi, bym użył dystansów 3cm długich zrobionych z PEXa. Zastanawiam się, czy to dobry pomysł, a nie chcę kupować nowego TV w razie nieudanego testu grinser006.gif Może lepiej kupić kawałek stalowej rurki i dociąć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chcę sobie kupić uchwyt, który w perspektywie będzie pasował także do większych i nowszych TV (na

> razie ma pasowac do 40" VESA 20x20). Sęk w tym, że nowsze TV mają złącza skierowane w dół lub

> w bok, więc mogą być zawieszone bezpośrednio przy ścianie, a mój TV musi być odsadzony od niej

> minimum z 5cm (nie uśmiecha mi się kupowanie wszystkich kabli z kątowymi wtyczkami). Chciałem

> kupić uchwyt z takim odsadzeniem (niepotrzebny mi uchwyt regulowany), ale monter antenowy

> poradził mi, bym użył dystansów 3cm długich zrobionych z PEXa. Zastanawiam się, czy to dobry

> pomysł, a nie chcę kupować nowego TV w razie nieudanego testu Może lepiej kupić kawałek

> stalowej rurki i dociąć?

a nie prościej dociąć odpowiednio grubą płytę OSB pomiędzy ścianę a podstawę uchwytu, oraz zastosować o tyle dłuższe śruby??

Przy zmianie TV odkręcasz uchwyt, wywalasz dystans i przykręcasz ponownie na normalnych śrubach.

Ważne by śruby i kołki były dobre a nie najtańsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a nie prościej dociąć odpowiednio grubą płytę OSB pomiędzy ścianę a podstawę uchwytu, oraz

> zastosować o tyle dłuższe śruby??

> Przy zmianie TV odkręcasz uchwyt, wywalasz dystans i przykręcasz ponownie na normalnych śrubach.

> Ważne by śruby i kołki były dobre a nie najtańsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chcę sobie kupić uchwyt, który w perspektywie będzie pasował także do większych i nowszych TV (na

> razie ma pasowac do 40" VESA 20x20). Sęk w tym, że nowsze TV mają złącza skierowane w dół lub

> w bok, więc mogą być zawieszone bezpośrednio przy ścianie, a mój TV musi być odsadzony od niej

> minimum z 5cm (nie uśmiecha mi się kupowanie wszystkich kabli z kątowymi wtyczkami). Chciałem

> kupić uchwyt z takim odsadzeniem (niepotrzebny mi uchwyt regulowany), ale monter antenowy

> poradził mi, bym użył dystansów 3cm długich zrobionych z PEXa. Zastanawiam się, czy to dobry

> pomysł, a nie chcę kupować nowego TV w razie nieudanego testu Może lepiej kupić kawałek

> stalowej rurki i dociąć?

w uchwytach Arkas masz w zestawie tulejki dystansowe w paru długosciach , u nich są one zrobione z takiego twardego białego plastiku do tego są oczywieście odpowiednio długie śruby.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w uchwytach Arkas masz w zestawie tulejki dystansowe w paru długosciach , u nich są one zrobione z

> takiego twardego białego plastiku do tego są oczywieście odpowiednio długie śruby.

o dobrze wiedziec. Tulejki u nich daje sie od strony sciany, czy TV?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

> Jak te rurki alu sa cienkoscienne to ponasadzal bym na nie rurki o wiekszym przekroju. Tak dla

> pewnosci. Caly ciezar ,,sciskanie, idzie na dolne rurki.

gdybym ja znalazl inne rurki, to bym dal inne rurki smile.gif Nie mam teraz jak zmierzyc, ale tak z 0.8-1mm grubosc scianki jest. Zmiazdzyc ten lekki tv ich nie zmiazdzy raczej.

edit: 0.8mm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> gdybym ja znalazl inne rurki, to bym dal inne rurki Nie mam teraz jak zmierzyc, ale tak z 0.8-1mm

> grubosc scianki jest. Zmiazdzyc ten lekki tv ich nie zmiazdzy raczej.

> edit: 0.8mm

potrzebowałem dystansu, bo nie wiedzieć czemu do mojego TVka 'na dole' pasowały oryginalne, a na górze nie

pojechałem do OBI i kupiłem grube uszczelki czy coś w podobie ze stoiska hydraulicznego (dokładnie nie pamiętam co to było zlosnik.gif ) Idealnie pasowały smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> potrzebowałem dystansu, bo nie wiedzieć czemu do mojego TVka 'na dole' pasowały oryginalne, a na

> górze nie

> pojechałem do OBI i kupiłem grube uszczelki czy coś w podobie ze stoiska hydraulicznego (dokładnie

> nie pamiętam co to było ) Idealnie pasowały

u mnie dystans 21mm plus dwie podkladki dosc grube - razem jakies 25mm bedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> gdybym ja znalazl inne rurki, to bym dal inne rurki Nie mam teraz jak zmierzyc, ale tak z 0.8-1mm

> grubosc scianki jest. Zmiazdzyc ten lekki tv ich nie zmiazdzy raczej.

> edit: 0.8mm

Nie masz po remoncie rury plastikowej od co ??? One maja dość grube ścianki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wszystko wywaliłem. A te są złe?

Wydaje mi się że ok ale podałem pomysł skąd wziąc takie z grubszymi sciankami. Jak nie będziesz się na nim wieszał ani używał jako tablica do kosza to nie powinno się nic stać wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wszystko wywaliłem. A te są złe?

W tym wypadku kluczową sprawą jest solidność gwintów w samym telewizorze i w ogóle ścianki tylnej wokół mocowań. Tego nie ocenimy ze zdjęcia, być może ten TV jest wystarczająco pancerny.

Dałeś pod rurki spore podkładki, ale dla spokojności mogłyby być jeszcze ciut większe, niektóre TV mają dość delikatne mocowania, które bazują na tym, że do powierzchni ścianki będzie dokręcona duża płaszczyzna blachy uchytu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja tak mam zamontowane w oryginale (tulejki były w komplecie do uchwytu) tv 32 " wisi kilka lat i

> nic mu nie ma

> u ciebie tez bedzie ok

Job's done!*

20141222_215914.jpg

troche daleko od sciany, a w ogole to tv maly:

20141222_220014.jpg

*) ktos zgadnie, skad to cytat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> O panie...

> Ja to bym musiał to przez lornetkę oglądać.

40" z niecalych 6m

> p.s. to tło nie rozprasza ??

docelowo u gory po obu stronach maja byc delikatne kinkiety swiecace po ceglach, wiec beda dwa jasne pola, a tv na ciemnym tle - o ile sie glowne swiatlo wylaczy oczywiscie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> I to jest słuszna koncepcja

pod tv planuje dac jakas niska (ze 3-4cm wyzsza od tego stolika), ale szeroka szafke na jakis sprzet grajacy, a po jej obu stronach glosniki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja nie tak dawno zmieniłem na 50" i nadal napisów nie widzę

No to jedynym wyjściem jest zakup projektora, zainstalowanie go w aucie i wynalezienie dużej gładkiej ściany w okolicy. Własne objazdowe kino. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to jedynym wyjściem jest zakup projektora, zainstalowanie go w aucie i wynalezienie dużej

> gładkiej ściany w okolicy. Własne objazdowe kino.

Okulary muszę sobie w końcu kupić - receptę od okulisty już mam zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Okulary muszę sobie w końcu kupić - receptę od okulisty już mam

Nie idź ta drogą - tak zrobiłem. Ze dwa razy juz byłem na spotkaniu bez okularów gdzie była prezentacja . Czułem się jak na wykładzie z fizyki kwantowej bo nic nie widziałem co pokazują rotfl.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...

> tulejki dociete z rurki aluminiowej

Zwykle, jeśli nie da się nakręcić odpowiednich, stosuję rozmiar większe nakrętki jako tulejki. Taką ilość jaką jest odpowiednia.

Mocne, nie trzeba nic docinać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ...

> Zwykle, jeśli nie da się nakręcić odpowiednich, stosuję rozmiar większe nakrętki jako tulejki. Taką

> ilość jaką jest odpowiednia.

> Mocne, nie trzeba nic docinać...

tez dobry hint

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.