Skocz do zawartości

ubezpieczenie z komisu


angrius

Rekomendowane odpowiedzi

Rozglądam sie za samochodem. Zastanawiają mnie oferty z komisów, gdzie auto jest sprowadzone, na zagranicznych blachach, a ogloszeniodawca pisze ze auto oplacone blabla bla oraz ze autem można wracać na kolach bo w cenie auta jest 30 dniowe ubezpieczenie i jakies tablice zjazdowe... Czy to legalne? Istnieje rzeczywiście taka możliwość czy to tylko pic na wode?

Swoja droga... Mialem 3 samochody, żadnego nie szukałem bo każdy byl z rodziny. Teraz właściwie szukam pierwszy raz auta i zderzam sie boleśnie z rzeczywistoscia poszukiwań auta...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozglądam sie za samochodem. Zastanawiają mnie oferty z komisów, gdzie auto jest sprowadzone, na

> zagranicznych blachach, a ogloszeniodawca pisze ze auto oplacone blabla bla oraz ze autem

> można wracać na kolach bo w cenie auta jest 30 dniowe ubezpieczenie i jakies tablice

> zjazdowe... Czy to legalne? Istnieje rzeczywiście taka możliwość czy to tylko pic na wode?

> Swoja droga... Mialem 3 samochody, żadnego nie szukałem bo każdy byl z rodziny. Teraz właściwie

> szukam pierwszy raz auta i zderzam sie boleśnie z rzeczywistoscia poszukiwań auta...

OC które mają komisy na 30 dni jest legalne, ale....ALE do aut, które sa u nas zarejestrowane, do sprowadzonych nie, bo pojazd nie jest dopuszczony w PL do ruchu i w razie kontroli jest minus 500 na Twoim koncie, a pokomplikować się może w razie BUM. Poczytaj nt "tablice wyklejanki" nawet na MK masz wątek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie.

> p.s. Chyba że auto swiezo sprowadzone w każdym innym wyapdku to lipa.

Yyy nie smile.gif bo świeżo sprowadzone (na kołach nie lawecie) ma zazwyczaj 5 dniowe z żółtym paskiem i to 5dniowe ubezpieczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Rozglądam sie za samochodem. Zastanawiają mnie oferty z komisów, gdzie auto jest sprowadzone, na

> zagranicznych blachach, a ogloszeniodawca pisze ze auto oplacone blabla bla oraz ze autem

> można wracać na kolach bo w cenie auta jest 30 dniowe ubezpieczenie i jakies tablice

> zjazdowe... Czy to legalne? Istnieje rzeczywiście taka możliwość czy to tylko pic na wode?

> Swoja droga... Mialem 3 samochody, żadnego nie szukałem bo każdy byl z rodziny. Teraz właściwie

> szukam pierwszy raz auta i zderzam sie boleśnie z rzeczywistoscia poszukiwań auta...

Nie ma najmniejszego problemu się dogadać żeby Ci przywiozl to auto pod dom. Dasz mu na paliwo i przywiezie, on się nie boi leciec na tych wyklejankach, wiec przyleci. Żaden problem.

Ja w większości wypadkow sam jezdzilem na wyklejankach bez OC, ale tez miałem jeden przypadek ze było daleko i "się trochę cykałem" wiec powiedziałem żeby on mi go przywiozl wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> OC które mają komisy na 30 dni jest legalne, ale....ALE do aut, które sa u nas zarejestrowane, do

> sprowadzonych nie, bo pojazd nie jest dopuszczony w PL do ruchu

Zapędziłeś się - chodzi o to, że pojazd nie jest nigdzie zarejestrowany (w EU generalnie), a nie dopuszczenie do ruchu w PL palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zapędziłeś się - chodzi o to, że pojazd nie jest nigdzie zarejestrowany (w EU generalnie), a nie

> dopuszczenie do ruchu w PL

Nic się nie zapędziłem, chodzi o dopuszczenie do ruchu

Quote:

Art. 71.

1. Dokumentem stwierdzającym dopuszczenie do ruchu pojazdu samochodowego, ciągnika rolniczego, pojazdu wolnobieżnego wchodzącego w skład kolejki turystycznej, motoroweru lub przyczepy jest dowód rejestracyjny albo pozwolenie czasowe. Przepis ten nie dotyczy pojazdów, o których mowa w ust. 3.

2. Pojazdy określone w ust. 1 są dopuszczone do ruchu, jeżeli odpowiadają warunkom określonym w art. 66 oraz są zarejestrowane i zaopatrzone w zalegalizowane tablice (tablicę) rejestracyjne, a w przypadku pojazdów samochodowych, z wyłączeniem motocykli, w nalepkę kontrolną.

3. Pojazd niewymieniony w ust. 1, przyczepa motocyklowa oraz przyczepa specjalna przeznaczona do ciągnięcia przez ciągnik rolniczy lub pojazd wolnobieżny jest dopuszczony do ruchu, jeżeli odpowiada warunkom określonym w art. 66.


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nic się nie zapędziłem, chodzi o dopuszczenie do ruchu

To co napisałeś:

Quote:

> OC które mają komisy na 30 dni jest legalne, ale....ALE do aut, które sa u nas zarejestrowane, do

> sprowadzonych nie, bo pojazd nie jest dopuszczony w PL do ruchu


Zapędziłeś się - artykuł mówi wyraźnie o:

> 2. Pojazdy określone w ust. 1 są dopuszczone do ruchu, jeżeli odpowiadają warunkom określonym w

> art. 66 oraz są zarejestrowane i zaopatrzone w zalegalizowane tablice (tablicę) rejestracyjne,

Nieważna rejestracja - brak dopuszczenia do ruchu i żadne OC tego nie zmieni. Pojazd zarejestrowany w innym kraju + polskie OC - jak najbardziej.

Quote:

1. Dokumentem stwierdzającym dopuszczenie do ruchu pojazdu samochodowego, ciągnika rolniczego, pojazdu wolnobieżnego wchodzącego w skład kolejki turystycznej, motoroweru lub przyczepy jest dowód rejestracyjny albo pozwolenie czasowe. Przepis ten nie dotyczy pojazdów, o których mowa w ust. 3.


palacz.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To co napisałeś:

> Quote:

> Zapędziłeś się - artykuł mówi wyraźnie o:

> Nieważna rejestracja - brak dopuszczenia do ruchu i żadne OC tego nie zmieni. Pojazd zarejestrowany

> w innym kraju + polskie OC - jak najbardziej.

> Quote:

> 1. Dokumentem stwierdzającym dopuszczenie do ruchu pojazdu samochodowego, ciągnika rolniczego,

> pojazdu wolnobieżnego wchodzącego w skład kolejki turystycznej, motoroweru lub przyczepy jest

> dowód rejestracyjny albo pozwolenie czasowe. Przepis ten nie dotyczy pojazdów, o których mowa

> w ust. 3.

Ale Ty męczący człowiek jesteś... facepalm%5B1%5D.gif Brniesz dalej mimo, że zapętlasz się sam w sobie. Samochód nie jest dopuszczony do ruchu w żadnym kraju ani zarejestrowany co jasno wynika z wątku, że proponowane są tablice zjazdowe+30 dniowe ubezpieczenie, legalności nie ma w tym żadnej, zjazdówki są ważne wraz z ubezpieczeniem do nich wykupionym na czas do kiedy jest wytłoczona na nich data.

Pojazd nie jest dopuszczony do ruchu nigdzie, co za tym idzie również nigdzie nie jest zarejestrowany, w kraju skąd pochodzi został wymeldowany, a u nas nie otrzymał jeszcze rejestracji, więc jest niedopuszczony do ruchu, więc nie można takim zestawem jeździć co jest karane a w razie dzwona mogą być szopki z ubezpieczycielem.

Coś jeszcze na pixele Ci rozdrobnić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> OC które mają komisy na 30 dni jest legalne, ale....ALE do aut, które sa u nas zarejestrowane, do

> sprowadzonych nie, bo pojazd nie jest dopuszczony w PL do ruchu i w razie kontroli jest minus

> 500 na Twoim koncie, a pokomplikować się może w razie BUM. Poczytaj nt "tablice wyklejanki"

> nawet na MK masz wątek

Czyli temat powraca, a niedawno pisaliśmy o tym smile.gif bajdełej, czy w Briefie jest gdzieś adnotacja o anmeldung czy to gdzieś indziej się znajduje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie brnij - jak napisałeś:

Quote:

OC które mają komisy na 30 dni jest legalne, ale....ALE do aut, które sa u nas zarejestrowane, do

> sprowadzonych nie, bo pojazd nie jest dopuszczony w PL do ruchu


Powyższe nie jest prawdą i po raz kolejny to prostuję - jak najbardziej OC dla aut sprowadzonych jest legalne, ale dla aut zarejestrowanych, niekoniecznie w PL.

> Coś jeszcze na pixele Ci rozdrobnić?

Raczej powiedzieć przepraszam palacz.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli temat powraca, a niedawno pisaliśmy o tym bajdełej, czy w Briefie jest gdzieś adnotacja o

> anmeldung czy to gdzieś indziej się znajduje?

W swoich mam, nie wiem jak jest w 2015 hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie brnij - jak napisałeś:

> Quote:

> OC które mają komisy na 30 dni jest legalne, ale....ALE do aut, które sa u nas zarejestrowane, do

Może tymczasowo, stąd legalne?

> Powyższe nie jest prawdą i po raz kolejny to prostuję - jak najbardziej OC dla aut sprowadzonych

> jest legalne, ale dla aut zarejestrowanych, niekoniecznie w PL.

Jemu chodzi o te "pseudo" blachy niemieckie, pojazd musiał zostać wymeldowany, więc dorabiają tablice, naklejki i tak puszczają auto z klientem, a on nieświadomy jedzie... Do 5 stówek mandat.

Lub kwestia blach wyjazdowych/zjazdowych, często bywa, że ludzie jeżdżą dawno po terminie na nich oznaczonym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie brnij - jak napisałeś:

> Quote:

> OC które mają komisy na 30 dni jest legalne, ale....ALE do aut, które sa u nas zarejestrowane, do

> Powyższe nie jest prawdą i po raz kolejny to prostuję - jak najbardziej OC dla aut sprowadzonych

> jest legalne, ale dla aut zarejestrowanych, niekoniecznie w PL.

> Raczej powiedzieć przepraszam

To Ty brniesz, musiałaby zaistnieć sytuacja, że samochód jest dziś sprowadzony, jest zarejestrowany za granicą i dziś dostaje OC na 30 dni-tylko wtedy jest prawdą co napisałeś, co jest tak naprawdę poza wątkiem autora pojazdu bo jasno określił na jakich blachach jest samochód...Sytuacji zgodnych z Twoim tokiem rozumowania jest pewnie mniej niż 1%, sytuacji jak opisał kolega-większość. Sytuacja analogiczna do tematów gdzie idziesz w zaparte nt cen części, czy tego że mazdy nie rdzewieją... facepalm%5B1%5D.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Może tymczasowo, stąd legalne?

Zarejestrowanym za granicą można tylko do 30 dni się poruszać na PL oc. I nikt nie puszcza takich aut na handel, zazwyczaj to prywatne importy, kupi tam i sobie przyjedzie na obcych blachach, komisy i importerzy sprowadzają wymeldowane.

> Jemu chodzi o te "pseudo" blachy niemieckie, pojazd musiał zostać wymeldowany, więc dorabiają

> tablice, naklejki i tak puszczają auto z klientem, a on nieświadomy jedzie... Do 5 stówek

> mandat.

> Lub kwestia blach wyjazdowych/zjazdowych, często bywa, że ludzie jeżdżą dawno po terminie na nich

> oznaczonym.

W PL auta zarejestrowane za granicą, którymi możemy się poruszać do 30 dni na polskim oc to wyjątki, nie reguła. Kolega założyciel określił z czym mamy do czynienia OC+tablice zjazdowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zarejestrowanym za granicą można tylko do 30 dni się poruszać na PL oc. I nikt nie puszcza takich

> aut na handel, zazwyczaj to prywatne importy, kupi tam i sobie przyjedzie na obcych blachach,

Ale jak widzę po ludziach to mało kto to robi, gdyż potem blachy trzeba odesłać/wywieźć i wymeldować auto, prawda? smile.gif A tak żółte kupi się za 10 euro, to nie majątek wink.gif

> Kolega założyciel określił z czym mamy do czynienia OC+tablice zjazdowe.

Niektóre tzw. "oryginalne" ostatnio łatwo idzie wyłapać z uwagi na źle przyklejane naklejki zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja piszę o ważności rejestracji pojazdu i OC, a nie żadnych wyklejankach. Pojazd zarejestrowany w innym kraju EU jest pojazdem dopuszczonym do ruchu w PL i OC można wykupić w dowolnym kraju, choć polityka ubezpieczycieli jest różna (to inna para kaloszy). Jeżeli termin "wyjazdowy" się kończy, to pojazd nie jest zarejestrowany nigdzie i PL nie ma nic do rzeczy. Różnie to wygląda jeżeli chodzi o różne kraje (o czym już pisałem jakiś czas temu), ale nieprawdą jest, że czasowe ubezpieczenie jest legalne tylko na samochody zarejestrowane w PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja piszę o ważności rejestracji pojazdu i OC, a nie żadnych wyklejankach. Pojazd zarejestrowany w

> innym kraju EU jest pojazdem dopuszczonym do ruchu w PL i OC można wykupić w dowolnym kraju,

> choć polityka ubezpieczycieli jest różna (to inna para kaloszy). Jeżeli termin "wyjazdowy" się

> kończy, to pojazd nie jest zarejestrowany nigdzie i PL nie ma nic do rzeczy. Różnie to wygląda

> jeżeli chodzi o różne kraje (o czym już pisałem jakiś czas temu), ale nieprawdą jest, że

> czasowe ubezpieczenie jest legalne tylko na samochody zarejestrowane w PL.

facepalm%5B1%5D.gif TAK FUTRZAK MA RACJĘ. Zarejestrowanym za granicą można w PL jeździć...trzeba tylko pamiętać, że max do 30 dni. To nic, że koledze nie odpowiedział na zadane przez niego pytanie, to nieistotne... facepalm%5B1%5D.gif

Teraz SKUP SIĘ na wątku, w podanych kryteriach NIE MOŻNA JEŹDZIĆ na takim oc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja piszę o ważności rejestracji pojazdu i OC, a nie żadnych wyklejankach. Pojazd zarejestrowany w

> innym kraju EU jest pojazdem dopuszczonym do ruchu w PL i OC można wykupić w dowolnym kraju,

Tu zrozumiałem inaczej, skoro jest on w komisie w PL i ma niby tablice "normalne" to raczej nie jest możliwe by był zarejestrowany za granicą, nie że się nie da lub nie zdarza, ale żeby sprzedać go dalej trzeba było go wymeldować.

> choć polityka ubezpieczycieli jest różna (to inna para kaloszy). Jeżeli termin "wyjazdowy" się

> kończy, to pojazd nie jest zarejestrowany nigdzie i PL nie ma nic do rzeczy. Różnie to wygląda

> jeżeli chodzi o różne kraje (o czym już pisałem jakiś czas temu), ale nieprawdą jest, że

> czasowe ubezpieczenie jest legalne tylko na samochody zarejestrowane w PL.

A to ja nie mówiłem, że nie jest smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale jak widzę po ludziach to mało kto to robi, gdyż potem blachy trzeba odesłać/wywieźć i

> wymeldować auto, prawda? A tak żółte kupi się za 10 euro, to nie majątek

> Niektóre tzw. "oryginalne" ostatnio łatwo idzie wyłapać z uwagi na źle przyklejane naklejki

Myślę, że większość przyjeżdża na lohrach i lawetach, na kołach wiele z tych ciągniętych zostałoby już na obrzeżach Berlina hehe.gif

Na zjazdówkach przyprowadzają małe handluski, co to na niemca pchają potem. Reszta wali wyklejanki po 20 zeta z alledrogo, lepi wyklejki landów, bo klient co raz mądrzejszy i cisną ciemnotę ludowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to legalne?

Nie wiem czy to legalne, czy pół legalne itp, ale powiem Ci jak wyglądała u mnie sprawa.

Kupiłem busa we francji, na aucie były oryginalne tablice z francji, do tego miałem dowód francuski (przekreślony) ubezpieczenie oc na jeden miesiąc i umowe kupna - sprzedaży. Jeździłem tak przez 2,5 miesiąca po całej PL, łącznie jakieś 15tyś km, i nic, żadnej kontroli itp.

Trzy lata temu jeździłem tak alfa 159 tylko że na wyklejanych tablicach, i drogówka mnie zatrzymała bo jak to powiedział pan policjant "młody w takiej limuzynie to auto może być kradzione". Miałem dowód (ksero) oryginał leżał w domu, ubezpieczanie i wyklejane tablice, dostałem 50zł mandatu za brak dowodu oryginalnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Myślę, że większość przyjeżdża na lohrach i lawetach, na kołach wiele z tych ciągniętych zostałoby

> już na obrzeżach Berlina

> Na zjazdówkach przyprowadzają małe handluski, co to na niemca pchają potem. Reszta wali wyklejanki

> po 20 zeta z alledrogo, lepi wyklejki landów, bo klient co raz mądrzejszy i cisną ciemnotę

> ludowi.

Już kiedyś pisałem, ale w moim rejonie widuje lawety z autami, które wjeżdżają do Polski i za czas jakiś wyjeżdżają grinser006.gif Ot, po prostu przyjeżdżają na kuracje odmładzające, lakierowanko, detajling, itd zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czy to legalne?

> Nie wiem czy to legalne, czy pół legalne itp, ale powiem Ci jak wyglądała u mnie sprawa.

> Kupiłem busa we francji, na aucie były oryginalne tablice z francji, do tego miałem dowód francuski

> (przekreślony) ubezpieczenie oc na jeden miesiąc i umowe kupna - sprzedaży. Jeździłem tak

> przez 2,5 miesiąca po całej PL, łącznie jakieś 15tyś km, i nic, żadnej kontroli itp.

Odpowiedziałeś sobie sam-żadnej kontroli, schody są przy dzwonie, a obecnie większość policmajstrów dzieli po 500 reperując statystyki. Inna sprawa, że w de jakby Cię przechwycili na takim zestawie papierów to mógłbyś skończyć na parkingu policyjnym z autem.

> Trzy lata temu jeździłem tak alfa 159 tylko że na wyklejanych tablicach, i drogówka mnie zatrzymała

> bo jak to powiedział pan policjant "młody w takiej limuzynie to auto może być kradzione".

> Miałem dowód (ksero) oryginał leżał w domu, ubezpieczanie i wyklejane tablice, dostałem 50zł

> mandatu za brak dowodu oryginalnego.

Przez 3 l wiele się zmieniło począwszy od policji kończąc na celnym czy skarbowym. Informatyzacja dociera do tych instytucji skostniałych i robi dobra robotę. Wyłapywani są VATowicze itp jak kaczki.

Czy 3 l temu słyszałeś by ktoś dostał karę z UFG?A teraz na moim osiedlu znam 3 przypadki, że przyszło bulić kary sprzed jakiegoś czasu i wielkie zdziwienie że prawie 4 tys w plecy smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Już kiedyś pisałem, ale w moim rejonie widuje lawety z autami, które wjeżdżają do Polski i za czas

> jakiś wyjeżdżają Ot, po prostu przyjeżdżają na kuracje odmładzające, lakierowanko,

> detajling, itd

Norma. Przygranicznym turasom opłaca się odmłodzić auto w PL, bo zakałdy wiedzą czego oczekuje klient i jest taniej niż w de.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> TAK FUTRZAK MA RACJĘ.

Zdecydowanie nie o to chodziło.

> Zarejestrowanym za granicą można w PL jeździć...trzeba tylko pamiętać, że

> max do 30 dni.

Powyższe prawdą nie jest palacz.gif

> To nic, że koledze nie odpowiedział na zadane przez niego pytanie, to

> nieistotne...

Odpowiedział i znajdziesz to w archiwum zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> opisał kolega-większość. Sytuacja analogiczna do tematów gdzie idziesz w zaparte nt cen

> części,

Aha, znaczy znowu nie napiszesz na ile (kilometrów) starczają części do VW w stosunku do Toyoty? hehe.gif

> czy tego że mazdy nie rdzewieją...

Nie "mazdy nie rdzewieją", a mowa była o dość konkretnych modelach, o których jak się okazało miałeś małe pojęcie. Jedne rdzewieją, inne nie.

Spoko, widać, że argumentów brakuje ok.gifhehe.gifhehe.gifhehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Powyższe prawdą nie jest

Podaj podstawę prawną, która głosi, że pojazdem zarej za granicą można jeździć na pl oc dłużej niż 30 dni. Tylko, żeby to dotyczyło pospolitego Kowalskiego, a nie wyskoczysz z wyjątkiem dotyczącym aut z korpusu dyplomatycznego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Podaj podstawę prawną, która głosi, że pojazdem zarej za granicą można jeździć na pl oc dłużej niż

> 30 dni. Tylko, żeby to dotyczyło pospolitego Kowalskiego, a nie wyskoczysz z wyjątkiem

> dotyczącym aut z korpusu dyplomatycznego.

Quote:

> Zarejestrowanym za granicą można w PL jeździć...trzeba tylko pamiętać, że

> max do 30 dni.


hehe.gifok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Odpowiedziałeś sobie sam-żadnej kontroli, schody są przy dzwonie, a obecnie większość policmajstrów

> dzieli po 500 reperując statystyki. Inna sprawa, że w de jakby Cię przechwycili na takim

> zestawie papierów to mógłbyś skończyć na parkingu policyjnym z autem.

W moich rejonach (ostrów pleszew) auto na takich tablicach jest .... i jeszcze trochę wink.gif

Ale tak jak mówisz, ubezpieczalnia ubezpieczmy wszystko byle zapłacić, a przy dzwonię odwracają się plecami i twierdzą że pojazd nie był dopuszczony do ruchu.

> Przez 3 l wiele się zmieniło począwszy od policji kończąc na celnym czy skarbowym. Informatyzacja

> dociera do tych instytucji skostniałych i robi dobra robotę. Wyłapywani są VATowicze itp jak

> kaczki.

> Czy 3 l temu słyszałeś by ktoś dostał karę z UFG?A teraz na moim osiedlu znam 3 przypadki, że

> przyszło bulić kary sprzed jakiegoś czasu i wielkie zdziwienie że prawie 4 tys w plecy

Jak dla mnie bardzo dobrze że coś takiego działa, ale fakt kary mogłby być znacznie mniejsze ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

facepalm%5B1%5D.gif załamujesz mnie z każdym wpisem to bardziej...Z resztą nie dam Ci się sprowadzić do Twojego poziomu bo pobijasz wszystkich doświadczeniem. hehe.gif

Temat jazdy na 30 dniowym OC ze zjazdówkami został wyczerpany w 120%, nie przyczyniłeś się do tego ani trochę smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W moich rejonach (ostrów pleszew) auto na takich tablicach jest .... i jeszcze trochę

To wiele wyjaśnia grinser006.gif Tam już handlusy chyba między sobą uwierzyli że to legalne, tak bardzo wmawiali klientom, że sami w to uwierzyli w myśl zasady że Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się prawdą zlosnik.gif Żyjesz w kolebce przewałów nie wiem czy wiesz o tym devil.gif Tam kupić samochód "w miarę" to jak trafić los na loterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To wiele wyjaśnia Tam już handlusy chyba między sobą uwierzyli że to legalne, tak bardzo wmawiali

> klientom, że sami w to uwierzyli w myśl zasady że Kłamstwo powtórzone tysiąc razy staje się

> prawdą Żyjesz w kolebce przewałów nie wiem czy wiesz o tym Tam kupić samochód "w miarę" to

> jak trafić los na loterii.

Mam paru znajomych co prowadzą komisy, czasem jak się słyszy historię to można o kim powiedzieć tylko dwie rzeczy, albo jest totalnym debilem, albo ma takie jaja. Prawda jest taka że większość policjantów bardzo dobrze się zna z właścicielami komisów...

Na okolicy moda jest taka teraz że na auto którym trzeba pojeździć, przetestować wykupuje się miesięczne oc i zakłada blachy z Polski z innego auta, w ciągu dnia w środku miasta ciężko trafić na kontrole bez powodu ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mam paru znajomych co prowadzą komisy, czasem jak się słyszy historię to można o kim powiedzieć

> tylko dwie rzeczy, albo jest totalnym debilem, albo ma takie jaja. Prawda jest taka że

> większość policjantów bardzo dobrze się zna z właścicielami komisów...

Co do znajomości to normalna sprawa, jak w niewielkiej miejscowości spotykają się ludzie co pracują w różnych zawodach a razem np do szkoły chodzili, ciężko, żeby się nie znali, inne aspekty też wchodzą w grę, mowa o $$$.

> Na okolicy moda jest taka teraz że na auto którym trzeba pojeździć, przetestować wykupuje się

> miesięczne oc i zakłada blachy z Polski z innego auta, w ciągu dnia w środku miasta ciężko

> trafić na kontrole bez powodu

Znam też takich, to chyba nie moda, raczej głupota, bo każdy myśli krótkowzrocznie-kontrola-natomiast cyrk się zaczyna jak ma ktoś bum lub potrąci kogoś takim sprzętem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Laweta

+1, ewentualnie jedziesz, oglądasz, pasuje Ci auto, płacisz, zabierasz kwity (samochód musi być opłacony przez sprzedawcę), rejestrujesz i z polskimi blachami i ubezpieczeniem wracasz do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> TAK FUTRZAK MA RACJĘ. Zarejestrowanym za granicą można w PL jeździć...trzeba tylko pamiętać, że

> max do 30 dni.

a jak to się ma np. do sytuacji polskiego emigranta przyjeżdżającego do Polski na 2 miesiące autem zarejestrowanym w innym kraju EU?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jak to się ma np. do sytuacji polskiego emigranta przyjeżdżającego do Polski na 2 miesiące autem

> zarejestrowanym w innym kraju EU?

To już by OWU jego OC poczytać (czy tam ustawę która w danym kraju to reguluje), czy to jego zagraniczne OC działa w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jak to się ma np. do sytuacji polskiego emigranta przyjeżdżającego do Polski na 2 miesiące autem

> zarejestrowanym w innym kraju EU?

Zagraniczne słoiki w samochodach zarejestrowanych za granicą mogą kupić polskie OC i się na nim poruszać do 30 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.