Skocz do zawartości

Scenic vs picasso ...


Wojtas_BB

Rekomendowane odpowiedzi

> ooo masz i pisze to specjalista od citroenów

> zobacz sobie jaki ma zderzak przedlift:

> listwy w kolorze i chromy to nie wyznacznik liftu

Masz rację, od Citroenów smile.gif

a jajo to taki sobie citroen, nie ma hydro smile.gif zresztą coraz więcej takich pseudo citroenów frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sprawdz czy progi zdrowe, bo kilka Picasso widzialem z pognitymi.

te poliftowe niby są poprawione i nie powinny gnić,

poza tym to 2008r - nawet mazda nie zdąży zgnić ok.gif

> No i koniecznie przelacznik zespolony pod kierownica.

> Sprawdz czy wszystko dziala, swiatla, kierunkowskazy, itp.

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> napiszcie mi jeszcze co pooglądać, wizualnie nadwozie mniej więcej wiem, belkę czy koła nie

> rozchodzą się czy jest tył cichy to wiem, co jeszcze?

Nie wiem czy tylko ja to widzę wazniak.gif, ale lewy próg przy przednim nadkolu wygląda na zdjęciu jakoś podejrzanie. hmm.gif

Koniecznie zweryfikuj działanie przełącznika zespolonego, czy światła i kierunkowskazy nie gasną itp. Koszt nowej sztuki może lekko osłabić. oslabiony.gif

Wnętrze komory silnika w wersji poliftowej zdaje się powinno być w kolorze nadwozia - warto sprawdzić ten szczegół. spy.gif

Zerknij jeszcze na układ wydechowy, zwłaszcza na tłumik środkowy dla którego producent nie przewidział wieszaka. icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> wygląda tam na jakąś wgniotkę, zobaczymy co pan powie jutro

Poza tylną belką warto jeszcze zweryfikować stan przedniego zawieszenia. Przerabiałem różnych producentów i u mnie łączniki stabilizatora wytrzymują w ciszy najwyżej rok czasu po czym znów zaczynają mnie denerwowac. furious.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poza tylną belką warto jeszcze zweryfikować stan przedniego zawieszenia. Przerabiałem różnych

> producentów i u mnie łączniki stabilizatora wytrzymują w ciszy najwyżej rok czasu po czym znów

> zaczynają mnie denerwowac.

zastawiam się czy targać go na zwykła SKP czy jednak umawiać się do ASO. hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zastawiam się czy targać go na zwykła SKP czy jednak umawiać się do ASO.

W ASO może sprawdzą Ci historię serwisową.

Podstawowa sprawa, czy sprzedający bedzie skłonny na ustępstwa finansowe po ewentualnym wykryciu pewnych ułomności. niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak auto z polski, to pewnie tylko historie napraw gwarancyjnych, raczej nic wiecej... Chyba ze trafi do ASO w ktorym bylo serwisowane, to moze cos wiecej mu powiedza, ale wtedy nie liczylbym na rzetelne sprawdzenie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak właśnie myślę, jutro z gościem na 10-11 sie umówiłem, jak oględziny będą pozytywne, to może na

> pt się do serwisu citroena umówimy na sprawdzenie.

dorzuć trochę i zakup taki:

http://www.auto-swiat.pl/uzywane/test-dl...ane/25f4h#fp=as

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak auto z polski, to pewnie tylko historie napraw gwarancyjnych, raczej nic wiecej... Chyba ze

> trafi do ASO w ktorym bylo serwisowane, to moze cos wiecej mu powiedza, ale wtedy nie

> liczylbym na rzetelne sprawdzenie...

ASO cytryny jest tylko jedno w BB, jeśli jeździł to tam gdzie i ja bym pojechał.

Nic, zobaczymy, dzisiaj jest 31, nie sądzę, żeby miał tłum kupujących przed drzwiami, jutro podobnie, bo ludzie na kacu będą. Dzisiaj pooglądam, sprawdzę co się da i w zależności co się dowiem, to z gościem ustalę co dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dlatego jak coś jest warte to się jedzie od razu oglądać a nie debatuje na forum

tyle to ja wiem, ale raz że ogłoszenie dopiero znalazłem ok 15, więc jechac jak się już ciemno robi bez sensu, poza tym jest jeszcze druga siła współdecydująca o zakupie, tym bardziej, że to ona będzie przez 90% czasu użytkować ten samochód, a trzecia kwestia to to, że trzeba wcisnąć komuś bajtla, bo jechać oglądać auto przy 10* mrozu z 2 latkiem to jakoś średnio widzę spokojne i nie nerwowe oględziny.

Tak więc i tak 10 następnego dnia to była najlepsza pora żeby to wszystko pogodzić.

Cóż, shit happens.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> już prędzej takie coś

> ostatnio jakoś nie czuję mięty do Pugów

Cena dużo za niska...

Oglądałem takiego z 2006r za 20kzł i przód miał źle wspawany zlosnik.gif szpary po lewej stronie do 8mm, po prawej nie wiem czy był 1mm crazy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Cena dużo za niska...

> Oglądałem takiego z 2006r za 20kzł i przód miał źle wspawany szpary po lewej stronie do 8mm, po

> prawej nie wiem czy był 1mm

tak, ten to prawdziwa "okazja", wrzuciłem jako przykładowy smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do takiego auto to 3,0 V6 a nie klekot, niezaleznie od tego ile turbosprezarek w nim siedzi

tfuuu mój bład pug to 407 coupe i siedzi w nim właśnie 3.0 V6 HDI 236KM ok.gif

kapnąłem się po tym jak napisałeś V6 zlosnik.gif że mi się modele pomyliły icon_rolleyes.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeszcze nic nie kupiles?

Nie facepalm%5B1%5D.gif

Nie spieszy mi się szukam sensownego auta ale widzę, że nie ma takich a jak są to trzeba z pracy się zwalniać jechać po kasę i jechać po auto crazy.gif

Uciekły mi tak 4 auta, że nie zdążyłem wyjść z pracy i jechać pooglądać bo już ich nie było a rezerwacji przez telefon nikt nie uznaje w sumie racja liczy się kash zlosnik.gif

W pracy od 7 przeglądam sobie olx/allegro i jak coś jest to dzwonie i umawiam się na 16-16:30 jak dzwoniłem by potwierdzić koło 14-15 to już ich nie było zlosnik.gif

życie... ale wyszukiwałem aut do 120kkm, 1 właściciel, krajowe w sensownej opcji...bo ubogich trochę jest crazy.gif a i cena nie była najtańsza rzekłbym że górna półka ok.gif

No ogólnie ciężko ok.gif kumpel Laguny II FL w benzynie szukał 4miesiące i zjeździł cały ślask i małopolskie i nic nie było godnego uwagi icon_rolleyes.gif

Zaś jego znajomy napalił się na Fabie i sprzedał Punto które kupił z salonu w ciągu 1h od wystawienia i pojechał kupić Fabie...

Kupił pierwszą jaką oglądał się przypalił biglaugh.gif i oddał auto do mechanika by wymienił rzeczy które trzeba poszło 2kzł... a jeszcze nie wszystko zrobione grinser006.gif

Teraz się z niego śmieją, że miał nowe Punto w którym tylko olej wymieniał a teraz w auto musi wkładać by było w takim stanie jak stare zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No ogólnie ciężko kumpel Laguny II FL w benzynie szukał 4miesiące i zjeździł cały ślask i

> małopolskie i nic nie było godnego uwagi

już tuż pisałem - sąsiad sprzedaje (ale nie sprzedał iw sumie nie wiem, czy chce czy nie sprzedać) SCII z 2.0T.

nie wiem czy chce sprzedać, bo jak by chciał, to by mi powiedział, że obniża cenę, wywaliłby więcej ogłoszeń itd. itp. a widzę, że dalej nim jeździ, bo pewnie zdaje sobie sprawę, że drugiego tak wygodnego i bezawaryjnego nie znajdzie.

wyposażenie średnie ale najważniejsze, że prawie ZERO usterek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> już tuż pisałem - sąsiad sprzedaje (ale nie sprzedał iw sumie nie wiem, czy chce czy nie sprzedać)

> SCII z 2.0T.

> nie wiem czy chce sprzedać, bo jak by chciał, to by mi powiedział, że obniża cenę, wywaliłby więcej

> ogłoszeń itd. itp. a widzę, że dalej nim jeździ, bo pewnie zdaje sobie sprawę, że drugiego tak

> wygodnego i bezawaryjnego nie znajdzie.

> wyposażenie średnie ale najważniejsze, że prawie ZERO usterek

No widziałem to ogłoszenie ale kolor nie ten no i jakby to był Grande to bym się poważniej nad nim się zastanowił bo jednak koło bym musiał gdzieś dać zlosnik.gif

Kolegi ojciec jeździ odkąd go poznałem tylko renówkami i jest mega zadowolony ok.gif tylko, że dba o samochody i jak coś puka stuka to wymienia a nie czeka, aż coś więcej się sypnie ok.gif

Poza tym z ceną zawsze da się dogadać grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no i się pomyliłem, właśnie poszło.....

a nie mówiłem ?

zadbane auta szybko idą i klient płaci za nie dobry pieniądz.

mi jedną XP gwizdnęli sprzed nosa,

dlatego po druga pojechałem od razu jak się ukazała w necie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a nie mówiłem ?

> zadbane auta szybko idą i klient płaci za nie dobry pieniądz.

> mi jedną XP gwizdnęli sprzed nosa,

> dlatego po druga pojechałem od razu jak się ukazała w necie

ja Was rozumiem, ale u mnie czynnikiem warunkującym jest jeszcze żona, ona ma tym jeździć, nie siedziała nigdy ani w sceniku ani w picasso wiec muszę ją ze sobą zabrać na jakiekolwiek oględziny żeby wiedziała co i jak wygląda i sie chociaż siedzi, bo tym będzie jeździła ona. A to niestety generuje ograniczenia.

Co gorsza mam następna picasso na oku, ale i tak nie da rady obejrzeć wcześniej jak w sb, wiec sie nie nakręcam, nakręcić muszę żonę.

I będzie tak, że przez miesiąc odpuszczę jakiekolwiek oględziny żeby mieć czas z żoną pooglądać auta tak, żeby się umiała określić czy coś chce bardziej, czy jej obojętne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.