Skocz do zawartości

Czysto teoretycznie - kamerka samochodowa


koNik

Rekomendowane odpowiedzi

Czy kupilibyście w przyszłości kamerkę która miałaby wbudowana funkcjonalność automatycznego wykrywania wykroczeń drogowych popełnianych przez innych użytkowników ruchu (powiedzmy taki algorytm) i wysyłania automatycznych zgłoszeń wraz z filmikiem do KGP? zlosnik.gif

ewentualnie jeśli nie za darmo to ile musielibyście dostać od wykroczenia żeby ją zamontować? zlosnik.gif

takie czysto teoretyczne dywagowanie, o tym jak bardzo jesteście w stanie dać chwycić się za jaja zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy kupilibyście w przyszłości kamerkę która miałaby wbudowana funkcjonalność automatycznego

> wykrywania wykroczeń drogowych popełnianych przez innych użytkowników ruchu (powiedzmy taki

> algorytm) i wysyłania automatycznych zgłoszeń wraz z filmikiem do KGP?

> ewentualnie jeśli nie za darmo to ile musielibyście dostać od wykroczenia żeby ją zamontować?

> takie czysto teoretyczne dywagowanie, o tym jak bardzo jesteście w stanie dać chwycić się za jaja

Mysle, że nikt by na tym nie chciał zarabiać, każdy by za darmo donosił tak jak i teraz. Satysfakcja z doniesienia na kogos jest tak ogromna, ze nie trzeba zadnych innych korzyści.

Ale na pewno im więcej kamerek - tym jest bardziej niebezpiecznie na drogachno.gif Jedni prowokują innych by mieć dobre ujecie, a drudzy nawet jeśli nie prowokują i twierdza ze nie po to mają kamerke, to i tak mając kamerkę bardziej egzekwują swoje pierwszeństwo na drogach = tez powodują niebezpieczne sytuacje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy kupilibyście w przyszłości kamerkę która miałaby wbudowana funkcjonalność automatycznego

> wykrywania wykroczeń drogowych popełnianych przez innych użytkowników ruchu (powiedzmy taki

> algorytm) i wysyłania automatycznych zgłoszeń wraz z filmikiem do KGP?

> ewentualnie jeśli nie za darmo to ile musielibyście dostać od wykroczenia żeby ją zamontować?

> takie czysto teoretyczne dywagowanie, o tym jak bardzo jesteście w stanie dać chwycić się za jaja

Ale rozumiem, że innych wykroczenia by wysyłała a moich nie? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mysle, że nikt by na tym nie chciał zarabiać, każdy by za darmo donosił tak jak i teraz.

> Satysfakcja z doniesienia na kogos jest tak ogromna, ze nie trzeba zadnych innych korzyści.

Skąd tak dobrze to znasz? cfaniaczek.gif

> Ale na pewno im więcej kamerek - tym jest bardziej niebezpiecznie na drogach Jedni prowokują innych

> by mieć dobre ujecie, a drudzy nawet jeśli nie prowokują i twierdza ze nie po to mają kamerke,

> to i tak mając kamerkę bardziej egzekwują swoje pierwszeństwo na drogach = tez powodują

> niebezpieczne sytuacje.

Co za idiotyzm. Mirek! Wytrzeźwiej. Albo odstaw te Borygo i łyknij coś spożywczego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy kupilibyście w przyszłości kamerkę która miałaby wbudowana funkcjonalność automatycznego

> wykrywania wykroczeń drogowych popełnianych przez innych użytkowników ruchu (powiedzmy taki

> algorytm) i wysyłania automatycznych zgłoszeń wraz z filmikiem do KGP?

> ewentualnie jeśli nie za darmo to ile musielibyście dostać od wykroczenia żeby ją zamontować?

> takie czysto teoretyczne dywagowanie, o tym jak bardzo jesteście w stanie dać chwycić się za jaja

Przez innych? Zapłaciłbym za taką 3x tyle co za zwykłą! hehe.gifhehe.gifhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sam nie popełniłbym żadnego wykroczenia tylko nagrywał innych! Hahahahaha! Jestem zwycięzcą!

Biegałbyś za nimi? Bo, żeby nie popełnić żadnego wykroczenia, to trzeba nie znaleźć się nigdy za kółkiem. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> takie czysto teoretyczne dywagowanie, o tym jak bardzo jesteście w stanie dać chwycić się za jaja

Pod warunkiem, że dostane z tego % - czyli będę jak firma, która wynajmuje fotoradar straży miejskiej smile.gif

Nie musisz wrzucać filmów na YT - bo za rejestrowanie wykroczeń, zapłaci ci Państwo - z mandatu winowajcy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Biegałbyś za nimi? Bo, żeby nie popełnić żadnego wykroczenia, to trzeba nie znaleźć się nigdy za

> kółkiem.

To, że Ty nie potrafisz nie znaczy że wszyscy mają taki problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zdecydowanie nie. Kamera służy do ochrony mojego tyłka przed wybrykami debili, nie po to by kręcić

> dowody na debilów.

Eliminacja debili z dróg ochroni Twój tyłek skuteczniej niż udowodnienie post factum że to jednak debil był winien Twojej śmierci, nie Ty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Eliminacja debili z dróg ochroni Twój tyłek skuteczniej niż udowodnienie post factum że to jednak

> debil był winien Twojej śmierci, nie Ty.

Owszem. W przypadku gdy np debil zmusi mnie do gwałtownego hamowania bo wyleci mi na czołówkę podczas wyprzedzania z naprzeciwka. Albo będzie poganiał długimi bo za wolno w jego mniemaniu wyprzedzam a potem depnie po heblach i wjadę mu w bagażnik..

Ale szkoda mojego czasu na "eliminowanie" cześków przekraczających prędkość o 15km/h poza terenem zabudowanym albo takich co zwolnili ale nie zatrzymali się na stopie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale szkoda mojego czasu na "eliminowanie" cześków przekraczających prędkość o 15km/h poza terenem

> zabudowanym albo takich co zwolnili ale nie zatrzymali się na stopie.

Ale to by się działo automatycznie (o tym jest wątek), czyli działałoby jak obecnie fotoradary i monitoring.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Owszem. W przypadku gdy np debil zmusi mnie do gwałtownego hamowania bo wyleci mi na czołówkę

> podczas wyprzedzania z naprzeciwka. Albo będzie poganiał długimi bo za wolno w jego mniemaniu

> wyprzedzam a potem depnie po heblach i wjadę mu w bagażnik..

> Ale szkoda mojego czasu na "eliminowanie" cześków przekraczających prędkość o 15km/h poza terenem

> zabudowanym albo takich co zwolnili ale nie zatrzymali się na stopie.

Dlatego koNik pisał o urządzeniu które robiłoby to samo. IMO świetny pomysł, bo nie trzeba swojego czasu poświęcać a efekt jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dlatego koNik pisał o urządzeniu które robiłoby to samo. IMO świetny pomysł, bo nie trzeba swojego

> czasu poświęcać a efekt jest.

Musieliby zmienić przepisy. Przecież obecnie samo wysłanie na komendę nagrania nie skutkuje automatycznym ukaraniem winnego. I tak zostaniesz wezwany, spiszą zeznania świadka..

Gdyby miałoby to się odbywać automatycznie, bez mojej wiedzy i uczestnictwa... to sam nie wiem. Jeśli miałoby tak to właśnie wyglądać to powinno być powszechne i obowiązkowe w każdym aucie i tyle:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja też. W sumie szkoda.

No to idźmy "po całości". W kiblach też niech będą kamery, żeby nagrać i ukarać tego kto po sobie nie spłukał screwy.gif

IMO najgorszy scenariusz przyszłości! Permanentna inwigilacja. Jeszcze każdemu zaraz po narodzeniu chipa w D... żeby było wiadomo gdzie łazi. sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No to idźmy "po całości". W kiblach też niech będą kamery, żeby nagrać i ukarać tego kto po sobie

> nie spłukał

Jeśli przez brak spłukiwania będzie można zabić niewinnych ludzi to jestem za.

> IMO najgorszy scenariusz przyszłości! Permanentna inwigilacja. Jeszcze każdemu zaraz po narodzeniu

> chipa w D... żeby było wiadomo gdzie łazi.

To co - lepsze krzyże przy drogach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mysle, że nikt by na tym nie chciał zarabiać, każdy by za darmo donosił tak jak i teraz.

> Satysfakcja z doniesienia na kogos jest tak ogromna, ze nie trzeba zadnych innych korzyści.

Z tym donoszeniem to ja bym się zastanowił czy się opłaca. Jest szansa, że wyprzedzający na trzeciego to ktoś, komu białko przeznaczone na budowę mózgu, wykorzystano na bicepsy. Taki kolo nie przyjmuje mandatu i idzie do sądu. Tam już ma wszystkie dane "praworządnego". Ten zaś może rano się zdziwić jak będzie musiał kupić cztery opony albo i nowe auto. Nie wspominam już o nowym ślicznym komplecie uzębienia. Wszak wiadomo, że takie osobniki nie grzeszą inteligencją. sick.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z tym donoszeniem to ja bym się zastanowił czy się opłaca. Jest szansa, że wyprzedzający na

> trzeciego to ktoś, komu białko przeznaczone na budowę mózgu, wykorzystano na bicepsy. Taki

> kolo nie przyjmuje mandatu i idzie do sądu. Tam już ma wszystkie dane "praworządnego". Ten zaś

> może rano się zdziwić jak będzie musiał kupić cztery opony albo i nowe auto. Nie wspominam już

> o nowym ślicznym komplecie uzębienia. Wszak wiadomo, że takie osobniki nie grzeszą

> inteligencją.

Jak ktoś podszyty tchórzem to nie dla niego kamerki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeśli przez brak spłukiwania będzie można zabić niewinnych ludzi to jestem za.

Jak Ebolę rozsiewa, to zagraża biglaugh.gif

A na poważnie:

> To co - lepsze krzyże przy drogach?

Jasne że nie. Ale taka inwigilacja (proponowana przez autora) to nie rozwiązanie. Co innego kamerki w niebezpiecznych miejscach, takich jak skrzyżowania czy przejścia dla pieszych.

Ja uważam, że powinny byś surowsze restrykcje za popełnianie wykroczen. Nie tylko finansowe, bo 500pln dla kogoś zarabiającego 30kpln/m-c, to śmiech.

Ścigać powinno się też wykroczenia, przez które inni są prowokowani do popełniania poważniejszych wykroczeń. Takich jak Masakryczne dymienie, czy "zapindalanie" 40/h lewym pasem sciana.gif Piszę o tym, bo między innymi mnie zdarza się wyprzedzić takiego kopciucha na ciągłej albo prawym pasem.

Jeszcze nie słyszałem, żeby w mojej okolicy ktoś dostał mandat za dymiący silnik.

Głównym wykroczeniem na którym skupia się Policja to prędkośc, bo najłatwiej udowodnić i wyegzekwować kasę. W statystykach mandat to mandat i nikt nie wnika za co, byle do przodu! facepalm%5B1%5D.gif

Inne, typu chińskie ksenony, źle ustawione światła, ślamazarna jazda itp. wymaga zbyt wiele zachodu. sciana.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak ktoś podszyty tchórzem to nie dla niego kamerki...

To nie kwestia tchórzostwa, bo o żelazo się nie martwię (mam AC). Ale masz bliskich: żonę, dzieci, a nie jesteś w stanie przewidzieć reakcji takiego typa z papką zamiast mózgu, przeżartego koksem. Nie darowałbym sobie gdyby moim bliskim z takiego powodu coś się stało. I nawet gdybym potem miał zmasakrować typa horse.gif, to wątpliwa satysfakcja. buu.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To, że Ty nie potrafisz nie znaczy że wszyscy mają taki problem.

Chcesz powiedzieć, że zawsze, ale to ZAWSZE trzymasz się przepisów PoRD w 100%? Wybacz, ale nie uwierzę. Choćby przez świadomość wielu debilnych ograniczeń na naszych drogach.

Wyjątkiem, w który mogę uwierzyć, są ludzie, którzy jeżdżą tylko i wyłącznie po jednej stałej trasie. Znam takie osoby, które ze swej trasy nie zjadą nawet w bok, by paroma ulicami ominąć tworzący się korek, a jakakolwiek zmiana, wywołuje u nich lęk.

A, że się da pokazowo pojechać? No da się, owszem. Ale czy powtarzalnie na co dzień?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chcesz powiedzieć, że zawsze, ale to ZAWSZE trzymasz się przepisów PoRD w 100%?

Trzymam się na tyle żeby się nie bać takich kamerek. To jakieś szczególnie trudne jest?

> Wybacz, ale nie

> uwierzę. Choćby przez świadomość wielu debilnych ograniczeń na naszych drogach.

Ja tam nie widuję debilnych ograniczeń. Widuję za to debilnych kierowców, którzy myślą że to ograniczenia są debilne.

> Wyjątkiem, w który mogę uwierzyć, są ludzie, którzy jeżdżą tylko i wyłącznie po jednej stałej

> trasie. Znam takie osoby, które ze swej trasy nie zjadą nawet w bok, by paroma ulicami ominąć

> tworzący się korek, a jakakolwiek zmiana, wywołuje u nich lęk.

> A, że się da pokazowo pojechać? No da się, owszem. Ale czy powtarzalnie na co dzień?

Jak pisałem: to, że ty nie umiesz nie znaczy że się nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w przyszłości

Tak sobie myślę, że w niedalekiej przyszłości Unia Europejska jako pierwsza wprowadzi obowiązek wyposażania pojazdów w urządzenia do rejestrowania, dokumentowania i powiadamiania organów ścigania o wszelkich wykroczeniach i przestępstwach popełnionych przez kierujących tymi samochodami. Myślę też, że auta takie zostaną wyposażone w czytniki kart kredytowych żeby kierowca mógł od ręki wykonać przelew za mandat, który w chwilę po popełnieniu wykroczenia zostanie mu wysłany SMS-em przez odpowiednie służby. zlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.