Skocz do zawartości

Co kupić do 15kzł - awd czy rwd?


swienty

Rekomendowane odpowiedzi

Do wydania maksymalnie 15kzł.

Mile widziane 12-13kzł. smile.gif

Wymagania: Trochę szybsze niż panda w gazie. niewiem.gifgrinser006.gif Powiedzmy poniżej 8s 0-100. niewiem.gif

Ilość furtek i nadwozie bez znaczenia. niewiem.gif

Najbardziej pasuje mi A4 B5 kombi z końcówki produkcji. ok.gif

Moje obecne typy:

- A4 B5 2.8 quattro

- Passat 2.8 4motion

- E46 2.8 - da się kupić w tej cenie? 4/5 furtek

Na co jeszcze zwrócić uwagę? niewiem.gif

Obecnie jestem bez auta, i muszę zacząć czegoś szukać. A4 i Passata wybrałem ze względu na silnik i napęd. cool.gif

Od 2 tygodni przeglądam ogłoszenia i nic mi się nie podoba. mad.giffrown.gifblush.gifcrazy.gifconfused.gifshocked.giftongue.gifsick.gifoslabiony.gifbuu.gificon_rolleyes.gifirked.giffurious.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Najbardziej pasuje mi A4 B5 kombi z końcówki produkcji.

> Moje obecne typy:

> - A4 B5 2.8 quattro

Dlaczego 2,8 a nie 1,8T?!

> - Passat 2.8 4motion

Haldex tam przypadkiem nie siedzi?

> A4 i Passata wybrałem ze względu na silnik

> i napęd.

dziwi mnie że wolisz 2,8 zamiast 1,8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do wydania maksymalnie 15kzł.

> Mile widziane 12-13kzł.

> Wymagania: Trochę szybsze niż panda w gazie. Powiedzmy poniżej 8s 0-100.

> Ilość furtek i nadwozie bez znaczenia.

> Najbardziej pasuje mi A4 B5 kombi z końcówki produkcji.

> Moje obecne typy:

> - A4 B5 2.8 quattro

> - Passat 2.8 4motion

> - E46 2.8 - da się kupić w tej cenie? 4/5 furtek

> Na co jeszcze zwrócić uwagę?

> Obecnie jestem bez auta, i muszę zacząć czegoś szukać. A4 i Passata wybrałem ze względu na silnik

> i napęd.

> Od 2 tygodni przeglądam ogłoszenia i nic mi się nie podoba.

audi 90 cabrio

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dokładnie w tym budżecie kupiłem E39 530d touring. Miejsca sporo, choć bez rewelacji, cisza,

> spokój, a jak trzeba to 8s do setki.

W porządku, ale nie chcę diesla. Po prostu nie. grinser006.gif

Wolę benzyniaka, trochę pojeżdżę i jak wszystko będzie ok to zamontuję gaz. ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W porządku, ale nie chcę diesla. Po prostu nie.

> Wolę benzyniaka, trochę pojeżdżę i jak wszystko będzie ok to zamontuję gaz.

Po zakupie auta z quattro mam takie wrażenia:

1. trzyma się jak przyklejony drogi, stąd jeśli nie ma śniegu to zapomnij o lataniu bokiem i jakichś harcach... RWD dałoby więcej frajdy na mokrym, zapewne Q da więcej na śniegu...

2. 1.8T napędza auto dość sprawnie, chociaż efektu z diesela w postaci wgniatania w fotel to jakoś nie uświadczam, a pomimo tego wskazówka prędkościomierza bardzo żwawo idzie do przodu :-) Pewnym minusem rzutującym na osiągi jest masa auta i moc: 1650kg vs fabrycznie 190KM (póki co nie wiem czy wszystkie są czy gdzieś pouciekały). Stąd jak tylko wyprowadzę auto na prostą z różnymi detalami to będzie chip na ~200-220KM i ~300Nm. Wtedy powinno w miarę jechać.

3. na spalanie też musisz być przygotowany, bo jednak taka lokomotywa jak moja swoja zjeźć musi :-D Grunt, że można to bez większych problemów zagazować, a wtedy kosztowo będzie taniej niż diesel spalający 5.5/100km. Przy Q i 1.9TDI spalanie trzeba przyjąć jako 7-8l/100km, czyli sporo drożej wyjdzie niż 1.8T + LPG.

Za 15kPLN kupisz spokojnie B5 1.8T+Q i zostanie na pakiet startowy, n B6 będzie sporo za mało.

PS. 1.8T nie jest wcale prostym silnikiem, niestety. Ma kilka swoich bolączek, niektóre dość kosztowne. Trzeba być na to przygotowanym. Plusem jest, że np. sprzęgło czy dwumas pasuje od 1.9TDI, a więc nie zabijają kosztem, a dwumas ma lżejsze życie niż w TDI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Pewnym minusem rzutującym na osiągi jest masa auta i moc: 1650kg

Mowa o A4 czy A6? hmm.gif

> Za 15kPLN kupisz spokojnie B5 1.8T+Q i zostanie na pakiet startowy, n B6 będzie sporo za mało.

Dlatego ma być B5, ale teraz już nie wiem czy lepsze 2.8 czy 1.8T. spineyes.gif

> PS. 1.8T nie jest wcale prostym silnikiem, niestety. Ma kilka swoich bolączek, niektóre dość

> kosztowne. Trzeba być na to przygotowanym. Plusem jest, że np. sprzęgło czy dwumas pasuje od

> 1.9TDI, a więc nie zabijają kosztem, a dwumas ma lżejsze życie niż w TDI.

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Do wydania maksymalnie 15kzł.

> Mile widziane 12-13kzł.

> Wymagania: Trochę szybsze niż panda w gazie. Powiedzmy poniżej 8s 0-100.

> Ilość furtek i nadwozie bez znaczenia.

Mazda MX5 i BMW Z3

Jak ma być tanie, to niech przynajmniej będzie fajne grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mowa o A4 czy A6?

> Dlatego ma być B5, ale teraz już nie wiem czy lepsze 2.8 czy 1.8T.

Zdecydowanie 1.8T. Było o tym wielokrotnie pisane. W 2,8 jedynie dźwięk silnika przemawia na + za to w 1.8 łatwo podniesiesz moc i jak założysz BOV to masz +100pkt do lansu smile.gif

Bez wahania wziął bym 1.8T

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Z3 jest nie do kupienia w budzecie 13-15 tys. A jesli ktos sprzedaje, to chetnie kupie.

Już to gdzieś pisałem, ale strasznie poszły w cenę. Jak szukałem ze dwa lata temu, to ceny roadster'a zaczynały się od 3k zł, za 6k można było wyrwać przyzwoity egzemplarz; coupe stały od 8k do 15k zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Już to gdzieś pisałem, ale strasznie poszły w cenę. Jak szukałem ze dwa lata temu, to ceny

> roadster'a zaczynały się od 3k zł, za 6k można było wyrwać przyzwoity egzemplarz; coupe stały

> od 8k do 15k zł

Mowisz o zl i cenach w Polsce? Chyba nierealne, aczkolwiek jak interesowalem sie 1-2 lata temu, to ceny byly faktycznie bardziej do przelkniecia.

Teraz 20-30 tys zl krzycza za silnik 4 cylindrowy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kilka furmanek w zyciu mialem, wiekszosc to fwd

mialem 3 rwd

e36 320

e39 528

oraz e46 318 118KM i nawet tym slabeuszem uritowalo wlanczanie sie do ruchu jak popadalo , a jak snieg byl to w ogole wink.gif tyle tylko ze jak juz ruszylo to mozna bylo latwo sie poslizgac. w 528 bylo jeszcze gorzej

przed e46 mialem g....niany naped bo haldex, dolancza sie w zakrecie, mozna se krzywe zrobic itd;) mi krzywdy nie chcial zrobic a za to kiedy chcialem gaz wciskalem auto jechalo bez mielenia kolami czy bylo sucho czy nie.

na codzien, awd, polecam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się dlaczego nie wziąłem wcześniej pod uwagę Audi A3 8L. hmm.gif

Silnik jaki mnie interesuje to wyłącznie 1.8T 180KM. No i teraz pytanie, lepiej szukać z haldexem czy zwykłego fwd? niewiem.gif

Miałem jeszcze niedawno Colta który miał tylko 113KM ale 945kg wagi i wkurzało mnie to że na mokrym ciężko było ruszyć z miejsca. grinser006.gif

W takim A3 quattro chyba nie powinno być z tym problemu. zlosnik.gif

Co polecacie? grinser006.gif

Dobre jest takie bida-quattro, czy lepsza zwykła, przewidywalna ośka? zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeep

tu masz ciekawe auto, 4x4 stały, bardzo dobre osiągi na poziomie celici TS z giełdy, super gang, a i w błocku można się potaplać, i w śniegu bokami latać i w ogóle czad zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeep

> tu masz ciekawe auto, 4x4 stały, bardzo dobre osiągi na poziomie celici TS z giełdy, super gang, a

> i w błocku można się potaplać, i w śniegu bokami latać i w ogóle czad

Tylko, że - nawet w wersji europejskiej (ze sztywniejszym zawieszeniem) - na autostradzie względnie przyjemnie podróżuje się z prędkościami do 120km/h a każdy szybszy łuk na drodze ekspresowej pokonujesz z duszą na ramieniu grinser006.gif

A tutaj mamy wersję amerykańską z podniesionym zawieszeniem zlosnik.gif

To jest trochę paradoks Jeep'a - masz pierdylion koni i niutonometrów które z prędkością mają coś wspólnego jedynie podczas wyciągania Ferrari z błota. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.