Skocz do zawartości

Olej 2T do Ropy? Za i przeciw tego rozwiązania.


Muzyk

Rekomendowane odpowiedzi

> Dobra, Panowie, bo ja cały chodzę, nie mogę doczekać się jutrzejszego tankowania

> Co nalać?

> Dodatek?

> czy 2T?

zaden z powyzszych olejow nie jest polecany. Powinienes poszukac Liqui Moly 1052 lub Ravenol Skuter 2T. Inne ktore ludzie czesto leja to Olen Semisynthetic 2T (Czerwony)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zaden z powyzszych olejow nie jest polecany. Powinienes poszukac Liqui Moly 1052 lub Ravenol Skuter

> 2T. Inne ktore ludzie czesto leja to Olen Semisynthetic 2T (Czerwony)

OK, dzięki już znalazłem 1052, ciekawe, czy będzie od ręki.

Jeszcze jedno, chciałem potwierdzić proporcje - 1:200?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> OK, dzięki już znalazłem 1052, ciekawe, czy będzie od ręki.

> Jeszcze jedno, chciałem potwierdzić proporcje - 1:200?

pisza roznie, ale generalnie wiekszosc sugeruje miedzy 1:200 a 1:250. Inna sprawa ze to i tak orientacyjne wartosci, bo podobno najlepiej najpierw wlac oleum a dopiero potem gnojowke smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a dlaczego?

bo polecane sa inne, a watki dlaczego te a nie inna licza kilkaset (jesli nie tysiace) postow.

wiec nie wnikaj grinser006.gif a jak bardzo chcesz, zagleb sie w watek z forum avensisa grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bo polecane sa inne, a watki dlaczego te a nie inna licza kilkaset (jesli nie tysiace) postow.

> wiec nie wnikaj a jak bardzo chcesz, zagleb sie w watek z forum avensisa

się zagłębiałem, i argumenty za i przeciw można porównać do tego, że jeden ma ładniejszy kolor etykiety od drugiego.

Myslalem, ze to forum motoryzacyjne, a nie miłośników zabobonów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ale on testowa tylko jeden z polecanych olejow

myślisz, że jakikolwiek inny olej 2T będzie miał tak wspaniałe właściwości, w stosunku do tego Elfa że wymieszany z ON w stosunku 1:200 czy 1:300 zmieni cokolwiek?

To jest pytanie retoryczne zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czemu smarowidło nie wchodzi w skład ON?

Wchodzi.

W baaardzo wielkim skrócie:

Kiedyś na smarność ON wpływ miała zawartość siarki i węglowodorów aromatycznych.

Ale ze względu na wysoką szkodliwość dla środowiska oraz w przypadku siarki, bardzo silne właściwości korozyjne, doprowadziły do prawie całkowitego wyeliminowania ich z ON.

Obecnie powszechnie stosowanym związkiem podnoszącym smarność są znienawidzone przez tutejszych "wszechmundruch" estry oraz kwasy tłuszczowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedna z pozycji ma w opisie Sulfur dioxide (SO2), a powinno być Nitrogen oxide (NO). Poza tym zastanawia mnie pozycja z zawartością tlenu, bo domyślam się, że wyniki dotyczą zawartości w spalinach. Tak więc po procesie spalania zawartość tlenu stanowi prawie 20%, czyli znaczy że tymi spalinami można normalnie oddychać zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> się zagłębiałem, i argumenty za i przeciw można porównać do tego, że jeden ma ładniejszy kolor

> etykiety od drugiego.

w 100% sie z toba zgadzam grinser006.gif

> Myslalem, ze to forum motoryzacyjne, a nie miłośników zabobonów.

i dlatego nie leje 2T smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oj tam się czepiacie.

> A czy ktoś może testował Red Bull'a ?

ostatnio na trasie wlalem... w siebie grinser006.gif

pomoglo, spalilem mniej (fajek) i dojechalem szybciej do domu grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A głównym zwolennikiem dolewania oleju był kolega mrarek . I ostatnio mu się rozwalił silnik - 1.5

> DCi. Choć on twierdzi że to nie z powodu dolewania oleju.

poczułem się wywołany do tablicy cfaniaczek.gif

co mają panewki do dolewania oleju 2T? chętnie wysłucham Twej teorii claps.gif

2T dolewam od prawie samego początku jak kupiłem dCi. może 2-3 pierwsze baki przejechałem bez dodatku.

później poczytałem (nie AK) i spróbowałem z czerwonym CASTROLEM 2T. spalanie nieco opadło ale najważniejsze są dla mnie miękka praca i większa elastyczność silnika. głównym celem jest oczywiście poprawa smarowania i to pewnie się stało, bo wtryski i pompa przełożona do "nowego" słupka i działają bez zarzutów.

przypomnę, że mam nieszczęsny układ DEPLHI z opiłkową pompą...

AHA - od zawsze przy tym silniku (w sumie jakieś 10 wymian oleju) używam filtrów WF Sędziszów. może w tym jest problem?

no to teraz napisz Twoją teorię palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Sugerujesz, że olej ma zły wpływ na wtrysk? Pytam_bo_nie_wiem.

A gdzie ja coś takiego napisałem?

Poprawienie własności smarnych paliwa, ma w wielu przypadkach zbawienny wpływ na pompę WC w układach CR.

Zacytuję siebie:

http://forum.autokacik.pl/showthreaded.php?Cat=0&Number=286237500&page=&vc=1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie był bym sobą jakbym nie sprobowal.Kupilem wczoraj Orlena Semi i zalalem 200ml i

> dotankowalem.Ciezko to wlac bo blaszka zamykajaca wlew skutecznie przeszkadzala,trzeba patent

> z lejkiem zastosowac.narazie za wczesnie mowic o jakis efektach:)

kup sobie taką "szczykafkę":

http://allegro.pl/odsysarka-strzykawka-do-oleju-200ml-78030-volrel-i4992955168.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale z czego to ma wynikać?

nie wiem. nie gadałem z nim o tym.

po prostu zauważyłem, że lepiej się jeździ.

gdybam o tym, że olej ścieka po ściankach gładzi i tłoki lepiej suwają palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witajcie,

> Leje ktoś z was prewencyjnie 2T do ropy i widzi jakies pozytywne badz negatywne skutki takiego

> rozwiazania ?

Miałem paska b6 2,0 tdi z silnikiem bkp. W 4 lata przejechał ok 130 kkm. Teoretycznie powinny mi polecieć wtryski bo to przecież silnik podwyższonego ryzyka. Ale lałem praktycznie od samego początku właśnie olej 2T. Pół butelki na cały zbiornik. Kupowałem na Orlenie chyba 0,5 l. Jakiejś różnicy w pracy silnika nie wyczuwałem ale wyraźnie mniej palił na postoju. Wychodziło jakieś 0,2l CZy to dzięki temu olejowi nie wiem. Żadnych testów na poparcie moich spostrzeżeń nie mam. Ale mogę tylko napisać, że przez 4 czy tam 5 bo już nie wiem ile pasek miał jak go sprzedawałem nic się z nim nie działo. żadnej awarii. A niby takie awaryjne miały być.

Myślę, że na pewno nie zaszkodzi dolewanie takiego oleju. A czy pomoże.. to już musieli by się wypowiedzieć spece. Ale nie spekulanci z AK, którzy mówią, że nie bo nie wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do 1.9 TDI PD też to można lać? Bo znajomy ma taki silniczek a interesuje mnie jego auto pod kątem

> kupna w przyszłości, więc mógłby zacząć dbać

hahaha smile.gif

Bardzo dobre podejście. Do tego na pewno też. Na pewno mu nie zaszkodzi. Oczywiście o ile jesteś przekonany do tego. Ja lałem i uważam, że było ok. żadnej awarii nie miałęm więc uważam, że było warto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jedna z pozycji ma w opisie Sulfur dioxide (SO2), a powinno być Nitrogen oxide (NO).

Rzeczywiście wkradł się błąd wink.gif

> Poza tym

> zastanawia mnie pozycja z zawartością tlenu, bo domyślam się, że wyniki dotyczą zawartości w

> spalinach. Tak więc po procesie spalania zawartość tlenu stanowi prawie 20%, czyli znaczy że

> tymi spalinami można normalnie oddychać

Przebadałem parę diesli, m.in. Fiata Punto 1,7TD, VW Polo 1,4 TDI, Peugeot 407 1,6 HDI, AR 156 2,4 JTD, wyniki zawartości tlenu wahają się między 15 a 19,5%.

W Matizie wyszło około 11% a w Skodzie Felicji 1,3 2,5% na benzynie i poniżej 1% na gazie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas dzsiejszego zakupu Liqui Moly 1052 pan sprzedawca powiedział: "że jest jakiś boom ,, bo wszyscy kupują" smile.gif auto dotankowane, dolane 200ml.

Efekt jest widoczny gołym okiem po odjechaniu od dystrybutora - miły pan kasjer, od razu wyszło słońce, a korki zniknęły z ulic stolicy hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To moze ja do noPB tez zaleje

Ja kiedyś zalewałem... do Syrenki, ale zwykły Lux. hehe.gif

Efekt był na pewno dużo lepszy niż jazda na samej benzynie wink.gif

(choc tak naprawde nie sprawdzałem bez oleju...)

Nie wiedziałem, że współczesne diesle to dwutakty hahaha.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz mozliwosc dokonywania takich pomiarów, to może byłbyś w stanie sprawdzić Orlen Semi 2T, bo w sumie po co ludzie mają wspierać zachodnie koncerny, gdyby okazało się że polski produkt im nie ustępuje, albo być może i jest lepszy ? A przynajmniej byłoby porównanie obu olejów jako dodatków do ON, czyli Elfa i Orlenu.

Ewentualnie zmierzyć HFRR ? Bo w sumie przecież o to w tym dodawaniu oleju 2T do ON chodzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jednak dzisiaj

> Badane była mieszanka zwykłego ON kupionego na stacji Orlen i oleju 2T Elf 2hp eco (1:250).

> Spaliny badane były w Renault Laguna II ph2 1.9 dCi (110KM) 2005 rok przy warunkach zbliżonych, tj.

> silnik rozgrzany, temperatura na zewnątrz około 20 stopni C. Spaliny "mieszanki" badane były

> po przejechaniu około 1500km.

Może coś więcej o metodologii? Bo widzę następujące problemy:

- brak słupków błędów - najlepiej 95-procentowych przedziałów ufności dla średnich (poza tym ile było powtórzeń?)

- po 1500 km nie miałeś tych samych warunków - ani paliwo, ani temperatura, ani olej silnikowy itd.

Ogólnie wydaje się, że nic z tych pomiarów nie wynika - przynajmniej dopóki nie uzupełnisz brakujących informacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może coś więcej o metodologii?

Wyniki rzeczywiście nie są przedstawione w sposób naukowy. Badania robiłem dla siebie z czystej ciekawości, co nie znaczy że coś kombinowałem wink.gif

Gęstość, lepkość, punkt zapłonu i ciepło spalania wykonane były w warunkach laboratoryjnych, po 3 razy dla ON i mieszanki. Powyższe wyniki to uśrednione wartości.

Pomiar spalin również wykonywany był po 3 razy. Każdy pomiar to ciągła analiza spalin z uśrednionym wynikiem co 5 sekund w łącznym czasie około 15 minut.

Żeby mieć takie same warunki pomiarów musiałbym porównywać dwa identyczne samochody. Dla zaspokojenia własnej ciekawości wystarcza mi to co wcześniej pokazałem wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.