Skocz do zawartości

elektryczny?????


jetbang

Rekomendowane odpowiedzi

> Ktoś ma

> ktoś używa

> coś w rodzaju twizy

> Jakie opinie?

Pytasz o opinie o Twizym i podobnym wynalazku, który produkują w Pruszkowie, czy ogólnie o samochody elektryczne?

Nie wiem jak posiadanie elektryka wygląda od strony eksploatacyjnej, ale pojeździłem kiedyś BMW i3 i powiem, że drive.gif takim czymś powoduje, że gęba się cieszy:

- cisza

- nie ma machania biegami

- przyspiesza zawsze tak samo, jak baardzo mocny konwencjonalny samochód.

- korki CIę nie bolą, bo "paliwo" tanie.

I te cechy będziesz miał w każdym elektryku cool.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytasz o opinie o Twizym i podobnym wynalazku, który produkują w Pruszkowie, czy ogólnie o

> samochody elektryczne?

> Nie wiem jak posiadanie elektryka wygląda od strony eksploatacyjnej, ale pojeździłem kiedyś BMW i3

> i powiem, że takim czymś powoduje, że gęba się cieszy:

> - cisza

> - nie ma machania biegami

> - przyspiesza zawsze tak samo, jak baardzo mocny konwencjonalny samochód.

> - korki CIę nie bolą, bo "paliwo" tanie.

> I te cechy będziesz miał w każdym elektryku

pytam ogólnie o elektryczne autka ... wg mnie zasieg dla mnie w zupełności powinien wystarczyć te 100 - 130 km dziennie a nocka i tak w garażu gdzie mam gniazdko ...

plusy które wymieniłeś są dla mnie zrozumiałe a dodatkowo cena za km wychodzi z ogólnych informacji strasznie pozytywna ... do tego w większości jeżdze sam + gumowce i laptop wink.gif wiec 2 osobowy to aż nadto ...

natomiast bardziej by mnie interesowały opinie osób które jeżdza i korzystają z tych wynalazków (niekoniecznie tylko twizy) na co dzień ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podobno 90% posiadaczy auta przez wiekszośc dni w roku nie przekracza przebiegu 40-50 km dziennie

> - zasięg? jak ktoś ma potrzebe jazdy codziennej po 300 km to elektryk nie jest dla niego...

u mnie jest to 100 - 120 km

raz na jakiś czas 400 - 500 ale to mam drugie auto w domu ... i jesli nie bede potrzebował auta na budowy (4x4) to takie cuś by wystarczało ...

wiem że chyba polski romet coś podobnego produkuje ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytasz o opinie o Twizym i podobnym wynalazku, który produkują w Pruszkowie, czy ogólnie o

> samochody elektryczne?

> Nie wiem jak posiadanie elektryka wygląda od strony eksploatacyjnej, ale pojeździłem kiedyś BMW i3

> i powiem, że takim czymś powoduje, że gęba się cieszy:

> - cisza

> - nie ma machania biegami

> - przyspiesza zawsze tak samo, jak baardzo mocny konwencjonalny samochód.

oj... rzadko który eektryk przyspiesza jak i3. z tych miejskich typowo.

> - korki CIę nie bolą, bo "paliwo" tanie.

> I te cechy będziesz miał w każdym elektryku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ktoś ma

> ktoś używa

> coś w rodzaju twizy

> Jakie opinie?

Jeździłem trochę mitsu i-Miev i twierdzę, że to bardzo fajne auto do miasta. Ciche, bardzo zrywne, realnie 70km zasięgu przy włączonej klimie i bez jakiś wariactw na drodze. Zimą nie jeździłem. Ogólnie jakbym miął garaż na dwa auta i elektryk kosztowałby 20 a nie 120 tysi to bym się skusił. A tak... nie ma to sensu jak dla mnie - czyli za biedny jestem na takie ekstrawagancje hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeździłem trochę mitsu i-Miev i twierdzę, że to bardzo fajne auto do miasta. Ciche, bardzo zrywne,

> realnie 70km zasięgu przy włączonej klimie i bez jakiś wariactw na drodze. Zimą nie jeździłem.

> Ogólnie jakbym miął garaż na dwa auta i elektryk kosztowałby 20 a nie 120 tysi to bym się

> skusił. A tak... nie ma to sensu jak dla mnie - czyli za biedny jestem na takie ekstrawagancje

Twizy ogłaszane jest do kupienia za 30 tys.... garaż mam wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ktoś ma

> ktoś używa

> coś w rodzaju twizy

> Jakie opinie?

Nie mam ale czytałem sporo pochlebnych opinii o Nissanie Leaf. Nawet ktoś chyba na forum EV prowadził cały wątek z użytkowania jak blog.

Gdyby nie cena to wszystko przemawia za jeśli ma być do codziennego użytku. Na dojazdy do pracy itp. Były nawet opisywane dłuższe wyprawy po 200 - 300 km. jednym skokiem i podładowanie w nocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tu piszą ze 250 płn miesięcznie ....

> Nie wiedziałem o tym

> choć jak brutto z faktura

> to dalej się opłaca

No nie wiem, tam jest limit przebiegu 625km w tej cenie (250PLN). Wychodzi, ze koszt najmu akumulatora to 40PLN za 100km i jeszcze trzeba dodać koszt ładowania, o czasie i upierdliwości nie wspominam i jeszcze ten zasięg-grubo poniżej 100km na pełnym ładunku grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No nie wiem, tam jest limit przebiegu 625km w tej cenie (250PLN). Wychodzi, ze koszt najmu

> akumulatora to 40PLN za 100km i jeszcze trzeba dodać koszt ładowania, o czasie i upierdliwości

> nie wspominam i jeszcze ten zasięg-grubo poniżej 100km na pełnym ładunku

Przepraszam, że się wtrącę. Bateria idzie przez leasing, więc doliczcie VAT (firmy leasingowe operują cenami netto) zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie chcą zarobić kokosów? To dziwne.

No nie chcą... jakby chcieli ustalili by cenę za która ludzie by kupowali.... To nie Bugatti ze sprzedaje sie 22 egzemplarze rocznie bo 30 to juz masówka...

Tutaj zarabia się jak sprzeda się wiele tysięcy sztuk... a przy takich cenach nie sprzeda się...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No nie chcą... jakby chcieli ustalili by cenę za która ludzie by kupowali.... To nie Bugatti ze

> sprzedaje sie 22 egzemplarze rocznie bo 30 to juz masówka...

> Tutaj zarabia się jak sprzeda się wiele tysięcy sztuk... a przy takich cenach nie sprzeda się...

Czyli nie maja interesu a nie że nie maja chęci zarabiania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zbigniew Kopeć z Gdańska i konwersja od 21 kawałków brutto.

W samochodzie cenię to że ma klimę i wydajne ogrzewanie - oprócz tego że mnie wozi z miejsca na miejsce wink.gif

Te chałupnicze konwersje niestety kończą się na zrobieniu z normalnego auta melexa wink.gif

Tyle ze nie pada na głowę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.