Skocz do zawartości

Potrzebuję kupić nowe reflektory i mam mały problem


Tomala

Rekomendowane odpowiedzi

Pacjent: Chrysler Voyager 99r. wersja europejska, lampa na żarówkę H4, reflektory "ryflowane" regulowane elektrycznie.

Ponieważ obecne kończą swój żywot a ja nie mogę upolować wersji zamiennej soczewkowej z firmy ZKW (pierwszy montaż) lub Hella więc muszę zakupić jakieś tymczasowe.

Nie chcę się pchać w używki a z zamienników nie mam wielkiego wyboru i na dodatek regulowane ręcznie no.gif

I tak sobie przeglądałem OLX, Alledrogo i na końcu Ebay i tam znalazłem takie lampy:

http://www.ebay.com/itm/1996-99-CARAVAN-...22795&rt=nc lub takie http://www.ebay.com/itm/LED-Bumper-Fog-L...306&vxp=mtr

I teraz tak, też są regulowane ręcznie (mogę to przeboleć na jakiś czas), są na żarówkę HB (to też można przeboleć) pytanie jak one świecą ??

Tak --/ czy tak --- ??

Drugi problem to taki że komplet kosztuje cirka 90-130$ ale przesyłka prawie tyle samo crazy.gifno.gif i na dodatek nie mam tam konta.

Pytanie brzmi czy ktoś mógłby mi pomóc w zakupie i ewentualnej przesyłce (może są inne opcje wysyłek) do PL ??

No chyba że pomożecie mi namierzyć gdzieś takie lampy:

288238979-VoyagerHella.JPG

post-39805-1435252858566_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pacjent: Chrysler Voyager 99r. wersja europejska, lampa na żarówkę H4,

> Ponieważ obecne kończą swój żywot więc muszę zakupić jakieś tymczasowe.

Że tak spytam: ta tymczasowość to na czas "łowów" grinser006.gif czy na czas regeneracji obecnych?

> pytanie jak one świecą ??

> Tak --/ czy tak --- ??

Pierwsze - tak ---, drugie - nie widzę...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie brzmi czy ktoś mógłby mi pomóc w zakupie i ewentualnej przesyłce (może są inne opcje

> wysyłek) do PL ??

Najtaniej wyjdzie gdy sprzedawca wyśle do firmy spedycyjnej np. polamer albo doma, a oni później do Ciebie.

Niewykluczone że będziesz jeszcze musiał zapłacić opłaty celne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Że tak spytam: ta tymczasowość to na czas "łowów" czy na czas regeneracji obecnych?

Niestety na czas łowów, ponieważ z łowami w tym przypadku jest ciężko.

Obecne lampy już regenerowałem i świecą dobrze ale ostatnio jedna mi zaparowała.

Szukając przyczyny okazało się że płyn/woda dostaje się z zewnątrz "po ryflu" czyli jest micro pęknięcie którego nie widać ale jest no.gif

> Pierwsze - tak ---, drugie - nie widzę...

a jak chcesz zobaczyć ?? przecież tego w opisie nie widać hmm.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pacjent: Chrysler Voyager 99r. wersja europejska, lampa na żarówkę H4, reflektory "ryflowane"

> regulowane elektrycznie.

> Ponieważ obecne kończą swój żywot a ja nie mogę upolować wersji zamiennej soczewkowej z firmy ZKW

> (pierwszy montaż) lub Hella więc muszę zakupić jakieś tymczasowe.

> Nie chcę się pchać w używki a z zamienników nie mam wielkiego wyboru i na dodatek regulowane

> ręcznie

> I tak sobie przeglądałem OLX, Alledrogo i na końcu Ebay i tam znalazłem takie lampy:

> http://www.ebay.com/itm/1996-99-CARAVAN-...22795&rt=nc lub takie

> http://www.ebay.com/itm/LED-Bumper-Fog-L...306&vxp=mtr

> I teraz tak, też są regulowane ręcznie (mogę to przeboleć na jakiś czas), są na żarówkę HB (to też

> można przeboleć) pytanie jak one świecą ??

> Tak --/ czy tak --- ??

> Drugi problem to taki że komplet kosztuje cirka 90-130$ ale przesyłka prawie tyle samo i na

> dodatek nie mam tam konta.

> Pytanie brzmi czy ktoś mógłby mi pomóc w zakupie i ewentualnej przesyłce (może są inne opcje

> wysyłek) do PL ??

> No chyba że pomożecie mi namierzyć gdzieś takie lampy:

A co na to mówi ASO??

Ja wiem, że pierwsze skojarzenie to: "drożyzna", ale nie zawsze tak jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> w zakupie moge ja

> ale ze bez cla sie obejdzie nie gwarantuje, chociaz sporo kupilem na ebay usa i nigdy nie mialem

No dobra a jak to wygląda ??

Tak jak zakup kamerek ??

Bo poważnie się zastanawiam czy jest sens, dlatego że lampy można wyrwać poniżej 100$ za komplet a wysyłka kosztuje tyle samo czyli już wyjdzie 200$ plus może dojść cło w jakiej wysokości ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A co na to mówi ASO??

> Ja wiem, że pierwsze skojarzenie to: "drożyzna", ale nie zawsze tak jest

ASO mówi cirka 1,5kzł za 1szt, i używane w "świeżym stanie" podobnie.

Z używkami loteria, bo na foto może wyglądać ładnie ale odbłysk może być wypalony, i mocowanie żarówki urwane bo licho jest zrobione no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najtaniej wyjdzie gdy sprzedawca wyśle do firmy spedycyjnej np. polamer albo doma, a oni później do

> Ciebie.

a na czym ta różnica polega ?? na wspólnej wysyłce do jednego operatora ?? i czy ewentualnemu sprzedającemu nie zrobi to różnicy ??

kiedyś żonka kupowała z alledrogo wózek dla dziecka i wysyłał on przez Polamer ale to był Polak i On wszystko ogarniał

> Niewykluczone że będziesz jeszcze musiał zapłacić opłaty celne.

Cirka w jakiej wysokości mogą być ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a na czym ta różnica polega ?? na wspólnej wysyłce do jednego operatora ??

Sprzedający wysyła Twoja paczkę np. do magazynu polamer, podając na opakowaniu Twój numer klienta. Jak otrzymają Twoją przesyłkę to dostaniesz od nich maila z wyliczeniem kwoty za przesyłkę (lotnicza lub morska) i po zapłacie wysyłają, do Ciebie dostarczają chyba jakimś swoim kurierem o ile dobrze pamiętam.

> i czy ewentualnemu

> sprzedającemu nie zrobi to różnicy ??

Dla niego to bez różnicy, bo wysyła identycznie jak by ktoś kupił z USA.

> Cirka w jakiej wysokości mogą być ??

Na pewno VAT 23%, czy na lampy jest jakieś cło to nie wiem, do tego opłata dla agencji celnej 123zł (w przypadku polamer)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> a jak chcesz zobaczyć ?? przecież tego w opisie nie widać

W opisie nie, ale jest fota? Jest, ale na tyle niewyraźna, że nie widzę.

W 1. linku na focie widzisz same "pionowe kreski"IIIIIIIIIII grinser006.gif, więc to musi świecić ----. Wiem, bo sam europeizowałem biglaugh.gif reflektor w moim skuterze: tam przekręcenie żarówki w jej osi podłużnej dało efekt w postaci ____---

Dopiero wymiana samego odbłyśnika + polerowanie szkła dało skutek ___/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W opisie nie, ale jest fota? Jest, ale na tyle niewyraźna, że nie widzę.

> W 1. linku na focie widzisz same "pionowe kreski"IIIIIIIIIII , więc to musi świecić ----. Wiem, bo

> sam europeizowałem reflektor w moim skuterze: tam przekręcenie żarówki w jej osi podłużnej

> dało efekt w postaci ____---

> Dopiero wymiana samego odbłyśnika + polerowanie szkła dało skutek ___/

Ale nad czym tu dumać skoro praktycznie nie robi się chińskich zamienników do aut amerykańskich w wersji europejskiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szukając przyczyny okazało się że płyn/woda dostaje się z zewnątrz "po ryflu" czyli jest micro

> pęknięcie którego nie widać ale jest

To tymczasowo nawierć lampę od spodu, gdzie zbiera się woda. W mojej lampie w LR mogę akwarium zrobić, ale czekam na wiosnę na ponowne sklejenie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jesteś pewny że lampy z usa będą pasowały mocowaniem i gniazdem/wtyczka?

Mocowanie raczej to samo patrząc na fotki, wtyczka inna więc musiałby być przejściówka

> Wszystko oczywiście da się przerobić ale kolejne większe lub mniejsze druciarstwo. Nie ma na

> allegro chińczyków do wersji europejskiej?

Nie ma, te mi się podobają z wyglądu ale system świecenia i podłączenia jest taki sam jak tych z alledrogo no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W opisie nie, ale jest fota? Jest, ale na tyle niewyraźna, że nie widzę.

> W 1. linku na focie widzisz same "pionowe kreski"IIIIIIIIIII , więc to musi świecić ----. Wiem, bo

> sam europeizowałem reflektor w moim skuterze: tam przekręcenie żarówki w jej osi podłużnej

> dało efekt w postaci ____---

> Dopiero wymiana samego odbłyśnika + polerowanie szkła dało skutek ___/

icon_eek.gificon_eek.gificon_eek.gif

aż tak nie zgłębiałem tematu zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Szczerze polecam http://www.pvlpolska.pl/

> Robiłem kilka lat temu w Actrosach, chyba 15 kpl do dziś świecą rewelacyjnie

Czytamy ze zrozumieniem.

Ja już regenerowałem odbłyśniki i blendy wewnętrzne i tu nie mam uwag jeżeli chodzi o świecenie, tzn. mam bo nawet po regeneracji nie świecą tak jak powinny (niestety taka konstrukcja) , dlatego najchętniej kupiłbym markowe soczewki ok.gif

Problemem jest zużyty/pęknięty poliwęglan zewnętrzny i tego się nie da naprawić, zresztą nawet jakby się dało to i tak się nie opłaca no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.