Skocz do zawartości

Dzień w garażu....czyli dodatkowe światła LED


Rekomendowane odpowiedzi

Czyli grzebanie w nowej zabawce czas zacząć panic.gif

Miało być tylko światło stopu, ale dzięki koledze johny , który na SV podrzucił pomoc naukową... grinser006.gif

288390603-kufer.jpg

udało się zrealizować plan stopowo-postojowy

20150509_175519.jpg

20150509_175522.jpg

kufer%20po%20ciemno.jpg

Do podłączenia kufra z podstawą użyłem złącza mikrofonowego.

Kątowa wtyczka z zatrzaskiem w podstawie i gniazdo w kufrze.

Zależało mi na najbardziej płaskim rozwiązaniem we wnętrzu kufra.

Niestety dziura w podstawie musi być znacznie większa od wtyczki aby pomieścić kołnierz gniazda zamontowanego na kufrze.

Tak to mniej więcej wygląda

Wtyczka w podstawie

20150509_160237.jpg

20150509_160259.jpg

Gniazdo w kufrze ( to jego kołnierz wymusił większy otwór w podstawie )

20150509_160311.jpg

przewody w środku klejem potraktowane

20150509_171310.jpg

gniazdo od wewnątrz

20150509_160322.jpg

finalnie wszystko zmieściło się pod nakrętką

20150509_171236.jpg

no i jeszcze dowód, że to działa grinser006.gifgrinser006.gif

przy okazji oryginalne sreberka pod kloszami zastąpiła folia odblaskowa

odblask.jpg

Co tam jeszcze macie domontowane do motongów?

Ja jeszcze planuje wyświetlacz biegów sprytny wybrać i założyć. spy.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Poczytaj o MGI mam od dawna (byłem beta testerem) i polecam.

Który model polecasz? opłaca się dokładać za dodatkowe funkcje?

Kiedyś była dla sztormiaków zniżka, dobrze pamiętam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam najwyższy model i polecam, tyle że ja mam jeszcze z przed oficjalnej sprzedaży. Z tego co pamiętam to jakaś zniżka była chyba na zlocie bo byli jednym ze sponsorów.

Ogólnie fajny wynalazek, Ja wykorzystuję przypomnienia o smarowaniu łańcucha, przeglądach, wymianach oleju itp. Przydatny jest również woltomierz i termometr.

Ogólnie cena nie jest dużo wyższa od zwykłego wyświetlacza a funkcjonalność powala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli grzebanie w nowej zabawce czas zacząć

> Miało być tylko światło stopu, ale

> udało się zrealizować plan stopowo-postojowy

Fajnie, ale zdajesz sobie sprawę z tego, że upierdliwy służbista pozbawi Cię DR, zanim zdążysz zdjąć kask? grinser006.gifpolicial.gifbusted.gif

> Co tam jeszcze macie domontowane do motongów?

24 nielegalne dodatkowe punkty świetlne, bez homologacji + dodatkowy STOP (na bazie lampy z UNO/CC/SC) grinser006.gifhehe.gif

> Ja jeszcze planuje wyświetlacz biegów sprytny wybrać i założyć.

Takie rzeczy (jak i wspominany tu przez kogoś woltomierz) to ja mam w standardzie... grinser006.gifbiglaugh.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> A powiedz mi jeszcze kolego skad te ledy zes wzial bo mam chyba dokladnie ten sam kufer

> No i o t folie chcialem spytac na te sreberka

Paski led zostały po jakimś remoncie, a folia czerwona Oracle odblaskowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Fajnie, ale zdajesz sobie sprawę z tego, że upierdliwy służbista pozbawi Cię DR, zanim zdążysz

> zdjąć kask?

Wiem, ale to znowu nie aż takie LasVegas, a i wtyczkę wypiac to 3 sekundy.

Liczę na pouczenie biglaugh.gif

> 24 nielegalne dodatkowe punkty świetlne, bez homologacji + dodatkowy STOP (na bazie lampy z

> UNO/CC/SC)

> Takie rzeczy (jak i wspominany tu przez kogoś woltomierz) to ja mam w standardzie...

Jak zmywarkę, pralkę, radio i szafę gdańską 270635636-JUMP2.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jak zmywarkę, pralkę, radio i szafę gdańską

Zmywarki i pralki nie zauważyłem, radio - owszem, jest, nawet z odtwarzaczem kaset grinser006.gif (jako, że to przeżytek, to finalnie będzie transmiter FM + pendrak).

A jeśli za szafę gdańską uznać kufry, to tak: jest sto kilkanaście litrów pojemności bagażowej. grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Liczę na pouczenie

Bardzo możliwe. Ja domontowałem sobie światło led do jazdy dziennej z przodu do skuterka. Ten led świeci lepiej niż moje żarówki na wolnych obrotach ale nie jest jakiś oczorażący. Na mieście mijałem się na skrzyżowaniu z policjantami na moto, i oczywiście zawrócili aby udać się za mną w pościg. Zatrzymali mnie, i wyjaśnili że skuter 50c nie jest pojazdem silnikowy i nie wolno mi używać takich ledów. A dokładnie policjant powiedział "i żebym Cię tu więcej nie widział z tymi światłami". Oddał dowód rejestracyjny i odjechali smile.gif

288398464-DSC_0143%28Kopiowanie%29.jpg

post-41722-14352530405162_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Czyli grzebanie w nowej zabawce czas zacząć

> Miało być tylko światło stopu, ale dzięki koledze johny , który na SV podrzucił pomoc naukową...

> udało się zrealizować plan stopowo-postojowy

>...

jesteś pewien że to jest ten schemat? Używasz innych diod do stopu a innych do postojowego?

Moim zdaniem to powinno wyglądać tak:

288414473-288390603-kufer2.jpg

post-42471-14352530613863_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jesteś pewien że to jest ten schemat? Używasz innych diod do stopu a innych do postojowego?

Schemat jest OK, narysowane na nim diody mają charakter "zaporowy" i na pewno nie są to diody LED - te są domyślnie po prawej stronie schematu grinser006.gif

Dioda z oporem 300 omów podaje plus ze świateł pozycyjnych na diody i jednocześnie zapobiega przedostaniu się plusa STOP-u w stronę zasilania pozycyjnych.

Analogicznie dioda dolna przepuszcza plus STOP-u z pełną mocą do LED-ów, a nie przepuszcza zasilania pozycyjnych na STOP-y.

Natomiast w obu odmianach schematu brakuje kropki na połączeniu za diodami grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.