Skocz do zawartości

"żółte blachy" - wiek pojazdu


Keryp_

Rekomendowane odpowiedzi

> Nie mogę się dokopać w przepisach - wystarczy jak 01.01. przeskoczy licznik na 25lat, czy decydują

> dokładne daty (a jeżeli tak, to które)?

przyznanie żółtych blach jest decyzją uznaniową Konserwatora, wiek ma tu niewielkie znaczenie, i niczego nie gwarantuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> pogadaj z rzeczoznawcą jak widzi Twój wóz i wszystko będziesz wiedział, oni zazwyczaj załatwiają

> wszystko od A do Z

Chyba, że proszę o niezawracanie głowy, wypełnienie dokumentów i przyjście po podpis clown.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Raczej wpis do rejestru zabytków ruchomych.

Ewidencji!!

Owszem, istnieje też rejestr, ale wpis do niego jest niezwykle trudny i wtedy ciałem staje się większość legend opowiadanych przez ludzi - m. in. zgods konserwatora na wymianę oleju frown.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No dobra, ale żeby być w zgodzie z wytycznymi, to jak z tymi 25latami?

jest limit na wiek, limit na czas od zakończenia produkcji, limit na % oryginalnych części, ale to tylko guzik warte wytyczne, które zmywa 1 punkt:

jeśli auto ma wartość z innego powodu (np. potrąciło Borysa Szyca, albo stało obok Anny Muchy jak ta rodziła) to już otwiera furtkę konserwatorowi do wrzucenia go na żółte blachy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałem strzelić mojego Dantoma na zabytek (problem z dokumentacją) bo wyszło ich może 300szt a mojego egzemplarza jakieś 70szt ale Pan konserwator powiedział że nie ma 25 lat i nie ma o czym gadać.

To co, można obejść pana konserwatora bo widziałem młodsze auta i z żółtymi blachami ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie mogę się dokopać w przepisach - wystarczy jak 01.01. przeskoczy licznik na 25lat, czy decydują

> dokładne daty (a jeżeli tak, to które)?

nie odpowiem Ci na pytanie, ale zdawaj relację na bieżąco z procedury bo sam się nad tym zastanawiam

w tym roku mój Łoś osiągnął wiek wymagany (ewentualnie osiągnie w kwietniu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chciałem strzelić mojego Dantoma na zabytek (problem z dokumentacją) bo wyszło ich może 300szt a

> mojego egzemplarza jakieś 70szt ale Pan konserwator powiedział że nie ma 25 lat i nie ma o

> czym gadać.

> To co, można obejść pana konserwatora bo widziałem młodsze auta i z żółtymi blachami ??

Ja mam Malucha rocznik 2000 na żółtych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Raczej wpis do rejestru zabytków ruchomych.

> Bardzo być może.

> Tu piszą, że są kryteria .

A ja, głupi, sprzedałem Leganzę, której pierwszym właścicielem był Pan Premier Waldemar Pawlak.

A mogłem zaczekać na żółte blachy hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> To co, można obejść pana konserwatora bo widziałem młodsze auta i z żółtymi blachami ??

Trzeba wysłać do załatwiania tematu cycatą blondynę albo gay.gif w zależności od preferencji końserwatora biglaugh.gif

Ewentualnie napisać że to unikalna rajdówka Zbigniewa Hołowczyca

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chciałem strzelić mojego Dantoma na zabytek (problem z dokumentacją) bo wyszło ich może 300szt a

> mojego egzemplarza jakieś 70szt ale Pan konserwator powiedział że nie ma 25 lat i nie ma o

> czym gadać.

konserwator czy rzeczoznawca?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie odpowiem Ci na pytanie, ale zdawaj relację na bieżąco z procedury bo sam się nad tym

> zastanawiam

> w tym roku mój Łoś osiągnął wiek wymagany (ewentualnie osiągnie w kwietniu)

Ja już to przechodziłem, ale naście lat temu i nie pamiętam za bardzo. Tyle, ze wtedy nie było wątpliwości co do "zabytkowości" - WFM125 '57, WFM '60, SHL Gazela i CB500Four '76. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chciałem strzelić mojego Dantoma na zabytek (problem z dokumentacją) bo wyszło ich może 300szt a

> mojego egzemplarza jakieś 70szt ale Pan konserwator powiedział że nie ma 25 lat i nie ma o

> czym gadać.

> To co, można obejść pana konserwatora bo widziałem młodsze auta i z żółtymi blachami ??

Zadzwoń do WKZ w Katowicach wink.gif Dopytaj czy Ci to zarejestrują na zabytek (w Katowicach konserwator nie jest idiotą i wpisuje rzadkie pojazdy).

Jak Ci się potwierdzi, to sprzedaż mi go na papierze, wpiszemy go w Katowicach i potem odsprzedam Ci go z powrotem, a Tobie pozostanie wycieczka do Wydziału komunikacji wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> konserwator czy rzeczoznawca?

Byłem u konserwatora zabytków w Tarnobrzegu i tak mi powiedziano crazy.gif

> Zadzwoń do WKZ w Katowicach Dopytaj czy Ci to zarejestrują na zabytek

Zakupiłem go od producenta i posiadam tylko fakturę zakupu.Na razie będę próbował zarejestrować go jako pojazd używany-nierejestrowany.Problemem jest brak numeru VIN który jest wymagany przy rejestracji a Dantom ma tylko pięciocyfrowy numer ramy.Muszę przygotować i wysłać wniosek do ministra infrastruktury o odstąpienie od warunków technicznych.Jak się nie uda to będziemy kombinować ok.gif20.GIF

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.