Skocz do zawartości

Czy to oznaka padu akumulatora


robert2609

Rekomendowane odpowiedzi

Powitać dziwna sytuacja miała miejsce dziś w siostry P307hdi otóż koło 13 wsiada do auta temp około -1*c auto zapala od strzału lekko ogarnia auto bo przypruszone śniegiem siada i nie wchodzi bieg R 3,4,5 chwile poczekała i udało się biegi wchodzą dziwne to?o co chodzi?

Jedzie 15km idzie do miasta wraca siada auto zapala wraca 15km zatrzymuje się na 5min gasi auto,wraca i dupa nie kręci ledwo co podpinają kable odpala i co tu jest grane bo teraz auto chwilę postało i zapala normalnie?czy to oznaka padu aku złe styki no i co z tymi biegami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z biegami nie wiem, ale przy skrzyni manualnej to raczej mechanizm jakis pada.

Z akumulatorem faktycznie tak być może, że raz odpala a raz nie. W środku zazwyczaj się coś zrywa i są takie objawy. można z tym długo jeździć tylko trzeba sobie zdawać sprawę, że czasem samochód zawiedzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem stoi teraz pod blokiem u mnie i -10 odpala od strzała,biegi faktycznie chyba zamarza jakiś mechanizm bo byłem przed chwilą i auto zostawione na 1 i tylko w tym położeniu przechodzi na 2 brak ruchu dzwigni na boki do 3,4,5 i wstecznego dopiero po siłowym pociągnięciu zaczęła dzwignia pracować,dopytam jeszcze na francowatym ale może ktoś coś podpowie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> na poczatek ja bym klemy sprawdzil

+1 dokładnie to pierwszy krok w takiej sytuacji.

Drugi to połączenie masy do budy (zarówno od aku jak i silnika/alternatora)

A biegi to osobna sprawa. Pewnie linka przymarzła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jedzie 15km idzie do miasta wraca siada auto zapala wraca 15km zatrzymuje się na 5min gasi

> auto,wraca i dupa nie kręci ledwo co podpinają kable odpala i co tu jest grane bo teraz auto

> chwilę postało i zapala normalnie?czy to oznaka padu aku złe styki no i co z tymi biegami?

Moja druga połowa miała dokładnie taką samą sytuację - odpaliła auto po całym dniu w pracy bez problemu. Pojechała pod sklep i po 5 minutach auto nie zapaliło.

Przyczyna - suche cele, tzn. woda wyparowała. Kupiłem wodę demineralizowaną, zalałem, doładowałem i działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

aku na granicy rozładowania jeszcze zakręci raz ale zaraz po zakręceniu jak zgasisz to nie zdąży się doładować na tyle żeby zerwać od zera ponownie. Normalny objaw.

Co do skrzyni biegów to też normalne jeśli olej jest już lekko nieświeży to przy minusowych temperaturach ma konsystencję galaretki i póki go nie rozbijesz zmieniając biegi na siłę to skrzynia pracuje jak w ciągniku marki Ursus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.