Skocz do zawartości

Rejestracja samochodu sprowadzonego z EU.


maagog

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwne, ze nie ma watku w FAQ, opisujacego krok po kroku.

Ja mam maly problem z ogarnieciem wszystkich obowiazkow.

Quote:

Złożenie dokumentów w wydziale komunikacji

Wymagane są:

- wypełniony wniosek o rejestrację auta sprowadzonego z zagranicy;

- dokument potwierdzający opłacenie akcyzy;

- dowód własności pojazdu (umowa, faktura wraz z tłumaczeniem);

- dowód rejestracyjny lub karta pojazdu oraz zagraniczne tablice rejestracyjne
(z moich obserwacji to auta handlarzy czesto tablic nie posiadaja. albo maja lipne. co wtedy?)
;

- świadectwo wyrejestrowania pojazdu, jeśli nie ma odpowiedniego wpisu w dowodzie rejestracyjnym
(mozna wyrejestrowac np. w D zanim zostanie spisana umowa z handlarzem? Bo nie moge sobie wyobrazic, zeby czekal na zaswiadczenie)
;

- zaświadczenie ze stacji diagnostycznej o pozytywnym wyniku badania technicznego pojazdu, a jeśli jest to nowe auto - aktualne świadectwo homologacji;

- dowód tożsamości oraz ewentualne zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej (dla właścicieli firm);

- zaświadczenie VAT-25 z urzędu skarbowego;

- dowód uiszczenia opłaty komunikacyjnej i ewidencyjnej
(co to?)
;

- dowód uiszczenia opłaty recyklingowej (500 zł na konto Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska).


Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Złożenie dokumentów w wydziale komunikacji

> Wymagane są:

> - wypełniony wniosek o rejestrację auta sprowadzonego z zagranicy;

Wypełnić

> - dokument potwierdzający opłacenie akcyzy;

Zapłacić obliczoną kwotę w Urzędzie Celnym

> - dowód własności pojazdu (umowa, faktura wraz z tłumaczeniem);

To chyba jasne

> - dowód rejestracyjny lub karta pojazdu oraz zagraniczne tablice rejestracyjne (z moich obserwacji

> to auta handlarzy czesto tablic nie posiadaja. albo maja lipne. co wtedy?);

Rejestrowałem ostatnio i tablice mimo że te z żółtym paskiem trzeba było oddać

> - świadectwo wyrejestrowania pojazdu, jeśli nie ma odpowiedniego wpisu w dowodzie rejestracyjnym

Powinna być pieczątka lub świstek

> (mozna wyrejestrowac np. w D zanim zostanie spisana umowa z handlarzem? Bo nie moge sobie

> wyobrazic, zeby czekal na zaswiadczenie);

najpierw wyrejestrowuje ktoś (właściciel), potem kupujesz - już wyrejestrowane

> - zaświadczenie ze stacji diagnostycznej o pozytywnym wyniku badania technicznego pojazdu

Zrób przegląd

> - dowód tożsamości oraz ewentualne zaświadczenie o wpisie do ewidencji działalności gospodarczej

> (dla właścicieli firm);

Okaż Dowód Osobisty

> - zaświadczenie VAT-25 z urzędu skarbowego;

nie wymagane - zniesiono od 1.1.2015

> - dowód uiszczenia opłaty komunikacyjnej i ewidencyjnej (co to?);

pewnie : za tablice, naklejki, dowód

> - dowód uiszczenia opłaty recyklingowej (500 zł na konto Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska).

normalne, trzeba zapłacić - mają znieść w tym roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> to auta handlarzy czesto tablic nie posiadaja. albo maja lipne. co wtedy?);

Jak są lipne tzn. dorabiane to oddajesz dorabiane, byle były zgodne z briefem, nikt nie będzie wnikał. Jak nie ma tablic i nie ma badania technicznego w PL to musisz pobrać za 62zł tablice próbne (czerwone), zrobić badanie i dopiero wrócić i zarejestrować auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

>> - świadectwo wyrejestrowania pojazdu, jeśli nie ma odpowiedniego wpisu w dowodzie rejestracyjnym

> Powinna być pieczątka lub świstek

A jesli w kraju w ktorym sie kupuje auto, nie ma systemu wyrejestrowania i nie ma zadnej pieczatki ani wpisu to jak to wtedy wyglda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A jesli w kraju w ktorym sie kupuje auto, nie ma systemu wyrejestrowania i nie ma zadnej pieczatki

> ani wpisu to jak to wtedy wyglda?

Zapytaj polskiego urzędnika. W Polsce ma być "po polsku" czyli jeżeli w DE nie obowiązuje umowa kupna-sprzedaży to w PL nikogo to nie interesuje - "mo być" i koniec.

BTW. to co napisałem dotyczy aut sprowadzonych z Niemiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak są lipne tzn. dorabiane to oddajesz dorabiane, byle były zgodne z briefem, nikt nie będzie

> wnikał. Jak nie ma tablic i nie ma badania technicznego w PL to musisz pobrać za 62zł tablice

> próbne (czerwone), zrobić badanie i dopiero wrócić i zarejestrować auto.

jak masz lipne to nie bierzesz czasowek bo szkoda pieniedzy. U mnie komis wystawil oswiadczenie, ze pojazd zostal sprowadzony z tablicami, na nich zrobiony przeglad a potem odeslane do bylego wlasciciela

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak są lipne tzn. dorabiane to oddajesz dorabiane, byle były zgodne z briefem, nikt nie będzie

> wnikał. Jak nie ma tablic i nie ma badania technicznego w PL to musisz pobrać za 62zł tablice

> próbne (czerwone), zrobić badanie i dopiero wrócić i zarejestrować auto.

bzdura, przegląd można zrobić bez tablic próbnych, trzeba przywieźć auto na lawecie zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> - dowód rejestracyjny lub karta pojazdu oraz zagraniczne tablice rejestracyjne (z moich obserwacji

> to auta handlarzy czesto tablic nie posiadaja. albo maja lipne. co wtedy?);

> - świadectwo wyrejestrowania pojazdu, jeśli nie ma odpowiedniego wpisu w dowodzie rejestracyjnym

> (mozna wyrejestrowac np. w D zanim zostanie spisana umowa z handlarzem? Bo nie moge sobie

> wyobrazic, zeby czekal na zaswiadczenie);

Auta handlarzy prawdziwych tablic zazwyczaj nie posiadają, bo zabiera je niemiecki urząd, w dowodzie rejestracyjnym (Zulassungbescheinigung) pojawia się pieczęć "Ausserbetriebsetzung" z datą. Od tego momentu samochód oficjalnie nie jest zarejestrowany w D. Potem samochód trafia na lawetę i jedzie do PL a handlarz dorabia lewe tablice w agencji reklamowej, żeby jego klient mógł bez lawety, na cool tablicach wracać do domu i pojechać na przegląd. Można w PL zarejestrować wyrejestorwany w D samochód - jak w urzędzie proszą o oryginalne tablice, a Ty ich nie masz i samochód był w D wyrejestrowany, to oświadczasz że... ich nie masz, bo samochód był wyrejestrowany i przyjechał do PL na lawecie. Ja tak 5 lat temu robiłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> bzdura, przegląd można zrobić bez tablic próbnych, trzeba przywieźć auto na lawecie

No niestety to co piszesz to jest bzdura. Nie zrobisz badania technicznego bez tablic rejestracyjnych, nawet na lawecie, więc nie wprowadzaj w błąd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> No niestety to co piszesz to jest bzdura. Nie zrobisz badania technicznego bez tablic

> rejestracyjnych, nawet na lawecie, więc nie wprowadzaj w błąd.

oczywiście że przejdzie, Ty nie wprowadzaj w błąd. To co piszesz to bzdura zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Przez chwilę był taki durny przepis, ale już chyba się zmienił.

sprawdzone na własnej skórze (dobrego kumpla), auto sprowadzone z NL, bez tablic (tablice odesłane do NL) - dostarczone na lawecie bez jakichkolwiek blach, normalnie przeglad na VIN i włala:

DSC_1063.jpg

ale jak ktoś lubi to może polatać po urzędach i posponsorować kraj zlosnik.gifzlosnik.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> sprawdzone na własnej skórze (dobrego kumpla), auto sprowadzone z NL, bez tablic (tablice odesłane

> do NL) - dostarczone na lawecie bez jakichkolwiek blach, normalnie przeglad na VIN i włala:

> ale jak ktoś lubi to może polatać po urzędach i posponsorować kraj

Nie lubi. Sprawdzone na własnej skórze. Auto na lawecie do stacji i powrót na lawecie z powodu braku tablic. Trzeba płacić 62 zł. Było to tydzień temu.

Tu masz linka:

KLIK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Nie lubi. Sprawdzone na własnej skórze. Auto na lawecie do stacji i powrót na lawecie z powodu

> braku tablic. Trzeba płacić 62 zł. Było to tydzień temu.

> Tu masz linka:

> KLIK

tak BYŁO ale już tak nie jest, widać Panowie z Twojej stacji utknęli na 2013 roku, tak jak Twój artykuł zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak BYŁO ale już tak nie jest, widać Panowie z Twojej stacji utknęli na 2013 roku, tak jak Twój

> artykuł

Poczytaj sobie rozporządzenie z 2012 roku, które nie zostało zmienione, a później wygłaszaj swoje mądrości. To, że TWÓJ diagnosta robi coś niezgodnie z prawem, nie oznacza tego, że inni w całym kraju będą robili tak samo.

Tu masz LINK: KLIK

I zobacz sobie w tym rozporządzeniu także, iż brak tablic rejestracyjnych to usterka istotna i nie dostaniesz legalnie żadnego papieru, oprócz takiego że nie spełnia wymagań.

Dla mnie to koniec dyskusji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poczytaj sobie rozporządzenie z 2012 roku, które nie zostało zmienione, a później wygłaszaj swoje

> mądrości. To, że TWÓJ diagnosta robi coś niezgodnie z prawem, nie oznacza tego, że inni w

> całym kraju będą robili tak samo.

> Tu masz LINK: KLIK

> I zobacz sobie w tym rozporządzeniu także, iż brak tablic rejestracyjnych to usterka istotna i nie

> dostaniesz legalnie żadnego papieru, oprócz takiego że nie spełnia wymagań.

> Dla mnie to koniec dyskusji.

skoro tak to wytłumacz na jakiej zasadzie auto zostało zarejestrowane z papierem z tej stacji diagnostycznej w wydziale komunikacji bez tablic, tam też nie wiedzą co robią? palacz.gif

i nie jest to pierwsze auto tak zarejestrowane zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> skoro tak to wytłumacz na jakiej zasadzie auto zostało zarejestrowane z papierem z tej stacji

> diagnostycznej w wydziale komunikacji bez tablic, tam też nie wiedzą co robią?

> i nie jest to pierwsze auto tak zarejestrowane

W urzędzie komunikacji nie interesuje nikogo, jak auto przeszło przegląd, bo to psi obowiązek diagnosty, żeby znać przepisy. W razie czego, to on będzie miał problem, a nie Ty czy urzędnik.

Ja tylko mówię, że nie można zrobić przeglądu bez tablic rejestracyjnych, a to że na jednej stacji Ci się udało, to już inna sprawa.

Podaj telefon do tej SKP, chętnie tam zadzwonię i się dowiem jak to jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W urzędzie komunikacji nie interesuje nikogo, jak auto przeszło przegląd, bo to psi obowiązek

> diagnosty, żeby znać przepisy. W razie czego, to on będzie miał problem, a nie Ty czy

> urzędnik.

> Ja tylko mówię, że nie można zrobić przeglądu bez tablic rejestracyjnych, a to że na jednej stacji

> Ci się udało, to już inna sprawa.

> Podaj telefon do tej SKP, chętnie tam zadzwonię i się dowiem jak to jest.

ja tez kiedys robilem przeglad bez tablic na vin i przeszlo bez problemu i u diagnosty i w rejestracji, ale to PL wiec w poniedzialek sie da a w srode juz pewnie nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja tez kiedys robilem przeglad bez tablic na vin i przeszlo bez problemu i u diagnosty i w

> rejestracji, ale to PL wiec w poniedzialek sie da a w srode juz pewnie nie

W każdym razie, lepiej się upewnić przed wzięciem lawety

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poczytaj sobie rozporządzenie z 2012 roku, które nie zostało zmienione, a później wygłaszaj swoje

> mądrości. To, że TWÓJ diagnosta robi coś niezgodnie z prawem, nie oznacza tego, że inni w

> całym kraju będą robili tak samo.

> Tu masz LINK: KLIK

> I zobacz sobie w tym rozporządzeniu także, iż brak tablic rejestracyjnych to usterka istotna i nie

> dostaniesz legalnie żadnego papieru, oprócz takiego że nie spełnia wymagań.

> Dla mnie to koniec dyskusji.

Mój diagnosta zrobił mi przegląd na 5 dniowe niemieckie tablice miesiąc po ich końcu ważności. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale miałeś tablice i mógł wpisać nr rejestracyjny do systemu.

Zawsze można wpisać stare niemieckie tablice zdane za granicą. ok.gif

U mnie przegląd był na tablice tymczasowe, a oc na zdane niemieckie tablice. Aktualnie czekam w takiej formacji na wizytę w WK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.