Skocz do zawartości

Spreżarka do garażu


badyl1982

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad zakupem sprężarki do garażu. Zastosowanie raczej sporadyczne. Czasem dopompowanie kół w aucie, przedmuchanie czegoś, ewentualnie drobne prace malarskie ( całego auta raczej nie zamierzam malować).

Na allegro wypatrzyłem takie sprzęty:

1

2

3

Czy któryś z powyższych jest godny uwagi. Budżet raczej niewielki do 300 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup jakikolwiek olejowy. W tym przedziale produktów, to największą różnicą jest kolor stalowego zbiornika wink.gif Do podstawowych zastosowań, to każdy się nada, a egzemplarze ze sprężarką olejową działają ciszej, raczej mają większą trwałość i kilka godzin pracy non-stop nie jest im straszne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kup jakikolwiek olejowy. W tym przedziale produktów, to największą różnicą jest kolor stalowego

> zbiornika Do podstawowych zastosowań, to każdy się nada, a egzemplarze ze sprężarką olejową

> działają ciszej, raczej mają większą trwałość i kilka godzin pracy non-stop nie jest im

> straszne.

A na moc i wydajność nie patrzeć? W zaproponowanych moc waha się od 1,1 kW do 2,8 kW zaś wydajność 176l/min do 206 l/min. Czyli jednak jakaś różnica jest oprócz koloru zbiornika wink.gif Jak te różnice przekładają się na codzienną eksploatację?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A na moc i wydajność nie patrzeć? W zaproponowanych moc waha się od 1,1 kW do 2,8 kW zaś wydajność

> 176l/min do 206 l/min. Czyli jednak jakaś różnica jest oprócz koloru zbiornika Jak te różnice

> przekładają się na codzienną eksploatację?

Ten pierwszy kompresor 1,1 kW jest bezolejowy, więc nie polecałbym go. Dwa pozostałe mają moc 2,5/2,8 kW i prawdopodobnie teoretyczną wydajność 205/206 l/min, więc nie różnią się praktycznie wcale zlosnik.gif Nadal możesz dobrać sobie ładniejszy kolor hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ten pierwszy kompresor 1,1 kW jest bezolejowy, więc nie polecałbym go. Dwa pozostałe mają moc

> 2,5/2,8 kW i prawdopodobnie teoretyczną wydajność 205/206 l/min, więc nie różnią się

> praktycznie wcale Nadal możesz dobrać sobie ładniejszy kolor

A dlaczego olejowy jest lepszy od bezolejowego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat był wałkowany kilkukrotnie, weź dołóż i kup coś ciut lepszego bo inaczej za chwile będziesz pluł sobie w brodę że nie posłuchałeś biglaugh.gif

Czyli coś z dwoma tłokami napędzane paskiem ok.gif czyli np. coś takiego http://allegro.pl/kompresor-olejowy-na-pasku-50-l-4-0-km-sprezarka-i4991200989.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A dlaczego olejowy jest lepszy od bezolejowego?

Kompresor olejowy może pracować non-stop, bo olej chłodzi uszczelnienia tłoka (nie wiem czy tam są teflonowe pierścienie, czy stalowe). Niby bezolejowe można regenerować, ale nie wiadomo, czy uda się dokupić części zamienne.

W sprężarce olejowej wymienisz olej i pozbywasz się wszelkich zabrudzeń, a bezolejową możesz najwyżej używać aż się zepsuje (potencjalnie znacznie szybciej niż olejowa).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kompresor olejowy może pracować non-stop, bo olej chłodzi uszczelnienia tłoka

Nie wprowadzaj ludzi w błąd, nie pisząc wszystkiego.

Skoro olej chłodzi sprężarkę "od środka", to kiedy i jak on się schłodzi?

Sprężarki nr 2 i 3 - owszem, są olejowe, ale nie mają (albo ja nie widzę) wymuszonego chłodzenia - to raz. Podczas pracy zachowują się tak, jak chłodzony powietrzem silnik motocyklowy. Dwa - ile tam tego oleju wchodzi?

Do mojego kompresorka (podobny, lecz butla ma 10l. i bez kółek grinser006.gif) wlewam 100, może 150ml. Po kilku cyklach, może 10 załączeń w cyklu pompujemy - wypuszczamy - pompujemy itd. cylinder jest tak gorący, że nie sposób go dotknąć, sam kompresor zmienia wyraźnie dźwięk, jaki z siebie wydaje...

Tak więc praca ciągła jest możliwa, ale tylko do czasu zatarcia układu tłokowo-korbowego z powodu braku chłodzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wprowadzaj ludzi w błąd, nie pisząc wszystkiego.

> Skoro olej chłodzi sprężarkę "od środka", to kiedy i jak on się schłodzi?

Po prostu uszczelnienia się nie przegrzewają, bo olej lepiej odprowadza ciepło do chłodniejszych części, np. obudowy. Uruchomienie kompresora bezolejowego na 3 godziny non-stop prawie na pewno skończy się uszkodzeniem, a olejowy powinien dać radę.

> Sprężarki nr 2 i 3 - owszem, są olejowe, ale nie mają (albo ja nie widzę) wymuszonego chłodzenia -

> to raz.

Pod plastikową obudową jest wentylator, który jednocześnie chłodzi silnik elektryczny i sprężarkę.

>Podczas pracy zachowują się tak, jak chłodzony powietrzem silnik motocyklowy. Dwa -

> ile tam tego oleju wchodzi?

> Do mojego kompresorka (podobny, lecz butla ma 10l. i bez kółek ) wlewam 100, może 150ml. Po kilku

> cyklach, może 10 załączeń w cyklu pompujemy - wypuszczamy - pompujemy itd. cylinder jest tak

> gorący, że nie sposób go dotknąć, sam kompresor zmienia wyraźnie dźwięk, jaki z siebie

> wydaje...

Wystarczy, że ma 80*C i nie dotkniesz obudowy, a to może być normalna temperatura pracy. Dotknij silnika samochodu - też się przegrzewa, skoro parzy w rękę?

> Tak więc praca ciągła jest możliwa, ale tylko do czasu zatarcia układu tłokowo-korbowego z powodu

> braku chłodzenia.

Chłodzenie jest i zaleta polega na tym, że olej odprowadza ciepło z tłoka na dół miski olejowej, a cała obudowa jest chłodzona wentylatorem, więc olej jest też stale chłodzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zastanawiam się nad zakupem sprężarki do garażu. Zastosowanie raczej sporadyczne. Czasem

> dopompowanie kół w aucie, przedmuchanie czegoś, ewentualnie drobne prace malarskie ( całego

> auta raczej nie zamierzam malować).

> Na allegro wypatrzyłem takie sprzęty:

> 1

> 2

> 3

> Czy któryś z powyższych jest godny uwagi. Budżet raczej niewielki do 300 zł.

Ja kupiłem w 2010 kompresor Scheppah (czy jak to się tam pisze) 25 litrów, olejowy, w Leroyu, cena poniżej 300 zł, jeszcze w zestawie był komplet narzędzi pneumatycznych (pistolet do przedmuchiwania, do kół, do malowania, takie coś z długą rurą i wąż spiralny). Od tego czasu działa bez problemu. Jest to jedno z narzędzi które bardzo się przydaje w domu/garażu. Do tego stopnia, że myślę gdześ go skitrać na stałe i zrobić sobie rozprowadzenie powietrza w garażu. Używam do przedmuchiwania, pompowania kół, suszenia jakiś filtrów gąbkowych czy plastików o skomplikowanych kształtach, oczyszczania worków z odkurzacza, malowania (altana, płot, meble ogrodowe), pistoletu udarowego. Oczywiście im większy tym lepszy, ale ja nie narzekam, nie miałem jeszcze tak, żeby mi nie starczyło wydajności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zastanawiam się nad zakupem sprężarki do garażu. Zastosowanie raczej sporadyczne. Czasem

> dopompowanie kół w aucie, przedmuchanie czegoś, ewentualnie drobne prace malarskie ( całego

> auta raczej nie zamierzam malować).

> Na allegro wypatrzyłem takie sprzęty:

> 1

> 2

> 3

> Czy któryś z powyższych jest godny uwagi. Budżet raczej niewielki do 300 zł.

Pierwszy odpuść, dwa pozostałe to klony. Mam taki sam z naklejką eurotec a kolega ostatnio kupił eurotek hehe.gif Wszystkie w tych pieniądzach idą chyba z tej samej taśmy bo części pasują zamiennie. Zresztą ten czerwony kompresor gość opisuje jako vander a naklejka całkiem inna, dalej w opisie czytamy

Quote:

Kompresor napędzany jest bezpośrednio przez silnik, wał korbowy napędza korbowód powodując jego ruchy w górę i w dół. Korbowód powoduje ruchy tłoka tam i z powrotem.


Taki miniwykład jakby ktoś był zainteresowany budową wewn. grinser006.gif

Podsumowując, poszukaj w marketach, czasem da się za taką kwotę kupić na miejscu. Jak się zdymi z silnika będzie łatwiej zawieźć na reklamację. A jeśli zdalnie to wybierz ten, który Ci będzie bardziej pasował kolorystycznie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zastanawiam się nad zakupem sprężarki do garażu. Zastosowanie raczej sporadyczne. Czasem

> dopompowanie kół w aucie, przedmuchanie czegoś, ewentualnie drobne prace malarskie ( całego

> auta raczej nie zamierzam malować).

> Na allegro wypatrzyłem takie sprzęty:

> 1

> 2

> 3

> Czy któryś z powyższych jest godny uwagi. Budżet raczej niewielki do 300 zł.

bierz to co ma najdłuższą gwarancję najlepiej niestety sprawdza sie np lidl idziesz chcesz reklamowac a oni oddają ci kase

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od ponad 15 lat sluzy mi coś wygladajacego identycznie jak ten Einhel z pierwszego linka. Tez 24 litry bezolejowa. Służy bezawaryjnie, tylko okresowo wodę z baniaka spuszczam. A, ten fabryczny śrubowy zaworek do spuszczania wody byl do bani i się rozszczelnił, więc szybko dałem zwykły kulowy na kolanku i mogę wodę spuszczac węzem do kratki, nie obrzygując rdzą wszystkiego dookoła.

Użytkowanie sporadyczne ale calkiem intensywne, jak dmuchanie poduszki powietrznej w hydroforze 300 litrów. Także intensywne przedmuchiwanie róznych urzadzeń, filtrów, itd.

A co do Twojego zakupu, to w segmencie takich zabawek trwałośc jest kwestią farta i dbania. Mam na przyklad "najtandetniejszą" myjkę cisnieniową Kew, liczacą ze 20 lat, z plastikowa pompą i wciąż działa. Tutaj z dbania decydujace jest kazdorazowe pełne zalanie myjki woda przed uruchomieniem pompy, żeby nie pracowala na sucho.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A na moc i wydajność nie patrzeć? W zaproponowanych moc waha się od 1,1 kW do 2,8 kW zaś wydajność

> 176l/min do 206 l/min. Czyli jednak jakaś różnica jest oprócz koloru zbiornika Jak te różnice

> przekładają się na codzienną eksploatację?

Podana wydajność jest na wejściu, a nie na wyjściu. Do prostych prac garażowych wystarcza 24l. Sam używam takiego małego olejowego Mecafera jak trzeba go gdzieś przenieść itp. Do pompowania kół, przedmuchiwania itp. daje radę w zupełności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zastanawiam się nad zakupem sprężarki do garażu. Zastosowanie raczej sporadyczne. Czasem

> dopompowanie kół w aucie, przedmuchanie czegoś, ewentualnie drobne prace malarskie ( całego

> auta raczej nie zamierzam malować).

> Na allegro wypatrzyłem takie sprzęty:

> 1

> 2

> 3

> Czy któryś z powyższych jest godny uwagi. Budżet raczej niewielki do 300 zł.

a z innej beczki sa jakiejś CICHE kompresory... a nie od razu powyżej/pod 100dB... w tym zakresie ceonwym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Bo to co tam jest to jest środek konserwujący a nie olej. W manualu czasem jest o tym wspominka

> żeby przed pierwszym użyciem zalac olejem.

> A jak uzytkownik się nie doczyta i nie zmieni to potem klnie na tandete.

Kurcze, właśnie mi się kojarzy, że w instrukcji miałem napisane, żeby zalać olej. Ale w oczku poziom był ok, więc to olałem, mając na uwadze jak są tłumaczone chińskie instrukcję, które często dotyczą wszystkich elektronarzędzi sprowadzanych przez dystrybutora. Mimo to kompresor od 4 lat śmiga bez problemów, może to jednak olej był? Idę zaraz zalać ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a z innej beczki sa jakiejś CICHE kompresory... a nie od razu powyżej/pod 100dB... w tym zakresie

> ceonwym?

W tym zakresie cenowym masz 2 możliwości - zamontować kompresor gdzieś dalej od miejsca pracy ludzi i doprowadzić rurę o odpowiednim przekroju, albo zabudować kompresor w skrzyni wykonanej np. z płyt osb i ciężkiej wełny mineralnej, jednak taka skrzynia musi być solidnie wentylowana, więc zadanie nie jest łatwe.

Jakbyś do ceny 300 zł dopisał ze dwa zera, to można byłoby kupić solidną, cichą i wydajną sprężarkę hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.