Skocz do zawartości

zakup E46


kris1983

Rekomendowane odpowiedzi

heja,

dopadla mnie dziwna mysl zakupu starego BMW. Szukam jakiegos E46 najlepiej z silnikiem R6.Docelowo albo kupic chce z gazem albo go zalozyc.na auto moge wydac max 15tys zl,łącznie z instalacja.

Szukam cos w swoim wojewodztwie i wyszly mi takie 3 egzemplarze

http://otomoto.pl/bmw-320-e46-lpg-C34737469.html ten jest w moim miescie.Ogladalem go,troche chwycona rdza klapa bagaznika.Gaz od 50tys km stag i magic jet.Felgi ponoc od BMW 5 i tyl 10 cali przy zaladunku niby obciera...

http://olx.pl/oferta/bmw-e46-wersja-inwi...html#b04b62c990 tej nie widzialem jeszcze.Przebieg spory bo 340tys km wyglada po zdjeciach fajnie i silnik 2.5

http://otomoto.pl/bmw-323-170km-pali-9l-184d-8l-lift-m-pakiet-C35732950.html ta bez LPG,sprzedajacy jakis dzwiny po rozmowie.Niby kolega zainteresowany ale czuje ze to podpucha.Maska i fotel do roboty

i ostatnia http://otomoto.pl/bmw-320-klima-xenon-alu-serwis-ladna-C35336020.html ta mi sie najbardziej podoba tylko jest sprowadzona.Blachy wyklejanki,troche daleko ode mnie 140km. Sprzedajacy przez telefon mowil ze prawa strona musiala byc lakierowana.

Dzieki za jakies sugestie i pomoc.Boje sie takich starszych Beemek bo raczej nowszymi autami zawsze jezdzilem.Ale szukam czegos do weekendowych wypadow i zeby mnie z utrzymaniem nie zabilo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> qrde no nic lepszego nie ma.Dopiero co swoje sprzedalem i teraz szukam

na porządne coupe musisz mieć więcej jak 15 tyś pln

w DE za ładne coupe i więcej

kupuj R6 325, 328 lub 330 - super silniki, jak zadbane to tylko frajda z jazdy

spalanie od 7 - ala emeryt i tempomat

10 norma

18 miasto szaleństwo

gazu nie miałem, szkoda psuć igiełki kuchenką zlosnik.gif

jakby co, pytaj ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie ma problemu z 2.8 - najlepszy silniki benzynowe przed liftem

> 2.2 benzyna lubił olej w dużych ilościach

To czy pije olej w znacznej mierze zależy od stanu silnika. Jednakże podpijanie oleju to domena wszystkich m54 czyli 2.2, 2.5, 3.0.

PS. Ten 2.2 to bardzo fajny silnik który naprawdę dobrze radzi sobie z tą buda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podepnę się grinser006.gif Co sądzicie o takich e46:

bmw-325i-kombi-2005-rok-benzyna-gaz

bmw-330-e46-330d-oryginalny-przebieg-pelna-opcja

I pytanie ogólne - 330d znam, jeździłem, podoba mi się. Chętnie bym kupił gdybym znalazł pewne.

Ale... do pracy mam 5km, średnie przebiegi oscylują poniżej 10km. Pomyślałem, że może więc lepiej benzyna?

Warunki mam proste: kombi, automat, silnik powyżej 190KM Pb+lpg albo 330d (najlepiej 204KM)

Jak w e46 wytrzymuje próbę czasu napęd xDrive?

Jak wyglądają koszty utrzymania takiej 3-ki?

Kolega serwisował swoją w ASO więc z rzeczywistością pewnie miało to niewiele wspólnego. zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta z trzeciego linku, srebrna ma przód od polifta, czyli mogła myć konkretnie walona z przodu, bo ktoś maskę, zderzak, lampy i błotniki wymienił.

Ostatnią bym obejrzał. Jako jedyna z tych propozycji ma DSC, czyli ESP, więc nie zaskoczy Cię zimą na zakręcie.

Dla uściślenia, w sedanach z silnikami R6 były modele:

Przed liftem, czyli gdzieś do połowy 2001r.

- 320, 2.0 150KM (podobno słabo jeździ), silnik M52

- 320, 2.2 170KM (daje radę, może popić oleju) od 2000r z silnikiem M54

- 323, 2.5 170KM (daje radę, trwała jednostka), silnik M52

- 328, 2.8 193KM (uważany za najlepszy w tych modelach), silnik M52

- 330, 3.0 231KM (bardzo dobrze jeździ, może popić oleju), od 2000r, silnik M54

Po liftingu druga połowa 2001r.

Zostają tylko silniki M54 i dochodzi do nich model 325, 2.5, 192KM (jeździ podobnie jak 2.8, popija czasem olej).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ta z trzeciego linku, srebrna ma przód od polifta, czyli mogła myć konkretnie walona z przodu, bo

> ktoś maskę, zderzak, lampy i błotniki wymienił.

> Ostatnią bym obejrzał. Jako jedyna z tych propozycji ma DSC, czyli ESP, więc nie zaskoczy Cię zimą

> na zakręcie.

Jesli to wersja 2000 czyli przed liftem, to nie powinno tam byc ASC?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ładna

> ale w tej cenie szukałbym A6C6

Za 23kzł A6C6... tak się składa że sam się rozglądam i jak 33kzł wyjdzie to będę zadowolony. W Niemcowni 7-8K Euro za zadbaną i normalnym przebiegiem trzeba dać. Plus sprowadzenie i opłaty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ostatnio na carport poszła za 26 tyś ładna sztuka

Jak w miarę zadbana, nie bita za mocno i nie skręcona to baaardzo tanio. Ja szukam raczej w Niemcowni bo często tu bywam i powiem Ci jedno: Wszystkie w miarę zadbane wozidła i z przyzwoitym przebiegiem sporo droższe niż u nas w PL. Prosty przykład - bardzo zadbana E46 320Ci 2001r przebieg 172kkm kosztuje 4000 Euro i twierdzą że to jest bardzo dobra cena. Fakt że auto IDEAŁ z książką serwisową no ale z przywózką i opłatami wychodzi 20kzł. Kiedyś coś na handel udało mi się kupić (najczęściej za parę złotych zarobku odsprzedawałem handlarzom, lub znajomemu w komisie) a teraz nie jest tak łatwo. Tanio = zmęczony lub walony, no ewentualnie z przebiegiem +350kkm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musiałeś zejść z ceny bo koszta rejestracji przy 2.8 są masakryczne. Inna sprawa że znalezienie ładnej 328 graniczy z cudem i te tanie to przeważnie złom. Jak chcesz się pozbyć to musisz wystawić w cenie złomów. Ale jak Ci się nie spieszy to w końcu znajdzie się odpowiedni kupiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyne newralgiczne miejsca to ranty przednich błotników(nadkole pracuje wewnątrz błotnika,ściera zabezpieczenie) oraz końcówka błotnika tylnego przy zderzaku(ja miałem tam odprysk od zderzaka i pojawiła się po zimie ruda).Reszta jest nawet bardziej niż ok,nie ma porównania do kebabowozu. zlosnik.gif Ja mam polift 2002r. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jedyne newralgiczne miejsca to ranty przednich błotników(nadkole pracuje wewnątrz błotnika,ściera

> zabezpieczenie) oraz końcówka błotnika tylnego przy zderzaku(ja miałem tam odprysk od zderzaka

> i pojawiła się po zimie ruda).Reszta jest nawet bardziej niż ok,nie ma porównania do

> kebabowozu. Ja mam polift 2002r.

Tylny błotnik potwierdzam. Szczególnie w touringu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pytanie dodatkowe do posiadaczy e46. Rdzewieje tak samo jak e36 czy coś poprawili w bmw?

U mnie o dziwo rdzewieje na progach ale tych przy drzwiach co jest plastikowa osłonka z napisem BMW. I jeszcze przedni słupek ale tu widziałem w kilku że bierze wiec chyba jakaś wada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam Panowie

Jestem pierwszy raz na Waszym forum ponieważ przymierzam się do zakupu E46

może moglibyście spojrzeć na ten egzemplarz ? http://allegro.pl/m-pakiet-2-0-w-idealnym-stanie-xenon-parktronik-i5199521475.html

Może rzuci wam się coś w oczy?

Na co zwracać szczególną uwagę przy zakupie takiej?

Z góry dzięki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Witam Panowie

> Jestem pierwszy raz na Waszym forum ponieważ przymierzam się do zakupu E46

> może moglibyście spojrzeć na ten egzemplarz ?

> http://allegro.pl/m-pakiet-2-0-w-idealnym-stanie-xenon-parktronik-i5199521475.html

> Może rzuci wam się coś w oczy?

> Na co zwracać szczególną uwagę przy zakupie takiej?

> Z góry dzięki za odpowiedzi

Obejrzec dokladnie i zrobic diagnostyke komp. Niedawno ogladalem egzemplarz, w ktorym pakiet startowy do tego silnika wyniosl min. 7-8 tys zl.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.