Skocz do zawartości

Wymiana dowodu rejestracyjnego


pfikusny

Rekomendowane odpowiedzi

> Kilka lat temu poszedłem do WK żeby wyrejestrować Poloneza którego oddałem na złom. Jedynym

> właścicielem w DR był mój ojciec (wtedy jeszcze żył, ale nie chciałem go fatygować do urzędu).

> Pani w okienku powiedziała, że musi się stawić osobiście, albo napisać upoważnienie.

> Poprosiłem o kartkę A4 i powiedziałem, że wrócę za trzy minuty . Popatrzyła na mnie "z byka"

> , chwilę się zastanowiła i jednak przyjęła papiery. Załatwiła sprawę bo widocznie mogła,

> udaremniła próbę złamania prawa .

Nie no dokładnie tak jest.

Jak nie trafisz na typowego "służbistę" w okienku, to wiele rzeczy można załatwić tak po ludzku. Ale to jest typowa normalna sytuacja.

Ale jak by wyglądała taka sama sprawa, gdyby się okazało, że ten samochód wziąłeś bez zgody ojca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poprosiłem o kartkę A4 i powiedziałem, że wrócę za trzy minuty . Popatrzyła na mnie "z byka"

> , chwilę się zastanowiła i jednak przyjęła papiery. Załatwiła sprawę bo widocznie mogła,

> udaremniła próbę złamania prawa .

Nie Ty jeden tak załatwiałeś sprawę, jeśli miałeś pewność, że osoba, która "podpisała się na pełnomocnictwie" nie będzie robić problemów bo jest to najbliższa rodzina, ale ta osoba musi żyć.

Jak ta osoba nie żyje to jest zupełnie inna sytuacja.

Pozdrawiam BAS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie Ty jeden tak załatwiałeś sprawę, jeśli miałeś pewność, że osoba, która "podpisała się na

> pełnomocnictwie" nie będzie robić problemów bo jest to najbliższa rodzina, ale ta osoba musi

> żyć.

Ale ja nie musiałem przedłożyć tego nawet lewego pełnomocnictwa! Pani odstąpiła od konieczności jego dostarczenia wiedząc, że napiszę je na stoliku w poczekalni! Przyjęła papiery bo widocznie mogła postępując prawdopodobnie zgodnie z prawem i zasadami panującymi w urzędzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jakie zawsze? W moim WK nikt niczego nie chciał i rodziciel bez mojego osobistego stawiennictwa

> wymienił DR.

Z mojego Wydziału komunikacji:

Quote:

1. Pobierz, wydrukuj i wypełnij wniosek (formularze dostępne są również w Urzędzie).

2. Do wniosku dołącz wymagane dokumenty. Dokumenty do wniosku winny być złożone w oryginale.

3. Udaj się do Urzędu Dzielnicy, w którym pojazd jest zarejestrowany, złóż wniosek wraz z załącznikami i dokonaj opłat. Zabierz ze sobą dokument tożsamości.
Jeżeli pojazd stanowi współwłasność - wymagana jest obecność wszystkich współwłaścicieli lub udzielone przez nich pełnomocnictwa
.

4. ...


Co Ci jeszcze mam dodać? Że to nienormalny kraj?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z mojego Wydziału komunikacji:

> Jeżeli pojazd stanowi

> współwłasność - wymagana jest obecność wszystkich współwłaścicieli lub udzielone przez nich

> pełnomocnictwa .

> Co Ci jeszcze mam dodać? Że to nienormalny kraj?

Ale co to jest: wewnętrzne zarządzenie czy co? Pytałeś o podstawę prawną? grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no nie zawsze. w dowodzie jest właściciel i współwłaściciel.

NIE MA właściciela, jak są współwłaściciele ! Zapamiętaj to na zawsze.

Jeśli rzecz jest własnością jednej osoby, to jest ona właścicelem natomiast jak tych osób jest więcej, to każda z nich jest współwłaścicielem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale co to jest: wewnętrzne zarządzenie czy co? Pytałeś o podstawę prawną?

Ale co ty chcesz mi wytłumaczyć?

Jeśli masz jakieś osobiste doświadczenie, a nie tylko co ci się wydaje to wróć do początku i odpowiedz na pytanie autorowi wątku zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> NIE MA właściciela, jak są współwłaściciele ! Zapamiętaj to na zawsze.

> Jeśli rzecz jest własnością jednej osoby, to jest ona właścicelem natomiast jak tych osób jest

> więcej, to każda z nich jest współwłaścicielem.

nie podniecaj się tak! ja nie mówię o prawach własności.

popatrz w dowód! rubryka C - dane posiadacza/właściciela

Adnotacje urzędowe - współwłaściciel

popatrz jeszcze w ubezpieczenie, tam również występuje właściciel mimo że auto jest na współwłasność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie podniecaj się tak! ja nie mówię o prawach własności.

> popatrz w dowód! rubryka C - dane posiadacza/właściciela

> Adnotacje urzędowe - współwłaściciel

> popatrz jeszcze w ubezpieczenie, tam również występuje właściciel mimo że auto jest na

> współwłasność.

Bo takie, a nie inne są druczki. Nikt ich nie będzie zmieniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Załatwia jeden, zgoda. Ale mowa jest o odbiorze. Nie odbierzesz dokumentu bez pełnomocnictwa

> drugiego współwłaściciela.

To sprawdzę w przyszłym tygodniu bo albo mulher.gif albo ją będę odbierać, razem napewno nie pojedziemy.

I jak już wyżej pisałem - urzędnik nie potrafił mi podać podstawy do wymagania przez niego upoważnienia przy zgłaszaniu sprzedaży za kilkaset pln, a jego sąsiadka wogóle nie potrzebowała przy rejestrowaniu za ponad 10 kpln.

mulher.gif nie było ani przy zakupie ani przy sprzedaży, a upoważnienia nie pozwoliła napisać na biurku osła który ,,musiał mieć'' wiec napisaliśmy na stoliku obok konsultując z nim jaka data będzie odpowiednia skoro on tego wymaga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o przypomniałem sobie, miałem samochód zarejestrowany z synem jako współwłaścicielem i nie chcieli

> wydać jemu dowodu rejestracyjnego stałego bo musiałem być i ja lub napisać pełnomocnictwo ,

> nawet gotowe druczki pełnomocnictwa mieli

Ja z kolei jako własciciel, zmieniłem dane współwłaściciela w DO i KP i żadnego pełnomocnictwa odemnie nie chcieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam, że obecność współwłaścicieli lub przedstawienie pełnomocnictwa ma sens.

Chciałbyś, aby twój wspólnik, współwłaściciel auta mógł z nim zrobić co zechce? Bo ja nie.

Czy jest na to odgórny przepis, czy tylko jest tak w poszczególnych WK nie wiem, w moim tak jest. Wyżej wkleiłem co jest potrzebne do odbioru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja uważam, że obecność współwłaścicieli lub przedstawienie pełnomocnictwa ma sens.

> Chciałbyś, aby twój wspólnik, współwłaściciel auta mógł z nim zrobić co zechce? Bo ja nie.

A czy mając pełnomocnictwo, masz w nim wyraźnie określone, do jakich celów zostało ono wystawione? Nie masz? No to możesz zrobić z autem, co zechcesz... cfaniaczek.gif

A jeśli komuś nie ufasz na tyle, by był współwłaścicielem auta, to go nie dopisuj w DR i po kłopocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czy mając pełnomocnictwo, masz w nim wyraźnie określone, do jakich celów zostało ono wystawione?

> Nie masz? No to możesz zrobić z autem, co zechcesz...

Oczywiście. Jak mam pełnomocnictwo współwłaściciela to mogę zrobić co mi się podoba spineyes.gif

> A jeśli komuś nie ufasz na tyle, by był współwłaścicielem auta, to go nie dopisuj w DR i po

> kłopocie.

Wiesz, jak będziesz współwłaścicielem firmy to zaufaj wspólnikowi i przepisz wszystko na niego. Zawsze to mniej formalności screwy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A czy mając pełnomocnictwo, masz w nim wyraźnie określone, do jakich celów zostało ono wystawione?

To juz przeciez zalezy co w tym pelnomocnictwie wspolwlasciciel zapisze czy podpisze hehe.gif

> Nie masz? No to możesz zrobić z autem, co zechcesz...

j.w. i nie pisz wiecej takich bzdur

> A jeśli komuś nie ufasz na tyle, by był współwłaścicielem auta, to go nie dopisuj w DR i po

> kłopocie.

Sa jeszcze przypadki, o ktorych w 1 chwili sie nikomu nie snilo, ale czasem ten zaufany potrafi sprzedac swoj udzial hehe.gif

Nie pisze juz o tym, ze czasem i zejsc z tego padolu wspolwlascicielowi sie moze udac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.