Skocz do zawartości

Mini cooper vs swift


simek18

Rekomendowane odpowiedzi

Co lepsze pod wzgledem technicznym, cooper z ok 2008r czy swift ok 2012r? Silniki jedynie benzynowe. Pomijamy chwilowo to, że cooper starszy, bo jak wiadomo nowszy może być w gorszym stanie technicznym niż ten starszy samochód, chodzi bardziej o typowe bolączki. Auto dla kobity wokół komina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Co lepsze pod wzgledem technicznym, cooper z ok 2008r czy swift ok 2012r? Silniki jedynie

> benzynowe. Pomijamy chwilowo to, że cooper starszy, bo jak wiadomo nowszy może być w gorszym

> stanie technicznym niż ten starszy samochód, chodzi bardziej o typowe bolączki. Auto dla

> kobity wokół komina.

Brałbym Coopera. Swift nie jedzie jak go nie kręcisz do końca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Mini jeździ nieporównywalnie lepiej, ale w tym przypadku Mini jest bez sensu - SWIFT jest dużo

> młodszy i to bardzo trwały samochód. Mini stare, a na dokładkę serwis i części do niego są

> drogie.

szczególnie trwala w suzuki jest blacha zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samochód dla matki, problem w tym, że bardziej podoba jej się cooper a swift to taki jakiś niezrozumiały głos rozsądku zlosnik.gif Tylko czy bać się awarii, jeśli ostatnim samochodem, corsą B przez 14 lat zrobiła 90tys, km? zlosnik.gif Ja brałbym coopera, tylko, że ja kupuję a później ew się martwię zlosnik.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Kiedyś już pisałem cooper nie nadaje się do jazdy

> Jest bardzo twardy . ( to jest jego największa bolączka )

+1

porównaj jeszcze ceny części obu i weź pod uwagę, że pewnie w starszym wszybciej cos Ci się wysypie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżdzę takim swiftem 2 lata (kupiony nowy) i jest to świetne auto.

Mało pali, dla dwóch osób wygodny, silnik ładnie się kręci ale demonem szybkości nie jest.

Auto technicznie proste a przez to niezawodne, wyposażenie w średniaku wystacza (kontrola trakcji, 7 poduszek, klima, centralny i elektryczne szyby). Auto dość ciężkie jak na taki mały silnik i gabaryty, ale prowadzi się dobrze. Wady to mały bagażnik i mało miejsca na tylnej kanapie, a największą wadą jest dość wcześnie kończąca się przednia szyba co dla wysokich osób na początku bardzo przeszkadza na skrzyżowaniach gdzie nie ma dolnych sygnalizatorów i zbyt blisko się podjedzie.

Jak chcesz to mogę na Twoje pytania odpowiedzieć na pw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Gdzie? Poka foty.

Rdzewieje tam, gdzie każde Suzuki i tak samo jak każde Suzuki - w zasadzie nierdzewiejące Suzuki to oksymoron (oczywiście poza tymi autokącikowymi, bo na AK wszyscy mają cudowne i wyjątkowe egzemplarze, w których nie występują standardowe nawet mankamenty grinser006.gif).

Fotka z wczoraj zrobiona przeze mnie przy okazji zmainy kół - kolory są dziwne, bo zdjęcie robione komórką i doświetlane wbudowaną diodą, nie miałem pod ręką aparatu. Samochód to Suzuki SX4 "classic" 2013 w kolorze Galactic Grey, kolega upierał się, że jego Suzuki na pewno nie jest zardzewiałe, wystarczyło skrobnąć śrubokrętem po zgrzewie przy tylnych kołach i voila:

5edfac3152225350.jpg

Bez skrobania był tylko lekki żółtawy nalot - w przypadku ciemnego lakieru jest to trudniejsze do zauważenia, aczkolwiek w 2-3 letnim Suzuki (kaźdym) tego rodzaju kwiatki to standard. Widziałem już nawet rdzewiejącego S-crossa (w ASO) i jestem w 100% pewien, że nowa Vitara będzie rdzewieć tak samo - z marek dostępnych w PL są to auta najgorzej zabezpieczone przed korozją sick.gif i producent w tym względzie jest niestety dość konsekwentny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.