Skocz do zawartości

wielkość felg a spalanie


kris1983

Rekomendowane odpowiedzi

witam

kupiłem sobie bmw na 18 calowych felgach.Ładnie to wyglada ale szczerze mówiąc nie przywiozuje do wygladu jakiejs uwagi a napewno nie powoduja tego wielkie koła. SIedza tam opony 225 przód i 235 z tyłu.

Zastanawia mnie to czy jak kupię jakies seryjne felgi np 16 i opony 205 odczuje znaczaco spadek spalania? teraz to bardzo spokojna trasa 7,5l. Dzieki z gory za jakies opinie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> witam

> kupiłem sobie bmw na 18 calowych felgach.Ładnie to wyglada ale szczerze mówiąc nie przywiozuje do

> wygladu jakiejs uwagi a napewno nie powoduja tego wielkie koła. SIedza tam opony 225 przód i

> 235 z tyłu.

> Zastanawia mnie to czy jak kupię jakies seryjne felgi np 16 i opony 205 odczuje znaczaco spadek

> spalania? teraz to bardzo spokojna trasa 7,5l. Dzieki z gory za jakies opinie

Odczujesz... Ja na 20stkach i 255 mam na autostradzie 2litry w gore wzgledem 17 i 225. W mniejszym aucie 245 18 mialem okolo litra wiecej niz 205 16

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie w mondeo zmiana z 225/50r17 na 205/55r16 spowodowała spadek spalania z 8,5 do 7,5 l/100km, przy zauważalnej poprawie dynamiki i komfortu a pogorszeniu prowadzenia 270751858-jezyk.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Coś ci sie pomerdało. Roznica dystansu wynosi 0,2 % czyli pomijalnie mało.

Kolega wyżej ma racje, rożnica to blisko 4% wink.gif I nie brałem tego pod uwage a to by sie przełożyło na zmniejszenie róznicy w spalaniu o 0,2-0,3 l/100km. Zreszta różnica w spalaniu byla dużo wieksza gdy jezdziłem po miescie ale w trasie już malała znacznie. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odczujesz zarówno zmianę felgi na węższą (mniejsze opory toczenia), jak i na mniejszą (mniejszy moment bezwładności).

Zmiana będzie odczuwalna zarówno przy dystrybutorze, jak i przy przyspieszeniu i nie będzie to zmiana mała.

Generalnie dziwią mnie tendencje do czynienia z kół samochodowych kół od tramwaju, gdzie im mniej opony, tym lepiej.

No chyba że ktoś każdy zakręt pokonuje na granicy przyczepności - wtedy ma to sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja z zimowych 215/50/17 wszedlem na letnie 225/45/18 wiec 1 cm szerzej spalanie ciezko policzyc bo nigdy nie masz idealnych warunkow, ale jesli nawet bedzie to 0,3l/100 to dla estetyki i proporcji moge to zniesc:)

Co do pogorszenia osiagow to ciezko mi sie odniesc bo jak depczesz tak jedziesz smile.gif

A BMW E39 na 16" to troche jak chodzenie w za malych butach, mozna ale jak to wyglada?

A jakie opony masz homologowane do tego auta?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja miałem w e39

na lato:

235 w 18kach

na zimę:

225 w 16kach

i teraz tak patrzę na motostat to...

Quote:

opony letnie 16.61 l/100km 2 690.61 l na 16 201.7 km

opony zimowe 14.69 l/100km 2 200.85 l na 14 980.0 km


Silnik 2,8 lpg. Ale w sumie wierzyć mi się nie chce, żeby taka mała różnica dawała 2 litry.... bardziej chyba widać, że sezon ma tu znaczenie hehe.gifzlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem w bmw ok. 1l - w zimie tyle palił mniej i wyraźnie lepiej się zbierał.

Peugeot w swoich folderach pokazywał różnice w spalaniu i przyspieszeniu tego samego modelu z tym samym silnikiem na różnych felgach. Porównanie mocno zniechęcało do zakupu kół tramwajowych obleczonych gumką recepturką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale w sumie wierzyć mi się nie chce, żeby taka mała różnica dawała 2 litry....

Weź pod uwagę, że liczy się też rozkład masy na feldze. Na 18" masz masę bardziej oddaloną od środka i - w związku z tym - dużo większy moment bezwładności. A trzeba toto jakoś jednak rozpędzić. Sama masa 18 też jest większa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> ja miałem w e39

> na lato:

> 235 w 18kach

> na zimę:

> 225 w 16kach

> i teraz tak patrzę na motostat to...

> Quote:

> opony letnie 16.61 l/100km 2 690.61 l na 16 201.7 km

> opony zimowe 14.69 l/100km 2 200.85 l na 14 980.0 km

> Silnik 2,8 lpg. Ale w sumie wierzyć mi się nie chce, żeby taka mała różnica dawała 2 litry....

> bardziej chyba widać, że sezon ma tu znaczenie

W lecie depczesz swobodniej, i pewnie srednia wieksza.

Ale faktem jest ze jakby z 18 na 16" wejsc to odczuwalne lepsze "zbieranie" jest jakby lzej toto sie toczy nieco.

No ale, kazdego cieszy co innego, jeden wlozy ladne kolo dla proporcji inny choinki na lusterko:) a jedno i drugie to jakis koszt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.