Skocz do zawartości

jak nie kochać 1,5 dCi


mrarek

Rekomendowane odpowiedzi

> wydatki serwisowe w ciągu 6 lat:

> 2015 - 4 101,99 PLN

> 2014 - 2 161,18 PLN

> 2013 - 1 805,18 PLN

> 2012 - 1 833,24 PLN

> 2011 - 934,19 PLN

> 2010 - 1 726,58 PLN

> 2009 - 847,00 PLN

Już wiem dlaczego się zepsuł, zaniedbałeś w 2009 i 2011 roku bo za mało włożyłeś...... i masz ok.gifgrinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie ma się co dziwić zepsutemu Zachodowi, że tam zmieniają samochody na nowe, a nie naprawiają. Tam

> takie rachunki serwisowe są x3 kwotowo...

albo więcej. Miałem raz nieprzyjemność naprawiać służbową fabie w Amsterdamie... rachunek wyczyścił moje konto z oszczędności panic.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla zainteresowanych, co "przyszłościowo" mnie pytają gdzie, co i jak:

Firma ALL MAX - Niezależny Serwis Samochodów Francuskich

Marek Walusz

41-940 Piekary Śląskie, ul. Bytomska 313, tel. 509 451 554, (32) 287 17 21.

e-mail: [email protected]

http://wkl.neostrada.pl/allmax/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witaj w klubie, jak kupisz słupek to najlepiej przed zakupem sprawdź panewki. Ja dalej walczę ze swoją i w kupionym panewki były do dupy. Więc kupiony słupek poszedł do honowania, wał do szlifu , wzmocnione panewki i przy wszystkim gliwicach. Narazie poszło 6 tysięcy.

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ściema. Ja swoim 1,5 nie mogę poniżej 7l zejść. Ostatnio bliżej 8l niż 7 wychodzi.

Żadna ściama, bez problemu tyle zrobi się sprawnym 1.5 DCi w normalnych warunkach i jadąc przeciętnie bez udawania, że to GTi

Twingo po sofcie spala mi średnio około 5 l ON po mieście ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie ok.gif

a jako żeś z Cidrów, to wiesz jak z Piekar na Katowice dojechać DTŚką przez Chorzów.

można jechać 100 km/h (DTŚ) ale trzeba i 30 km/h się wlec, więc średnia prędkość oscyluje w granicach 41-42 km/h smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Żadna ściama, bez problemu tyle zrobi się sprawnym 1.5 DCi w normalnych warunkach i jadąc

> przeciętnie bez udawania, że to GTi

> Twingo po sofcie spala mi średnio około 5 l ON po mieście

dziwne ja Clio 1.5DCI na trasie miałem koło 4,5 - 5L ale po mieście zawsze 5,5 - 6 L a jeździłem oszczędnie no i lekkie auta ok.gif oczywiście wynik z dystrybutora brany a nie ze średniej na 100km wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> dziwne ja Clio 1.5DCI na trasie miałem koło 4,5 - 5L ale po mieście zawsze 5,5 - 6 L a jeździłem

> oszczędnie no i lekkie auta oczywiście wynik z dystrybutora brany a nie ze średniej na 100km

Nie mam kompa w Twingo, wszystkie wyniki z tankowania. Najwięcej co spalił zimą 5.7 - najmniej latem 3,8-3,9 , średnio wychodzi zwykle około 5l/100

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie mam kompa w Twingo, wszystkie wyniki z tankowania. Najwięcej co spalił zimą 5.7 - najmniej

> latem 3,8-3,9 , średnio wychodzi zwykle około 5l/100

no ale Ty masz małe auto Clio było małym a Scenic swoje waży zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no ale Ty masz małe auto Clio było małym a Scenic swoje waży

Ok to jedna część prawdy, druga jest taka, że Twingo II DCi ma bardzo krótko zestopniowaną skrzynię biegów, a to ekonomiczne nie jest. Ten samochód nie jest tak ekonomiczny jak można by się było spodziewać no i waży też swoje bo ponad tonę (1055 kg według DR)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ok to jedna część prawdy, druga jest taka, że Twingo II DCi ma bardzo krótko zestopniowaną skrzynię

> biegów, a to ekonomiczne nie jest. Ten samochód nie jest tak ekonomiczny jak można by się było

> spodziewać no i waży też swoje bo ponad tonę (1055 kg według DR)

Scenic 300kg więcej zlosnik.gif i spala mniej grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie wygrasz....nie może spalać tyle ile spala i koniec mnie już przeszła ochota tłumaczyć .....

120kkm w 1,5 106KM wystarczy na miarodajną dla mnie próbę czy za mało? Ten silnik pali mi niewiele mniej niż D5 163KM w Volvo V70 przy podobnej jeździe. Tylko, że ja tym jeżdżę normalnie, a nie sunę się za tirami, żeby mi spalanie nie wzrosło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.