Skocz do zawartości

Zamienniki linek hamulcowych


Mike_wwl

Rekomendowane odpowiedzi

> Używam linex- nie mam zastrzeżeń co do jakości.

Również ,nie wiem skąd te zastrzeżenia względem linexa -sprzedałem tego więcej niż mam włosów na głowie i 0 problemów.Sprzedaje również Cofle,Persea oraz TRW i poza opakowaniem nie widzę różnicy.Jedyne problemy byłby z linkami Fasta w przypadku Ducato.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Również ,nie wiem skąd te zastrzeżenia względem linexa

w przypadku mojej ex. Astry po może dwóch miesiącach od montażu zamarzła jedna z linek i zjadło mi trochę nowych klocków na jednej stronie i tarczy no.gif

kolega z pracy miał w Octavii taki sam przypadek z Linexem,

zamieniłem na Coflego i miałem spokój do końca,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Również ,nie wiem skąd te zastrzeżenia względem linexa -sprzedałem tego więcej niż mam włosów na

> głowie i 0 problemów.Sprzedaje również Cofle,Persea oraz TRW i poza opakowaniem nie widzę

> różnicy.

Jako sprzedawca również mogę się pod tym podpisać,aczkolwiek Linex nie jest pokryta teflonem tylko pleciona idzie w pancerzu co w przypadku dłuższej eksploatacja zacznie przejawiać się zacieraniem linki w pancerzu. ok.gifLinka ww.TRW jest pokryta grubą warstwą teflonu to raz,dwa plecionka idzie w takim jakby cienkim plastikowym peszlu.Jak ma być budżetowo to polecam Linexa lub w przypadku niewielkiej różnicy cenowej Persea. ok.gifJak ma być raz,a dobrze na lata to tylko Ate,później TRW. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Również ,nie wiem skąd te zastrzeżenia względem linexa -sprzedałem tego więcej niż mam włosów na

> głowie i 0 problemów

bo są tanie i jak mi wyzionęły ducha po jednej zimie to kupiłem następne, lepsze a nie szukałem już paragonu i nie namierzałem dostawcy (był zakup online), bo otrzymałbym w najlepszym wypadku tę samą jakość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jako sprzedawca również mogę się pod tym podpisać,aczkolwiek Linex nie jest pokryta teflonem

Z tego co pamiętam mieli kiedyś do PN/FSO/CQN etc wersje specjalne w teflonie.Ale to było lata temu.

tylko

> pleciona idzie w pancerzu co w przypadku dłuższej eksploatacja zacznie przejawiać się

> zacieraniem linki w pancerzu. Linka ww.TRW jest pokryta grubą warstwą teflonu to raz,dwa

> plecionka idzie w takim jakby cienkim plastikowym peszlu.Jak ma być budżetowo to polecam

> Linexa lub w przypadku niewielkiej różnicy cenowej Persea. Jak ma być raz,a dobrze na lata to

> tylko Ate,później TRW.

Na HP z tym ok.gif Linki które polecacie i te których warto unikać hehe.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jako sprzedawca również mogę się pod tym podpisać,aczkolwiek Linex nie jest pokryta teflonem tylko

> pleciona idzie w pancerzu...

Pies tańcował z jakością samej linki czy pancerza... Gumowe "harmonijki" jakie używa Linex w swoich wyrobech pękają już przy macaniu gumy. Poza tym takie elementy gumowe nie są zamocowane i zaciśnięte (jak zazwyczaj bywa w odpowiednich oryginałach), lecz po prostu nasunięte, więc sztywniejąc na mrozie spadają z kołnierzy. Piszę tu głównie o linkach sprzęgła akurat...

Ale są naprawdę dobre polskie firmy z dobrymi gumami, choćby Auto Linka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Używam linex- nie mam zastrzeżeń co do jakości.

Niestety sporo osób ma, jak nie na wymiary to na uszczelnienia, jak harmonijki to się rozlatują, a jak nie harmonijki to jakieś proste gumki i woda w pancerzu.

Do tego skargi na krótkie życie tych linek, często brak pokrycia linki tworzywem, a nawet ostatnio na wykonanie końcówki linki sprzęgła do seja tak że nie dało się jej założyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale są naprawdę dobre polskie firmy z dobrymi gumami, choćby Auto Linka

Ale co Ty porównujesz duża firmę z malutką manufakturą? niewiem.gif Ja też znam pewnego jegomościa co robi linki na zamówienie cud ,miód i orzeszki tyle ,że trzeba przebijać się do niego przez całe miasto ,przywieźć mu wzornik no i cała operacja trwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Również ,nie wiem skąd te zastrzeżenia względem linexa -sprzedałem tego więcej niż mam włosów na

> głowie

Słowo klucz = sprzedałem. Ja sprzedaję, ale od razu montuję. Cofle i Persea są lepszej jakości, mają lepsze wykończenia pancerzy (często metalowe zamiast plastikowych, jak w Linex), lepsze gumowe osłonki i lepsze sprężyny w przypadku linek do hamulców bębnowych. Sprężyny w Linexach po jednej zimie są zardzewiałe, sama linka jakaś taka sztywna, a końcówki wiele razy musiałem szlifować, żeby weszły w fabryczne oczka. Moim zdaniem lepiej dopłacić 5 zł do Cofle i Persea.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Słowo klucz = sprzedałem. Ja sprzedaję, ale od razu montuję. Cofle i Persea są lepszej jakości,

> mają lepsze wykończenia pancerzy (często metalowe zamiast plastikowych, jak w Linex), lepsze

> gumowe osłonki i lepsze sprężyny w przypadku linek do hamulców bębnowych. Sprężyny w Linexach

> po jednej zimie są zardzewiałe, sama linka jakaś taka sztywna, a końcówki wiele razy musiałem

> szlifować, żeby weszły w fabryczne oczka. Moim zdaniem lepiej dopłacić 5 zł do Cofle i Persea.

Ja używam linexa do hamulców w seju- i naprawdę nie wiem w czym jest gorsza od oryginału- trwałość ma nie mniejszą, o ile pamiętam też jest w teflonie ...- z tym, że ja zakładam je osobiście i przelewam olejem przed założeniem (chyba, że komuś przeszkadza plastikowa końcówka tylko dlatego, że jest plastikowa i już).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.