Skocz do zawartości

Nowe ceny oc i ac od lutego - ała..


CZUCZU

Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem mailem od brokera wyceny moich 3 aut i lawety:

Octa 2011 ac + oc + nw było 1150 a będzie 1320.

Sej 2003 - oc + nw było 260, a będzie 320.

Clio 1991 silnik 2.0 - oc + nw było 320, skacze na 430.

Laweta z 35 na 38więc bez tragedii. Zmiana cen od 1 lutego.

Miasto do 100 tys, mam 30 lat i max zniżki.

Ceny dla Pzu, w hestii ciut drożej. Wiedziałem o podwyżkach ale spodziewałem się ledwo wyczuwalnych różnic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dostałem mailem od brokera wyceny moich 3 aut i lawety:

> Octa 2011 ac + oc + nw było 1150 a będzie 1320.

> Sej 2003 - oc + nw było 260, a będzie 320.

> Clio 1991 silnik 2.0 - oc + nw było 320, skacze na 430.

> Laweta z 35 na 38więc bez tragedii. Zmiana cen od 1 lutego.

> Miasto do 100 tys, mam 30 lat i max zniżki.

> Ceny dla Pzu, w hestii ciut drożej. Wiedziałem o podwyżkach ale spodziewałem się ledwo wyczuwalnych

> różnic.

Co rok straszą podwyżkami, a oc co rok wychodzi tak samo. W listopadzie tego roku wyszło nawet mniej niż w ubiegłym roku (przy pełnych zniżkach).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co mnie uderza w tych cenach to strasznie duza cena AC w Polsce.

W Irlandii za moje auto (2009 Civic 2.2 diesel) place okolo 500 euro na rok za pelny pakiet (OC + AC + NW + autoszyba + assistance + etc).

Jesli chcialbym tylko OC to bym zaplacil 450 euro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co mnie uderza w tych cenach to strasznie duza cena AC w Polsce.

> W Irlandii za moje auto (2009 Civic 2.2 diesel) place okolo 500 euro na rok za pelny pakiet (OC +

> AC + NW + autoszyba + assistance + etc).

> Jesli chcialbym tylko OC to bym zaplacil 450 euro.

To niestety fakt samo oc to jakieś 4 stówki do octy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zla wycena OC. Im auto starsze im mniej systemow typu ABS im bardziej kopci tym wieksze OC. Wtedy

> bedzie normalna sytuacja.

Normalna sytuacja bedzie jak ubezpieczyciel wezmie pod uwage tylko historie kierowcy, zamiast pojemnosci albo kodu pocztowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zla wycena OC. Im auto starsze im mniej systemow typu ABS im bardziej kopci tym wieksze OC. Wtedy

> bedzie normalna sytuacja.

Jak zwykle mocno dyskusyjna sprawa, jeden bez systemow przejezdzi cale zycie bez najmniejszej szkody ze sswojej strony, drugi naszpikowany elektronika wjedzie do stacji metra, takie zycie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Octa 2011 ac + oc + nw było 1150 a będzie 1320.

170zł / 15% więcej.

> Sej 2003 - oc + nw było 260, a będzie 320.

60zł / 23% więcej.

> Clio 1991 silnik 2.0 - oc + nw było 320, skacze na 430.

110zł / 34% więcej.

> Ceny dla Pzu, w hestii ciut drożej. Wiedziałem o podwyżkach ale spodziewałem się ledwo wyczuwalnych

> różnic.

Jak dla mnie wporzo, tym bardziej, że straszono podwyżkami 50%. Procentowo największe podwyżki dla tańszych OC, dla tej Octavii to masz tak naprawdę ledwo wyczuwalną różnicę w skali roku - 50 groszy dziennie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> 170zł / 15% więcej.

> 60zł / 23% więcej.

> 110zł / 34% więcej.

> Jak dla mnie wporzo, tym bardziej, że straszono podwyżkami 50%. Procentowo największe podwyżki dla

> tańszych OC, dla tej Octavii to masz tak naprawdę ledwo wyczuwalną różnicę w skali roku - 50

> groszy dziennie.

2 gr / godzinę grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Normalna sytuacja bedzie jak ubezpieczyciel wezmie pod uwage tylko historie kierowcy, zamiast

> pojemnosci albo kodu pocztowego.

Właśnie ok.gif OC powinno być na kierowcę, a nie na samochód. Samochód ma pomijalny wpływ na wypadkowość, ale wiek kierowcy, doświadczenie, punkty karne, posiadanie rodziny i mnóstwo innych rzeczy tak. AC - to samo + wartość pojazdu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie OC powinno być na kierowcę, a nie na samochód. Samochód ma pomijalny wpływ na

> wypadkowość, ale wiek kierowcy, doświadczenie, punkty karne, posiadanie rodziny i mnóstwo

> innych rzeczy tak.

np posiadanie dzieci u niektórych zniżka bo się myśli o dzieciach i jeździ spokojniej a u niektórych zwyżka bo dzieci rozpraszają w czasie jazdy grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> np posiadanie dzieci u niektórych zniżka bo się myśli o dzieciach i jeździ spokojniej a u

> niektórych zwyżka bo dzieci rozpraszają w czasie jazdy

Kwestia mocno dyskusyjna, ale faktem jest, że posiadanie dzieci wpływa na wypadkowość. Jestem również za tym, by cena OC i AC zależała od ilości punktów na koncie. Np. każde 5 punktów = 20% droższe ubezpieczenie i utrata zniżek po przekroczeniu np. 10 punktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.