Skocz do zawartości

Badanie techniczne, brak miejsca w DR a przerejestrowanie


Herbatnik

Rekomendowane odpowiedzi

Szybkie pytanie.

Za kilka dończy się badanie techniczne a w dowodzie nie ma miejsca na kolejną pieczątkę. Jeżeli się nie mylę na stacji diagnostycznej w takim wypadku wystawią mi świstek o badaniu i nie wbiją do dowodu.

Autko i tak za kilka dni będę przerejestrowywał. Czy przy rejestracji auta taki świstek wystarczy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Tylko pamiętaj ze jest ważny 30 dni. Później znowu przegląd.

W ub roku mialem kolizję. Nie mialem pieczątki w dr tylko papier o przeprowadzonym badaniu technicznym bo nie bylo miejsca w dr. Policja uwzglednila ten papier... więc o co chodzi z tymi 30 dniami. Ubezpieczyciel tez się nie czepiał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> W ub roku mialem kolizję. Nie mialem pieczątki w dr tylko papier o przeprowadzonym badaniu

> technicznym bo nie bylo miejsca w dr. Policja uwzglednila ten papier... więc o co chodzi z

> tymi 30 dniami. Ubezpieczyciel tez się nie czepiał.

Że papierek z przeglądem który zanosisz do WK jest ważny tylko 30 dni od dnia wystawienia. Jak nie zdążysz to trzeba robić od nowa przegląd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Że papierek z przeglądem który zanosisz do WK jest ważny tylko 30 dni od dnia wystawienia. Jak nie

> zdążysz to trzeba robić od nowa przegląd.

Porąbany ustrój; badanie mam na rok ale dla WK jest ważny tylko 30 dni.

Dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Że papierek z przeglądem który zanosisz do WK jest ważny tylko 30 dni od dnia wystawienia. Jak nie

> zdążysz to trzeba robić od nowa przegląd.

Nie prawda, badanie jest ważne rok i nawet jak będzie po tych 30 dniach to przerejestrują bez problemu. Czepia się tylko policja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Porąbany ustrój; badanie mam na rok ale dla WK jest ważny tylko 30 dni.

> Dzieki

nie słuchaj ( a raczej nie czytaj ) Go bo nie ma racji , badanie masz ważne normalnie , tyle że podczas kontroli Policji jak nie wbijesz to mogą fikać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżdżę na takim świstku od października ,co prawda nie miałem jeszcze kontroli drogowej ,ale na owym zaświadczeniu w uwagach nic niema o terminie jego ważności , 100-wa zapłacona, papier jest o przebytym przeglądzie, więc o co chodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nono.gif Zaświadczenie jest ważne 30 dni, ale przegląd jest na rok, najwyżej jak się spóźnisz to koszt wydrukowania nowego zaświadczenia to chyba 11 zł, i mogą Cię od okienka wygonić co najwyżej, lub misie się pluć ale ważność przeglądu jest zachowana I ubezpieczycielowi to nie przeszkadza. Tak samo jak zgubisz dowód to nie robisz badania tylko jedziesz po to zaświadczenie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> jeżdżę na takim świstku od października ,co prawda nie miałem jeszcze kontroli drogowej ,ale na

> owym zaświadczeniu w uwagach nic niema o terminie jego ważności , 100-wa zapłacona, papier

> jest o przebytym przeglądzie, więc o co chodzi

o to że masz stosowne pouczenie drobnym druczkiem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> o to że masz stosowne pouczenie drobnym druczkiem

Mam takie zaświadczenie drugi rok z rzędu. Nie ma na nim nic drobny drukiem. Ot poporstu wystawioe że pojazd w dniu tym i tym przeszedł badanie techniczne,data nastepnego badania itp. Pan wystawiający powiedział że czasem bywa że w WK jęczą że ma być własnie nie starsze niż 30 dni jak się zmienia dowód , powiedział żeby wtedy podjechać to wystawi mi drugie ale jakoś nie mam kiedy jechać do urzędu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Zaświadczenie jest ważne 30 dni, ale przegląd jest na rok,

Głupoty gadasz. no.gif

Zaświadczenie nie ma terminu ważności. To jest tylko świstek papieru potwierdzający, że odbyłeś przegląd techniczny i że diagnosta dopuścił auto do dalszej eksploatacji po drogach publicznych.

Przegląd jest maksymalnie na rok. Diagności dają zazwyczaj na równy rok, ale jak diagnosta będzie w złym humorze, to może dać równie dobrze na pół roku albo krócej. zlosnik.gif

Termin 30 dniowy wynika z pouczenia, które znajduje się w dowodzie rejestracyjnym i brzmi: Właściciel pojazdu jest zobowiązany zgłosić w ciągu 30 dni organowi, który wydał dowód rejestracyjny, wszelkie zmiany danych zawartych w dowodzie rejestracyjnym. Wszelkie zmiany, czyli również przedłużenie ważności terminu badań okresowych. Ale jak to w Polsce bywa jak nie zgłosisz, to jajek Ci przecież nie urwą. zlosnik.gif Ale chodzenie po urzędach mogą zafundować. wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Głupoty gadasz.

> Zaświadczenie nie ma terminu ważności. To jest tylko świstek papieru potwierdzający, że odbyłeś

> przegląd techniczny i że diagnosta dopuścił auto do dalszej eksploatacji po drogach

> publicznych.

> Przegląd jest maksymalnie na rok. Diagności dają zazwyczaj na równy rok, ale jak diagnosta będzie w

> złym humorze, to może dać równie dobrze na pół roku albo krócej.

> Termin 30 dniowy wynika z pouczenia, które znajduje się w dowodzie rejestracyjnym i brzmi:

> Właściciel pojazdu jest zobowiązany zgłosić w ciągu 30 dni organowi, który wydał dowód

> rejestracyjny, wszelkie zmiany danych zawartych w dowodzie rejestracyjnym. Wszelkie zmiany,

> czyli również przedłużenie ważności terminu badań okresowych. Ale jak to w Polsce bywa jak nie

> zgłosisz, to jajek Ci przecież nie urwą. Ale chodzenie po urzędach mogą zafundować.

Realnie - w najgorszym przypadku zatrzymają DR, który i tak trzeba wymienić wink.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Głupoty gadasz

> Przegląd jest maksymalnie na rok. Diagności dają zazwyczaj na równy rok, ale jak diagnosta będzie w

> złym humorze, to może dać równie dobrze na pół roku albo krócej.

> Termin 30 dniowy wynika z pouczenia, które znajduje się w dowodzie rejestracyjnym i brzmi:

> Właściciel pojazdu jest zobowiązany zgłosić w ciągu 30 dni organowi, który wydał dowód

> rejestracyjny, wszelkie zmiany danych zawartych w dowodzie rejestracyjnym. Wszelkie zmiany,

> czyli również przedłużenie ważności terminu badań okresowych. Ale jak to w Polsce bywa jak nie

> zgłosisz, to jajek Ci przecież nie urwą. Ale chodzenie po urzędach mogą zafundować.

spineyes.gifspineyes.gif :

czemu takie głupoty wypisujesz ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> DR za pokwitowaniem? Jest papier z SKP, jest pokwitowanie za DR - można jeździć...

no nie do końca wink.gif

jak Policjant się zorientuje żeś lepszy cwaniak to napisze " na dojazd do miejsca garażowania " a drugi następnego dnia ( jak pech bedzie chciał ) scholuje autko grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a może tak do PORD zajrzycie?

Art. 38

Kierujący pojazdem jest obowiązany mieć przy sobie i okazywać na żądanie uprawnionego organu wymagane dla danego rodzaju pojazdu lub kierującego:

2) dokument stwierdzający dopuszczenie pojazdu do ruchu

Art. 71.

1. Dokumentem stwierdzającym dopuszczenie do ruchu pojazdu samochodowego, ciągnika rolniczego, pojazdu wolnobieżnego wchodzącego w skład kolejki turystycznej, motoroweru lub przyczepy jest dowód rejestracyjny albo pozwolenie czasowe.

no więc policial.gif powinna w pierwszej kolejności przestrzegać PORD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no nie do końca

> jak Policjant się zorientuje żeś lepszy cwaniak to napisze " na dojazd do miejsca garażowania " a

> drugi następnego dnia ( jak pech bedzie chciał ) scholuje autko

no chyba policjant nie może podważać decyzji swojego kolegi zlosnik.gif, ja dopiero za x lat dojadę do miejsca garażowania grinser006.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> no chyba policjant nie może podważać decyzji swojego kolegi , ja dopiero za x lat dojadę do miejsca

> garażowania

na pokwitowaniu jest data ważności

ew. może jej nie być wtedy jest zakaz jazdy

poruszanie sie pojazdem z takim pokwitowaniem = 94par2 KW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Głupoty gadasz.

Jak zgubiłem dowód to płaciłem ok 10~12 Pln za zaświadczenie o przebytym dwa miesiące wcześniej przeglądzie, i ważne było ono przez 30 dni, jak się kończył dowód to na zaświadczeniu też było o 30 dniowej ważności kwitu i rok o samym przeglądzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> nie rozpowszechniaj nieprawdziwych informacji

Ale On prawdę pisze, świstek/zaświadczenie jest ważne według prawa 30 dni mimo iż przegląd jest ważny na rok spineyes.gif

I teraz tak naprawdę zależy od Pani w okienku czy uzna czy wyśle po nowy kwit no.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Ale On prawdę pisze, świstek/zaświadczenie jest ważne według prawa 30 dni mimo iż przegląd jest

> ważny na rok

> I teraz tak naprawdę zależy od Pani w okienku czy uzna czy wyśle po nowy kwit

napisał

" > Tylko pamiętaj ze jest ważny 30 dni. Później znowu przegląd. "

więc podał nieprawdziwą informację , pisze nieprawdę

a co do ważności zaświadczenia , u nas w WK przechodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> napisał

> "

> więc podał nieprawdziwą informację , pisze nieprawdę

> a co do ważności zaświadczenia , u nas w WK przechodzi

Jeżeli miał na myśli "świstek" to dobrze napisał że jest ważny 30 dni a potem przegląd, bo nie wiem czy jak pani z okienka odeśle z kwitkiem to czy stacja diagnostyczna "przepisze" sam świstek czy każe ponownie wjeżdżać na ścieżkę za opłatą niewiem.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

> Jeżeli miał na myśli "świstek" to dobrze napisał że jest ważny 30 dni a potem przegląd, bo nie wiem

> czy jak pani z okienka odeśle z kwitkiem to czy stacja diagnostyczna "przepisze" sam świstek

> czy każe ponownie wjeżdżać na ścieżkę za opłatą

Za opłatą ok 10 pln wyda ponownie kwitek ok.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Przywróć formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tego serwisu, wyrażasz zgodnę na naszą Polityka prywatności oraz Warunki użytkowania.