Skocz do zawartości

Jak się kupuje auto na mobile.de???


tech

Rekomendowane odpowiedzi

> a co jest warta taka rezerwacja? dla mnie ważniejsza jest kasa. dzwonisz i gadasz... pasuje to

> wsiadasz i jedziesz

No właśnie, jedziesz 1500km i masz 100% pewność że auto będzie na miejscu i ktoś wcześniej nie kupi?? hmm.gif. Albo sprzedającemu się nie odmieni 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie, jedziesz 1500km i masz 100% pewność że auto będzie na miejscu i ktoś wcześniej nie

> kupi?? . Albo sprzedającemu się nie odmieni

A skąd sprzedający ma wiedzieć że kupującemu co niby będzie za 4 dni w sobotę wieczorem się nie odmieni?

Kto pierwszy ten lepszy i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie, jedziesz 1500km i masz 100% pewność że auto będzie na miejscu i ktoś wcześniej nie

> kupi?? . Albo sprzedającemu się nie odmieni

Albo wpłacasz, jedziesz i nie ma co odbierać bo ktoś znika wink.gif Jedź na miejsce i poszukaj sobie. Zarezerwujesz 2-3 dni i coś ogarniesz. Chyba że z komisu salonowego to może rezerwacja pomoże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No właśnie, jedziesz 1500km i masz 100% pewność że auto będzie na miejscu i ktoś wcześniej nie

> kupi?? . Albo sprzedającemu się nie odmieni

A na otomoto masz pewność? a na kaciku Giełda AK masz pewność? Nie masz. To chyba normalne ze jedziesz 15km, 150km, czy 1500km i sprzedawca może Ci powiedzieć dopiero na żywo "wlasnie godzine temu sprzedałem...".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzwonisz i mówisz ze już wyjezdzasz, jak się wyrobisz w 12h to może jeszcze będzie stało...

Ale to dotyczy tylko tanich wózków z dużymi przebiegami. One szybko trafiają na wschód (nie tylko do nas, ale też dalej), gdzie dziwnie młodnieją i robią na wstecznym wiele kkm. Te lepsze, od osób prywatnych, z mniejszym przebiegiem - ogólnie bardziej wiarygodne, są po prostu zauważalnie droższe. Dlatego dłużej wiszą w ogłoszeniach. Handlarz nie kupi, bo za drogo i nie zarobi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale to dotyczy tylko tanich wózków z dużymi przebiegami. One szybko trafiają na wschód (nie tylko

> do nas, ale też dalej), gdzie dziwnie młodnieją i robią na wstecznym wiele kkm. Te lepsze, od

> osób prywatnych, z mniejszym przebiegiem - ogólnie bardziej wiarygodne, są po prostu

> zauważalnie droższe. Dlatego dłużej wiszą w ogłoszeniach. Handlarz nie kupi, bo za drogo i nie

> zarobi.

Fakt, myslalem ze chodzi mu wlasnie o cos taniego , skoro tak mu zależy żeby nikt mu nie wykupił zlosnik.gif Jak chce cos drogiego, to na spokojnie się dogada przez telefon kiedy może przyjechać ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie poważne . Znajdujecie interesującą ofertę i..?? Jakaś rezerwacja??

Dzwonisz, pytasz o to co chcesz wiedzieć, jeżeli pasuje umawiasz się, że będziesz np. za 2 dni do godziny 12 i czy zarezerwuje.

Nigdy nie miałem problemu i zawsze auto czekało na mnie do umówionego dnia i godziny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dzwonisz, pytasz o to co chcesz wiedzieć, jeżeli pasuje umawiasz się, że będziesz np. za 2 dni do

> godziny 12 i czy zarezerwuje.

> Nigdy nie miałem problemu i zawsze auto czekało na mnie do umówionego dnia i godziny.

to masz szczęście bo ja się umawiałem, potwierdzałem a i tak na miejscu gość rozbrajająco stwierdzał żę włąsnie sprzedał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie poważne . Znajdujecie interesującą ofertę i..?? Jakaś rezerwacja??

Jeśli z Niemiec z rąk prywatnych (chociaż większość komisów też) to jak zarezerwujesz i określisz konkrety, czyli dzwonisz w niedzielę i mówisz-w środę jestem, czy mi Pan zarezerwuje, to rezerwacja będzie.

Kiedyś szukałem koło Frankfurtu nad Menem i w okolicach Darmstadu coś dla siebie, spodobało mi się jedno auto, mimo, że miało 330 tys to zadbany, w stanie porządnym, do jazdy. Ja chcę dogadywać cenę a sprzedawca mówi-zapraszam w czwartek po 12 (a to był weekend). Jest rezerwacja z Polski na to auto. I koniec, nie ma gadki tak jak w PL, że kto pierwszy ten lepszy.

Ja rezerwacje ludziom też robiłem, nawet po 3 tygodnie, wtedy auto czeka sobie w garażu na klienta, ale za symboliczną chociażby zaliczką 200-500zł, w innych wypadkach mam to w nosie, bo Polacy są niesłowni, umawiają się i co 10ty napisze bądź zadzwoni-"przepraszam, nie dam rady przyjechać jutro", reszta ma to w d.pie, że druga strona układa sobie pod niego dzień.

Były przypadki, że dymałem po 200km bo ktoś prosił bym przyjechał, bo chce to auto, wydzwaniał 3 dni pod rząd ugadując godzinę itd, a później wyłączony telefon, teraz ufam ludziom i ruszam się rezygnując z odpoczynku swojego jak widzę, że na koncie jest zaliczka. Wtedy wiem, że polakowi zależy, oczywiście jak nie ma deala, bo auto się nie spodoba kasę oddaję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie poważne . Znajdujecie interesującą ofertę i..?? Jakaś rezerwacja??

Napiszę ci na swoim przykładzie.

Wygląda to w skrócie tak:

Znalazłem interesujące mnie auto na mobile.de, które stało sobie w komisie pod holenderską granicą ( z informacją, że na sprzedaż tylko na export)

Poprosiłem bratową, która zna dobrze niemiecki aby zadzwoniła w moim imieniu i się dowiedziała o aucie co nieco. Na jej pytania odpowiedzieli, że mają kilkaset aut na placu i nie znają na pamięć każdego auta, ale to co napisane w ogłoszeniu to szczera prawda.

A więc bratowa powiedziała, że będę po auto w poniedziałek rano.

W niedzielę wypożyczyłem przezornie lawetę ( aby nie wracać na dwa auta i dwóch kierowców) i pojechałem, bo w ogłoszeniu było napisane, że auto cud miód i orzeszki oraz dołączone zdjęcia to potwierdzały.

Po przejechaniu 1200 km niestety na miejscu realia okazały się zupełnie inne.

Auto miało przerysowany lewy błotnik i silnik pracował na 3 cylindrach.

Na moje pytanie że jest uszkodzone, aryjski Niemiec wzruszył ramionami i powiedział, że on nie wiedział o tym i że jak mi pasuje to je mogę kupić, jak nie to nie.

Niemiec spuścił z ceny ( i tak już niskiej) 200 ojro, załadowałem na lawetę i wróciłem do domu.

W Pl auto wyremontowałem i jeździ do dzisiaj u mnie.

W sumie po naprawie, pakiecie startowym, opłatach i ubezpieczeniu wyszedł cenowo tak samo jak bym kupił w Pl. Ale w Pl bym nie kupił tego modelu w takiej specyfikacji jaka mi pasowała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie poważne . Znajdujecie interesującą ofertę i..?? Jakaś rezerwacja??

Jeździliśmy po kolegi Citroena C4. Podstawa to plan aut, którymi jesteś zainteresowany. Później możesz spróbować umówić się na konkretne daty/godziny. Żadnych zaliczek, bo w większości przypadków okazywało się, że auta stały "pochowane" po różnych szopkach lub po prostu były to komisy u Turka zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rezerwowałem kiedyś u Niemca w komisie auto. Na piśmie chyba faxem poszło, przyjechałem i owszem stało. Ale oprócz usterki o której zostałem poinformowany silnik w tym aucie klekotał i kopcił. Odjechaliśmy z niczym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie poważne . Znajdujecie interesującą ofertę i..?? Jakaś rezerwacja??

Z rezerwacją to jest tak że auto trzymają .... chyba że ktoś sie trafi i kupi wcześniej biglaugh.gif

Taką prawdę opartą na własnym doświadczeniu objawił mi zawodowy sprowadzacz z którym jechałem pod Monachium. Dlatego radził mi mieć w zapasie kilka aut do oglądania żeby nie wracać na pusto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.