Skocz do zawartości

Turbosprężarka z VNT - czyszczenie


gajoss

Rekomendowane odpowiedzi

> Przeprogramowanie wsadu sterownika to chwila moment. Wgranie nowego programu to kilkanascie minut.

> Zmian w programie dokonal zaufany czlowiek i bankowo jest to zrobione w pelni profesjonalnie.

> Po przeprogramowaniu nie bylo zadnych bledow.

Masz może informacje jakim sprzętem i jak to robił ? Może jakiś namiar na gościa, chętnie się wybiorę i podpytam smile.gif

> Co do testu przelewowego, robilem go przed wymiana podkladek wtryskiwaczy i na 4 wtrysku troche

> wiecej paliwa szlo w przelew. Pierwsze 3 wtryski praktycznie identyczna ilosc puszczaly w

> przelew. Bede musial wykonac teraz pomiar po wymianie tych podkladek, bo byc moze cos sie

> zmienilo, gdyz podkladka na 4 wtryskiwaczu puszczala ii byl zalakowany.

Podkładki nie mają nic do testu przelewowego. To jak leje wtryskiwacz to jego sprawność + ciśnienie z szyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Masz może informacje jakim sprzętem i jak to robił ? Może jakiś namiar na gościa, chętnie się

> wybiorę i podpytam

Oprogramowanie z ECU zgrywałem i wgrywałem sam. Oprogramowanie zostało zmodyfikowane przez zibisoft.pl

> Podkładki nie mają nic do testu przelewowego. To jak leje wtryskiwacz to jego sprawność + ciśnienie

> z szyny.

W sumie racja. Trzeba więc będzie zrobić test przelewowy jeszcze raz i udokumentować to. smile.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Oprogramowanie z ECU zgrywałem i wgrywałem sam. Oprogramowanie zostało zmodyfikowane przez

> zibisoft.pl

Jutro się z tym zapoznam ( wieczorem ) ale z ciekawości wlazłem sobie na podstronę " Ukończone dzieła" ( pociachałem nie istotne ) . grinser006.gif

I widzę:

" BMW E36 M50B25 Turbo - Jendrek - PirsPerformance

Dokonane przez nas modyfikacje:

montaż i strojenie Ecumaster EMUdoładowanie 1,4bara.

Zainstalowany Ecumaster EMU steruje:

Fiat Uno 1,4 Turbo Kwiatek - 182KM i 227Nm

Dokonane modyfikacje:

komputer Ecumaster DET3 w trybie FIT "

Dla mnie to nie wygląda na modyfikacje sterownika silnika.

> W sumie racja. Trzeba więc będzie zrobić test przelewowy jeszcze raz i udokumentować to.

Jak będziesz miał cały czas problem z nagarem, nic nie zastąpi wyjęcia wtryskiwaczy i diagnozy na stole.

ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Dla mnie to nie wygląda na modyfikacje sterownika silnika.

Wejdz sobie na FB jesli posiadasz, tam sa wykresy aut z turbodieslami po modyfikacjach. Z reszta, troche bez sensu byloby w projektach zamieszczas liste aut w ktorych wycieto programowo EGR, bo zapewnie lista bylaby ogromna.

Mam wrazenie jakbys nie chcial uwierzyc, ze taka modyfikacja dziala i ktos kto jej dokonal zna sie na rzeczy.

> Jak będziesz miał cały czas problem z nagarem, nic nie zastąpi wyjęcia wtryskiwaczy i diagnozy na

> stole.

Jesli problem dalej bedzie sie nasilal, to turbosprezarka laduje na stole i bedzie znowu rozebrana do ostatniej srubki. Jesli bedzie mnostwo nagaru, wtedy na bank wtryski ida do sprawdzenia i ewentualnie regeneracji. Chyba ze po drodze znajde jakas inna przyczyne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie coś takiego wpadło mi do głowy, dlatego jak będę miał wolny czas poszukam sobie wartości

> sygnałów z EGR aby zmontować coś, co w zależności od wymaganego obciążenia - odpowiadało tak

> jak sterownik chce.

to nie wystarczy bo wtedy nie bedzie sie zgadzal sygnal z przeplywomierza - bedzie za malo lub za duzo powietrza, w zaleznosci od wysterowanego polozenia EGR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Wejdz sobie na FB jesli posiadasz, tam sa wykresy aut z turbodieslami po modyfikacjach. Z reszta,

> troche bez sensu byloby w projektach zamieszczas liste aut w ktorych wycieto programowo EGR,

> bo zapewnie lista bylaby ogromna.

> Mam wrazenie jakbys nie chcial uwierzyc, ze taka modyfikacja dziala i ktos kto jej dokonal zna sie

> na rzeczy.

Nie o to chodzi, chodzi o to że się naoglądałem tyle druciarstwa że z duuuuużą dozą nieufności podchodzę do wszystkiego co obiecuje modyfikacje oprogramowania sterownika ok.gif

Z resztą na "modach" się nie znam, zajmuję się zwykłym serwisem i powiedzmy... przywracaniem do stanów fabrycznych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> EGR dodaje spaliny za przepływką... nie wiem czy sterownik dodaje sobie hipotetycznie ilość z EGR

tak, sterownik uwzglednia dodatkowy ladunek powietrza z EGRa. Jak go zaslepisz i zrobisz emulacje to dane z przeplywomierza beda niespojne - moze to (ale nie musi) powodowac to ze sterownik zglupieje.

proba na dwoch moich autach:

- 2.0 HDi 136PS ze sterownikiem siemensa po zaslepieniu EGR silnik dziala normalnie, nie ma zadnego bledu ale na podgladzie parametrow wartosc zmierzona przeplywu powietrza jest wieksza od zadanej

- 2.2 HDI 170 PS ze sterownikiem Boscha po zaslepieniu EGRa od razu wykrywa blad i przelacza sie w tryb awaryjny - nie zgadzaja sie przeplywy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> tak, sterownik uwzglednia dodatkowy ladunek powietrza z EGRa. Jak go zaslepisz i zrobisz emulacje

> to dane z przeplywomierza beda niespojne - moze to (ale nie musi) powodowac to ze sterownik

> zglupieje.

> proba na dwoch moich autach:

> - 2.0 HDi 136PS ze sterownikiem siemensa po zaslepieniu EGR silnik dziala normalnie, nie ma zadnego

> bledu ale na podgladzie parametrow wartosc zmierzona przeplywu powietrza jest wieksza od

> zadanej

> - 2.2 HDI 170 PS ze sterownikiem Boscha po zaslepieniu EGRa od razu wykrywa blad i przelacza sie w

> tryb awaryjny - nie zgadzaja sie przeplywy.

Hmmm, nie zgadza mu się realne ciśnienie w kolektorze dolotowym z wymaganym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Hmmm, nie zgadza mu się realne ciśnienie w kolektorze dolotowym z wymaganym ?

napisał przepływy a nie ciśnienia.

chodzi o to że jak egr się otwiera to zmniejsza się ilość powietrza przepływającego przez przepływomierz.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> napisał przepływy a nie ciśnienia.

> chodzi o to że jak egr się otwiera to zmniejsza się ilość powietrza przepływającego przez

> przepływomierz.

> pozdr

Właśnie o to mi chodzi. Skoro dane do sterownika są na podstawie przepływki - nie powinno być błędu. IMHO

Skoro jest błąd - być może wyniki ciśnienia wymaganego z uzyskanym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Właśnie o to mi chodzi. Skoro dane do sterownika są na podstawie przepływki - nie powinno być

> błędu. IMHO

> Skoro jest błąd - być może wyniki ciśnienia wymaganego z uzyskanym ?

zostaw to ciśnienie w spokoju. Ono nie ma tutaj nic do tego

komp wie że zamkniętym egrem przy 1000 obr/min pobierze np 20g powietrza na jednostkę czasu

producent założył że egr powinien być na tyle otwarty by przepływało 15g

a jeśli będzie przepływać dalej 20 to wywala błąd.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> zostaw to ciśnienie w spokoju. Ono nie ma tutaj nic do tego

> komp wie że zamkniętym egrem przy 1000 obr/min pobierze np 20g powietrza na jednostkę czasu

> producent założył że egr powinien być na tyle otwarty by przepływało 15g

> a jeśli będzie przepływać dalej 20 to wywala błąd.

> pozdr

Chodzi o to że komp przystosowuje dawkę paliwa do ilości powietrza.

Ilość powietrza zna z przepływki.

Ale skoro za przepływką dostaje z EGR dodatkowe powietrze - musi je jakoś zmierzyć aby dostosować dawkę.

Dlatego pytam o ciśnienie, w kolektorze potrafi mierzyć ciśnienie.

Skąd wie ile powietrza daje EGR skoro jego otwarcie jest wartością procentową dla sterownika ?

Gdyby wartości były stałe, że np. 20% otwarcia do np. 10 g powietrza - było by ok. Jednak w dieslu z powodu nagarów i osadów wartość ta się zmienia - więc ilości muszą być mierzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Chodzi o to że komp przystosowuje dawkę paliwa do ilości powietrza.

> Ilość powietrza zna z przepływki.

> Ale skoro za przepływką dostaje z EGR dodatkowe powietrze - musi je jakoś zmierzyć aby dostosować

> dawkę.

no właśnie na tyle otwiera egr by przepływ powietrza spadł o określoną wartość.

W zasadzie gdyby nie egr to przepływka w zasadzie nie była by potrzebna w ogóle w dieslach.

> Dlatego pytam o ciśnienie, w kolektorze potrafi mierzyć ciśnienie.

tylko że w sporej części samochodów czujniki ciśnienia są np w intercoolerach wiec nijak się to ma do ilosci powietrza pobieranego przez silnik.

> Skąd wie ile powietrza daje EGR skoro jego otwarcie jest wartością procentową dla sterownika ?

> Gdyby wartości były stałe, że np. 20% otwarcia do np. 10 g powietrza - było by ok. Jednak w dieslu

> z powodu nagarów i osadów wartość ta się zmienia - więc ilości muszą być mierzone.

no i są za pomocą przepływki - to co napisałem wyżej.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no właśnie na tyle otwiera egr by przepływ powietrza spadł o określoną wartość.

> W zasadzie gdyby nie egr to przepływka w zasadzie nie była by potrzebna w ogóle w dieslach.

> tylko że w sporej części samochodów czujniki ciśnienia są np w intercoolerach wiec nijak się to ma

> do ilosci powietrza pobieranego przez silnik.

> no i są za pomocą przepływki - to co napisałem wyżej.

> pozdr

do tego dochodzi autoadaptacja - sterownik dazy do skompensowania zuzycia turbiny, zapchania EGRa itp tak zeby zgadzaly sie przeplywy powietrza. robi to poprzez mniejsze lub wieksze otwieranie EGRa. jesli go zatykasz, po prostu po pewnym czasie brakuje mu zakresu i stwierdza blad.

co do samej dawki paliwa to tak jak piszesz jest jeszcze czujnik cisnienia w kolektorze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.