Skocz do zawartości

[KzAK] śruby zabezpieczające do felg


Kris88

Rekomendowane odpowiedzi

> Płaciłem chyba 75zł za komplet (pudełko z 4 śrubami i 2 nasadkami) oryginałów.

to tanio.

N alledrogo są po 120 zł a do fiata się nie mogę dodzwonić

PS dodzwoniłem się, komplet w fiacie 140 zł. trzeba zamawiać na miejscu nie mają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to chyba mocno podrożały albo coś nie tak z ceną. Ja kupowałem jakieś chyba 2-3 lata temu w którymś ASO w Warszawie bo potrzebowałem awaryjnie (wypadły mi dwie śruby z jednego koła tongue.gif).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli "ostatnie lepsze " tzn najdroższe

> ciekawe ile w ASO sobie śpiewają.

Nie wiem, czy się zrozumieliśmy, ale te oryginalne Fiata są robione przez firmę Mcgard. Różnica jest chyba tylko taka, że idące na oe nie mają powłoki chromowanej i są bardziej miękkie. Śruby firmy Mcgard są dostępne w sklepach Norauto i sporo tego jest w internecie.

Mcgard

288264294-mcgard_003.jpg

OE Fiat

288264294-sruby-zabezpieczajace-fiat-grande-punto-3d-06r-2325717501.jpg

post-111001-14352528888256_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ja na allego znalazłem kilka aukcji po około 80zł.

> np. tutaj:

> http://allegro.pl/sruby-zabezpieczajace-kola-fiat-stilo-bravo-punto-i5110556477.html

Kupowałem dokładnie takie 4-ry lata temu w ASO i powiem że niestety są lipne no.gif (płaciłem ok 73zł brutto o ile pamiętam)

Bardzo miękkie i łatwo uszkodzić karby na śrubie. Poza tym bardzo szybko da się je odkręcić nie posiadając dedykowanej przejściówki a jedynie najprostsze narzędzia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kupowałem dokładnie takie 4-ry lata temu w ASO i powiem że niestety są lipne (płaciłem ok 73zł

> brutto o ile pamiętam)

> Bardzo miękkie i łatwo uszkodzić karby na śrubie. Poza tym bardzo szybko da się je odkręcić nie

> posiadając dedykowanej przejściówki a jedynie najprostsze narzędzia.

Miałem napisać to samo. Te dedykowane do Stilo, odkręcam bez nasadki w minutę, a po kilku odkręceniach wyrabiają się ząbki, nasadka zaczyna ciasno wchodzić itp. Jak ktoś przyjeżdża do mnie z prośbą odkręcenia śruby Mcgard nie mając nasadki, mówię do widzenia, albo uszkadzamy felgę i odkręcamy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie kupowac szajsu z norauto za 50-80pln. Cale szczescie ze udalo mi sie po miesiacu w tym samym norauto znalezc ten sam wzor. Dwie nasadki zjechane bo miekkie jak maslo . Zamiast bronic sie przed zlodziejem zrobilem sobie problem sam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie kupowac szajsu z norauto za 50-80pln. Cale szczescie ze udalo mi sie po miesiacu w tym samym

> norauto znalezc ten sam wzor. Dwie nasadki zjechane bo miekkie jak maslo . Zamiast bronic sie

> przed zlodziejem zrobilem sobie problem sam.

czyli najlepiej takie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> czyli najlepiej takie?

ja bym raczej pomyślał o takich :

sruby-zabezpieczajace-dekielki-alufelg-z-kluczykie-2722057631.jpg

aczkolwiek takie macałem na żywo i są wykonane z naprawdę mocnego materiału:

123195709_1_644x461_sruby-zabezpieczajace-do-kol-lodz.jpg

W razie zagubienia przejściówki jesteś (lub tokarz) w stanie ją dorobić a na szybko jest bardzo ciężko coś takiego odkręcić. Zwłaszcza że śruba siedzi przeważnie w gnieździe felgi. W ostateczności masz też solidne miejsce do którego coś możesz dospawać w razie na prawdę problemów z dorobieniem przejściówki i odkręceniem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak dobrze widzę są minimalnie za krótkie ale chyba będzie ok?

> Do PIQ a takie gdzie kupić?

Odkręć sobie jedną, zmierz długość do samego stożka i takie zamów. Jak dobrze pamiętem, to powinno być ok 30mm. Chyba, że jakieś dziwne alufelgi masz, to wtedy dłuższe. Gwint 12x1,25, czyli Fiat i PSA.

Teraz zauważyłem, że na aukcji piszą długość 22mm. Do alu może być za krótka, ale zmierz u siebie. Mcgard na pewno ma też dłuższe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jak dobrze widzę są minimalnie za krótkie ale chyba będzie ok?

> Do PIQ a takie gdzie kupić?

W lokalnym sklepie motoryzacyjnym takie kupiłem z 3 lata temu za całe 40pln grinser006.gif Są to śruby do poloneza/ łady. Teraz na dniach znów się tam przejdę i sprawdzę czy są jeszcze dostępne. Chce kupić do letnich bo te oryginalne fiata to tylko czekać aż się nie będzie dało odkręcić. Karby na 2 śrubach są już zużyte crazy.gif Te które obecnie mam na zimówkach (po 3 cim sezonie) są beż jakichkolwiek uszczerbków. Jedynie zużycie to utleniony z wierzchu materiał - podejrzewam że od soli i innych syfów z zimowych dróg.

Aha do zimówek potrzebowałem o jakieś 10mm dłuższe niż standard z racji budowy felgi. Ale to nie problem żeby śrubę skrócić w razie czego.

PS. mam te dolne. Każdy komplet ma ten "pręcik" w trochę innym miejscu i każda śruba ma solidny ale zdejmowany pierścień. Coś a'la podkładka pod śrubę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.